Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Příběhy:
Nový řád
Z obou zel to větší


Profily: Megatron (vůdce Decepticonů), Optimus Prime (vůdce autobotů), Ravage (sabotér Decepticonů)

Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.
Obálka: The Transformers #6


Scénář
Bob Budiansky
Art
Alan Kupperberg
Ink
Alan Kupperberg
Barvy
Nelson Yomtov (Nel)
Obálka
Alan Kupperberg
Lettering
Lucia Kožíková
Překlad
Hynek Filip
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7147-152-6 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
70 g
Stran
48
Cena
33 Kč
Originál
The Transformers #5-6 (Marvel (červen-červenec 1985))
 • VanTom
  VanTom19.1.2023 10:20Transformers #03
  Nový tvůrčí tým přichází s o řád horší kresbou, příběhově však plynule pokračuje – nad vraky poražených Autobotů dochází k výměně velení Decepticonů, nyní se klanících mocnému Shockwaveovi (s čímž se oslabený Megatron nehodlá smířit). Kvůli velkým, často i celostránkovým panelům (a s tím souvisejícímu omezení textu) máte tentokrát oba díly přečtené rychleji, než posledně půlku jednoho. Dnes jsem za to byl rád, prázdný děj odsýpal a nemusel jsem tomuto "reliktu" věnovat příliš času, ale v 93. mě tohle zklamalo. Mimo jiné i proto jsem si další díl, pro neúspěch poslední, již nekoupil.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7.2021 17:46Transformers #03
  Trojka Transformers ponúka opäť záplavu robotov a rovnaké množstvo (ak nie ešte viac) dialógov, ktoré však jednak nie sú žiadny zázrak a jednak sa postavy (či už ľudské, alebo robotie) nerozprávajú o zaujímavých veciach, takže občas je to utrpenie. Zošit ponúka viacero naturalistických vyobrazení (Optimusova hlava, roboti zavesení zo stropu ako zabité prasatá), ktoré mi utkveli v pamäti už v detstve. Dej druhej polovice zošitu sa odohráva na fantastickej ropnej plošiny. Stále to ale nie je žiadny zázrak. Situáciu každopádne vylepšuje smutný (a krutý) osud Jossie.
 • Corvus
  Corvus10.10.2012 22:43Transformers #03
  Podobně jake andywart, je tohle jediné číslo, které vlatním. Četl jsem spoustu špatných comicsů, staré sešitovky mám rád a k pionýrským časům Semic-Slovartu mám nostalgický a vřelý vztah (Conan + Spider-man), ale TOHLE je totální sračka. Roboti mě nikdy nebraly ani jako hračky, ani ve filmové podobě (Bayovu ságu považuju za totální průjem), nicméně tento comics je to nejhorší, co doma mám :) Hnusná kresba, imbecilní scénář s ještě horšími proslovy krabicoidních "robotů", o českém "letteringu" nemluvě. Rozvláčné NIC na 48 stranách. Jedním slovem odpad. Tenhle comics mě nebavil ani v '93 roce, kdy byl hlad po všem, co mělo obrázky a bubliny.
 • andywart
  andywart2.4.2010 14:06Transformers #03
  Jediné číslo z tejto série, ktoré som si zo zvedavosti zadovážil. Ako Choze spomína, jediné čo tam bolo ako tak zaujímavé bolo šrotovanie Megatron vs Shockwave. Kresba a farebnosť mi prišla mdlá, nehovoriac o kvalite papieru, ale taký bol vtedy štandard pre všetky komiksy od Semic-Slovartu.
 • choze
  choze2.4.2010 10:57Transformers #03
  Plechová obdoba G.I.Joe, kde pseudovojenskou hantýrku nahrazuje hantýrka pseudotechnická, akorát výrazně nudnější, tj. bez těch roztomilých nápadů a hlášek, ale zase tu z jednotlivých týmů vyčnívá několik osobností. Nebýt zábavné linie s rivalitou Magatrona a Shockwavea, bylo by to úplně o hovně. Ale obálka super a citáty, kterými jsou uvedeny profily jednotlivých robotů, pobavily ("Všechno je střelivo" Megatron).
 • willis
  willis29.2.2008 10:48Transformers #03
  Nastala další zápletka, kde se objevil ještě jeden zlý Transformer Shockwave který zlikvidoval dobré Autoboty. Zlé Decepticony se snaží naopak oživit a současně převzít vládu nad touhle frakcí a jako bunus nechce nic menšího než zotročit lidstvo. Takže nastává souboj Shockwave vs. Megatron :) Nic nového. Špatný komiks, ale bohužel ne tak aby to byl nějak zvlášť zábavný.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:35Transformers #03
  ALe tehdá to sice bylo docela drahé, tři díly jsem si koupil, byl tam Spidey;-) ale přehršle těch strojů byla mastná - takové moc uměle vykonstruované, nedivím se, že se to nechytlo
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.5.2005 16:30Transformers #03
  Trasformery jsem moc nemusel. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš6.1.2005 08:39Transformers #03
  Ve svý době sem transformers dost žral, navíc když se občas někde objevil spidey. Jak bych se na to koukal teď nevim, ale tenkrát se mi to líbilo.
14453