Je to placatý kus hlíny zavěšený v kosmické prázdnotě, který se vlivem zemětřesení neustále zmenšuje. Z Boha někdo nadělal sekanou, starosta je hlupák a Sekelle smrdí a požírá šváby.

Země tří úsměvů má celkem sto stripů na 34 stranách. Zbývající stránky knížky zabírá šest kratších komiksů, které se všechny dohromady jmenují Apokalyptické příběhy.

Paperback 220x260 mm, černobílý, 72 stran, 200 Kč.

Scénář
Lewis Trondheim
Art
Lewis Trondheim
Lettering
Jakub Němeček
Překlad
Soňa Sladká
Žánry
humorný, stripy, ze života
ISBN/ISSN
80-86661-16-4 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Varianty
Země tří úsměvů & Apokalyptické příběhy (2. vydání) (2006)
Země tří úsměvů & Apokalyptické příběhy (2001)
 • brkowycz
  Nakladatelství MOT jsem v dobách jeho "slávy" prospal a tak teď abych to obtížně všechno co vydali sháněl v bazarech. Země tří úsměvů je dalším takovým komiksem. Co se týče tématu "existenciální stripů", tak přeci jen trochu výše hodnotím Calvina a Hobbse, ale tohle je taky super. Jedinečný černý humor, stripy jsou provázané příběhem, který má i svůj velmi silný konec. Apokalyptické příběhy jsou taková krátká zamyšlení autora a bavila mě prakticky stejně, jako Země tří úsměvů. Obdivuji, jak jednoduchou kresbou dokáže autor skvěle vystihnout myšlenku.
  Co se týče negativ, proč nehodnotím plně: asi nejvíce mě rušilo to stripové uspořádání. Mít každé čtyři okénka nutně nějakou vtipnou pointu se úplně často nedařilo a hodněkrát jsem měl pocit, že to příběh Země tří úsměvů spíše rozbíjí. Příběh by totiž úplně v pohodě dokázal fungovat sám od sebe, a jak jsem už psal, Calvin a Hobbes mi přeci jen přišli vtipnější.
  Ale jinak pecka, sem rád, že sem si to sehnal, zase jednou se ukázalo, jak je Comicsdb užitečná stránka co se týče tipů na kvalitní čtení a všechna ta kladná hodnocení tady rozhodně nelžou.
 • JimmyII
  Autor Donžonu trochu jinak, existenciálněji, ale pořád se svým jedinečným humorem!
 • Černá Krysa
  Excelentní minimalistická kresba (v rozhovoru Pan autor uvedl, že prej ho prostě nebaví kreslit složitou postavičku furt dokola, tak to zjednodušil na maximum), třeskutě vtipný a celkově prostě úplně výborný. Jeden z mějch nejoblíbenějších komiksů vůbec!
 • flipflop
  Moc se mi to líbilo. Země tří úsměvů je fakt super. Apokalyptické příběhy pak příjemný bonus.
 • massilia
  Moje srdcovka. Hlavně první, nesmírně vtipný a zábavný příběh o podivných tvorečcích hledajících svého boha je velmi kouzelný. Strohá kresba ke trefným hláškám dobře sedí. Apokalyptické příběhy taky nejsou špatné, ale na první půlku knihy prostě nemají.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.12.2009 16:25Země tří úsměvů & Apokalyptické příběhy
  Země tří usměvů mě nadchla svojí formou, kdy každý řádek navazuje v ději logicky na předchozí, přesto má svojí pointu. O skvělých vtipech ani nemluvě. Apokalyptické příběhy jdou však někdy více do hloubky a smál jsem se u některých vtipů více. Parádní dílko.
 • iantomasik
  aneb kolik srandy lze vytěžit z minimalismu. vtipné a inteligentní. škoda, že tak krátké.
 • Sepp Jörgen
  Trondheim opět zabodoval... Jen přemýšlím, kdo teď u nás bude tenhle druh komiksů vydávat.
 • Davey
  Země Tří Úsměvů se mi líbila víc. Prostě geniální, občas sem se zasmál i nahlas. Apokalyptické Příběhy mě občas celkem i dostaly, že mi úsměv od Země odpadl...Trondheim je prostě borec!
 • willis
  Úvahy o životě, smrti, bohu.. to by na první pohled vypadalo na nějakou intelektuální suchařinu. Trondheim se svými satiristickými postřehy, drsným černým humorem a vtipně nakreslenými postavičkami zárukou, že nic takového nenastane.
 • Slaine
