DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

4.2 (4.0) | BB/art s.r.o., Eaglemoss Collections | akční, superhrdinský | série DC komiksový komplet

Superman: Co se stalo s mužem zítřka? (Původně vycházelo od září 1985 do září 1986)
Superman je nejmocnější bytostí na planetě Zemi. Jako jediný přežil zkázu svého domovského světa a z obrany toho našeho učinil své životní dílo. I když v boji za věčné ideály pravdy a spravedlnosti pokračuje dodnes, jednu otázku si o této zářivé legendě klademe neustále: Jaký bude mít Supermanův příběh konec?

Superman #30 (Původně vyšlo v září 1944)
Superman se poprvé setkává s panem Mxyzptlkem, zlomyslným šprýmařem a rarachem z jiné dimenze.

Scénář:
Alan Moore, Jerome (Jerry) Siegel
Kresba:
Dave Gibbons, Joseph (Joe) Shuster, Curt Swan, Rick Veitch, Ira Yarbrough
Ink:
Murphy Anderson, Dave Gibbons, George Pérez, Kurt Schaffenberger, Al Williamson
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Gene D'Angelo, Tatjana Wood, Tom Ziuko
Překlad:
Martin D. Antonín, Viktor Janiš
Redakce:
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Obálka:
Brian Bolland

Varianty:
DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Superman Annual #11, DC Comics Presents #85, Superman (Vol. 1) #423, Action Comics (Vol. 1) #583 a Superman (Vol. 1) #30

Rok a měsíc vydání: listopad 2019 | ISBN: 978-83-7566-226-9 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 178 × 266 mm | Počet stran: 144 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 269 Kč | Název originálu: Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow? | Vydavatel originálu: DC Comics, 1944, 1985, 1986

Obálka (1/1)


Koupit

tom173
tom173 | 17.6.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Fajn příběhy od mistra Moorea. I když řazení moc nedává smysl, aspoň mi přišlo že mají takto vzestupnou kvalitu. První mi přišel jako hrozný retro a vlastně už si moc ani nepamatuju o čem to celý bylo, ale jako seznámení s Mytxpltkem (nebo jak :D) asi dobrý. Druhý příběh už je o dost lepší, na scénu přichází můj oblíbený Bažináč. Kupodivu mix těchto dvou hrdinů nepůsobí nijak násilně a rád jsem se zase vrátil do Louisiany, i když jen na pár stránkách. Poslední část je nejlepší, vidíme jak by asi vypadal Krypton kdyby nedošlo k žádné katastrofě (mimochodem architektura je krásně prokreselná) a taky vše skončí klasickou bitkou. Na to jak je to jako celek staré je to docela výjimečný komiks, i když jde vidět že se Moore ještě formoval, anebo se tady možná nemohl tak utrhnout ze řetězu. Úplně super je coloring, knížka je krásně barevná a je radost si i jen tak listovat. Co mě trochu zklamalo tak obálka, chápu že vydavatel chtěl mít obálku titulního "co se stalo s mužem zítřka" (i vzhledem k prvnímu českému vydání), ale obálky vzadu jako bonus jsou o hodně hezčí - hlavně ta s Bažináčem. A nebo jsem mimo a DC komplet musí mít ve všech zemích stejnou obálku? Každopádně doporučuji koupit.

Spike
Spike | 13.5.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Svůj podrobný názor jsem vypsal již u prvního vydání: http://www.comicsdb.cz/comics/4121/superman-co-se-stalo-s-muzem-zitrka
Takže co zbývá zmínit zde, snad jen rozdíly - chybí předmluva (pochopitelně) a bohužel není napraveno ani řazení příběhů - ten chronologicky poslední pořád máme jako první.
Co je zde naopak navíc, to je retro sešit s prvním výskytem Mr. Mxyzptlka (tehdy ještě 'Mxyztplka', ale to nám k čitelnosti asi moc nepomůže :D). Tentokrát z roku 1944 a rovnou od obou Supermanových tvůrců. Co říct, já tyhle odlehčená úsměvná retra mám rád, Superman z nich navíc vychází lépe než Batman. Je to strašně pitomoučké, ale tak tehdy byly komiksy primárně pro děti... A ačkoli vím že se nedočkám, já bych si takový Golden Age omnibus dal klidně líbit. Tyhle výlety ke kořenům mě baví.

Spike
Spike | 13.5.2020 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Na tenhle komiks jsem se opravdu těšil až si ho zase zopakuju. Můžu s potěšením říct, že i po několikátém přečtení, mé dojmy zůstávají pořád stejné.
Tak předně, Alan Moore je bůh, který na co sáhl, proměnil ve zlato. Stejně jako aby se zapsal do Batmanovy síně slávy mu stačil kraťoučký Killing Joke, na to aby nechal nesmazatelný otisk na Supermanovi mu taky stačil nepříliš velký prostor této knihy. I když je toto těžké retro a když nepočítám hostovačky a retro bonusy na koncích DCKK, toto je nejstarší Superman kterého si u nás můžeme přečíst, díky Moorovi zůstává nadčasový.

