Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
aneb Příběh několika gentlemanů a jedné sličné dámy

Originální šestidílná minisérie The League of Extraordinary Gentlemen Vol.1 vycházela v roce 2000 pod hlavičkou vydavatelství America's Best Comics.

Ocenění:
comiCZaward 2002: Jazyk českého comicsu za nejlepší překlad
National Cartoonists Society Award 2000: Comics book


Scénář
Alan Moore
Art
Kevin O'Neill
Ink
Kevin O'Neill
Barvy
Benedikt Dimagmaliw
Obálka
Kevin O'Neill
Lettering
Michal Polanský
Překlad
Viktor Janiš
Redakce
Richard Podaný
Žánry
akční, dobrodružný, historický, sci-fi, týmovka
ISBN/ISSN
80-7257-916-9 (BBart s.r.o.)
80-7257-916-9 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
587 g
Stran
186
Cena
490 Kč
Originál
The League of Extraordinary Gentlemen (America's Best Comics)
 • sedw
  sedw10.4.2022 11:08Liga výjimečných I.
  Hodně jsem se na tento komiks těšil, měl všechny předpoklady, aby se mi líbil (viktoriánská Anglie, odkazy na literaturu, kterou jsem četl), ale bohužel zde z mého pohledu právě odkazy a různé skryté narážky zvítězily nad příběhem, který byl prostě průměrný. V první polovině se v zásadě nic nedělo a až druhá se trochu rozjela, ale i tak celkově průměr s povedenou kresbou. Povídka na konci nebyla špatná, velmi připomněla Lovecrafta a toho já rád.
 • MignolaMoore
  MignolaMoore4.9.2021 08:38Liga výjimečných I.
  Příjemná, atmosférická komiksárna. Moore umí.
 • Palebras
  Palebras24.11.2020 17:37Liga výjimečných I.
  K Lize výjimečných jsem se dostal až 20 let po vydání originálu a 18 let od vydání v našich končinách. Jsem rád, že jsem toto samozřejmě dávno vyprodané dílo Alana Moora sehnal společně s druhým dílem, protože se bezesporu jedná o perfektní záležitost. Film jsem viděl dávno a až díky němu jsem se dozvěděl, že existuje nějaká komiksová předloha. Co se však týče originálu v komiksové podobě, zde jsem byl opravdu nadšen. Příběh není kdovíjak rafinovaný ale největší síla se zde skrývá v detailu. Moore je opravdu detailistický hračička, takže všemožné narážky na různé postavy a literární díla jsou tu téměř na každé stránce a já jako né příliš znalý odborník, jsem si příběh i tak dokázal dokonale užít. Čte se to naprosto skvěle a v souladu s kresbou, která je výborná se jedná o opravdový zážitek. Nemá cenu se příliš rozepisovat. Ligu výjimečných prověřil sám čas a já osobně, ji zařazuji mezi mé nejoblíbenější komiksy vůbec. Dávám plný počet protože tohle je opravdová klasika!
 • perak
  perak22.1.2019 21:42Liga výjimečných I.
  Vzít tolik fiktivních nesourodých postav, vymyslet k nim výborný příběh vzdávající hold spisovatelům fantastické, dobrodružné a detektivní literatury 19. a počátku 20. století a k tomu přimíchat spoustu odkazů (z nichž jsem určitě odhalil jen menší část) a udělat z toho výbornou knihu, to se podaří málokomu. Alanu Moorovi se to bezpochyby podařilo a já si tak mohl připomenout bezpočet hrdinů, jejichž dobrodružství jsem už dlouho nečetl a vychutnat si tuto komiksovou lahůdku. Kresba na první nakouknutí nezajímavá, ale k navození atmosféry dávno minulé se určitě hodí.
 • Norri
  Norri mecenáš23.10.2018 22:43Liga výjimečných I.