  Paráda! Psaný s úžasnou lehkostí, nenásilný propojení vtípků a hlubokých myšlenek :). Líbily se mi obě části, ale Země tří úsměvů možná o malinko víc... obě části filozofují, ale první je geniální svojí formou stripů spojených do příběhu. Když to srovnám s Jen čtvrt vteřiny na život, je to méně poetický, ale i tak vřele doporučuji ;)
 • krvinka56
  Tak tohle mne opravdu dobře pobavilo hlavně ten prní příběh nemá chybu.Správně ujeté postavy a povedený děj.Kresba je sice jednoduchá ale k tomuto mi perfektně sedla.Skládání Boha nemnělo chybu.Daslší krátké příběhy sou taky dost super hlavně jejich krátkost je hlavním plusem.Je to věc která místy pobaví jinde donutí k zamišlení,a někdy i trochu zamrazí.
 • yogi
  Vynikající .Myslím že v Sekellovi poznáme leckoho z principálů naší politické scény.
 • vasek
  Vynikající! První část - čistá prča s filozofickým podtextem. Druhá část - tak hodně pravdivá, až z toho tuhne úsměv na rtech. Člověk neví, jestli se má smát nebo brečet. Síla, lidičky, ...síla...
 • arnecht
  nevim, co bych vytkl. super vtípky, super kresba, prostě super :)
 • AdamOLIVe
  -Mám rád rybaření. Je to takový klidný. co říkáš?
  -Já mám rád rybaření, protože se zabíjej ryby...
  :-D
 • satupeka
  Apokalyptický příběhy mě naprosto odrovnaly. Hravé, vtipné, výstižné. Kresba dokonale doplňuje lakonický text. 100 procent. Země tří úsměvů tak 90 procent, pohodový příběh s originálními charaktery (třebas ten starosta vesnice, ten je přesnej).
 • Woffce
  Po zkušenosti s "Jen 1/4 vteřiny na život" jsem tušil, co mě v balíku z Minotauru zhruba čeká, ale byl jsem znovu zaskočen hravostí, vlídným sarkasmem, lehkým filozofováním a zároveň děláním si z filozofů a různých pra-dogmat psinu. Mnohovrstevnatej šťavnatej kousek.
 • Kapis
  Sqělé, už od prvního stripu jsem byl do toho vtažen a perfektně jsem se bavil. Cynické, pravdivé a ta kresba tomu dává ten správný glanc. Apokalyptické příběhy trochu prvoplnánové, ale taky moc pěkné. Moťáci se fakt ukázali...a za ty prachy. Jsem nadšen!!!!!!
 • Saiffer
  Nájdete tu zmysel života, čo viac si priať?
 • Neutrino
  Vynikající, vtipná a zároveň přemýšlivá knížka. Obě části knihy se mi líbily stejně, jelikož se navzájem pěkně doplňují.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš21.11.2005 13:23Země tří úsměvů & Apokalyptické příběhy
  Ikdyz me zase tak moc nevzaly Apok.pribehy, tak kvuli Zemi 3 usmevu musim dat plnej pocet. Genialni vtipy + skvela kresba.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš26.6.2004 10:29Země tří úsměvů & Apokalyptické příběhy
  Ze začátku sem skoro spílal, co sem si to koupil za blbost, ale postupem času a stran, mě to začlo sakra bavit a hoodně se mi to líbilo. Země tří úsměvů se mi líbila sakra hodně a mělo to supr příběh. Apokalyptické příběhy mě vzali míň, ale stejně pobavily.
  --EDIT: po deseti letech...Občas je fajn vytáhnout deset let starý komiks a nic si nepamatovat. Dokonce ani nekoukat po hodnocení a přistupovat k tomu bez všelijakých konceptů a očekávání. První příběh o hledání boha který vypadá jako špagety, bavila...Postavy sou zábavné, humor příjemný a hlášky baví. Lehce Donžonovské. Tomuhle bych dal z fleku **** a opakuje se scénář z doby před deseti lety. Apokalyptické příběhy bavily už daleko míň. Né že by nebyly zábavné, ale jsou de facto bez postav a to je u mě ten problém...Tzn. dohromady *** a za deset let si přečtu už jenom první příběh. Jestli si to budu pamatovat :o)
 • sammpa lajunen
  toto je masaker
 • Ogre
  zabavne, s myslienkou
 • Kocour
  Tohle je dokonalý!!
 • DEmnoG
  Dalsi Motacky comics, puvodem z FR a opet chutovka:). Mot me zatim skoro vzdy velmi prijemne prekvapil.
35104