Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)

3.9 (3.9) | BB/art s.r.o. | akční, superhrdinský | série Batman Detective Comics (Znovuzrození hrdinů DC)

Aby zachránili Gotham City, zlikvidují Temného rytíře!

Říkají si Syndikát obětí, protože všichni z nich jsou oběti – lidé, kteří se připletli do boje mezi Batmanem a jeho úhlavními nepřáteli. Všem jim to zničilo život. Všichni nabyli děsivé schopnosti – schopnosti, jež nyní využívají k tomu, aby už nikdo nedopadl jako oni. Proto se zaměřili na každého, kdo nosí netopýří symbol.

Hrdinů se znakem netopýra je ale nyní víc než kdy předtím. Batmanův nový tým tvoří Batwoman, Orphan, Spoiler, Clayface a Batwing. Ale hrdina, který stál u zrodu tohoto týmu – Tim Drake alias Red Robin – je mrtvý.

Timova smrt všechny nahlodala. Může Syndikát obětí najít spojence přímo mezi Batmanovými spolupracovníky? A může jeden odpadlík stačit na to, aby zničil celý hrdinský tým a přiměl Batmana nadobro pověsit svůj plášť na hřebík?

Scénář:
Marguerite Bennettová, James Tynion IV
Kresba:
Al Barrionuevo, Eddy Barrows, Carmen Nunez Carnerová, Szymon Kudranski, Alvaro Martinez, Ben Oliver
Ink:
Raul Fernandez, Eber Ferriera, Scott Hanna
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Brad Anderson, Adriano Lucas, Ben Oliver
Překlad:
Petr Zenkl
Redakce:
Changer the Elder, Mirka Jarotková
Obálka:
Brad Anderson, Jason Fabok

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (Black edice)
Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)
Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (pevná vazba)

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (Rebirth) #943-949

Vyšlo v standardní brožované verzi, limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor) extra limitované pevné vazbě s přebalem v omezeném nákladu (pobočky Comics Point a obchody nakladatelství Crew (Krakatit a Arkham)).

Rok a měsíc vydání: září 2018 | ISBN: 978-80-7595-066-6 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 168 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Batman Detective Comics #02: The Victim Syndicate | Vydavatel originálu: DC Comics, 2017

Obálka (1/7)
Ukázka (2/7)
Ukázka (3/7)
Ukázka (4/7)

+ další 3


Koupit

Fry
A Fry | 24.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (pevná vazba) |

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí - Mám z toho prakticky stejné pocity jako u předcházející knihy. Ač totiž příběh i myšlenka Syndikátu obětí skvěle funguje, nějak mě to jako celek nedokázalo plně zaujmout. Jako největší problém vnímám často až zbytečné monology nad smyslem maskovaných vigilantů, které se stále dokola opakují ve stejných kulisách, ale s jinými hrdiny. Neuškodilo by tomu možná ani trochu více akčních scén a také širší zapojení 'První oběti' do celého příběhového oblouku ... Za mě 3*!

Palebras
Palebras | 23.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (Black edice) |

Pokračování velice dobrého prvního dílu se veze na kvalitativně srovnatelné vlně. Já mám obecně hodně rád sérii Detective Comics, takže o to více jsem rád, že tendence není nijak sestupná. Opět se zde setkáváme se starými známými z předchozího dílu, kteří řeší další z problémů v temném Gothamu. Na scénu přichází tajuplný Syndikát, který chce Batmanovi a jeho přátelům řádně zatopit. Co se záporáků týče, zde panuje spokojenost. Jedná se o různorodou partu, která působí díky hlavnímu kápovi poněkud temně. Mimo hlavní story dostane čtenář ještě kratší příběh Batwoman začíná, kde bych vyzdvihl pro mě skvělou kresbu Bena Olivera. Další velice dobrý díl který určitě naláká na díly příští. 4*

sedw
sedw | 23.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

První Detective comics byl super, tento byl minimálně stejně dobrý. Zajímavý příběh i zajímavé zamyšlení nad důsledky Batmanových činů. Celou dobu jsem se opravdu příjemně bavil a těším se na další díly.