  Musím smutně konstatovat, že nemám klasiku tak dobře načtenou, jak bych potřeboval. Naštěstí znám přítele Googla... Liga výjimečných (TLOEG) je dobrý komiks. Umě splétá do příběhu známé postavy a jména. Zřejmě každé jméno v knize je referencí jinam. Ať už na klasiku anebo třeba na historický erotický časopis. Co se týká samotného příběhu, ten zase tak extra není. Genialita TLOEG je skrývá v detailech a v dnešní době nečekané politické nekorektnosti. Silná je také kresba, ale i ta je zvláštní. Její kvalita osciluje od blbě a naivně nakreslených postav ke geniálním kompozicím a pěkným portrétům. Zapomenout se u této knihy nesmí na bonusy, které vlastně ani bonusy nejsou a cíleně dokreslují atmosféru. Hodně mě bavilo, jak Moore celý ten příběh plný masakrů a drog adresuje v poznámkách a komentářích dětem. Třeba bludiště pro děti od pěti let, ve kterém mají pomoci panu Quatermainovi najít drogy! :-) Je potřeba zmínit také překlad, ve kterém pánové Janiš a Podaný opravdu vyhráli a dokázali zachovat jak verše, tak i atmosféru starého textu. Ukrutně mě nebavila předlouhá povídka na konci knihy - blbě se četla a dvakrát jsem u ní usnul...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš13.10.2018 19:57Liga výjimečných I.
  Tak jsem to už potřetí dočetl, ale tentokrát v angličtině a musím uznat, že kvalita nekolísá. Máme opravdu dobrý překlad. Jsem rád, že to není jako film, i když nebýt toho filmu, nevím ani, že takový komiks existuje. Takže vše má své pro a proti. Perfektní práce s postavami a ty pastiche a vykradačky z již klasické fikce - perfektní. Příběh je více sherlockovský, narozdíl od knihy 2. Tady není co vytknout. Moore je dobrý, ale čím víc ho znám, tím více si uvědomuji, že má jisté pilíře a zbytek je jaksi šeď. Tohle je vrchol. PS: bonusový příběh s Quatermainem je excelentní. Mix všeho co máme ve fikci rádi. Připomíná mi to místy Jana Weisse a Dům o tisíci patrech.
 • louza
  louza2.11.2015 15:31Liga výjimečných I.
  Alan Moore je ve svém díle známý náklonností ke kulturním a historickým odkazům. Ve svých stěžejních pracích to dělal rafinovaně a oklikami. V pozdější tvorbě už si servítky nebere. V crossoveru ligy je protnut a rozvinut příběh několika legendárních literárních postav zasazených do Viktoriánského období. Navazuje se tak na tvorbu autorů jako je Verne, H.G. Wells a třebas Arthur Conan Doyle. Spíš než o implicitní hluboké dílo jako je Vendeta, nebo Strážci šlo Moorovi tentokrát o zábavu čtenáře a záměr se mu daří. Dějová linka je jednoduchá s občasnými zvraty, ale je opentlená tolika referencemi funkčně zabudovanými do děje, že čtenáře nepřestane táhnout na vařené nudli až do úplného konce. Kresba je odpovídající a ctí dobovou úpravu včetně potřebné omáčky jako jsou omalovánky, stolní hra a dokonce bonusová dobová pulp povídka, která je až tak autentická, že současnému čtenáři asi moc neřekne. Rozhodně pěkné dílko s nímž Moore vizionářsky předběhl dobu, protože rozmach steampunku začal až o pár let později.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.8.2015 09:06Liga výjimečných I.
  Vrenn: výborný článek s těma vychytávkama, že jsem o něm nevěděl už dávno. Budu muset asi celou Ligu přečíst znova.
 • Vrenn
  Vrenn4.8.2015 17:49Liga výjimečných I.
  Není nad trošku pořádného steampunku, tohle je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Obraz kapitána Nema pacifikujícího rozvášněný dav arabášů tím, že jim s ledovým klidem napálí do xichtu harpunu a udělá z nich lidský špíz, mě rozesmívá ještě dnes :) Po tom co jsem si přečetl pár hodnocení filmu jsem se na něj pro jistotu ani nepodíval, obávám se, že pověsti komiksu řádně uškodil. A pro šťastné majitele, kteří na něj snad ještě nenarazili, bych sem chtěl prásknout link na už zmiňovaný seznam vychytávek http://www.komiks.cz/clanek.php?id=544 , který rozhodně doporučuji přečíst.. Pochybuji, že je někdo takový frajer, aby si všiml úplně všeho :)
 • toecutter
  toecutter14.4.2015 22:16Liga výjimečných I.
  super!!Krásná kresba+dobrý děj...P.S.-i film se mi velice líbil,ale je trochu odlišný
 • kaylin
  kaylin15.7.2014 07:50Liga výjimečných I.