Úvodní předmluva nás celkem zdařile uvede do kontextu, a pak už následuje hlavní příběh. A ten je úžasný. Ač my to těžko plně doceníme, starý Superman (před restartem Johna Byrnea který u nás též vyšel) nemohl skončit důstojněji. Kresba Curta Swana tomu naprosto sedne, je to retro, je to nostalgické, ten člověk na Supermanovi pracoval tak dlouho a ovlivnil tolik generací tvůrců i čtenářů že by byla hanba nesvěřit poslední Supermanův příběh právě jemu. Spoustě lidí určitě vadí že neznají kontext a neužijí si to tak jak by měli, ale pochybuji že by měli trpělivost načítat si ty opravdu staré příběhy, které tenhle uzavírá. Postavy už dnes známe, i když spíš v novějších inkarnacích, Krizi na nekonečnu Zemí taky, takže s orientací kdo je kdo tu problém ani není. Jako zápor neberu ani to že spoustu věcí a postav můžou působit směšně - je třeba uvědomit si že Moore postavu a její svět nepřepracovával ani neaktualizoval jako např. Bažináče, jen vše co už tu bylo měl nějak smysluplně propojit a uzavřít v jednom celku, a to vyšlo na jedničku. A to, co je opravdu trapné, je zase neskutečně zábavné, jako zbabělá Legie superpadouchů z budoucnosti, ti byli (záměrně) tak hrozní až jsem si je užíval. Když člověk, který má tuhle postavu rád, vidí jak jde opravdu do tuhého a postavy jedna po druhé padají jako hrušky, načteno nebo ne, vzbuzuje to přesně ty hořkosladké pocity které má. Závěr není typický happyend, ale i když některé postavy přeci jen skončily trochu moc narychlo, přetrvává pocit že to skončilo přesně jak mělo a muselo. Ten konec, kdy Superman poruší svou nejsvětější přísahu, ačkoli nemá na vybranou, a čest a svědomí ho donutí udělat co musí, krásně shrnuje proč byl a je i bude tím největším superhrdinou všech dob. A úplně poslední stránky? Prostě paráda. Na tak velkou událost by tomu celkově sice slušel tak dvojnásobný rozsah, něco by tam nemuselo být tak zrychlené, ale to jsou jen detaily na jinak vynikajícím příběhu. Takhle mají končit legendy.

Druhý příběh je crossoverem Supermana a Swamp Thinga/Bažináče, a jedná se o skvělou jednohubku která potěší příznivce obou postav. Pokud znáte obě, není co řešit, jednoduchá ale na dřeň využitá premisa. Kresba super, komu se líbí ve Swamp Thingovi, ví co čekat.
Třetí příběh je asi nejznámější, v různých podobách a parafrázích byl poté zpracován ještě mnohokrát, ať už v komiksu nebo TV, ale tohle je prostě originál. Skvěle tu fungují i na malém prostoru lehké interakce mezi postavami, fungující humor i klasická mlátička. Hlavně je tu ale originální (tenkrát) nápad se symbiotickou rostlinou která vás uvězní ve vaší hlavě ve vlastním ideálním světě, takže v podstatě nejpříjemnější forma vězení. Ale i z letmých pohledů do této alternativní reality (která by si zasloužila i víc prostoru) je krásně ukázáno, že problémy existují všude a i po splnění největších přání, i utopie se může velmi snadno obrátit v antiutopii. Kromě toho že to funguje skvěle jako akční jednohubka, je tu i dost prostoru k přemýšlení. To je prostě Moore, ten se nespokojí s příběhem co nemá minimálně několik vrstev.

Mám li něco vytknout, tak řazení příběhů. Ten hlavní, jelikož se jedná o poslední příběh se Supermanem a i chronologicky je z těch tří poslední, by fungoval lépe kdyby byl umístěn až na konec. Takhle dočtete posledního Supermana, a pak tam máte další dva příběhy co se odehrávají předtím... To se nevychytalo. Dále některé stránky jsou mázlé a rozostřené, není jich moc ale třeba zrovna u předmluvy to dost snižuje čitelnost. Jinak české vydání, vazba, záložka, přebal, papír, ražba na deskách, vše je luxusní.
Tenhle komiks je srdcovka a ač si ho asi neužije každý tak jak by měl, nemůžu než doporučit. Komu nevadí starší věci a má aspoň zběžně přehled o Supermanovi, jasná volba. 9,5/10

SomeOne
SomeOne | 29.2.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Komiks jsem si hodně užil, i když Superman není moje oblíbená postava a nemám s ním téměř nic načteno.

ArmadOon
ArmadOon | 5.2.2020 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

První příběh mně bavil, ale zbytek ? Těsil jsem se až to dočtu....

hroubek
hroubek | 11.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Komiks už jsem četl, takže sem pak zkopíruji komentář, který jsem ke komiksu napsal. Dodám, že bonusový příběh je fajn a i přestože komiks mám, tak mě těší, že v DCKK vyšel, protože se zde ukazuje zas jiná stránka Supermana.

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

kaylin
kaylin | 9.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Alan Moore vytvořil tři příběhy, které se dívají na Supermana jako na člověka s pochybami, který má slabiny a který trpí. Alanovi se opět podařila dekonstrukce stávajícího světa, ale nikoli takovým způsobem, aby byly změny nenávratné. "Co se stalo s Mužem zítřka?" je jen jedním příběhem, který může být snadno přeskočen. Superman zemřel, ať žije Superman. Nakladatelství DC Comics by samozřejmě svou dojnou krávu jen tak zemřít nenechalo. Alan Moore ale naznačil, že konec by mohl být krásně nostalgický. Kniha "DC komiksový komplet 75: Superman - Co se stalo s Mužem zítřka?" představuje jedny z nejlepších příběhů, které se Supermanem můžete číst.

rewkon
rewkon | 9.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Jo ve své době to byla pecka na dnešní poměry těžko hodnotit prostě je to už klasika vždyť je to starší než já.