Spike
Spike | 18.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Druhý díl pokračuje v nejlepším duchu. Bez nějakého zdlouhavého úvodu se příběh rychle rozjede a chytí tak, že ho přečtete jedním dechem. Alespoň já to tak měl. Záporáci i samotný nápad syndikátu obětí je povedený, dobře zpracovaný, a vůbec nevadilo že zde nefiguruje žádný známý záporák. Možná celá ta myšlenka o obětech mohla být propracována více do hloubky, ale to je detail. Jen je tu opačný problém než u prvního dílu - tam se mi zdálo že zkrácení o sešit, dva, by mu možná prospělo protože příběh se ke konci přeci jen trochu táhnul, a zde bych ten sešit, dva zase klidně přidal. Ano, konec nebyl tak úplně o Syndikátu, přesto se to s nimi vyřešilo až příliš zkratkovitě a uspěchaně, po tak slibně rozehraném začátku bylo finále trošku zbytečně zklamáním, přitom jde vidět že Tynion hloupý autor není a příběh má pevně v rukou. Jakmile se začne polemizovat nad smyslem Batmanova počínání, má to až překvapivě myšlenku, hlavu a patu. Sice se obávám že se to nadále příliš rozvíjet nebude, každopádně Tynion tyhle linie zvládá lépe než Tom King, ten místy až moc samoúčelně mudruje, zde to do příběhu zapadá hladce, jen otázka zda se s tím bude pracovat do budoucna.
Postavy i vzájemná interakce zde opět fungují na jedničku. V prvním díle byl důraz kladen na Red Robina a Batwoman, zde se zaměřujeme na Stephanii a trochu i na Clayface. Ten se zdá být čím dál zajímavější postavou a doufám že v týmu vydrží. Oproti tomu Stephanie alias Spoiler se ukázala jako solidní kráva. Ano, lze ji chápat a možná s ní i cítit, ale u ní naopak doufám že se odklidí do ústranní a trochu si od ní i jejích výlevů odpočineme. Jinak ten finální zvrat týkající se právě jí dobrý. Tým nám rozšíří Luke Fox alias Batwing, a ačkoli podobné postavy mě většinou štvou, zrovna tahle je napsaná hodně sympaticky a nemám s ní problém. Fandy seriálu Gotham určitě trefí, že se tu vyskytuje i postava dr. Leslie "Lee" Thompkinsové, stejně jako v prvním díle. Hlavní záporák taky slušný, jeho návratu do budoucna bych se nebránil, navíc jeho totožnost zatím zůstává nejasná. I ten vzhled evokující Hellraisera vypadá prostě dobře. Tentokrát se kreslíř Eddy Barrows nepostaral o celý příběh, což je škoda, protože jeho kresba je opět lahůdková a z celé knihy jasně nejlepší. Alvaro Martinez je sice skoro stejně dobrý, jen ne takový hračička. Ostatní neurazí, nenadchnou. Po hlavním příběhu následuje ještě jeden kratší, točící se hlavně kolem Batwoman. Ten mě však už tolik nechytil. Odhlédnu-li od kresby která se mi příliš nelíbila, vracíme se zde k záporákům z prvního dílu, ze kterých jsem úplně nadšen taky nebyl. Navíc se zde zase jedná mimo jiné i o sérum zodpovědné za monstra z Noci nestvůr, která mě moc nebavila a bojím se že se k tomu do budoucna budeme vracet více. Navíc jde v podstatě o stejný princip který jsme viděli už u séra Man-Bata, kterého jsme si v New 52 užili celkem dost. Tuhle linii bych do budoucna klidně oželel. Flashbacky zajímavé, ale v podstatě se nedozvíme nic nového.
Hodnotil-li bych jen titulní příběh, tak nebýt moc rychlého konce, jedná se o kvalitativní posun od za mě už tak dobrého prvního dílu. Druhý příběh už tolik neoslovil, ale ve výsledku se jedná i tak o velice solidního Batmana. Kresba z většiny dobrá až skvělá, příběh i postavy jsou vedeny zručně. Ačkoli se jedná o v podstatě klasický akční superhrdinský komiks, občas je to i k zamyšlení a dalo by se mluvit o jistém lehkém přesahu v rámci žánru. Série Detective Comics je velice příjemným překvapením a pokud si minimálně udrží nastavenou laťku, budu si jí nadále rád kupovat a číst. Tohle je mainstream, který mě baví.