  Pánové Moore a O’Neill měli skvělý nápad, který přetavili ve výborný komiks, jenž potěší každého dobrodruha a milovníka fantastické literatury. Rozhodně nesrovnávejte se stejnojmenným filmem, ten nic nepochopil. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/693-liga-vyjimecnych-i-90.html
 • Schramm
  Schramm18.5.2014 17:51Liga výjimečných I.
  Tohle je naprostá dokonalost, alespoň pro ty,kteří mají rádi dějiny a kulturu 19. století. Netřeba plýtvat slovy. U mě klasika, téměř srovnatelná se Strážci.
 • faster86
  faster8613.3.2014 22:38Liga výjimečných I.
  slovy úžasného Alana Moora: "Jsi-li muž a ne zbabělý čokl flanderský, pak si probůh nenech ujít toto přepichové vyprávění." Geniálně vymyšlený scénář se zapojením spousty známých postav a vypiplana kresba (díravá ponožka na palci na noze mrtvého konstábla)
 • adevr
  adevr24.1.2014 16:23Liga výjimečných I.
  Když jsem si to před těmi zhruba deseti lety pořídil, byl jsem nadšený. A těšil se na další..:) a další :( díly...
 • Indy
  Indy5.4.2012 11:41Liga výjimečných I.
  Není moc co dodávat. Výborný nápad a ještě lepší zpracování. První kniha je dle mého názoru skvělý rozjezd a společně s druhým svazkem získá komiks hloubku. Jedná se o výborné čtení, které člověk nepustí z ruky, dokud není na poslední straně. Ostatně, od Moora jsem nečekal nic horšího:)
 • dracula
  dracula24.9.2011 10:52Liga výjimečných I.
  Po slabučkom filme som sa k tomuto komiksu staval dosť skepticky, ale výsledok ma milo prekvapil. Liga výnimočných je komplexné dielo s kopou zaujímavých postáv, dejových zvratov, miestami vtipných narážok a čo je tiež nemenej dôležité, celé je to skvele nakreslené. Minimálne v záverečnej časti, mi niektoré masové výjavy doslova vyrážali dych. Bonusy a nekomiksová poviedka tiež potešili, takže aj napriek trošku pomalšiemu rozbehu nemôžem byť nespokojný.
 • svobyy
  svobyy2.5.2011 11:51Liga výjimečných I.
  Jako první jsem viděl film, ale naštěstí komiks je jiná liga...
 • vasek
  vasek22.8.2010 17:05Liga výjimečných I.
  Díky! Jste super. Ale uznejme, byl to maličko podraz, nechat Mínu koukat přes "jinou" ulici a ukázat "tu správnou" ceduli až v panelu, v němž je celá záležitost už zamluvená. :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.8.2010 09:41Liga výjimečných I.
  Paráda, díky Viktore za rozšíření obzorů a rozšifrování další z moorových vychytávek:-) Liga výjimečných je naprosto úžasná.
 • Wittgenstein
  Wittgenstein22.8.2010 01:33Liga výjimečných I.
  To je celkem prosté: jde o jiný podnik. Na čtvrtém panelu je zčásti vidět jeho jméno: "Prospect of Whitby". A ve Whitby se odehrává velká část Draculy...
 • vasek
  vasek21.8.2010 22:28Liga výjimečných I.
  Vážení! Mám dotaz ohledně jedné z tisíce Alanových narážek, kterou jsem bohužel nepobral:
  Mína Harkerová v druhém sešitě první knihy tvrdí, že se nechala strnout vzpomínkami při pohledu na hospodu přes ulici. Nápis hlásá: "Mann Crossman and Paulin".
