Batman: Pod maskou (Původně vycházelo od února do srpna 2005)
Batman se utká se skrytou tváří z minulosti - Red Hood se vrátil. Gothamské podsvětí nyní ovládá zabijácký Black Mask. Jak zareaguje na tento nový zlotřilý přírůstek do galerky Gotham City? A jaké šokující tajemství se skrývá za nováčkovou maskou?

Detective Comics #168 (Původně vyšlo v únoru 1951)
Batman s Robinem si vezmou na pomoc kriminalistickou univerzitní třídu, aby společně vyřešili deset let starý případ - jakou totožnost skrývá za maskou zločinec známý jako Red Hood?

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman (Vol. 1) #635-641 a Detective Comics (Vol. 1) #168


Scénář
Bill Finger, Judd Winick
Art
Doug Mahnke, James Winslow Mortimer (Win), Tom Nguyen, Lew Sayre Schwartz
Ink
Paul Lee, George Roussos (Bell), Cam Smith
Barvy
Alex Sinclair
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-83-7718-450-9 (BB/art s.r.o.)
978-83-7718-450-9 (Eaglemoss Collections)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
178 × 266 mm
Tisk
barevný
Stran
192
Cena
249 Kč
Originál
Batman: Under the Hood (DC Comics, 1951, 2005)
 • willis
  Celkem dobré ale frustrující je, že se tady nedozvíme to hlavní Jak a proč? Jinak obecně další zázračné vzkříšení a důkaz, že si scénáristé superhrdinských komiksů můžou z lidí dělat prču.
 • karl173
  Jak již ostatní zmínili, určitě se kdysi jednalo o velkou věc, ale dnes už zkrátka nemůže nikoho překvapit. Tudíž je to pak otázka, zda budete hodnotit automaticky horší známkou za předvidatelný děj a nebo se budete soustředit na to, jak k tomu autoři kdysi přistoupili. Já osobně jsem tak nějak na obou stranách. Na jednu stranu největší tahák tohoto komiksu mě překvapit nemůže, ale stále je tam ta cesta, kterou se autoři vydali a já byl na ní dost zvědavý. No a musím říct, že nevím co si o tom mám myslet. Je to svižné čtení, které neztrácí moc času textem, ale i ani dějem. Je tam sice několik příběhových linek, ale jediná zakončená je v podstatě jen ta s Red Hoodem a Batmanem, přičemž je to ale jen vyvrcholení odhalení, reakce na toto odhalení chybí. Zbytek buď vyšumí do ztracena a nebo je to nedořešené a já už mohu jen hádat jak to dál pokračovalo. Po příběhové stránce tedy komiks moc nenabídl, jelikož to hlavní už zkrátka víme, že? Pak je tu atmosféra komiksu, kterou bych čekal, že bude mnohem hutnější a napínavější, ale na mě zkrátka ta atmosféra nějak nedolehla. A velkým důvodem je podle mě kresba. Ta je sice na pohled pěkná, to určitě jo, ale zkrátka je taková bez citu. Nepřináší nic nového a ty nejzásadnější momenty přináší v takovém nemastném neslaném provedení. Takže co na to říct? Určitě se jedná o fajn superhrdinský komiks, který se dobře čte a má i slušnou kresbu, ale zkrátka nezdálo se mi, že by na něm bylo cosi výjimečného a jak již někteří zmínili, tak tento příběh si možná více užijete v animáku, což je dosti neobvyklé. Retro hodnotit nebudu, to byla opět jen historická vsuvka. Za mě lehoučký nadprůměr ( 60% )
 • Jonathan Arbuckle
  Komiks, na který se těšil snad každý, i přesto, že snad všichni věděli co se bude dít. Co k tomuhle říct, kresba je úžasná, myšlenky Red Hooda jsou v zásadě dosti pokrokové a přinášejí nový vítr do série Batmana. Jediné co mi tam nějak nesedělo, byla ta scéna s Jokerem, osobně mi přišla taková bez emocí, bez toho nádechu pro pomstu, která se projevuje po celou dobu. Nejsem si jistý, ale tohle je snad poprvé za dlouhou kdy lze vidět tu velkou provázanost DCUKK s jinými knihami, které vyšly předtím a možná proto mě to tak bavilo.
