Lucky Luke se na svých toulkách setkává s další svéráznou postavou Divokého západu – pologramotným soudcem Royem Beanem, samozvaným představitelem zákona na západ od řeky Pecos.

Scénář
René Goscinny
Kresba
Morris
Překlad
Edda Němcová
Redakce
Stanislav Kadlec
Obálka
Morris
Žánry
humorný, western
ISBN/ISSN
978-80-252-1361-2 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
149 Kč
Originál
Lucky Luke #13: Le juge ()
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš23.4.2015 17:11Lucky Luke #17: Soudce Bean
  Spoustu let před ikonickým Newmanem - Beanem a taky pár let před Pro hrst dolarů a dokonce i dva před Yojimbem to Lucky Luke hraje v městečku na dvě strany. Skvělé.
 • sedw
  Opět výborný Lucky Luke, ani bych nepoznal, že se jedná o nejstarší díl, co u nás vyšel. Velmi mě zaujala, i na Lucky Luka, naprostá absurdita celého příběhu, která z něj však dělá jedinečné dílo. Velkou měrou k mému prožitku přispěla i skutečnost, že, jakožto pro právníka, je pro mě příběh velmi blízký a o to více mě absudrní situace tohoto komiksu pobavily (i s ohledem na to, že si dovedu představit, že i v praxi mohou nějaké situace, ač je to neuvěřitelné, nastat).
 • Kabukiman
  Vůbec bych ten rok 1959 nehádal! Na takhle starej komiks vypadá až překvapivě moderně! U jiných dílů jsem se asi bavil o trošku víc,ale i tak je to stále fajn zábava a nemám co vytknout.
 • Landauer
  Je to zatím nejstarší LL, který u nás vyšel.
 • Landauer
  Z tohohle komiksu řek bych hodně těžil film s Paulem Newmanem Život a doba soudce Roye Beana, protože hodně vtípků a situací se filmovýmu scénáři až nápadně podobá. Až na ten vzhled a charakter svéráznýho soudce. Tady je totiž blíž svý reálný předloze, než romantickej pomník na stříbrným plátně. To, co se zde o Royi Beanovi dočtete, je z většiny historická pravda, byl to pěknej a vyčůranej prevít, ale zase žádnej megazloun, měl v sobě i jakýs takýs smysl pro pořádek a spravedlnost, i když leckdy trošku teatrální a svéráznej. No prostě devadesátka jak z praku (stovku kazí trochu odfláklejší či snad ještě ne tak úplně vykreslený tah perem mistra Morrise).
 • erik
  Klasika, navyše, svoje zohráva aj nostalgia, tento príbeh som si v roku 1987 doniesol z Juhoslávie a čítal ho dookola ako blázon.
 • andre
  andre mecenáš6.4.2010 11:48Lucky Luke #17: Soudce Bean
  Kvalitní humor. Ale myslím, že by se ze zápletky dalo vytěžit více. Vzhled LL trošku jiný. A Jolly Jumper neglosuje, ale jinak spokojenost. Byl bych rád, kdyby Egmont zašel ještě více do začátků LL.
 • royan
  Tentokrát sáhl Egmont po ranějším díle dua Goscinny-Morris, a tak po dílu Poklad Daltonových z roku 1980 přichází na řadu sešit s názvem Soudce Bean, který vyšel již roku 1959. Ale kdybych to nevěděl, vůbec bych to nepoznal. Kvalita příběhu je na podobně kvalitní úrovni jako všechny předchozí vydané sešity.