Postavička Titeufa, osmiletého blonďáka s šišatou hlavou, vznikla před patnácti lety a od té doby si získala neuvěřitelnou popularitu po celém světě. Děti Titeufa milují, protože řeší úplně stejné problémy jako ony, a nedaří se mu, stejně jako jim, je vždycky vyřešit úspěšně. Dospělé někdy rozčiluje, protože mluví o věcech, o kterých oni s dětmi mluví neradi – o stáří, o bezdomovcích, o sexu…

Scénář
Philippe Chappuis (ZEP)
Art
Philippe Chappuis (ZEP)
Obálka
Philippe Chappuis (ZEP)
Překlad
Luděk Janda
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
978-80-204-1782-4 (Mladá fronta)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
229 Kč
Originál
Titeuf #05: Et le derrière des choses (Glénat, 1996)
 • kaylin
  kaylin2.2.2017 08:46Titeuf to vidí jinak
  Síla komiksu "Titeuf to vidí jinak" je především v tom, že se mu daří zachycovat každodennost, ale navíc z dětského pohledu. Když čtete jednotlivé stripy, říkáte si, že tohle je něco, co jste sami dělali, co jste si sami mysleli, za co se třeba i sami stydíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1364-titeuf-to-vidi-jinak-70.html
 • jankie
  jankie6.6.2016 18:15Titeuf to vidí jinak
  Řekl bych, že vše shrnuje věta z recenze: "Titeuf rozhodně není vzor všech ctností – je ale odrazem reality."

  Když se člověk vyrovná s tím, že dnešní děti jsou trošku jiné než jsem byl já (a to jsem zase asi byl šok pro taťku nebo dědu), tak se směje nahlas a skoro pořád.

  P.S. Hákový kříž děti pařící Wolfenstein, Wold of Tanks apod. fakt nerozhodí... a zbytek nebude chápat, o co jde. Na stejné stránce je kuřák i zhulenec. Dítě si toho asi moc nevšimne, dospělý se pobaví. Co teprve díl o kondomech. ;-)
  (nebyla nacistická svastika natočená, takže v komiksu je to jen neškodný symbol štěstí?)
 • Mankin
  Mankin mecenáš6.6.2012 12:35Titeuf to vidí jinak
  Titeuf je proste klasika. Chlámal som od začiatku do konca. Síce som pár fórov poznal už v inom podaní, ale na tom malom zasranovi sa nemožno nezasmiať.
  Celkom nekriticky plný počet hviezdičiek.
 • 46028
  460284.6.2012 13:40Titeuf to vidí jinak
  Možná ty vtipy jsou dobré, ale rozhodně se mi nelíbí ten vulgární obscénní humor... ošahávat holku na zadek, nadávat do "teploušů", nacistické znaky u voličů politiky ve škole (druhý díl Titeufa), kráva udělá potřebu (kadí) na chlapcovi... Aspoň že tam nejsou hrubé nadávky - jenom "hernajz" atd. A jestli tohle všechno má být lepší než Kačer Donald, jenom proto, že toto je francouzský a ne Americký, tak to se šeredně pletou. Mateřidouška je pro mnoho starších dospělých lidí časopis pro malé děti... ale tohle už je jiný kalibr. I ostatní seriály jsou dost nechutné (typické pro nové francouzské seriály). Jo... nejdřív po celé éře Mateřídoušky dávají infantilní pohádky (promiňte, to není kritika) a pak hned po pár letech vulgární seriály a přese všechno, celá garda Mateřídoušků a ostatních z MF útočí na údajnou konkurenci Donalda - kdepak, to Garfield a Hello Kitty a Gormiti a ti ostatní jsou teď "pruda".

  Promiňte za OFF-TOP
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.7.2011 14:24Titeuf to vidí jinak
  Vše již bylo řečeno, přesto bych dva hlavní rysy zopakoval - za prvé, na to, že se má jednat o příběhy pro "děti od 8 let" je tam trochu hodně sexuálních a jiných narážek, které bych takové věkové kategorii asi neservíroval (i když třeba je dnešní mládež jinde, než jsem byl já v jejich věku, kdoví), a za druhé, vtipnost příběhů někdy výrazně kolísá. Přestože je Titeuf takový "wannabe Calvin" (nebo možná spíše proto), tak mě párkrát docela pobavil.
 • flipflop
  flipflop30.7.2010 07:13Titeuf to vidí jinak
  Jednostránkové humorné příběhy. U některých jsem jen těžko hledal pointu -naštěstí jich bylo jen pár a převládaly ty, u kterých jsem se s chutí zasmál.
 • vachudik007
  vachudik0071.1.2010 18:46Titeuf to vidí jinak
  Pěkná kresba a vtipné příběhy...
 • andre
  andre mecenáš25.8.2008 14:05Titeuf to vidí jinak
  Zajímavé zpestření. Překvapilo mě, že vychází v mateřídoušce, kterou mám očividně zafiksovanou, jako četbu pro "nejmenší ČTENÁŘE" a jež jí pravděpodobně není - soudě dle některých "témat". Kresba je dobrá. Příběhy mi připadají nedotáhlé (nedopilované).....člověk tam sice cítí dobrou mylšenku, ale ta přesná pointa prostě schází. Škoda.
 • krvinka56
  krvinka5618.8.2008 10:21Titeuf to vidí jinak
  Tak tohle sem si koupil aniž bych si to někde prohlédl.Je to fajn krátké příběhy které člověka někdy pořádně pobaví.Kresba je velice zajimavá z počátku mne nijak nebrala ale zvuyknul jsem si.Trochu mne zarrazilo že něco takového vychází v Mateřidioušce ale co dnes je jiná doba.Některé témata sou podána vtipně jidy sem nad nimy jen mávnul rukou a šel číst dál.
 • royan
  royan8.8.2008 15:10Titeuf to vidí jinak
  Tímto dílkem jsem příjemně překvapen. Rozhodně bych to neškatulkoval jako "komiks pro malé děti " i když to vychází v Mateřídoušce. Na to, že jsem od toho nic neočekával jsem se velmi příjemně pobavil :-)
31432