  Načež jí Mr. Bond odpovídá: "Ach, samozřejmě, hnusné asociace, což?"
  Zjistil jsem, že se jedná o slavnou londýnskou putyku známou pod názvem "Two Keys", ale není mi naprosto jasný, jakou hnusnou asociaci cokoli z těchhle informací mohlo v Míně vyvolat. (Upozorňuji, že Dráculu jsem četl už hodně dávno).

  Tak co? Ozve se někdo? Ideálně třeba pan Janiš, který na databázi občas zabrousí (?) Pakliže se nám totiž podaří dopátrati pravdy, můžeme obohatit odvážné chlapce a děvčata z příštích čtenářských generací...
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.5.2010 16:13Liga výjimečných I.
  Tak u tohoto jsem se bavil ještě více než u TOP 10 a tak dlouho jsem to odkládal kvůli posranému filmu, který s tímto komiksovým skvostem fakt nemá moc společného. Vůbec se nedivím, že se Moore od takovéto odtržené sračky distancuje. Atmosféra verneovské představy konce 19. století se spoustou klasických postav dobrodružných románů, které jsem jako děcko hltal, mě kompletně vtáhla do sebe. Určitě mi spousta věcí unikla, ale tak dobře jsem se dlouho nepobavil.

  Tento komisk je jednoduše skvost od začátku až do konce.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš20.4.2010 13:40Liga výjimečných I.
  Sympatické dobrodrůžo se spoustou odkazů na díla klasické dobrodružné literatury. A neopovažujte se někdy podívat na film stejnojmenného názvu. Já tu chybu kdysi udělal.
 • Velkej šéf
  Velkej šéf20.1.2010 16:53Liga výjimečných I.
  Výjimečně originální balení, říznuté kouskem Lovecrafta!
  Podle mého skvěle originální příběh, ke kterému se ta kresba skvěle hodí. Je taková trochu retro a skvěle vystihuje tu dobu. Příběh vtipný, zajímavý a pln narážek, z nichž mi určitě tak polovina utekla. Bonusový "písmenkový" příběh byl taky naprosto skvělý. Přišel mi skvěle v Lovecraftově stylu, aj ty příšery mi přišly takové Cthulhácké.

  PS: To s tím duchem svatým bylo fakt boží!
 • brkowycz
  brkowycz2.1.2010 13:48Liga výjimečných I.
  Nevim, po kometářích tady jsem čekal takovej slabší komiksík, pravdou je že se mi to líbilo. Líbí se mi kresba, líbí se mi navozená atmosféra, líbí se mi nápad, skloubit pár superlidí z viktoriánský doby a udělat z nich superhrdinskou týmovku. Hodně jsem se pobavil, pravda příběh, na Moora překvapivě neoriginální, ale věřím že hlavní pointou tohoto dílka neměl být příběh, ale spíš celkový nápad a atmosféra. Další plus za vykané textíky všude okolo - a to od záložek, soupisu autorů na začátku, přes průpovídky na koncích kapitoly (něco ve stylu: následující číslo bude obsahovat nemravné části, proto radíme každé matce která to chce pořídit svému dítku, aby comics předběžně prolistovala a vytrhala části, o kterých si myslí že by mohli dětské duši ublížit), až po skvělé bonusy na konci knihy, jako je mini - román do kapsy o odvážném cestovateli, galerie krásných obálek a profil jednoho vynálezce, jehož vynález vážil pouhých patnáct kilo, měli jste si ho přidělat na hruď a v případě že by se vám zastavilo srdce, měli jste rychlím otáčením kliky vytvořit elekriku, jejíž šoky vy vám srdce opět nahodili.
  Myslím že tohle celé bylo udělat si srandu z Viktoriánské doby, vzít to s nadsázkou a všechny nás za tu jednu penci trochu pobavit. I tentokrát mě Moore nezklamal.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.12.2009 15:48Liga výjimečných I.
  Zvláštní kresba a velmi dobrá atmosféra vytvářená tím megalomanským viktoriánským industrialem. Příběh je však strašně slabý.
