Thorgal a Aaricia se synem Jolanem se vracejí do rodné vikinské vesnice. Cestu jim však zkříží vikinský náčelník Wor Skvělý a žádá Thorgala o pomoc při dalších bitvách. Když Thorgal odmítne a Wora pokoří, náčelník přísahá pomstu. Samozřejmě zaútočí na Thorgalovo nejslabší místo – po stopě Aaricie a Jolana se vydává horda krvežíznivých Vikingů…

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Obálka
Grzegorz Rosiński
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7447-093-6 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Váha
211 g
Stran
48
Cena
179 Kč
Originál
Thorgal #16: Louve (Lombard 1990)
 • Fry
  Fry admin1.7.2021 10:53Thorgal #16: Vlčice
  Thorgal #16: Vlčice - Velmi povedený sešit o návratu domů, porodu a také touze po moci. Jsem rád že to tady vyšlo, každopádně mě mrzí, že se k mnoha dílům z této série dneska už noví sběratelé nejspíše nedostanou. Zrovna právě tento sešit je ukázkovým příkladem, jak na vcelku malém prostoru odehrát opravdové drama a to i bez zbytečných scenáristických kliček ... Za mě 5*!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš19.12.2020 06:55Thorgal #16: Vlčice
  Vlčica nemá na najlepší diel série, Dieťa z hviezd a myslím si, že nemá ani na Ostrov v ľadových moriach. Nie je ale ani taká slabá, ako Aaricia, ktorá obsahovala štyri príbehy, z nich dva boli silné, ale dva podpriemerné. Povedal by som, že Vlčica je taký thorgalovský ľahký nadpriemer, trochu ako Vládca hôr. Zapadá do univerza, ale nikam extra dopredu ho neposúva. Rozpráva síce pútavý, ale v zásade „vedľajší“ príbeh, bez ktorého by sa teoreticky zaobišiel ako Thorgal, tak my, jeho fanúšikovia. Na strane druhej, práve preto, že sme fanúšikovia, sme zrejme radi i za slabší komiks, len aby v ňom bol Thorgal. Vládcu hôr som hodnotil vysoko, 80%. Vlčicu nemôžem, hoci by som chcel. Neobsahuje totiž prakticky žiadne mystické, mýtické prvky, pritom ale mystika je vec, ktorá k tejto postave patrí a bez nej to nie je ono. Niektoré veci sú len jemne naznačené (schopnosti Thorgalovho syna), iné sú riešené formou deus ex machine (koncové zúčtovanie s hlavným zlosynom). Vizuálne je to ale veľmi pekné, znova sa do deja zapája Aaricia, čo je skvelá postava a príbeh obsahuje prekvapivo veľké množstvo drsných momentov (vyvraždenie rodiny, meč do hlavy, useknutá ruka následne zožratá psom...).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.1.2018 12:02Thorgal #16: Vlčice
  Závod s časem. Tady je to jasné a Thorgal se musí probít ke své těhotné milované. Zvlášť velmi oceňuji ten animální prvek, který celý příběh doprovází a jak krásně poetické, že dcera dostala jméno Vlčice. Na to, že hlavním hrdinou není úplně Thorgal, ale i další vedlejší postavy, je to celé krásně pospojované. Další vynikající příběh.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš2.1.2018 01:22Thorgal #16: Vlčice
  Dokonalosť. Spolu s Lukostrelcami, čiže Thorgal č. 9 je to zatiaľ najlepší Thorgal, aký u nás vyšiel. Vlčica je perfektne nakreslená, atmosférická a dynamická lesná naháňačka. Nemá zbytočnú ani jednu scénu. Toto číslo si prečítam kedykoľvek veľmi rád. A pome! Chcem ďalších českých Thorgalov a rýchlo! :)
 • goldschmidchen
  goldschmidchen13.7.2017 23:23Thorgal #16: Vlčice
  Velice dobrý, ucelený příběh. Nechápu, že jsem Thorgala tak dlouhou dobu uplně ignoroval...a tím pádem i ovlivnil negativně jeho vydávání.
 • RaptoR
  RaptoR mecenáš25.7.2014 14:28Thorgal #16: Vlčice
  Jedno z nejlepších Thorgalových alb, které u nás vyšlo :)
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš5.4.2014 20:22Thorgal #16: Vlčice
  Hodně přímočarej Thorgal. Vše šlape perfektně. Není co vytknout. Jen mě předešlé díly většinou vzaly víc, ale i tak to má dobrou severskou atmosféru a příběh odsejpá. Fajn Thorgal...
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš23.3.2014 09:42Thorgal #16: Vlčice
  Asi nejlepší díl jaký tu vyšel. Přímočarý děj, atmosféra, syrovost. Doporučil bych jako startovní blok pro seznámení s Thorgalovým světem. Nakreslené je to jako vždy úchvatně.
 • Absinther
  Absinther13.1.2014 15:55Thorgal #16: Vlčice
  Prostě paráda.. K Thorgalovi jsem se po více než dvaceti letech vrátil kvůli sentimentální vzpomínce na Dítě z hvězd a každým dalším dílem je můj vztah k těmhle příběhům silnější a silnější.. Pevně doufám, že ta více než roční pauza od vydání zatím posledního dílu neznačí definitivní vydavatelský stop.
 • kaylin
  kaylin17.6.2013 16:10Thorgal #16: Vlčice
  Jestli někdy někoho uslyšíte říkat, že "Thorgal" je jedním z nejlepších evropských komiksů, tak zrovna "Thorgal: Vlčice" je příběhem, který to dokonale dokazuje.
