Souborné vydání Volemanových příhod, které vycházely od roku 2008 v sobotním vydání Deníku.

Scénář
Jiří Grus
Art
Jiří Grus
Obálka
Adolf Lachman
Publicistika
Lukáš Růžička
Žánry
akční, humorný, městská fantasy, ze života
ISBN/ISSN
978-80-904467-1-7 (Adéla Tlachačová)
978-80-904467-1-7 (Analphabet Books)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
260 x 420 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
150 Kč
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5.2012 15:30Volemanovy příhody
  Tak v první řadě musím říct, že mě formát knihy poněkud zaskočil, je to celkem nepraktické na čtení, a i když Grusova kresba je prostě super, není to taková megabomba, aby to muselo mít 42 cm na délku:) Rozhovor byl příjemný, velmi mě pobavily a potěšily obrázky na konci ve Volemanově galerii. Co se týče samotných jednostránkových příběhů, občas mi připomínaly Zen Žen Lely Geislerové, ale Grus přidává mnohem větší dávku šílenosti a potrhlosti. O trampotách psaní pravidelného komiksu do novin píše Grus otevřeně v rozhovoru, sám přiznává, že řada věcí se úplně nepovedla. A skutečně, část příběhů je takové... prostě "meh". Jiné zase celkem pobaví.

  Celkový dojem: 60%
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš27.2.2012 09:53Volemanovy příhody
  Pro mě jsou Volemanovy příhody ještě lepší než Voleman sešitovky. Líbí se mi styl kreslení a ještě víc se mi líbí scénáře, které se se místy zvrhnou do nečekaných úletů. A i z těch největších úletů je cítit přítomnost, všednost, upřímnost. A hlavně je to dost prdel!
 • lukascus
  Klasického Volemana to nepředčí, ale jinak pořád dobrý - Grusík prostě umí.
 • karel
  karel mecenáš21.10.2011 18:39Volemanovy příhody
  KRÁSA! a ten formát
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9.2011 07:19Volemanovy příhody
  Opravdu megaformát, který předurčuje sešit pouze k ležení nahoře na řadě jiných knih, na výšku se to nevleze nikde. Potěšil mě rozhovor s Jirkou G., ve kterém si na nic nehraje a ukazuje svou klukovskou romantickou duši, která v té hektické Praze sice vydržela, ale nakonec stejně utekla blíže k přírodě. Některé Volemanovy příhodičky si pamatuju z novin, je fajn to mít takhle pohromadě, i když o nic zásadního vskutku nejde. Příjemný počin, který mě přesvědčil dosehnat si zbylé dva sešity Volemana, které zatím nemám.
 • spekktrum
  Pri čítaní som sa neuveritľne bavil. Tento Voleman sa mi dokonca páčil viac ako pôvodné zošitovky. Kresba je na jednotku.
  Žial tento komiks si nenašiel miesto v mojej knihovni. Nezmestil sa tam. Ani na stojato, ani na ležato. A tak musí byť uložený mimo. Čo je večná škoda, lebo je to skvost.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš15.6.2011 11:28Volemanovy příhody
  Grus dospěl a já s ním, pecka...
 • Wiruss
  Opravdu super formát (jen se blbě dává do knihovny), dobrá kresba, ale prostě v novinách a pak na komiksáriu mi to sedlo více, když toho nebylo tolik po kupě.
 • krvinka56
  krvinka5615.2.2011 10:19Volemanovy příhody
  Jo tak tohle se povedlo sice to znám Komiksárija ale tohle sem prostě musel mít.Příběhy sou perfektní jede to od naprosto perfektních až po naprosto ujeté.|Trochu mi vadil ten velkej formát.
 • mikki.maser
  mikki.maser31.12.2010 01:08Volemanovy příhody
  Když sem to poprvý uviděl v knihkupectvý hodně mě překvapila monumentálnos, ale je supr že tomá ten prostor, člověk si pak vychutná každej tah štětce. Obálka mi k volemanovy moc nepasuje... Jinak je to pecka!
13531