Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

3.1 (3.5) | BB/art s.r.o. | akční, superhrdinský | série Green Arrow (Znovuzrození hrdinů DC)

Green Arrow proti Devátému kruhu zvítězil, ale zničení celosvětové zločinecké finanční sítě si vyžádalo svou daň. Oliver Queen i jeho přátelé jsou zbití, polámaní a rozprášení po všech možných koutech.

V Japonsku se Emiko Queenová chopí vzpurně luku své matky Shado, asasínky v žoldu Jakuzy, a vydá se do nadpřirozeného podsvětí, aby znovu získala své rodině čest a svobodu. Na tajemném ostrově s vazbami na Devátý kruh a Oliverovu vlastní minulost se Green Arrow a Black Canary musí vyrovnat se smrtícím terénem, robotickými medvědy a domorodou populací, která má tajemství, pro jehož udržení je ochotná zabíjet. Mohlo by to snad být ještě horší? Nejnebezpečnější pár vesmíru DC se domů dostane jen, když přežije vražednou panenskou cestu na palubě Empire Expresu!

Scénář:
Benjamin Percy
Kresba:
Stephen Byrne, Juan Ferreyra, Otto Schmidt
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Stephen Byrne, Juan Ferreyra, Otto Schmidt
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Obálka:
Otto Schmidt

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (Black edice)
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (pevná vazba)

Obsahuje sešity série Green Arrow (Rebirth) #6-11

Vyšlo v standardní brožované verzi, limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor) a extra limitované pevné vazbě s přebalem v omezeném nákladu (pobočky Comics Point a obchody nakladatelství Crew (Krakatit a Arkham)).

Rok a měsíc vydání: říjen 2018 | ISBN: 978-80-7595-071-0 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 144 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Green Arrow #02: Island of Scars | Vydavatel originálu: DC Comics, 2017

Obálka (1/7)
Ukázka (2/7)
Ukázka (3/7)
Ukázka (4/7)

+ další 3


Koupit

Delphín
Delphín | 29.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

První book byl čistý superhrdinský průměr. Tohle je bohužel o level níže. Úvodní story ohledně nevlastní sestry Green Arrowa mě bavil, je to nejlepší část celého komiksu, leč tedy její souboj s drakem už je dosti přitažený za vlasy. Zápletka se zlým hodinářem, který má hodinky vysávající život, však v celém komiksu odstartuje řadu divných dialogů, a totálně nesmyslné chování postav. Narazíme třeba na obří podmořskou železnici, která je napěchována různými diplomaty. Chápu, že se tam Arrow musel kvůli ději nějak dostat, ale udělat to tak, že si vláček zastaví u ostrova, kde je Arrow, aby tam nabrali drogy? Scénárista byl asi opravdu líný. Ale ok, máme ve vlaku Arrowa a spol. mezi světovými diplomaty. Ve vlaku dochází k vraždě, a Arrow míří do akce. Čekáte, že to je ten zlom, kdy se to konečně rozjede? No, ne! Dobrodružství hloupé a plné častého nesmyslného chování, jak ze strany klaďáků, tak i ze strany onoho vraha.
Další problém je politika. Každý máme na dané věci jiný názor. Je nám ukázán osud party dřevorubců, kteří přijdou o práci, jenž se u nich dědí z generace na generaci, kvůli ptákovi. A tak protestují, jeden z nich stylem, který není ok, to uznávám, ale nazvat je hned všechny do jednoho fašisty? To sorry jako. Ale pořád bych to pochopil. Green Arrow je levičák jako bejk, takže se od něj obdobné výlevy očekávají. Jakmile začne mít tyto myšlenky a rádoby vtipné hlášky i nějaká další postava v příběhu, tak už začínám kroutit očima.
Kreslíři se snaží, ale úchvatné panely a souboje Arrowa se šípy tu nečekejte. On se snažil i ten scénárista Percy, ale tohle prostě mu hrubě nevyšlo. V příběhu zbytečně moc politických a sociálních názorů (nepodány zrovna dvakrát nejlépe), špatná práce s postavami, tuna nelogičností a opravdu naivních zápletek, které by mě nezaskočili možná tak v retru. Dost silně doufám, že třetí komiks už mě konečně zaujme, a budu jej moc chválit. Jinak asi tuhle sérii dropnu, protože mám pocit, že Green Arrow absolutně není pro mě, ale vše se může změnit.

