Ukázka č.1
Leonard patří k nejoblíbenějším frankofonním komiksům, a to nejen díky geniálnímu vynálezci, který v lecčems paroduje skutečného Leonarda da Vinciho i všechny další potrhlé, potřeštěné a excentrické vynálezce a vědátory, ale i díky svým neméně geniálním tvůrcům, kreslíři Turkovi a scénáristovi Bobu de Grootovi. Leonardo je pořád génius je chronologicky druhý sešit vycházející v této sérii, v němž ke slovu přicházejí i další dva oblíbení hrdinové - kočka a její kamarádka myš.

Scénář
Bob De Groot
Art
Turk
Obálka
Turk
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
978-80-7447-117-9 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
149 Kč
Originál
Léonard 2: Léonard est toujours un Génie ()
 • kaylin
  Humor je něco, co potřebujeme, hlavně, pokud je to tenhle krásný naivní humor, který se nesnaží nic řešit, nechce nikomu nic nutit a prostě chce hlavně pobavit. Proč řešit nějaké politické kraviny, proč se nechat zatěžovat stresem, když si můžete trochu užít, zasmát se, uvolnit se. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/10/344-leonardo-2-leonardo-je-porad-genius.html
 • sedw
  Hned druhý díl mě naprosto nadchnul. Výrazný posun od prvního dílu a pouze k lepšímu. Příběhy jsou propracovanější, jednotlivé panely obsahují spoustu potěšujících drobností a skrytých detailů, vyplatí se je tedy počlivě studovat. V recenzích se velmi často opakuje, že se jedná o komiks, který potěší spíše mladší čtenáře, mně osobně je však 26 let a bavím se náramně, naopak myslím, že spoustu věcí mladší čtenáři nepochytí nebo nedocení.
 • Kabukiman
  Leonardo mi připadá jako pra pra pra dědeček Sheldona Coopera. Taky se vyznačuje neomezenou sebeláskou a neutuchajícím obdivem ke své genialitě a zároveň těžce pohrdá ostatními a nejvíc svým učedníkem, kterého s úžasnou vynalézavostí a krutostí každý den brutálně týrá :D
 • royan
  Leonardo se postupně rozjíždí. Dvojka je fous lepší než první díl, ať už propracovaností jednotlivých forků nebo formátem komiksových polí. Věřím, že se v dalších dílech bude dále zlepšovat. Místy mi bylo líto Leonardova učeníka, neboť metody práce mistra Leonarda jsou často velmi brutální :-)
 • Fry
  Po čase, jsem si koupil trochu něco jiného než obvykle. První dojem byl příjemný, pěkná tenká vazba, pěkná obálka a vnitřek velice působivý! Včera večer jsem si na čtení vzal právě Leonarda a byl jsem velice překvapen... V skutku velice pěkné a čtivé, kromě některých příběhů.
  Nejlepší příběhy jsou asi beze sporu : Fajn domeček, Budiž trochu světlo, Vidět a nebýt viděn (osobně si myslím že nejvydařenější) a Hodná kočička.
  Celkově velice pěkné dílo! Dám 99%, protože si myslím, že ty další budou lepší.