 • massilia
  massilia1.12.2009 10:14Liga výjimečných I.
  Ještě za našich klukovských let vládly naší fantazii knihy Julese Vernea. Dnes leží v knihovnách nedotčené mladým čtenářstvem a stejně zapomenuté jsou i dobrodružné šestákové romány z přelomu 19. a 20. století plné podivných zloduchů a tajemných situací, které musejí jejich hrdinové řešit. Alan Moore si ale jejich poetiku pamatuje velmi dobře a přetvořil ji v podivuhodná dobrodružství neméně podivuhodných hrdinů. Jeho příběh podpořila krásná kresba plná drobných vychytávek, ostatně těch je dost i v samotném textu. Skutečně výjimečná Liga výjimečných.
 • Marv
  Marv10.7.2009 20:53Liga výjimečných I.
  Pacilo a velmi.
 • The Genius
  The Genius20.1.2009 22:28Liga výjimečných I.
  Moore zde opět dokazuje, jak silným scénaristou je. Věřím, že pro člověka, který je znalcem všech postav a který dokáže ocenit všechny různé narážky, představuje Liga výjimečných intenzivnější zážitek než pro mě. Tím ale nechci říct, že by se mi nelíbila, ba naopak. I O´Neillova "odlehčující" kresba mi k tomu sedí.
 • Spacecore
  Spacecore1.6.2008 22:45Liga výjimečných I.
  Sakra...Dnes sem to po dvou letech znova přečetl...a...Měl sem dát aspoň o deset,patnáct procent víc...Je to napsaný sakřa dobře.
 • erik
  erik14.1.2008 08:37Liga výjimečných I.
  Musím sa priznať, že toto ma až tak veľmi neberie. Nápad využiť knižné postavy je fajn, príbeh ujde, ale že by to bolo tak geniálne, to sa mi akosi nezdá. Milión odkazov dokazuje autorov záujem ukázať, aký je borec, ale príbehu to nijakovsky nepomáha. Priložené dodatky pobavia, hoci poviedka je tiež vcelku zabudnuteľná.
 • Spacecore
  Spacecore15.12.2007 12:58Liga výjimečných I.
  Dostal mě geniální nápad této série-100%.Jinak scénář 60% a kresba 50%
 • Wiruss
  Wiruss8.10.2007 19:53Liga výjimečných I.
  Připojím se k pár jedincům, které to nechytlo. Je to sice kvalitně napsané a ta kupa narážek je super (to jsem jich dle mého postřehl tak polovinu), ale samotný příběh mě nevtáhl. Zároveň zpracování od BB není zas tak dobré jako normálně celkem uzounké stránky s prosvítáním mi celkem vadili...
 • Big G
  Big G28.12.2006 22:47Liga výjimečných I.
  2 mára:No, děj se furt košatěl a košatěl a hlavní dějová linka se v tom začala docela ztrácet. I když, děj není zrovna tou nejsilnější stránkou Ligy výjimečných. Dokonce bych to přirovnal k jedné mé retro sci-fi povídce... Ale to už jsem trochu odbočil. ;)
 • mára
  mára mecenáš27.12.2006 12:08Liga výjimečných I.
  je to komiks pro ty, ktery bavi, kdyz se pribeh napadite rozrusta jako nekontrolovatelny virus a kresba se musi libit kazdymu, kdo si nekdy zkousel nakreslit aspon jedno policko komiksu.
 • mára
  mára mecenáš27.12.2006 12:03Liga výjimečných I.
  ja neoznamkoval ligu? ! jo a kam chodite na ty cisla jako 74, 87 a tak? a proc Big G zkousne jen tolik postav, kolik dejovych linii se stihne uzavrit? a proc jejich rozhodnuti musi byt logicka? same otazky
 • Big G
  Big G26.12.2006 10:25Liga výjimečných I.
  Moorea jsem nikdy moc nemusel a Liga výjimečných to nezmění. Kresba sice není špatná, ale velkou část comicsu zabíjí zmatený scénář, ve kterém se mihne spousta postav, je v něm spousta dějových linií, ale málokterá se na konci knihy uzavře. A když k tomu připočítám spoustu pitomých dialogů, zkratek, nelogických rozhodnutí atd., tak je Liga výjimečných lehký nadprůměr.