Spacecore
Spacecore | 6.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Naprostá klasika, jeden z nejlepších Supermanovských příběhů, co zahřeje. Přidám sem svůj komentář z původního českého vydání (to je jeden z primárních problémů kompletu, že vydávají něco, co už tu vyšlo a v hojné míře) a k tomu doplním, že příběh s Mxyzptlkem (tady Mxyztplk) mě potěšil velice, je to jeden z mých oblíbených DC záporáků. Cituji svůj původní komentář:

"Toto spolu s All-Star Supermanem od Morrisona řadím mezi nejlepší Supermanovy komiksy. I když je All-Star Superman modernější, opírají se oba o ty až absurdní, cartoonové, "dětinské" prvky Supemana, které naspřádal za x desetiletí a v obou případech s nimi vychází ryze dospěle a ikonicky. První příběh o konci Supermana je naprosto perfektně postavený, kde snad každý panel má své místo a vše spěje do excelentního ukončení jedné Supermanovské éry, kde spolu jsou postavy jako Toyman, Brainiac i můj oblíbený Mr. Mxyzptlk. Vše funguje. Druhý příběh s Bažináčem je jedinečný právě propojením obou postav. No a třetí příběh je dnes již klasický, objevil se mimo jiné i jako epizoda Justice League seriálu."

Fimi
M Fimi | 6.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka? |

Klasika od Můra, prostě klasika, žádná sláva ani průser. Ono se Supermanem je to těžký, pořádnej příběh abys pohledal.

Spacecore
Spacecore | 4.6.2019 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Toto spolu s All-Star Supermanem od Morrisona řadím mezi nejlepší Supermanovy komiksy. I když je All-Star Superman modernější, opírají se oba o ty až absurdní, cartoonové, "dětinské" prvky Supemana, které naspřádal za x desetiletí a v obou případech s nimi vychází ryze dospěle a ikonicky. První příběh o konci Supermana je naprosto perfektně postavený, kde snad každý panel má své místo a vše spěje do excelentního ukončení jedné Supermanovské éry, kde spolu jsou postavy jako Toyman, Brainiac i můj oblíbený Mr. Mxyzptlk. Vše funguje. Druhý příběh s Bažináčem je jedinečný právě propojením obou postav. No a třetí příběh je dnes již klasický, objevil se mimo jiné i jako epizoda Justice League seriálu.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 29.1.2019 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Zatímco hlavní příběh mi přijde až moc průhledný (i když jak si Supřík na konci rýpe sám do sebe, to je fajné), Superman ztracený v šílenství a zachráněný Bažináčem naplňuje vzorce obou hrdinů, pak Supermana ztraceného ve svém ideálním světě jsem si vychutnala. A ta drobná delikatesní tečka s Batmanem na závěr! Škoda, že Wonder Woman je taková blbá *píp*

hroubek
hroubek | 10.1.2019 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

karl173
M karl173 | 1.9.2018 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Jsem velice překvapený z této knihy a jak moc mě bavila. Každý příběh má své kouzlo a svůj vlastní styl a všechny mě hodně bavili. Až jsem si uvědomil, že možná mě Superman bude víc bavit v těchto starších příbězích než v tich moderních. Kdo ví, ale tohle je rozhodně zatím nejlepší kniha se Supermanem co jsem četl. 85%

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.6.2018 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Nerad to říkám, ale kdyby nikdo nenapsal Alan Moore na obálku, tak to nikdo nekoupí. Ne, že by to byla špatná sbírka, ale Moore zde není ještě rozpoznatelný. Je to další řadový zámořský komiksový nádeník. Takových v té době bylo v Americe. Nechci na tuto sbírku házet špínu, ale kdyby tam nebylo to zvučné jméno, tak by trvalo mnohem déle, než by si tohoto Supermanovského klenotu někdo všiml. To jen tak na úvod.

Sbírka nabízí doprovodný materiál a 3 samostatně příběhy. Opravdu jeden lepší než druhý. Supermana jsem do té doby opravdu nečetl a pouze jsem ho bral jako kvalitního etablovaného hrdinu ve filmech. Samou náhodou narazím na tuto sbírku a wow. Narozeninový souboj s Mongrulem byl velmi povedený a nejednalo se o úplnou mlátičku. Zvlášť ta alternativní verze Kryptonu, kdyby nevybuchl. Duet se Swamp Thingem byl velmi povedený. Mám rád týmovky, kde to není předem zaujaté, aby se všichni milovali a byli hned bratia. No a pomyslné zmizení Supermana bylo víc než skvělé. Velmi smutný příběh a opravdu jsem věřil, že končí a už se nikdy nevrátí. Daleko smutnější než Smrt Supermana od Jurgense. Obzvlášť oceňuji, že Mooreovi komiksy nejsou jenom o mlácení a rubačkách mezi postavami. Za mě skvělá práce. Je jenom pár tvůrců na světě, kteří dokážou využít každou postavu nebo příběhovou linii tak, že je originální a Moore mezi ně patří. Král pastiche a eklektik v jednom. Smekám.

