Koupit
Pátý díl oprásků je tu! Pravda, mezi čtvrtým a pátým dílem vyšlo mnoho publikací z dílny Histrickýho ústafu (dále jen HÚ), ale dočkali jsme se. Přeceda HÚ, řečený Jaz, nás nešetří a na všech dvaasedmdesáti stranách knihy nás překvapuje svými znalostmi a nezaměnitelným humorem.

Začíná pěkně zostra knížetem Krokem a jeho objevem, pro lidstvo nejcennějším, pokračuje silnou dvojkou Zmikundem a Huzem, kteří nás naučí šetřit. Bombarduje nás historickými událostmi hlava nehlava a nevyhýbá se ani kampani #metoo. Prostě jako vždycky – zábava a poučení v jednom. No, nekup to.

Opráski sčeskí historje jsou krátké komiksy (stripy) postavené na reálném historickém základu, který někdy doplňuje vykonstruovaná pointa. Správná gramatika v nich jde stranou, velký prostor naopak dostává specifický a často nekorektní humor. Z těchto důvodů mají Opráski sčeskí historje jak mnoho fanoušků, tak i odpůrců.

Poprvé se na facebooku objevily v listopadu 2012 a od té doby počet jejich fanoušků stále stoupá. Je nejvyšší čas, aby postavičky jako Cyril a Metojed, Premisl Autokar II., Zmikund Lucemburski nebo Dement Kutwald našly další příznivce na knižních stránkách.


Scénář
jaz
Art
jaz
Obálka
jaz
Lettering
jaz, Martina Mojzesová
Redakce
Eva Škrabalová
Žánry
historický, humorný, stripy
ISBN/ISSN
978-80-271-2189-2 (Grada Publishing)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
152 x 177 mm
Tisk
barevný
Váha
145 g
Stran
72
Cena
199 Kč
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2018 09:51Opráski sčeskí historje #05
  (1878)
  - "Abi zájmi lidlu bili hájeňi a zvlážtě ďělnitcva... zakládáme Socijálňě demoklatickou ztranu Čezkoslobanskou!"
  - "Panctvo si přejě plaťid?"
  - "To zatáhne ta parta po náz"


  talší díl á kópec srándi. dots zé mi líbili wťibý vo windows, ale celkófě se jaz boůšti fíce do agtůalňih temat a neni to na škotu. ňeco jsem nádfnó ivtěl ná internetu a žúp, úž je tó w knize. uhmro samozřéjmě owceňi lidé s wětšim rozhleedm - lité, kteří neznaji híztorií se příliš nbobawi. (http://pocitacova-lingvistika.cz/opraskovac/)

  Celkový dojem: 80%
252