JohnyG
JohnyG | 2.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Druhý díl rozvíjí hned několik dějových rovin, proto už nemá spád a údernou přímočarost prvního dílu. Nicméně nápad Batmanových obětí je fajn a snad se s nimi ještě potkáme. Hodné místa je věnováno Batwoman. Celkově komiks, který vzbudí chuť na další díly. Více na http://www.batmankomiks.cz/batman-detective-comics-syndikat-obeti

Mleako
M Mleako | 12.12.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Ten nápad se Syndikátem je fajn, ale jeho provedení je takové nešťastné. Ze super badass záporáku se až na výjimky vyklubou slabší kopie starých známých a ve finále je podstatné jen to, co se děje okolo Spoiler. Závěrečný cliffhanger zajímavý, ale v kontextu zbylých sešitů nic moc.

Thurin
Thurin | 29.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Pořád mě to baví. A za mě by tam klidně mohlo být i méně Batmana.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 24.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Opět skvělé, sice ne, tak jako první díl, ale rozhodně je to skvělé, kresba se mi líbí u všech kreslířů, jen je škoda, že tam moc neřeší Red Robina, jelikož k němu se vrátíme jen na 4 stránky, možná méně. Pak mám ještě dalsí dvě výtky a to k tomu, že do toho zatahují jeden takový špatný komiks, který u nás vyšel a nazývá se Noc Nestvůr, ale je alespoň dobré, že to číst nemusíme a obejdeme se bez toho, jelikož zas tak velkou roli, v tom nehraje. Dále je škoda, že hlavní příběh tohoto komiksu je jen na 5 sešitů a dále tu máme příběh o Batwoman, ano je zajímavý a přináší nové poznatky do série a o postavě a dále se to v ní bude řešit, ale proč? To mohli dát do její série, kterou a má a mohla tady již vycházet. Jinak opravdu libový komiks. Tento komiks a vlastně celou tuto sérii doporučuji! 85%
PS: Pokud čekáte, že se bude více Red Robin řešit v dalším díle, tak to se pletete, počkáme si asi do pátého dílu, pokud tady vyjde, což doufám, že ano...

karl173
M karl173 | 17.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Tynion IV opět jede ten jakoby marvelovský styl a snaží se všem postavám dát nějaké osobní problémy, které mají potřebu řešit. Na jednu stranu je to dobře, dialogy tím dostávají větší rozsah a navíc je Tynion zvládá, takže i při větším počtu textu se to čte dobře. Problémem je ale v této knize to, že vlastně neustále něco řeší a zároveň se nestane skoro nic. Sice je zde vidět opět jistý posun v ději, ale jinak veškeré skutečné problémy a především ty s protivníky byli téměř o ničem. Byla z toho cítit téměř až tuctovost a lacinost, což je škoda. Navíc i když je všem už jasné, že v této sérii je Batman spíše vedlejší postava, nemusel by ho autor vykreslovat jako naprostého pozéra, který má akorát velkou hubu keců a když dojde na akci, tak je naprosto k ničemu. Zkrátka jsou tu zajímavé a dobře odvedené věci, pak jsou tu nepochopitelné a hloupé věci, a celkově to rozbíjí něco, co rozbíjí každou druhou týmovku. Kresba je na tom vlastně podobně. Vzhledem ke střídání kreslířů se její kvalita značně mění a jsou zde momenty, kdy se mi nelíbila, ba dokonce jeden sešit se mi po kreslířské stránce nelíbil téměř vůbec. Jedná se tedy celkově o slabší díl, ale stále je zde šance pro zlepšení a Tynion IV má rozhodně ještě nějaké trumfy v rukávu. 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Tož ten nápad se Syndikátem obětí se mi docela líbí. Batwoman mi přijde sice stále nesympatická, ale příběh má hlavu a patu, jsou tu přesahy v podobě vývoje a nějaké té historie postav a vůbec to není tak špatné.