 • louza
  Fajn příběh, který má jedinou vadu. Že pokud jste četli Morrisonovy Batmany, kteří tu vyšli podstatně dříve, nebo viděli animák, budete znát pointu. Každopádně je to moc pěkná reminiscence Red Hooda, která bez problémů obstojí mezi všemi těmi Loeby a Snydery. Bezva kresba. Příjemně čitelné. Dobrá práce s kauzalitou vyprávění. Skvělá věc.
 • Darth Raelchi
  Takovej lepší střed. Nejedná se o nic převratného, aspoň z pohledu dneška, i když na tu dobu to muselo působit asi jinak. Komiks není hloupý, ale je v podstatě jednoduchý a dějově prostinký. Spíš si myslím, že to co nám naservírovali v DCKK tak může působit. Nemyslím to ale negativně. Matně si pamatuji, že jsem svého času četl i sešity před a po Pod maskou a působilo to na mě mnohem konzistentněji. Možná by tam chtělo dát víc background story anebo naopak nějakou rozehranou partii po příběhu. Tohle už je v podstatě známý příběh a už patří do edice klasik. Popravdě, musím zde uznat, co už píší čtenáři před mnou, že animák bohatě stačí a svým vyzněním možná i z této látky vykřesal to lepší. Snad nejlepší moment je rabovačka počítačů v Metropolis a ten krásný záběr na iMaca s banánovým logem. To mě dostalo. Tohle už asi znovu číst nebudu, nicméně jsem četl kvalitního Batmana se slušnou, ale s dnes už překonanou, kresbou. Pořád ale dávám 4 z 5.
 • hroubek
  Na tento komiks jsem se hodně těšil, protože i po několika letech mám stále v živé paměti skvělý animák Under the Red Hood, který vychází z tohoto komiksu. A zde se ukazuje pro mě asi největší problém. Díky tomu, že znám film, tak jsem přišel o moment překvapení, což je největší síla tohoto komiksu, a opravdu moc závidím těm, kdo tento příběh neznají. Další věc, která mě trochu zklamala, byl konec, protože jsem očekával ještě další sešit nebo pokračování příběhu. Tohle jsou, naštěstí jediné výtky, jenž ke komiksu mám. Pod maskou je parádní komiks se skvělým tempem, dobrou atmosférou, a s velmi osobním příběhem. Uhání to fakt zběsile, akce střídá akci, a těžko se od toho odchází, jak je to dobře napsané a nakreslené. Líbilo se mi v jakém rozpoložení je Batman, a i to jaké metody uznává Red Hood. Sedli mi dialogové výměny, a některé momenty, které jsem nečekal. Batman: Pod maskou je velmi dobrý komiks, který mě udělal velkou radost a já jsem rád, že v tomto kompletu vyšel.
 • matty87
  Tak tohle je jízda. Příběh krásně odsejpá, Red Hood se s ničím a s nikým nesere a je to sakra dost cool ,,záporák." Scéna s Jokerem je přímo kulervoucí, jednoznačně patří mezi nejlepší části komiksu. A pak tu máme těžce narušenýho Batmana, kterej je psychicky už dost na dně a je hodně zajímavé sledovat, jak se s tím vším rve, takže atmosféra by se dala krájet a knihu tak lze poměrně snadno přečíst jedním dechem. Určitě v příběhu potěší spoustu odkazů a narážek na další komiksy, které už česky vyšly, ať už v rámci kompletu, nebo mimo něj. Za mě rozhodně prozatím vrchol DCKK, k naprosté dokonalosti chybí jen lépe vykreslená Red Hoodova přilba, se kterou si mohl kreslíř pohrát víc, než mu jen nasadit na řepu červený vejce s otvorama pro oči. Na druhou stranu ale pořád lepší, než ten hrnec z původních příběhů Red Hoodova gangu, to byl fakt průser. 95%. P.S. Kdo má rád Red Hooda a podobný nýmandy, doporučuji ze série DC REBIRTH sérii Deathstroke. Ta sice česky zatím nevyšla, ale v 16. díle si dají Deathstroke s Hoodem po čuni a to je další komiksové péčko. Howg....