 • krvinka56
  krvinka5615.5.2006 10:07Liga výjimečných I.
  Totální děs o něco lepší než film
 • andre
  andre mecenáš2.1.2006 13:23Liga výjimečných I.
  No mě to nijak nechytlo. Některé narážky jsou sice pěkné, vtipné, ale prostě mě to nedokázalo chytnout a vtáhnout, tak jak jsem očekával. Oproti TOP10 o dost slabší. BBart zpracování hodně pěkné a kvalitní.
 • 2scha
  2scha mecenáš22.3.2005 16:17Liga výjimečných I.
  Tak nějak prostě dobrý-ale pozor na film-Conneryho mám rád, ale proč v tom účnkoval fakt nevím!!!
 • Sinn
  Sinn18.3.2005 10:46Liga výjimečných I.
  Mohu jen souhlasit , že Ligu si lze naplno vychutnat především když má člověk hodně načteno , aby postihl všechny skryté narážky a vychytávky v textu i kresbě . A proč dávám 97% ? Malá technická vada - lepidlo z vazby hřbetu v jednom místě zabraňuje pohodlnému rozevření stránek . Ale to je jen drobnost !!!
 • Quint
  Quint1.12.2004 03:43Liga výjimečných I.
  Čistá stovka. Jeden z mých nejoblíbenějších komiksů od jednoho z mých nejoblíbenějších komiksových scenáristů.
 • Corinthian
  Corinthian21.7.2004 21:52Liga výjimečných I.
  Nic extra. Scénář je nic moc. A celé je to docela nudné...
 • Netorack
  Netorack11.7.2004 00:10Liga výjimečných I.
  Při prvním čtení se mi to docela líbilo, vždycky jsem si říkal, kde jsem to jméno už slyšel... Taky bych řekl, že to má větší spád než dvojka. A pak jsem četl ty vysvětlivky a jen jsem tajil dech. Asi mnohem víc se to bude líbít lidem, co mají načteno - jako třeba mojí sestře.
 • Ogre
  Ogre1.7.2004 08:14Liga výjimečných I.
  Velmi velmi slusne
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.6.2004 12:42Liga výjimečných I.
  Vyjmecny comics, ktery se mi moc libil. Scenar je dobrej, ale co se mi predevsim libi je kresba. Druha strane me upne oddelala, je tam nadhernej most ve stylu imperialni Anglie:). Nebo ztvarneni Nemovy ponorky, nadhera. A celej comics (vcetne reklam:)) je takove retro, a to mam rad.
 • MichalS
  MichalS25.6.2004 12:06Liga výjimečných I.
  Hodne v pohode. Moore zde prokazuje svuj smysl pro necekana spojeni. Jeste mi tam chybel kapitan Korkoran ;). Spojovani komiksu s filmem je uplne mimo (nastesti pro komiks, bohuzel pro film, docela jsem se tesil ...). Kresba pekne dokresluje atmosferu rodokapsu.
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen25.6.2004 11:00Liga výjimečných I.
  z tohoto som sa pekne pošikal
 • Kocour
  Kocour24.6.2004 21:42Liga výjimečných I.
  No, MdS, s filmem ma tahle kniha společnej asi jen název takže to bych tu nerozebíral, ale jinou kresbu si k takovýmu scénáři nedovedu představit, rozhodně je nadprůměrná a příběh je..prostě bomba, vyloženě lahůdka.
 • Sleepy
  Sleepy24.6.2004 17:40Liga výjimečných I.
  Tvrde nesouhlasim s nizkym hodnocenim nekterych ctenaru, mne osobne Liga dostala svym na nic si nehrajicim scenarem, kresba je mirny nadprumer, ale v nekterych okamzicich moooc pekne pomaha deji...proste se mi moc libila, je to takova pohadka...ale pro dospelejsi a aspon trosku sectele ctenare, aby si dosyta uzili skrytych narazek. Mnamka.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade24.6.2004 12:25Liga výjimečných I.
