Ukázka
Ukázka
Koupit
Ona: 62 let, osamocená bývalá modelka, na jejíž tělo už není zdaleka tak pěkný pohled jako kdysi a jejímiž nejlepšími přáteli jsou dnes kulaté sýry v její prodejně.
On: 59 let, vdovec a celoživotní stěhovák, který byl donucen odejít do předčasného důchodu a teď vysedává před televizí a neví, co dál.

Oba tuší, že jejich osamělé a posmutnělé osudy jsou zpečetěny. Jenže lidské city a tužby se nenechávají porazit tak snadno a tak smířlivě jako lidská těla. Vrásky, ochablé svaly, povislá ňadra, zvětšené břicho, prošedivělé vlasy… na to všechno si nakonec dokážeme zvyknout. Ale vyrovnat se se samotou a přestat toužit po romantice, štěstí a smyslu života, tomu se naše duše vzpírá daleko více.

A tak když se jednoho dne jejich cesty náhodou setkají, probudí se v našich hrdinech nová energie a na stará kolena začnou psát ještě jeden velký příběh nejen o sobě, ale o nás všech. Tenhle komiks není pro mladý.

Scénář
Benoit Drousie (Zidrou)
Kresba
Aimée de Jongh
Lettering
Vladimír Nevosad
Překlad
Ondřej Hrách
Redakce
Anežka Dudková, Richard Klíčník, Erik Lukavský
Grafické úpravy
Vladimír Nevosad
Žánry
psychologický, romantický, ze života
ISBN/ISSN
978-80-257-2805-5 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
195 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
144
Cena
398 Kč
Originál
L'obsolescence programmée de nos sentiments (Dargaud, 2018)
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš2.6.2020 18:14Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Tuto knihu jsem si koupil náhodně, čistě ze zvědavosti - a nelituji jediné koruny. Téma stárnutí je zde uchopeno syrově a realisticky. Jedná se v první části o pohled do mysli stárnoucího člověka (x2), což poodkrývá lehce depresivní vyhlídky na toto období. Nicméně jak text na přebalu avizuje, i když se zdá, že život pomalu končí a nemůže přinést nic nového, přesně to se stane. Závěr je lehce bizarní, ale zvláštním explicitním způsobem tady až metaforicky podtrhuje celý příběh a jeho myšlenku. Krásná kresba, krásný formát a hlubká myšlenka. Za mě rozhodně kniha, kterou stojí za to si přečíst víc než jednou a připomenout si, že nikdy nevíme, co nám život přichystá.
 • spagr
  ...Tenhle komiks není pro mladý... howgh
 • brkowycz
  Sorry, ale meh... už dlouho mě něco takhle strašně neoslovilo. On je sám, ona je sama, oba si myslí, že jsou už staří, ale pak se spolu začnou milovat. The End. Chybí tomu všechno, co chybí dobrým příběhů, nějaký vývoj, krize, napětí, posun děje, cokoliv, co by to dělalo zajímavější. Je to předvídatelné, miloučké, slaďoučké, krásně nakreslené a jedním uchem dovnitř, druhým ven. Po dlouhé době zase něco opravdu hodně zbytečného.
 • Tomket.Tom
  Závěr je pro mě menší zklamání, ale jinak laskominka.
 • Gmork
  No jo, co čekat od belgického mistra pera Benoita Drousiea alias Zidroua jiného než naprostý emocionální prasopal. Autor takových špeků jako Lydie, Adopce (L'adoption), Báječné léto (Beaux étés) atd. opět nezklamal. Příběhy tohoto autora neskrytě miluji, nikdo neumí napsat tak lidské postavy a emočně vypjaté momenty jako on. Vydání v češtině působí jako zjevení, o to víc jsem rád a český překlad si vychutnal.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.7.2019 09:31Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Tohle bylo hodně zajímavé. Naprosto jsem nevěděl co čekat. To je zároveň i velkou výhodou komiksu, že buď ohromí na první dobrou nebo ne a vzhledem k tomu, že má zajímavou obálku a text vzadu, tak dle mého názoru člověka spíš nabudí a "donutí" ho si jej přečíst. Kresba je pro mě prostě to, co si člověk představí pod pojmem moderní belgo-frankofonní komiks. Do jisté míry je zaměnitelná, ale zároveň zase přináší jistou dávku originality v projevu a uchopení tématu stáří a stárnutí. Pozadí a detaily se mi zase líbí, jak vypadá živě, jakoby dýchalo - konkrétně se mi líbí ten déšť a ty budovy v noci. To mě uchvátilo. Téma, byť zajímavé, tak je úplně zakrouceno, protože vyústění příběhu a celý ten narativ je nakonec úplně jiný, než se na první pohled zdá. Přitom je to ze života a zároveň tam dává ještě něco "magického", dalo by se říci nadpřirozeného. A ještě k tomu je to i vtipné. Nemám co dodat. Za mě super.
 • Kazumaki
  Na stará kolena jsem si pořídil tento komiks, jenž je pro mě s každým dalším dnem stále více hrozivě aktuální, a je to velmi krásný zážitek, to mohu říct. Dva osamělí lidé pokročilého mládí se seznámí a začíná jim další vztah. Dál bych musel psát jenom spoilery, takže si to přečtěte taky. Kresba je famózní a velmi příjemná.
 • CSE_AC/DC
  Nádherný krátký lidský příběh. V důsledku jistých událostí mě zasáhl asi více než by se stalo v jinou dobu, ale ukápla mi slzička a pak jsem se smál i nahlas.. Úžasná kresba, nádherné provedení knížky gradující atmosféra až ke konci (nebudu spolilerovat jestli dobrému nebo špatnému)... Dalo by se to číst ještě hodiny a hodiny.. Skvost v mé knihovně. A tenhle komiks JE PRO MLADÝ!! :)) (42) :D 100%
 • cyboy
  Je to vazne mile a skoro az pohadkove.
  70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.5.2019 08:17Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Pán, předčasný důchodce, je sice trochu buranský trouba, ale jinak je to v podstatě strašně milé. A místy jímavé zamyšlení se nad lidským stárnutím a smyslem žití.

  Celkový dojem: 70%