PKD
PKD | 7.11.2017 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Perfektní! Měl jsem obavy,že mi Mooreův Superman přijde trochu směšný,ale opak byl pravdou. A hostování Kary,jako vždy,potěšilo.

autokineton
autokineton | 27.7.2017 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Trošičku slabší mistr Moore, ale pořád velmi slušný nadprůměr a popral se s nudnějším Supermanem dobře - 80%

mearez
mearez | 14.5.2017 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Málem jsem brečel... Ale mohlo být delší. Příběh s Bažináčem byl krátký, ale pořád mě, jak fandu komiksu, uspokojil.

jayjay86
M jayjay86 | 27.9.2016 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

NE! Tenhle superhrdina prostě NE! ! ! A na to jaká má být Alan Moore jakože kapacita, tohle byla prostě čistokrevná sračka. Ale kresba je hezká...

jh666
jh666 | 9.7.2015 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Minimálně titulní část tohoto komiksu se opravdu povedla. Tento Supermanův konec rozhodně patří k těm nejlepším koncům, co jsem kdy četl. Scénář tady nemá jedinou chybičku a k tomu všemu na svou dobu neskutečně dobrá kresba. Příběh s Bažináčem mi bohužel tolik nesedl, přišel mi trochu zmatený a tak trochu o ničem, ale měl taky přijemnou kresbu. Poslední příběh se líbil už více, ale na ten první přesto neměl. 80 %

louza
louza | 22.4.2015 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Diskutabilní kniha. Má nezpochybnitelný oldschool feeling, který ocení jistě všichni pravověrní čtenáři klasického věku supermana, jichž bude v ČR asi tak pět a půl. Moore se snaží dodat postavě svůj tradiční osmdesátkový rozměr, ale místa je málo času už moc nezbývá. Jako perličku pro fanoušky a nadšené archiváře prosím...ale na náš trh celkem dlouho po přelomu tisíciletí mělo přijít asi něco trochu jiného. Komix vysloveně pouze pro fanšmejkry do Moora nebo Supermana - ne opravdu to není totéž.

baatcha
baatcha | 17.1.2015 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

GENIÁLNÍ. Miluju oldschool a tohle je prostě absolutní dokonalost. Nemusíte mít žádného Supermana načteného, a přesto pochopíte, že tímhle končí jedna dlouhá epocha. Vedeni scénáristou ohromeně sledujete, jak se bortí jedno supermanovské status quo za druhým a víte, že to celé nejspíš špatně skončí. A přitom se nemůžete odtrhnout od čtení.

Četl jsem komiks hned po vydání, ale ještě teď mě dojímá, když o tom píšu, což jen potvrzuje jeho sílu. Takhle si představuji ideální příběh se Supermanem. Intenzivní, emotivní, nic v něm nechybí, a pochybuji, že u nás kdy vyjde lepší supermanovský příběh. Tak, jako má Batman "Kameňáka", má Superman "Co se stalo s Mužem zítřka". Rozhodně není náhoda, pod obojím je podepsaný ten samý machr.

kaylin
kaylin | 11.7.2014 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Alan Moore vytvořil tři příběhy, které se dívají na Supermana jako na člověka s pochybami, který má slabiny a který trpí. Alanovi se opět podařila dekonstrukce stávajícího světa, ale nikoli takovým způsobem, aby byly změny nenávratné. "Co se stalo s Mužem zítřka?" je jen jedním příběhem, který může být snadno přeskočen. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/689-superman-co-se-stalo-s-muzem-zitrka.html

luky.kuky10
luky.kuky10 | 1.11.2013 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Velice dobre retro. Scenar me hodne zaujal a kresba, ktera ma hezke barvy, se mi libi. Myslim ze jako ctenar, ktery nikdy necetl nic co by bylo pred timto comicsem, asi nedokazu tolik docenit vyznam tohoto dila. Ale vsechny pribehy maji sve kouzlo. U knihy jsem se bavil.

J.Connor
M J.Connor | 14.8.2013 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Superman je pro mě pole neorané, stejně jako drtivá většina ze světa DC a upřímně kromě Netopýra a Kenta se s tím ani nechystám nic moc dělat. A Kent to má teď taky nahnuté, i když ne úplně spravedlivě. Přeci jen nemůžu docenit prakticky nic ze scénáře těžícího z dlouholeté historie, nicméně sám o sobě žádná sláva není, zvláště pokud člověk očekává mistrovu prácičku. Druhý příběh s bažináčem pak dost zachraňuje situaci a příjemné retro na závěr, což se dá vlastně vztáhnout na celej book, jen holt ty nenaplněný očekávání... A mimochodem vždycky, když si Kent sundá brýle a stane se Kal-Elem vzpomenu si na Haló Haló - To jsem já Leclerc !

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 30.10.2012 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Daleko víc než hlavní příběh mě baví dva doprovodné příběhy. Superman a Bažináč má takové zvláštní kouzlo, že zvažuju dát Bažináčovi po třetí šanci. V Supermanovském universu mám mezery a neznám moc záporáků, ale přesto mi zakončení přišlo dobré. Béčkové a osumdesátkové, ve starém stylu a to už vlastně člověk pozná ze zběžného prolistování, takže by neměl být překvapen a já nebyl...

krvinka56
krvinka56 | 4.6.2012 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

No tak co to je?Tady se mi asi ze všeho nejvíc líbila úvodní obálka za tu dávám velké plus.Obvykle se mi nestává že bych si zjišťoval kolik mi chybí stránek do konce daného příběhu ale tady se mi to bohužel stalo u všech.
CO SE STALO S MUŽEM ZÍTŘKA?:No poravdě sem čekal něco víc mnohem víc.Nápad je to super ač hodně předvídatenej.Ale přišlo mi to nějak nedotažené mohlo se z toho dostat víc.Místy obludně zdlouhavé ale na svou dobu to mohlo být něco.Ale dnes to působí jako pěkná blbina.ale proč ne kresba a barvy sou fakt na dobré úrovni sem spokojen.
SUPERMAN A BAŽINÁČ:No jednak mi leze krkem překlad Bažináč a druhak je to totální úlet.Autoři si řekli dáme toho rostliného týpka víc do podvědomí čtenářů a prskli ho k Supermanovi.Jako jo de to ale zase sem asi tak po třech listech začal odpočítávat stránky kdy už to konečně skončí.Bažináče mám rád to jo i Supa ale todle to fakt nemusím.Opět se tu najde pár zajímavých nápadů s fajn kresbou ale nic co by dokázalo nadlouho zaujmout.
SUPERMAN:PRO MUŽE KTERÝ MÁ VŠECHNO...-Co říci asi nejlepší příběh.Navíc se tu objeví Batman a Vonedrvomen(netuším jak se to píše a je mi to fuk).Bohužel i Robin i když nebýd něj nooo.Nápad super no jak asi ničit někoho koho nejde asi nejzásadněší problém,že?No tady mne nejvíc vadila ta snová část ale zas to plnilo svůj účel.Super nápad bezva průběh a fajn konec.
Ale i po tomto zklamání si dalšího Supermana pořídím.