  Souhlasim s Klaunem. Na to jak všude Crew a BBart psali jaká to je bomba a kdovíco ještě, mě Liga dost zklamala. Film stál uplně za ho... teda za nic a druhá kniha už je úplně o ničem. Tady šlápnul Moore do lej... teda vedle. MdS
 • Slaine
  Slaine admin23.6.2004 18:23Liga výjimečných I.
  No nevím jak kdo, ale já sem byl z Ligy dost nadšenej - skvělá skupinka, skvělý prostředí, spousta odkazů a suprovej příběh. Kresba je originální a sedla mi k příběhu výborně. Nesmím opomenout zpracování, který dělá z Ligy komiksový skvost.
 • j0hni
  j0hni23.6.2004 18:07Liga výjimečných I.
  Mě se Liga líbila celkem dost - najít všechny ty narážky je zábava, kresba mi celkem sedne a příběh, do kterého je to celé zabalené je taky celkem fajn.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš23.6.2004 13:42Liga výjimečných I.
  Abych nekecal, tak musim říct, že první liga mě vůbec vlastně nedostala. Nelíbila se mi extra kresba a ani příběh. Obyč. průměr.
 • willis
  willis23.6.2004 13:04Liga výjimečných I.
  Když jsem dočetl poprvé Ligu, tak jsem byl trochu zklamaný. Očekával jsem větší nadsázku a legraci a ne jen obyčejný dobrodružný příběh. Při druhém čtení se mi už líbila víc, a když jsem četl vysvětlivky z jakých různých literarních pramenů vycházel a kolik narážek (z děl pro nás známých i neznámých)do tohohle komiksu propašoval, tak jsem mu v duchu zatleskal. Dobrá práce.
110461241
Četl/a (165)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adevr, Alfred, Alikkk, Ash Pointak, autokineton, BadBoy, Bedou, Benny, besikv, bierce, blackJag, Blacksad, Bonpar, buscheer, calvin10, Chaolinek, ComicBookGuy, Const.ex, cybern, cyboy, dajik, Dalamar, Darth Raelchi, Deckard, DEmnoG, Django, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, erik, farnhajt, figis, filosh, Final, flipflop, Flowtek, flyboj, Fox01, frantavasil, Georgíno J., Giskard, Goldfinch, Grrr, HevyEli, Horstik, Houbař, house192, Hugin, hugosnowden, hypermlok, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, James, jankie, japes, jd., jeanbaklajean, Jestrab2, jindroush, jiskra, John Wick, Kaaos, kallenved, Kaluž, Kapis, KarlosJB, kaylin, Keno, Killingjoke, kinak, Kocour, koudy, Kouzelnik7, Lachvos, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, Loks19, LookAss, Lukasitch, Mariohurbanek, mart.in, Matio, MignolaMoore, mineralk, monte walsh, Moyek, Mr.Plysh, mstefl, MurinWolf, mywiel, namdnas, Nexis, Noci, Norri, oleav, Paja78, Paldini, Palebras, pbabinec, pearlxjam, pechna, Peppa, perak, petad, Petrisko911 , PH79, Philologus, Plechy, Qvestor, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, Raul, rewkon, Rezet, robert.hladil, rockyt, RudyRod, schefik, Schirru, Schramm, sedw, seneke, SHORTY, Sir_Pete, Slaine, snuk, Spacecore, spagr, Spike, start05, terrordemon, the.kasztan, Thurin, Tiba, Tommy_88, Tony TwoDee, tricky, trudoš, tukak, Ukko, Václav Mikula, Velkej šéf, vita, vranakx, vrazdinek, VskPrzk, VXP, Wasseg10, wolfgang, yogi, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd
(399)
007, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adam.ra, adevr, Ajit, Aldo26, Alfi, Alfred, AlienDr, Alikkk, amazing_k, Andreew, antiimini, ardath, arnecht, Ash Pointak, Askalon, Azalin, Azbest, AZTeck, Babany, BadBoy, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, Benny, besikv, bierce, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Blaine, Blair, bmc75, Bob, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, Bubsy, budkin, burzum, buscheer, c.tucker, calvin10, calviti, Capa, Cassidy, Celestius, Chaolinek, choze, ComicBookGuy, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, cranial, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, D.K.Logic, Dalamar, DAN478, danyno76, Davedd168, DAxik, Deckard, DEmnoG, DevCageR, disclose, Django, domo9321, doophy, Doppelganger, Dr.Okamura, Draco