 • Mankin
  Mankin mecenáš3.5.2011 07:57Thorgal #16: Vlčice
  Aááách! Nie, to nebol pôrodný výkrik, ale citoslovce vzrušenia a šťastia. Vlčica je vskutku jedným z najlepších dielov, ktoré si v sérii Thorgal môžeme prečítať. Príbeh oprostený od sci-fi a mágie sa mi páčil, o Rosińského kresbe sa nie je nutné vybavovať. Jediným negatívom pre mňa je, že som tento relatívne útly zošitoček zhltol za pár minút a opäť musím čakať na ďalší diel. Dúfam, že nebudem čakať dlho, a že sa Thorgalovi v tunajších krajoch konečne podarí uspieť.

  Hm, aj keď by to bol vskutku neštandard, tak by som prijal Thorgala v knižnej väzbe obsahujúcej viacero dielov alá Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec. Pravda, v knižnici by to pôsobilo trocha rušivo, ale to už by sme prekúsli. Prípadne by sa šikli také tie fasa obaly ako majú Poliaci, do ktorých sa dajú pekne vložiť 4 zošity... ale už sa príliš rozplývam.
 • willis
  willis21.4.2011 11:55Thorgal #16: Vlčice
  Thorgal je jediný komiks, který si kupuju okamžitě po vydání, a doufám, že se mně tím konečně podaří udržet jeho vydávání po nějakou delší dobu :). Tentokrát se ke kvalitnímu evropskému komiksu přidala i příznivá cena, takže to snad vyjde.
 • Azalin
  Azalin mecenáš7.4.2011 22:15Thorgal #16: Vlčice
  Takový thorgalovský průměr (což ovšem pořád znamená značný nadstandard), za půl hodinky je hotovo a v člověku z toho mnoho nezůstane. Kdyby tak Thorgal vycházel v nějakém souborném vydání, jako třeba Výprava za ptákem času nebo Incal...
 • erik
  erik2.4.2011 11:42Thorgal #16: Vlčice
  Tak, kvôli vydarenej obálke som si kúpil tretieho Thorgala v živote. Tak sa mi zdá, že vo Fantasy komiksoch sa blýska na lepšie časy. Sláine, Conan, Dragonero, Vták času... A Thorgal. Zdá sa mi, že obidvaja autori sa postupne zlepšujú.Vlčica má, ako bolo povedané už predo mnou, jasný priamočiary dej, ale jeden okamih mu kraľuje. Zrod. Veľmi pôsobivá scéna. Inak sa mi páčilo aj to, že ide o príbeh takpovediac historický, t.j. mágia sa prakticky nevyskytuje. Keď vás zaujíma, ako si nepravý Viking poradí s pravým, ale podrazáckym Vikingom, toto je dielko pre vás. Žeby som sa na staré kolená stal Thorgalovým fanúšikom?
 • Dinik
  Dinik22.3.2011 14:16Thorgal #16: Vlčice
  Další výborný díl Thorgala, snad vydavatel zvýší rychlost a brzy bude další.
 • royan
  royan19.3.2011 23:37Thorgal #16: Vlčice
  Dějová linka je tak nějak jasná od začátku, takže čtenář víceméně tuší jak to asi dopadne. Přesto příjemné počtení jako vždy
 • doophy
  doophy16.3.2011 17:56Thorgal #16: Vlčice
  Thorgal je moje srdcová uáležitost a tento díl patří k těm nej!!!
371951
Četl/a (74)
2Hitman3, autokineton, bierce, binnmode, borknagar1, calvin10, cobe, Crics, cyboy, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, Deckard, DEmnoG, Doctorow, emanek, erik, figis, Filios dVekerec, Final, flipflop, foudy, Fry, Georgíno J., house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, james dixon, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, kaylin, Keno, Kraken, Leonardo, listr, Lobok257, mart.in, mgeralt, monte walsh, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nezbi, Noci, Norri, oleav, Paldini, pechna, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, Raul, rooty, Schirru, SHORTY, Spacecore, spagr, t0mas, T3ss, tacmud, the.kasztan, trudoš, Velkej šéf, vranakx, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(179)
2Hitman3, 5555, adam.ra, afri, Alfred, AlienDr, arnecht, arsan, Ashek, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Beng.D, Benji, bierce, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, bobo666_2005, borknagar1, Braindead, Bubsy, Buchtic, burzum, calvin10, calviti, Cassidy, cobe, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, Darker, davidek, Davidos402, DAxik, Deckard, DEmnoG, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, DracoAn, emanek, Erich, erik, farnhajt, fel68, felis, figis, filemon, Filios dVekerec, Final, flipflop, Fox01, Fry, Georgíno J., goldschmidchen, Golem, gongon44, goodspeed, Grebenda, grinder, Hades, Hamichal, hawkzn, herbert, herrman, holubdema, horaczhlinska, house192, Hulik, hypermlok, IndyP, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, james dixon, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, karel, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, Keno, KLAUN_DOMINANT, krabtech, Kraken, Lenny, Leonardo, listr, Lobok257, Lojza, Mankin, Markyz de Sade, Marvin, MB, mcleek, mgeralt, Michal Opitz, mikado, mikina, mirror, Mistak, moiqpiom, monty.cl, morbn, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, naut77, NecRoman, Nightmare, Noci, noMster, o2t2, oleav, Pafnuc, Paldini, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, razielus, Ricarderon, rooty, Rumburaq, Ruw, Samurai-Jack, Saran, SASAN_KING, Schirru, SHORTY, Sidi Santini, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, spagr, stnly, suricattaontheway, t0mas, T3ss, tacmud, the.kasztan, Toren, trudoš, tulipstros, vallyslayer, Velkej šéf, Viking, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas
Chce (7)
barthez, fusnix, Grynca, Mamut12, Mitthrawnuruodo, Premek, vasek
Nabízí (1)
Fox01