Dlouhý zítřek a další příběhy (paperback)

0.0 | Crew | fantasy, postapokalyptický, protiválečný, sci-fi, válečný | série Mistrovská díla evropského komiksu

To nejlepší z Moebia!

I když Jean Giraud alias Moebius stvořil za život velké množství zásadních komiksů. Asi nejvíc zazářil právě ve svých kratších útvarech. A ty nejlepší vám nabízíme v tomto mohutném sborníku, který shrnuje jeho téměř kompletní povídkovou tvorbu. Poznáte tu Moebiovo dílo v celé jeho šíři. Najdete tu jak sci-fi příběhy (včetně slavného Dlouhého zítřku, který inspiroval vizuální podobu Blade Runnera), tak temné historky z naší reality.

Najdete tu humor i horor, absurdní dramata i filozofické pocitovky, komiksy postavené na dialozích i zcela beze slov. Hlavně tu ale najdete spoustu fascinujících vesmírů a bytostí.

Scénář:
Moebius
Kresba:
Moebius
Lettering:
Alena Tejnická (Sarah)
Barvy:
Moebius
Překlad:
Richard Podaný
Redakce:
Boris Hokr, Jiří Pavlovský
Obálka:
Moebius
Grafické úpravy:
Alena Tejnická (Sarah)

16. kniha v řadě "Mistrovská díla evropského komiksu"

Album obsahuje původně čtyři samostatné knižní alba:
The Long Tomorrow
Les Vacances du Major
Escale sur Pharagonescia
La Citadelle Aveugle

Rok a měsíc vydání: duben 2018 | ISBN: 978-80-7449-538-0 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 190 x 260 mm | Počet stran: 220 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 589 Kč | Název originálu: The Long Tomorrow, Les Vacances du Major, Escale sur Pharagonescia, La Citadelle Aveugle | Vydavatel originálu: Les Humanoïdes Associés, 2012

Obálka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Ukázka
Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.4.2018 |

Zajímavá sbírka nabízející určitý druh vývoje Moebiovy kresby. Takhle to na mě působí. Nevidím v tom jiný smysl, než tento. Pár příběhů je skvělých a velmi čtivých. Zrovna ten první, nebo Faragonescia jsou výborné. Oprava ženského robota, která se nevyvedla - zbývá masturbace v kokpitu... Ještě hon na člověka na tom velkém kvádru, opravdu jsem tam viděl Arzacha, což bylo pak i potvrzeno samotným guru. No a samozřejmě Druillet - to je fakt pán, doporučuji Salammbó od něj. Jo, a ještě Rimbaud variation je také skvělá, trochu Mucha...? Pak tam jsou příběhy zajímavé, "průměrné" a i neuchopitelné. U některých mě kresba fakt nebrala. Zvlášť ta retrospektiva, kde autor mluví o sobě je taková divná a moc jednoduchá na mistra, než jak ho znám. Major Grubert mě nechytil. Znám ho z Airtight Garage's Elsewhere Prince od Marvelu v podání našeho mistra a Erica Shanowera na postzu kreslíře. V tomto 6-ti dílném cyklu mě bavil, ale tady ty epizodky, no, divné. Spíš oceňuji, že mám možnost nahlédnout na mistrovu pestrost jeho tvorby. Takhle ho opravdu neznám a krom Arzacha, Drápků a Incalu jsem u nás v ČR jinou možnost neměl, takže velké plus, že to u nás vyšlo. Přesto není tato sbírka automatickou jedničkou. Věřím, že každý umělec v jakémkoliv odvětví má silné a slabé stránky své tvorby. Každý to vidí a vnímá jinak. Každý příběh má něco do sebe a vyžaduje další průběžné čtení. Možná číst dílčí příběh samostatně a ne za sebou je třeba klíč k objektivnějšímu hodnocení. U Moebia je naprosto jasně vidět vývoj a životní rozpoložení, proto je každý příběh odlišný. Dobře / špatně... na nás / vás.

Vzkaz pro CREW: jestli to čtěte, jsem opravdu rád, že tomu tak je. Moc vám děkuji za váš ediční plán. MDEK a Modrá Crew je podle mě to, co ČR dlouho potřebovala. Samozřejmě nejste jediní, abych se nedotknul dalších vydavatelů, ale vaše pestrost při výběru děl k vydání je až neuvěřitelná. Moebia zbožňuji a jeho tvorbu vždy vítám a kupovat ji budu. Pro mě to není jenom komiksové vzdělání, pro mě je to život. Děkuji!!! Dobrá práce!

cyboy
M cyboy | 14.4.2018 |

Sbrirka kratkych pribehu, ktere puvodne vychazely v rozlicnych periodicich. A to je taky slabina tohoto svazku. Porad jsem vyhlizel nejaky poradny pribeh, neco vic, nez jen epizodku, pripadne ilustrovany napad a jak zadny neprichazel, tak jsem byl cim dal vic nespokojeny. Cist to sem tam, jeden, dva pribehy za sebou, tak by se mi to asi libilo vic, ale takhle zretezene to bylo trochu frustrujici. Asi se k tomu nevratim, ale jsem rad, ze jsem to cetl a koupe nelituji, jen jsem nedostal to, co jsem ocekaval.
70%

Darth Raelchi
Darth Raelchi 19.4.2018

cyboy
cyboy 14.4.2018