Kabukiman
Kabukiman | 2.2.2012 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Na oldskůlového supermana jsem se dlouho těšil a jsem tím pádem malinko nekritický. Kdybych to hodnotil objektivně,tak bych dal tak 70%, ale jako malý jsem měl pár německých supermanů a vždycky jsem toužil mít českého a...no,zpět k supermanovi..:) Prostě tuhle barevnou rozjásanou kresbu miluju víc,než všechny ty moderní "temné" rytíře:) Ta veselá naivita mi prostě přijde zábavná. A očividně i Alan Moore ji má rád a často ji ještě s nadsázkou zdůrazňuje. Jediné co bych tedy možná vytkl- první příběh bych dal jako poslední- když je to tedy to rozloučení,tak proč po něm číst další dva o rok starší příběhy. A pak druhé dva příběhy mi přišli podobné. V obou superman podléhal halucinacím ze zákeřné rostliny a to mi u druhého příběhu už trošku nebavilo... Každopádně i tak oldskůlový komiks dle mého gusta,takže dobrý...:)

Azalin
M Azalin | 27.9.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Alan Moore určitě nezklamal. Supermana načteného nemám, přesto se mi to hodně líbilo. Vysoké hodnocení nedávám rozhodně jen z nostalgie.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.8.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Přiznávám poněkolikáté, otevřeně a upřímně, že superhrdinové mě až na pár výjimek nikdy moc nebrali (lhostejno zda Marvel či DC). Superman už vůbec ne, a to ani komiksy, ani filmy, ani seriály, když jsem byl menší. Taktéž jsem si myslel, že Moore není schopen napsat vyloženě špatný scénář, a to jsem se tentokrát mýlil. Co se stalo s mužem zítřka u mě vyloudilo leda tak shovívavý úsměv nad naivitou klasického komiksu. Naprosto chápu nadšení skutečných znalců a milovníků Supermana, kterým neunikne ani jeden detail a všechny postavy univerza vyjmenují i o půlnoci. Domnívám se však, že dílo (a to jakékoli umělecké dílo, nejen komiks) musí do jisté míry umět obstát i stojící nezávisle na všech ostatních faktorech, jakými je obludně velká historie daného světa, reputace autorů, apod. Hranice džungle a Pro muže, který má všechno mě bavily už o něco více, představovaly takový svěží vánek a zlepšení. Ale jako všechny názory, i ten můj je nechutně subjektivní, takže peace and respekt, bros.

Kaluž
M Kaluž | 9.8.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

„Když budeš třít železnou tyč dost dlouho jedním směrem, zorientuješ magnetické póly částic a proměníš ji v magnet...“
(Superman osvětluje Lois sexuální praktiky Kryptoňanů)

V zemi, kde má Supermanovo universum bohatou historii a zázemí v podobě nespočtu vydaných komiksů, působí Moorovo dílo důstojně, svěže a zároveň nostalgicky. Ovšem v zemi Čtyřlístku, kde jsou Bizarro, Hračkář, Šprýmař, Brainiac, Metallo, Kryptonitový muž, Pete Ross nebo Mxyzptlk pouze dlouhou rovnicí o spoustě neznámých, může vzbuzovat dojem nesourodého mixu plného podivností. Co se stalo s Mužem zítřka? je zkrátka v našich končinách nedocenitelné dílo a i pro těch pár orientujících se čtenářů nebude mít nikdy takovou váhu jako pro fanouška odkojeného příběhy Muže z oceli. Já se sem tam k nějaké vykopávce se Supermanem dostanu (a nebudu to tajit - superhrdinský mainstream ze stáje DC je můj šálek kryptonitové kávy), takže tohle mě opravdu potěšilo. Může to působit trochu přeplácaně, ale tak je to správně, je třeba nasolit co nejvíc nostalgie do každého políčka a do rozsahu dvou sešitů se toho musí sakra nahustit, aby to u srdíčka píchlo. Alan Moore je frajer, nedělá z toho žádný směšný tuctový doják. Postavy rube jak na běžícím páse, povrtá se v pár vztazích a celé to zakončí nenápadným mrknutím. Pasáž, kdy se plačící Lois a Lana vzájemně utěšují v objetí dokud obě vyčerpáním neusnou by si zasloužila vlastní speciál. Lois a Lana za tlumeného světla v jedné posteli, do toho se ozve zaklepání na dveře a vejde Kara... všichni tušíme jak vlhký potenciál se za tím jediným obrázkem ukrývá :)
Miluju Bollandovu předělávku Swanovy obálky z Action Comics, jež zdobí toto vydání.

Hranice džungle s hostujícím Bažináčem je už slabší kousek. Taková ta variace na téma 'Bažináč vyčkává v křoví a v pravou chvíli zasáhne do děje', kterou jsme už párkrát viděli. Tentokrát je ústřední postavou skomírající hrdina v modrém, lehký nadprůměr, nic zásadního.