Celkový dojem: 70%

rewkon
rewkon | 9.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Takhle první díl byl určitě lepší ,ale neznamená ,že druhý díl je špatný zatím jde vidět ,že Tynion buduje něco většího uvidíme jestli to dotáhne do úspěšného konce,V tomto díle jde vidět ,že největší nepřátele si tvoříme leckdy samy .

erik
erik | 2.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Snyder sem, King tam a pritom Tynion IV. nenápadne píše najlepší batmanovský komiks za dlhé roky. Príbeh funguje, postavy z tímu stoja za citové väzby a kresba v podaní viacerých autorov/autoriek neuráža. Nečakane najlepšia vec z Rebirthu v ČR.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 27.9.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

O dobrý level dolů než kniha 1. Zmatené a neuchopitelné. Nevím pořádně o co šlo. Záporáci jsou v podstatě "lacinější" obdoby klasických batmanovských záporáků. Pokus o změnu není hloupý, ale ten Syndikát obětí se chová v podstatě totožně jak jejich "předlohy". Pokus o novátorství selhal. Začínám kroutit hlavou nad Rebirthem. Začínám kroutit hlavou i nad Batmanem a daleko více si začínám vážit starších děl a sešitů. Nevím, prostě mi to tady přijde celé takové zamotané a divné a furt mi jako někdo říká, že to je vlastně jinak a že jde o něco velkého a přitom jde vlastně o hovno - to mám z přečtení Syndikátu obětí. Snad jediné co mě docela bavilo, ale o dost méně než v knize 1, je kresba. Uznávám, že ten červenej ze Syndikátu je fakt dobrej. Ten snad asi jako jediný pro mě představoval světýlko naděje, že tato série nepůjde do kytek. Jestli to bude někdo zajímavý v knize 3 a dál, tak druhou knihu vezmu na milost, protože v celku vždy vše vypadá jinak, než samostatně. Sešity s Batwoman mi přijdou jak Batman Year One, ale v ženským podání. Zase nějaký pokusy o vyšší smysl. Do toho ta ufňukaná Spoiler. Batman Family - už asi chápu co to znamená a zlatá éra pouze s Dickem nebo jiným Robinem. Ono to asi jiné nebude, tak čemu se pořád divím. Zase, nevím, asi čekám, že mě to bude aspoň bavit. Nebaví a nebaví. Velký sešup dolů oproti jedničce.

cyboy
M cyboy | 20.9.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback) |

Cela ta idea Ligy ublizenejch proste nefunguje a fakt je, ze jsem si pri cteni rikal: "Hele, Bato, hod kapi na hrebik. Spouste scenaristu vyresis problem."
Nemuzu rict, ze by to bylo uplne spatne, ale proste to netahne, osudy (tentokrat znacne ufnukanych) postav, vam jsou naprosto ukradene a jediny svetly moment to ma, kdyz se na skok vratime k Robinovi. Bohuzel v te jeho lince se nikam neposuneme, ale uznavam, ze to vzbuzuje zvedavost.
Stejne jako minule: 60%

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (Black edice)

Palebras
Palebras 23.3.2020

fifas
fifas 18.3.2020

invape
invape 30.11.2018

jh666
jh666 29.9.2018

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)

puolpm
puolpm 9.9.2020

kendor007
kendor007 6.7.2020

namdnas
namdnas 6.7.2020

ConanVJ
ConanVJ 29.4.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 18.2.2020