nobilis, dracula, Drakeus, dre, dvoracekpetr1, eliera, emanek, Erich, erik, farb, farnhajt, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filipes, filippo, filosh, Final, firesnake, flipflop, Flowtek, flyboj, Fox01, FrankieOndatra, frantavasil, freestyletricker, Fréza, Frizer, Georgíno J., Ghostt, Glumal, Goldfinch, gongon44, goodspeed, grinder, Hades, Hamichal, hanocri, Hanule_bambule, Hanyou, hawkzn, haxxor, hellw10, herrman, HevyEli, Holmwood, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Horstik, Houbař, house192, Hugin, hugosnowden, Hulik, hyba1991, hypermlok, Iggy Pop, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, jakouback, jakub186, James, jankie, jd., jeanbaklajean, Jestrab2, jett, Jezura, JindrasT, jindroush, jiskra, John Wick, Johnny Sasaki, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, karel, KarlosJB, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, Keenkeen, Keno, keplik, kerb, killermarf, kinak, KINIMODUS, Klatic, Kocour, Kokuun, komik.sx, komiksák007, koniklec, kronoss, kubanec13, kubosos, Landauer, Laura Luthy, Leland, lemon_zobak, Lenny, Librarian, lifi, Light, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, Loks19, LookAss, LordFlash, Lucifer, Luse, m.abrams, M4rsellino, maara, Mamut12, Mankin, Mariohurbanek, Marthy76, martintuna, Marv, Marv8, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matio, matohan, matrosh, Mauzr, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, MignolaMoore, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, mineralk, Miriyak, mirror, misa, Mistak, Mitak, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, moris.cz, Moyek, MP, Mr. Smith, Mr.Plysh, mrkirby, mstefl, MurinWolf, MylySaaK, mywiel, namathur, namdnas, NecRoman, Netorack, Neutrino, Nexis, nick, Nightmare, Ninjer, Noci, noMster, Norri, nx, obitus, Odrikani, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, Onkel 1928, padre_negro, Paja78, Paldini, Palebras, paulhunter, pavel, pbabinec, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, petad, Petrisko911 , PH79, Philologus, PHM, phob, piemaker, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, radimisko, RadimNemec, raenius, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Redlum, regressiv, renhoek, rewkon, Ricarderon, Robb, Rocksteady147, rockyt, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, schefik, Schirru, Schramm, schwita, Šedo, sedw, SHORTY, Sidi Santini, Sirius, Sir_Pete, Sitez, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, snuk, SpiderJerusalem, Spike, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, superheroesstuff, svobyy, syon, tacmud, Teach, tejkli, terrordemon, The Genius, the.kasztan, Tialster, Tiba, TIM.biker, timek, Toe, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tommy_88, Tony TwoDee, TonyT, trener83, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Ukko, Václav Mikula, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vishnar, vita, Vítek, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, Vrenn, VXP, Wasseg10, Widl, willis, Wiruss, Wiw, wolfgang, worf, xintax, xspeed, yama, Yaromil, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (33)
Azik2586, Badgu.y1902, Bart, deadpool, deefha, DracoAn, Druid, Elnie, EvilvsGod, Filip123, flynander, Fr3d_K, fusnix, gwen666, HellWeber, Himlik, husakpetr93, Jabba, kjghme, ladynemesis, maravenger, Maty48, Matyeos, muflon, Odal , okbook, pdfak, pepenzie, Plumm, quardok, Radkos, RodRoder, xxaannddeerr
Shání (8)
Al0f0k, Bounty, Cemino, deefha, maravenger, muflon, pdfak, suricattaontheway
Nabízí (4)
007, Fox01, PHM, san