Světové dějiny podávané zábavnou formou.

Kapitoly:
8.Je všechno svaté?
9.Rodinné záležitosti
10.Divoká čínská vejce
11.Republikáni
12."Dej císaři, co jest císařovo"
13.Jedna cesta nebo hned tři?

Scénář
Larry Gonick
Kresba
Larry Gonick
Lettering
Jan Kozák
Překlad
Petra Andělová, Tomáš Jeník
Redakce
Richard Podaný
Obálka
Larry Gonick
Grafické úpravy
Robin Brichta
Žánry
humorný, naučný
ISBN/ISSN
80-7341-219-5 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
304
Cena
590 Kč
Originál
The cartoon history of the universe II (Doubleday, New York, 1994)
 • sedw
  Tento komiks mohu doporučit jen zájemcům o historii, kterým však nevadí, že veškeré události se s ohledem na rozsah zmíní jen stručně (například celý život Julia Caesara se vejde na cca 5 stran). Pro ostatní se však dle mého názoru jedná o poměrně složité čtivo, které rozhodně nelze označit za odpočinkovou záležitost. Mě historie vždy bavila, avšak i na mě toho bylo ke konci již dost s před dalším dílem potřebuji pauzu (což však bylo z velké míry zapříčiněno přelouskáním historie Číny, což bylo skutečně utrpení -spousta jmen, pro evropana poměrně podobných, střídání dynastií...). Suma sumárum, kvalitní, avšak rozhodně ne odpočinkové čtivo.
 • hypermlok
  Znovu vynikající procházka dějinami. Historie je větší maso než většina akčních komiksů a některé události jsou opravdu neuvěřitelné. Skvělá kniha a hned jdu na trojku.
 • krvinka56
  Opět povedené tedy až na čínu to bylo vysloveně utpení se tím prokousat ale opět kvalitní informace a dobrá zábava.Místy sem si nebyl jist jestli to myslí vážne nebo si jen utahuje.Ale sem s touto sérijí spokojen.
 • Kapis
  Skvělé pokračování citlivé sžíravého sarkasmu, který nám ukazuje, že to, co do nás cpali v dějepise může být i trochu jinak;-)
 • Markyz de Sade
  Tahle série se mi moc líbí a jak už bylo řečeno, spoustu věcí jsem si připomněl a spousta mě jich překvapila až jsem si kolikrát říkal, jestli si Gonick nevymejšlí. Koupil jsem už jen kvůli dětem, který zatim ani neplánuju. :)MdS
 • DEmnoG
  Ac jsem si puvodne neplanoval tuhle publikaci koupit, zlakala me ochutnavka v Lobo vs Maska a musim rict, ze jsem velmi prijemne prekvapen. Necekal bych, ze nekdo dokaze tolik "nudnych" informaci zvarnit do zabavneho a vtipneho comicsu. Klobouk dolu, jsem moc zvedavy, jestli Gonik dotahne svoje dilo do konce.