Spike
Spike | 16.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Ehm... Nerad to říkám, ale docela propad. Tenhle komiks má v sobě děr jak Oliverův cvičný terč. Po konci minulého dílu jsem byl docela zvědavý, to opadlo hned zkraje, kdy sledujeme nezajímavý příběh nezajímavé postavy Oliverovy sestry. Urovnání věcí s Jakuzou, to zní slibně, ale je to pojato tak jednoduše a debilně... Proč, pro Kristova játra, se tam někdo musí měnit do čínského draka?! Proč ve flashbacích padouch místo jednoduchého zabití chce zneškodnit Green Arrowa nějakým nástrojem jak ze Saw?! Aha, aby se k němu stihla dostat jeho sestra.. Ani kresba nezaujme, zbytečná a špatná odbočka...
Říkal jsem si že aspoň hlavní příběh bude lepší, ale ono ne. Místo survival story, která se nabízela, nějaká variace na Green Arrowův origin, tu máme jen levně obšlehnutou zápletku s výrobci drog. Nelogické chování postav, a strašně okaté a tím pádem i směšné řešení 'vážných a aktuálních' témat. Je sice hezké že tu máme pár hezkých výjevů Black Canary nalehko na pláži, ale její postava začíná být neskutečně protivná. Skoro se s Oliverem neznají, ale autor se to snaží podávat jako osudovou lásku, kdy si Oliver nechá všechno líbit a nechá se seřvávat a peskovat za každou kravinu.. Tohle dokonale rozbilo tu jakž takž chemii co spolu v první knize měli. Jo, chápu že ty postavy za sebou mají dlouhou historii kde prostě jsou spolu, ale tady, v téhle kontinuitě, se teprv seznámili, ten vztah se musí budovat, a ne přejít z fáze 'potkali jsme se a zakoukali jsme se' hned k fázi 'stáří manželé'. Plus otravná a napřesdržku postava indián co ví všechno nejlíp a přitom mění postoje jak ponožky. Hrůza.
Ani poslední část ve vlaku není dobrá. Canary má pořád blbé kecy, zápletka strašně naivně řešená, včetně konce, prostě slátanina. Navíc naprosto nefunkční hlášky. Jo, kresba je fajn, ale měl jsem pocit že čtu něco pro desetileté děti, kde je naprosto doslovně popsáno kdo a co je špatné, jak by se kdo měl chovat, atd. Prostě.... Tohle není ten Green Arrow kterého bych chtěl číst. Ani první kniha nebyla nic zázračného, ale proti tomuhle je to nesrovnatelné.
Ostrov starých ran přináší jedno z největších zklamání celého Znovuzrození. Fakt doufám že se to zvedne, protože mít při čtení pocit že ze mě autor dělá pitomce (nebo jen opravdu hodně neumí psát) to se mi už dlouho nestalo. 3,5/10

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 3.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Po prvém naprosto parádním pětihvězdičkovém díle tady máme nudný, nezáživný, špatně nakreslený a celkové dosti slabý díl, který stojí za starou bačkorku, natož pak za 299Kč
Po tomhle fiasku se zřejmě se zelenou šipkou dlouho neuvidím. 20%

JohnyG
JohnyG | 14.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Oproti jedničce ubrali na drsnosti, závažnosti a realističnosti. Prostě to sklouzlo k nenáročný popkornový akční jízdě, která není ničím moc výjimečná. S nějakou velkou logikou si to tak moc hlavu nelámalo, prostě indiáni dělají robotické medvědy a nejlepší způsob, jak přepravit opium je vybudovat obří tunel a shodit celej vagón na jedoucí rychlovlak. Hrdinská záchrana od pár padouchů tady znamená zničení podmořského tunelu za miliardy a havárie plně obsazené soupravy. To mě trochu mrzí, protože vizuálně to je fajn. Kopíruje to styl animovaných filmů a je to zkrátka líbivě udělané. Jako fanda Arrowa jsem se ale pořád celkem bavil a rychle to plynulo, ale uvítal bych návrat na zem.