Ve třetím Moorovském zářezu Pro muže, který má všechno... se společně s Batmanem, Robinem a Wonder Woman zúčastníme Supermanovy narozeninové párty, na kterou se však vetřel i nezvaný záporák Mongul. Tenhle příběh se mi z těch tří zamlouval nejvíce. Bravurní linka pana Gibbonse skvěle doplňuje odlehčený scénář s výborným fórkem nakonec (předání Dianina dárku).

Vydání sebraných supermanovských příběhů z pera Alana Moora v Česko(slovensku) je velice odvážný, ale přesto chvályhodný počin. Hold tentokrát náleží BB/Artu, pro který mám tajný tip na vydání dalšího komiksu pro pár vyvolených - Whatever Happened to the Caped Crusader?. Srovnáme-li totiž příběh Co se stalo s Mužem zítřka? s Batmanovou rozlučkou, pak Moore dostává od Gaimana takový direkt na zarostlou bradu, až diváci v prvních řadách v euforii chytají mágovy vyražené zuby.

Killingjoke
M Killingjoke | 3.8.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Superman byl první komiksový superhrdina, kterého jsem poznal. Proto mám k němu jakýsi nostalgický vztah, díky němuž si Supermanovy příběhy kupuju, pokud výjdou česky ještě dnes, přesto že už dávno nemůžu říci, že by patřil mezi mé nejoblíbenější.

Z těchto důvodů jsem sáhl i po této knize. Navíc jméno Alana Moora jako autora vždy vyvolá jisté očekávaní. Jako vzpomínka na minulost působí komiks celkem fajn, i přesto však nesnese jakékoliv srovnání se slavými Strážci, kteří vznikali ve stejné době. Z dnešního pohledu je děj velmi staromilský, jednoduchý a plný "trošku trapných" záporných a vlastně i kladných postav. Jediný světlý okamžik jsem nalezl v příběhu se Swamp Thingem, zbytek knihy mě ve větší míře nezaujal...

erik
erik | 20.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Supermana som spoznal niekedy v 80. rokoch minulého storočia, začiatkom 90. rokov som mal možnosť vzhliadnuť filmy a nemecké „Taschenbuchové“ vydania komiksov. Pravda je, že ma nijak moc nezaujal. Väčšinou bojoval s nejakými zúfalými mimozemšťanmi a ako tak čítam Moorovu snahu o vysporiadanie sa s legendou, nič sa nezmenilo. Komiks s hlavičkou Superman jednoducho nie je nič moc a ani vcelku príjemný stret s Bažináčom na tom nemá šancu niečo zmeniť. Posledný príbeh je najlepší, Batman nemá chybu a Robin sa nabehá, čo je komické. Som zvedavý na Red son, ale inak so Supermanom v budúcnosti nerátam. Tento komiks je určený fanatickým obdivovateľom písmena S na hrudi, inak hrozí nuda.

goldschmidchen
goldschmidchen | 17.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Můj první Superman.

brkowycz
brkowycz | 11.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Nedá se říct, že by odchod Supermana byl špatný. Ne, je řemeslně pěkně zvládnutý. Superman, po boku svých nejlepších přátel, milenek a rodičů, čelí v Pevnosti Samoty útokům svých "nejhorších" nepřátel. Většina z nich je buď naprosto retardovaná, mrtvá, zbabělá nebo rozbitá. A konec toho všeho zcela prohlédnutelný a očekávatelný. Není to vyloženě zklamáním, ale člověk se neubrání dojmu, že na vymyšlení zcela průměrného zakončení serie (tedy takového, kde se hrdina mlátí se všema záporákama) není potřeba Moora, ale jakéhokoliv zručnějšího scénáristy. Navíc absence erotických scén a fakt, že se ani nedozvíme, kdo byl celou dobu skrytým homosexuálem, z toho dělá na Moora netypicky průměrné dílo. Neil Gaiman "odchod" Batmana zvládnul tedy mnohem, mnohem lépe.
Co ale je naopak typicky Moorovského v této knize, jsou dva bonusy. Superman je zde blouznící, neschopný, nemocný, nad hrobem, pološílený. V druhém příběhu žije dál svůj život, jako by jeho planeta ani nevybouchla a ukazuje se, že to není zas až taková idylka (tuto dějovou linku bohužel už známe z W.I.L.D.Cats, a tak nás nechává chladnými). I v druhém příběhu je blouznící a neschopný. To se mi fakt líbilo, nevím jak vás, ale mě o "Muži z oceli" baví jen ten příběhy, kde je takový.

Fry
A Fry | 8.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Supermana jsem dostal a nebyl to až tak špatny darek!

Superman: Co se stalo z mužem zítřka? - Dvou příběhový epos mě ze třičtrvrtě bavil a z jedné čtvrtiny ne, protože jsem si to nedokázal celé vychutnat. Místami to bylo nudné, ale jen tak 2 až 3 obrázky, jinak jsem si bez pochyby vychutnal tento příběh.
Co pokládám za nej?: Nejsmutnější pro mě bylo úmrtí Krypta - Supermanův pes. Nejzajímavější bylo jak se nemohli ostatní super hrdinové dostat k Supermanovi.

Superman a Bažináč - nejlepší příběh ze všech, tohle je legenda naprostá legenda. Celý příběh mě perfektně vtáhl do děje.
Co pokládám za nej?: Nejlepší je celý příběh!!