 • cyboy
  Bud za to muze fakt, ze jsem driv videl animak, ale tak nejak to na me uz nefungovalo a spis jsem videl chyby. Kazdopadne ve svetle jinych svazku patri tohle do topky DCKK.
  70%
 • rewkon
  Hezky nakreslená záležitost z návratem někoho z minulosti .
1136111
Četl/a (86)
2Hitman3, 2scha, Al0f0k, alois13, Anton, Benny, Bronn, calvin10, Carnage, Cinema Ranger, ConanVJ, cyboy, dajik, Darth Raelchi, Dejweez26, Denis, Doppelganger, DracoAn, duri, Er.Nest, hellblazer, hromotlk, hroubek, Hugin, Jabba, James, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, jiskra, Joker189, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, kindanerd, Knowho/Wullcann38, Lachvos, lantan1, Librarian, LookAss, mackin, malylada, Mamut12, matty87, MEGA, Mercurio, mineralk, Mleako, MP, Negan, Paldini, PatrikTheMighty, pavlosson, pearlxjam, PeNNy, petrik1710, PH79, Pizza Guy, punisher, puolpm, raenius, raimi, rewkon, Rinter, roswelll, Scaleo1, slavik38, Spacecore, Spike, Symbi, the.kasztan, tom173, Tony TwoDee, trudoš, tukak, TZcomics, utresyby, Václav Mikula, vita, Wiw, xflori01, xxSIMIxx, zlejzmrd
(220)
2Hitman3, 2scha, Abe, adam.ra, Al0f0k, Alfi, Alikkk, alois13, Anton, Azbest, bd71, Beng.D, Benny, blackJag, bmc75, calvin10, CaptainL, Carnage, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, DankoKonik, deadpool, Deckard, deefha, DegiCZ, Denis, disclose, DKoscik, Doctor_Sk, doophy, Doppelganger, DracoAn, duri, dvoracekpetr1, Dzoglik, Džoworka, Er.Nest, erik, fifas, filemon, Filip123, filosh, Fimi, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, Fry, gezic, Glumal, Golem, hahahoho, hellblazer, herrman, hlavathor, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, husakpetr93, hypermlok, Infarkt, invape, Jabba, JackOneil, Jak, James, james dixon, japes, jardoom, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, jiskra, Johny87, Joker189, Jonathan Arbuckle, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kapis, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, KdG, Keenkeen, kendor007, kindanerd, Kiwi1902, Knowho/Wullcann38, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kucik, Lachvos, lantan1, Librarian, Lobok257, LookAss, Macek78, Majinek, malylada, Mamut12, Mariomichal, Marvin, Matio, matty87, Maty48, MB, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, MignolaMoore, mikado, Mikei, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, namdnas, NecRoman, Negan, Neuro, Nightmare, OldaB, Olesh, Onkel 1928, opytz, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, PeNNy, perper, PH79, Piros0013, Pizza Guy, pk123x, plema, Poseidon1978, punisher, puolpm, raenius, raimi, rewkon, Ricarderon, RicHard. , Rinter, roswelll, Rumburaq, S313, saja, Sajmon, Scaleo1, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spacecore, Spike, Stlucius, superheroesstuff, T3ss, tacmud, Tarka Daal, The Genius, the.kasztan, TheoDread, timek, tom173, Tomasino79, Tommar, tomned, Tony TwoDee, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, utresyby, Václav Mikula, vishnar, vita, vranakx, vrazdinek, VvV, willis, Wiw, xai, xflori01, xintax, xxSIMIxx, Yefery, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zikaa, zlejzmrd
Chce (8)
Azik2586, barthez, Blacklarch, Draco nobilis, Premek, Sebastian the wise, sleepless, Wiruss
Nabízí (1)
Abstinent