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Green Arrow: Ostrov starých ran plní své jméno do puntíku. Rány otevírá v mysli čtenářově, díky svému starému Oliverovi Queenovi, kterého jsme již kdysi na ostrově viděli. Jedna z mála rybízových sérií, která měla drajv a nápad tak zapadla a moc nevěřím tomu, že byste tento komiks brali do ruky podruhé.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/green-arrow-ostrov-starych-ran

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.11.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Loučím se a něco však
tam zůstalo z těch našich dnů...


...zpívám si s Hladíkem a Krausberry. Ne, vážně, pomalu se loučím skoro se všemi sériemi po druhém díle, protože mě nebaví. Tohle bylo také solidně divné. Mně snad zůstane z DC jen ten Batman.

Celkový dojem: 30%

karl173
M karl173 | 14.11.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Tak bohužel hodnocení nelhalo. Green Arrow se kvalitativně propadl. První čtyři sešity jsou ještě dobré. Je to celkem slušná akční jízda, která ale nemá žádnou větší hloubku. Poslední dva sešity jsou už ale bohužel ne akční jízda, ale spíše akční slátanina, která má naprosto příšerný konec. Co se u Green Arrowa zachovalo je ale skvělá kresba. Nový příchozí, Stephen Byrne ukázal, že se do této série hodí a jeho kresba je opravdu parádní ukázka mainstreamové kresby. Formu si udržel i Otto Schmidt, který se mi líbil hodně už v první knize. Trošku slabší výkon podal Juan Ferreyra, který v první knize válel svým akčním pojetím a i když se v této knize opět držel tohoto stylu, tak mi přesto přišel o něco slabší, byť pořád dobrý. V kontrastu s předešlými kreslíři mi přišel ale nejslabší. Celkově tedy knihu hodnotím jako lehce nadprůměrnou díky výborné mainstreamové kresbě a slušné akční jízdě, kterou jsem si povětšinou velice užíval a knihu tak přečetl během chvíle. Ideální čtení na menší volné chvilky a nebo na cesty. 60%

Doppelganger
Doppelganger | 11.11.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Průměrný superhrdinský příběh, který za čtvrtou hvězdičku vděčí skvělé kresbě.

rewkon
rewkon | 24.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Ty vado čeká někdo od Znovuzrození hrdinů něco jiného než klasický super hrdinský mainstream ?Pokud nemáte co číst a chcete lehkou četbu tak tento komiks to beze zbytku splňuje slušné kresbě sekunduje triviální akční zápletka pro 10+ .Škoda promarněné šance první díl příběhem určitě zaujal více bohužel druhý díl je jedno klišé za druhým i když zabaví nepřinese nic nového a po hodině vlastně na komiks zapomenete a nejspíš se k němu už nevrátíte.

cyboy
M cyboy | 18.10.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback) |

Prvni dil se mi libil vic. Prumerny mainstream.
65%

Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (Black edice)

Jabba
Jabba 4.2.2019

invape
invape 2.12.2018

RaptoR
RaptoR 29.11.2018

Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Delphín
Delphín 29.4.2020

fifas
fifas 22.3.2020

podzemakk
podzemakk 20.3.2020

RobinZdidlo
RobinZdidlo 9.3.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 23.2.2020