ANNUAL Superman - Další legenda která pro mě byla ale sklamání - ale když to vezmu kolem a kolem byl to zajímavý příběh.
Co pokládám za nej?: Nejhorší bylo protínání mezi současností a svěm který mnímáte kdyš na sobě máte tu rostlinu. Nejlepší bylo jak Batman atd. na začátku přišli do úkrytu a vše co se stalo v přítomnosti dokut se neoběvilo žluté monstrum.

Nějak jsem se rozepsal - celkově jsem si to užil.

royan
royan | 7.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Přestože má tato kniha pouze 128 stran, nepůsobí jako jeden jednolitý příběh. První část knihy mě bavila, taková stará dobrá superhrdinská klasika ( 80 % ). Ale druhá část počínaje příhodou s Bažináčem mě zklamala, vůbec mě nevtáhla do děje a musel jsem se přemáhat to vůbec dočíst nebo lépe řečeno dolistoval do konce (40 % ). Celkově tedy 60 %.

Big G
Big G | 5.7.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Tohle mě minulo...

Komiksák
Komiksák | 28.6.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Až na nový coloring maX.spokojenost. Swanova kresba je přesně to na čem jsem vyrostl a přesně to co já osobně můžu.
OLDschoolové comicsy mě braly až na vyjímky vždycky víc než dnešní moderna. Jsem SStaromilec :-)

The Genius
The Genius | 27.6.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Kvalitní dílko, ze kterého na vás dýchne dávka nostalgie - jak ze scénáře, tak kresby. Moore zde předvádí svůj standard, rozhodně nenudí, ale je zde svázán charakterově plochou postavou s hrstkou nudných protivníků. Nerovný scénáristický boj s "dušínovským" Supermanem ale zvládá líp než Azzarello v u nás vydaném Superman: Pro zítřek.

Více na http://mygenius.blog.cz/1106/superman-co-se-stalo-s-muzem-zitrka

choze
choze | 25.6.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Taky nemám Supermana naštudovaného, takže mě stejně jako yojimba překvapilo, jak ubohou má galerii záporáků. Každopádně, ač na takto malém prostoru Mooreova genialita nevynikne v celé své epičnosti jako ve Watchmenech nebo Vendetě, pořád mu nelze upřít hafo parádních scenáristických nápadů a vyšponované emoce. A k tomu taková ta moje oblíbená osmdesátková mainstreamová kresba. Poslední příběh je jednoznačně nejlepší.

yojimbo
yojimbo | 25.6.2011 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? |

Jak hodnotit takovouhle klasiku? Nejsem žádný fanoušek Supermana a mám velké mezery v jeho historii a protivnících, což mě při čtení jeho "posledního" příběhu hendikepovalo, navíc si dost často ani neumím poradit s naivitou starých komiksů, ve které zde Moore pokračuje. To, co pro některé může být posmutnělé a osudové zakončení Supermanova příběhu, pocta legendě, bylo pro mě jen poněkud zmatené a neuspokojivé rozloučení ozvláštněné směšnými protivníky. Ale Moore je Moore, odvedl skvělou práci, o tom žádná (když to srovnám například s o dva roky staršími Tajnými válkami...)! Navíc další dva příběhy, které kniha obsahuje (a které nevyžadují znalosti předchozích událostí v Supermanově životě) mě skutečně bavily, skvělá je i celkově kresba, zpracování, vůně, obálka, Bažináč s Batmanem i příležitostný humor. Tudíž - jako odpověď na svou první otázku, zcela subjektivně hodnotím 75%.

DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Scaleo1
Scaleo1 26.7.2020

roswelll
roswelll 17.7.2020

malylada
malylada 8.7.2020

tom173
tom173 17.6.2020

jh666
jh666 1.6.2020

Spike
Spike 13.5.2020

mackin
mackin 12.5.2020

Paldini
Paldini 23.3.2020

Fox01
Fox01 21.3.2020

Václav Mikula
Václav Mikula 10.3.2020

SomeOne
SomeOne 29.2.2020

komiksák007
komiksák007 18.12.2019

dajik
dajik 15.12.2019

mineralk
mineralk 30.11.2019

trudoš
trudoš 28.11.2019

xflori01
xflori01 26.11.2019

Doppelganger
Doppelganger 25.11.2019

calvin10
calvin10 20.11.2019

lantan1
lantan1 20.11.2019

zdennanek
zdennanek 19.11.2019

hroubek
hroubek 11.11.2019

Carnage
Carnage 10.11.2019

invape
invape 9.11.2019

kaylin
kaylin 9.11.2019

mcleek
mcleek 8.11.2019

hypermlok
hypermlok 7.11.2019

willis
willis 6.11.2019

cyboy
cyboy 6.11.2019

Spacecore
Spacecore 6.11.2019

Cinema Ranger
Cinema Ranger 6.11.2019

Ozymandias
Ozymandias 6.11.2019

Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

lacoste
lacoste 19.7.2020

roswelll
roswelll 17.7.2020

Spike
Spike 13.5.2020

mackin
mackin 12.5.2020

Fox01
Fox01 21.3.2020

ArmadOon
ArmadOon 5.2.2020

Ozymandias
Ozymandias 6.11.2019

Spacecore
Spacecore 4.6.2019

trudoš
trudoš 18.4.2019

zdoog
zdoog 13.3.2019

Draco nobilis
Draco nobilis 29.1.2019

hroubek
hroubek 10.1.2019

lantan1
lantan1 28.11.2018

Benny
Benny 17.11.2018

karl173
karl173 1.9.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 2.6.2018