Kazumaki
Kazumaki 3.2.2020

duri
duri 29.1.2020

Cever
Cever 25.12.2019

Václav Mikula
Václav Mikula 26.10.2019

Final
Final 25.10.2019

w3cMarkus
w3cMarkus 10.10.2019

Lord Baltimore
Lord Baltimore 20.9.2019

Bronn
Bronn 3.8.2019

Kaaos
Kaaos 2.7.2019

Matthew
Matthew 15.6.2019

kotouczech
kotouczech 13.5.2019

ondra kenway
ondra kenway 7.5.2019

sedw
sedw 23.4.2019

Spike
Spike 18.1.2019

anka
anka 6.1.2019

JohnyG
JohnyG 2.1.2019

PrastenejCitron
PrastenejCitron 21.12.2018

dajik
dajik 13.12.2018

Mleako
Mleako 12.12.2018

invape
invape 30.11.2018

slavik38
slavik38 27.11.2018

Garp
Garp 17.11.2018

Darker
Darker 3.11.2018

Jabba
Jabba 31.10.2018

Cinema Ranger
Cinema Ranger 30.10.2018

Thurin
Thurin 29.10.2018

Honzin
Honzin 27.10.2018

Fanda
Fanda 25.10.2018

Matycz
Matycz 18.10.2018

lantan1
lantan1 18.10.2018

karl173
karl173 17.10.2018

Blackhand47XD
Blackhand47XD 17.10.2018

pearlxjam
pearlxjam 17.10.2018

DanielDrago
DanielDrago 11.10.2018

rewkon
rewkon 9.10.2018

Doppelganger
Doppelganger 7.10.2018

erik
erik 2.10.2018

Lachvos
Lachvos 30.9.2018

Olesh
Olesh 30.9.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 27.9.2018

cyboy
cyboy 20.9.2018

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (pevná vazba)

Fry
Fry 24.8.2020

roswelll
roswelll 27.8.2019

calvin10
calvin10 23.12.2018

invape
invape 30.11.2018

trudoš
trudoš 25.11.2018

Četli (67):
Al0f0k, anka, Blackhand47XD, Bronn, CaptainCzech, Cever, Cinema Ranger, ConanVJ, cyboy, dajik, DanielDrago , Darth Raelchi, Davidos402, Doppelganger, duri, dvory, erik, Fanda, Filip123, Final, frantisekcap1, furunkl, fvalek1, Garp, Hokejový_Svaz, Hugin, Jabba, japes, Jay-jay, JohnyG, Kaaos, karl173, Kazumaki, kendor007, kotouczech, Lachvos, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, Madao, Matthew, Mercurio, Mleako, namdnas, Olesh, ondra kenway, Paja78, paulmuaddib, pavlosson, PrastenejCitron, punisher, puolpm, rewkon, Rezet, Rinter, rizecek33, Sabak, schefik, sedw, slavik38, Spacecore, Spike, Thurin, Tony TwoDee, tukak, Václav Mikula, w3cMarkus

Mají (115):
Abe, Agiru, Al0f0k, anka, ArmadOon, Beng.D, Blackhand47XD, bmc75, Bronn, CaptainCzech, Cever, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, DanielDrago , Darker, Davidos402, deefha, Dinik, Doppelganger, Draco nobilis, duri, dvoracekpetr1, dvory, Er.Nest, erik, filemon, Filip123, Final, Fox01, fvalek1, gezic, Golem, herrman, Hokejový_Svaz, Honzin, Hugin, hyba1991, Jabba, JackOneil, Jak, japes, jardoom, Jay-jay, Joshua_T, Kaaos, kadas97, Karel Sec, karl173, Karolín78, kendor007, Kiwi1902, Krvavý Patejl, krvinka56, kucik, Lachvos, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, luky.kuky10, Madao, Mamut12, markic, Matthew, Mercurio, MickeyStuma, Mleako, MP, o2t2, Olesh, Paja78, Paldini, paulmuaddib, pavlosson, pearlxjam, pechna, perper, Piros0013, PrastenejCitron, punisher, puolpm, Radkos, rewkon, Rezet, Rinter, rizecek33, Rumburaq, Sabak, saja, Saran, schefik, Schramm, sedw, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spike, Stlucius, tacmud, TenCoJeZbytečnej, Thurin, Tialster, Tiba, Tomasino79, tomned, Tony TwoDee, Toren, tulipstros, Tyfus, Václav Mikula, vishnar, xintax, yogi, Zbysek2410

Chtějí (20):
665+1, Azik2586, Blacklarch, Dali, deadpool, DracoAn, Fida, filosh, henrycruel, James, Keenkeen, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, Plechy, Sebastian the wise, Till, Tomzany, Wiruss, Wiw

Shání (4):
Blacklarch, mineralk, namdnas, Nightmare

Darker
M Darker | 19.9.2018 |

Chlapci, máte v tom trošku bordel, Batmaní partu vám vzala jako své rukojmí Harley, měli by jste to nějak napravit :)