Zbysek2410
Zbysek2410 20.2.2020

Kazumaki
Kazumaki 3.2.2020

duri
duri 29.1.2020

Spike
Spike 16.1.2020

w3cMarkus
w3cMarkus 10.10.2019

mineralk
mineralk 21.8.2019

Cinema Ranger
Cinema Ranger 3.8.2019

Doctor_Sk
Doctor_Sk 21.6.2019

ondra kenway
ondra kenway 7.5.2019

Hønzza
Hønzza 11.4.2019

Jabba
Jabba 4.2.2019

JohnyG
JohnyG 14.1.2019

Kadin
Kadin 4.1.2019

anka
anka 26.12.2018

dajik
dajik 9.12.2018

Pista
Pista 8.12.2018

invape
invape 2.12.2018

Shpeckk
Shpeckk 30.11.2018

RaptoR
RaptoR 29.11.2018

Schramm
Schramm 27.11.2018

Kaaos
Kaaos 26.11.2018

jh666
jh666 18.11.2018

lantan1
lantan1 15.11.2018

karl173
karl173 14.11.2018

Doppelganger
Doppelganger 11.11.2018

DanielDrago
DanielDrago 8.11.2018

Sir_Pete
Sir_Pete 30.10.2018

xflori01
xflori01 25.10.2018

rewkon
rewkon 24.10.2018

punisher
punisher 19.10.2018

cyboy
cyboy 18.10.2018

Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (pevná vazba)

roswelll
roswelll 27.8.2019

Blockholm
Blockholm 17.4.2019

trudoš
trudoš 7.12.2018

invape
invape 2.12.2018

RaptoR
RaptoR 29.11.2018

Ter
Ter 18.11.2018

calvin10
calvin10 5.11.2018

Četli (56):
Al0f0k, anka, ArmadOon, CaptainCzech, Cinema Ranger, Craxx, Crics, cyboy, dajik, DanielDrago , Davidos402, Delphín, Doctor_Sk, Doppelganger, duri, Er.Nest, erik, fifas, Filip123, furunkl, fvalek1, Hønzza, Hugin, Jabba, Jay-jay, jh666, JohnyG, Kaaos, Kadin, karl173, Kazumaki, lantan1, Madao, Mercurio, mineralk, ondra kenway, Paja78, paulmuaddib, Pista, PrastenejCitron, punisher, RaptoR, rewkon, Rinter, RobinZdidlo, schefik, Schramm, Shpeckk, Sir_Pete, slavik38, Spike, Tony TwoDee, tukak, w3cMarkus, xflori01, Zbysek2410

Mají (92):
Abe, Al0f0k, anka, ArmadOon, bmc75, CaptainCzech, ConanVJ, Craxx, Crics, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, DanielDrago , Davidos402, deefha, Delphín, Doppelganger, duri, dvoracekpetr1, Er.Nest, erik, farnhajt, fifas, Filip123, Fox01, fvalek1, Hugin, Jabba, JackOneil, Jak, jardoom, Jay-jay, jh666, Kabukiman, Kadin, Karel Sec, karl173, Keenkeen, Kiwi1902, lantan1, Macek78, Madao, Mamut12, markic, mcezik, Mercurio, MickeyStuma, mineralk, monty.cl, o2t2, Olesh, Paja78, Paldini, paulmuaddib, pearlxjam, pechna, perper, Pista, PrastenejCitron, punisher, puolpm, Radkos, RaptoR, rewkon, Rinter, RobinZdidlo, Rumburaq, saja, Saran, schefik, Schramm, Shpeckk, Sidi Santini, Sir_Pete, Skot, slavik38, Spike, Stlucius, tacmud, Tialster, Tomasino79, tomned, Tony TwoDee, Toren, tulipstros, Tyfus, vishnar, w3cMarkus, xflori01, xintax, yogi, Zbysek2410

Chtějí (12):
Azik2586, deadpool, DracoAn, gezic, James, Joshua_T, kadas97, MonsterGyre, mywiel, Nightmare, Sebastian the wise, Wiruss

Shání (2):
gezic, Nightmare

Nabízí (1):
utresyby

karl173
M karl173 | 15.11.2018 |

lantan1: Tak je to asi tak a napadá mi hned jako první to, že DC asi potřebovalo vyloženě hrnout jeden komiks za druhým.

lantan1
lantan1 | 15.11.2018 |

karl173: Jo včera jsem to četl. A chvíli sem otáčel stránky tam a zpět jestli jsem něco nevynechal :D Ale mezi sešity se vyměnili kreslíři, takže ten důvod změny barvy vlasů je asi tam.

karl173
M karl173 | 14.11.2018 |

Všimli jste si také té chyby, kdy má two face vůdkyně na ostrově nejdřív černé vlasy a pak bílé? Nebo mi něco uniklo?