Goldfinch
Goldfinch 29.3.2018

Ter
Ter 27.2.2018

rewkon
rewkon 13.1.2018

PKD
PKD 7.11.2017

autokineton
autokineton 27.7.2017

Godsmacker
Godsmacker 30.6.2017

Salien
Salien 24.6.2017

mearez
mearez 17.5.2017

Tiba
Tiba 8.1.2017

mike731
mike731 31.12.2016

Babany
Babany 16.12.2016

jayjay86
jayjay86 27.9.2016

disclose
disclose 17.9.2016

I.am.geek
I.am.geek 11.9.2016

Jabba
Jabba 25.5.2016

calvin10
calvin10 9.5.2016

pearlxjam
pearlxjam 21.4.2016

RodRoder
RodRoder 19.4.2016

barthez
barthez 9.4.2016

malejmates
malejmates 27.12.2015

Abstinent
Abstinent 27.12.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

NecRoman
NecRoman 19.9.2015

Kaaos
Kaaos 15.9.2015

Fricki
Fricki 14.9.2015

Leland
Leland 19.7.2015

jh666
jh666 9.7.2015

terrordemon
terrordemon 4.7.2015

louza
louza 22.4.2015

Golem
Golem 2.2.2015

willis
willis 18.1.2015

Light
Light 17.1.2015

baatcha
baatcha 17.1.2015

Kurt Cocaine
Kurt Cocaine 23.11.2014

Doppelganger
Doppelganger 10.10.2014

Mleako
Mleako 5.10.2014

TheWrecker
TheWrecker 26.8.2014

kaylin
kaylin 3.7.2014

Schramm
Schramm 16.5.2014

adevr
adevr 24.1.2014

Lachvos
Lachvos 23.1.2014

luky.kuky10
luky.kuky10 1.11.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

Killingjoke
Killingjoke 9.10.2013

krizt
krizt 28.9.2013

J.Connor
J.Connor 14.8.2013

oleav
oleav 27.5.2013

Shpeckk
Shpeckk 5.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

mozzu
mozzu 25.2.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

KLAUN_DOMINANT
KLAUN_DOMINANT 30.10.2012

fusnix
fusnix 17.7.2012

-spacilost-
-spacilost- 10.7.2012

choze
choze 9.7.2012

MindReader
MindReader 25.6.2012

krvinka56
krvinka56 4.6.2012

Wub
Wub 15.5.2012

tertr556
tertr556 11.5.2012

barydave
barydave 14.4.2012

Indy
Indy 20.3.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

mart.in
mart.in 10.2.2012

MikeZ
MikeZ 10.2.2012

Mankin
Mankin 7.2.2012

Kaluž
Kaluž 6.2.2012

Pavouk01
Pavouk01 6.2.2012

yojimbo
yojimbo 5.2.2012

Fry
Fry 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Komiksák
Komiksák 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

invape
invape 5.2.2012

mikki.maser
mikki.maser 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

Kabukiman
Kabukiman 5.2.2012

brkowycz
brkowycz 5.2.2012

punisher
punisher 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

Četli (41):
2scha, Al0f0k, calvin10, Carnage, Cinema Ranger, cyboy, dajik, Doppelganger, DracoAn, Filip123, Fox01, hroubek, Hugin, hypermlok, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, kallenved, kaylin, lantan1, mackin, malylada, Mercurio, mineralk, Ozymandias, Paldini, raenius, rewkon, roswelll, Scaleo1, schefik, SomeOne, Spacecore, Spike, the.kasztan, tom173, Tony TwoDee, trudoš, Václav Mikula, xflori01, zlejzmrd

Mají (120):
2scha, Abe, Al0f0k, Alfi, Alikkk, blackJag, bmc75, calvin10, Carnage, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, DankoKonik, deefha, DegiCZ, disclose, DKoscik, Doppelganger, DracoAn, Dzoglik, Er.Nest, fifas, filemon, Filip123, Flowtek, Fox01, gezic, Glumal, herrman, hlavathor, hroubek, Hugin, hypermlok, Infarkt, invape, JackOneil, Jak, James, Jay-jay, jd., jh666, Jimbeam90, José, Josh, Joshua_T, kallenved, Karel Sec, kaylin, KdG, kendor007, Kiwi1902, komiksák007, koudak89, Krvavý Patejl, kucik, lantan1, malylada, Mamut12, Matio, matty87, MB, mcleek, meffis, Mercurio, merhyx, Mikei, Milo_Harwey, mineralk, MonsterGyre, MP, NecRoman, Nightmare, Olesh, Onkel 1928, Ozymandias, Paldini, pavel, pechna, Poseidon1978, puolpm, raenius, rewkon, roswelll, Rumburaq, S313, Sajmon, Scaleo1, schefik, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spacecore, Spike, Stlucius, T3ss, tacmud, the.kasztan, TheoDread, timek, tom173, Tomasino79, tomned, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, utresyby, Václav Mikula, vranakx, VvV, xflori01, xintax, Yefery, yogi, Zbysek2410, zdennanek, zlejzmrd

Chtějí (9):
Abe, Azik2586, deadpool, hahahoho, Jimbeam90, Maty48, Sebastian the wise, sleepless, Tyfus

Spike
Spike | 3.7.2020 |

Tom173 - asi je to o vkusu, mě se ta původní obálka Curta Swana překreslená Brianem Bollandem líbí velmi... ;) má v sobě takovou tu nostalgickou atmosféru loučení a odcházení, která ten komiks vystihuje. Obálka s Bažináčem by mi navodila mylný dojem co od komiksu uvnitř čekat... Každopádně hlavní je to, že ten obsah uvnitř je výborný :D