Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle

3.6 (3.3) | Crew | akční, superhrdinský | série Batgirl and the Birds of Prey (Znovuzrození hrdinů DC)

Někdo chce hacknout Gotham!
Pro Barbaru Gordonovou není tajemství ničím cizím. Je dcerou hlavouna gothamské policie, Jima Gordona...a také pouliční samozvanou strážkyní pořádku známou jako Batgirl. Až doteď však nikdo nevěděl, že jistou dobu působila jako Oracle, nejmocnější hackerka planety.

Jméno Oracle začal používat někdo nový a Batgirl se honí po celém Gothamu za přeludy. Po boku jí stojí dvě srovnatelně nebezpečné samozvané strážkyně – Dinah Lanceová, rocková hvězda a hrdinka známá jako Black Canary, a Helena Bertinelliová, smrtící špionka přezdívaná Huntress.

Dokáže tato nesourodá trojice včas odhalit tajemství nového Oraclea a porazit zloduchy? Nebo Birds of Prey někdo přistřihne křídla, než se jim vůbec podaří vzletět?

Scénář:
Julie Benson, Shawna Benson
Kresba:
Roge Antonio, Claire Roe
Ink:
Roge Antonio, Claire Roe
Lettering:
Petr Schwarz
Barvy:
Brian Miller (Hi-Fi Colour Design), Allen Passalaqua
Překlad:
Michael Talián
Redakce:
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Obálka:
Kamome Shirahama

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle
Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle (Comic Con Prague)

Obsahuje sešity série Batgirl and the Birds of Prey (Rebirth) #1-6 a Batgirl and the Birds of Prey: Rebirth

Vyšlo v standardní brožované verzi a limitované verzi se speciální obálkou v prodeji pouze na Comic Con Prague 2020.

Rok a měsíc vydání: leden 2020 | ISBN: 978-80-7449-826-8 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 176 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Batgirl and the Birds of Prey #01: Who is Oracle? | Vydavatel originálu: DC Comics, 2017

Obálka (1/9)
Ukázka (2/9)
Ukázka (3/9)
Ukázka (4/9)

+ dalších 5


Koupit

Spike
Spike | 10.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Ufff... Tak jak to hodnotit... Nejsem vysloveně zklamán ale ani nadšen, tohle je prototyp toho jak si představuji čistý neurážející průměr. Byl jsem zvědav, protože ačkoli sólo už jsme s hrdinkami v různých komiksech měli tu čest, společně v týmu je vidíme prvně. Ačkoli film nebyl zlý, klamal názvem a byla to spíš sólová Harley Quinn a Birds of Prey dělali křoví. Tady máme komiks opravdu čistě o Birds of Prey.

Čeho jsem se dost bál, to byla přehnaná feminizace, jak je teď žel v módě. A ano, ačkoli tam je a občas celkem na sílu, tak ne v takové míře aby mi to nějak kazilo zážitek. Třeba taková Black Canary je tu o dost snesitelnější než v Green Arrowovi. Batgirl je taky fajn, a nekompromisní Huntress u mě vede. Chemie v týmu taky většinou funguje, i když někdy je to rozhádávání a usmiřování dost chtěné a uspěchané, ale to je holt daň typickému (nejen) superhero mainstreamu. Dialogy a hlášky občas pobaví, občas tahají za uši/oči, tam je to jak kdy. Hadí záporaci moc respektu nevzbuzují, když už je s nimi x-tá potyčka a je to pořád to samé, trochu to už nudí. Mafiáni jsou zde spíš takové archetypy, někdy skoro až karikatury. Naopak zaujal "nový Oracle", ten bavil, a i do dalších knih tahle postava vzbuzuje mou zvědavost. Dost povedené jsou střípky z minulostí postav, aspoň odsud film lehce čerpal. Samozřejmostí je povinné a zbytečné cameo Batmana.
Co se týče kresby, tam to mám půl na půl. Je hezká, neurážející, přesná, ani moc detailní ale ani moc zjednodušující, ale občas mi vadily ty obličeje, ty byly zvláštní. Možná je to i tím že na knize dělaly samé ženy, většina kreslířů-mužů (alespoň v superhero žánru) se tak nějak automaticky snaží aby ženy v komiksech byly vizuálně pěkné. Neříkám že potřebuju v každém komiksu sexy pózy lehce oděných holek na celostránkových panelech ze kterých lezou prsa a zadky, tady jsou hlavně ty obličeje postav takové nehezké, ale to je samozřejmě jen můj osobní názor.

Takže když to vezmu kolem a kolem, vychází z toho opravdu čirý průměr. Jak kresba, scénář, postavy, vše má svá světlá i tmavší místa. A za pár měsíců si rád přečtu pokračování, série má jen 3 knihy takže snad žádná vata a pokud další díly budou aspoň takovéhle, nemám problém a jako představení týmu Birds of Prey je to fajn oddechovka. 6/10

Palebras
Palebras | 20.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Parádní odreagovačka. Příběhově to sice nijak neoslní, ale někdy je prostě v jednoduchosti krása a v případě tohoto komiksu to platí dvojnásob. Příběh slušně plyne a nemá hluchá místa. Banda záporáků sice není nic z čeho by si člověk sedl na zadek, ale svou roli splňují. Co se kresby týče, ta je v některých pasážích až cartoonová, ale absolutně to ničemu nevadí a prostě mi tady sedla. Ve finále se jedná o fajn jednodušší komiks který dokáže zaujmout a dobře se čte. Těším se na další díl.

Multiverzum
Multiverzum | 5.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Origin superhrdinského týmu složeného ze tří různorodých superhrdinek se vydařil. V knize na vás čeká zábavný příběh, solidní akce a sympatické hrdinky, díky kterým se budete těšit, až Birds of Prey příště roztáhnou křídla a vyletí do ulic.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/birds-of-prey-kdo-je-oracle/

Walome
Walome | 21.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Překlad je taková crewní klasika (bezpečný dům ftw) a je to prostě daň za čtení českého vydání. Ale jinak je to příjemná oddychová týmovka, postavy jsou fajn, má to tempo, kresba je ok, prostě fajn mainstream. Záporáci byli debilní, ale co už.

Vojtovec
Vojtovec | 15.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Za mě nádherné vyobrazení jak Bat girl, Black Canary, ale hlavně samotné Huntress ta byla vynikající. Bohužel jsem postrádal více ikonických padouchů ze světa Gothamu. Taky jsem postrádal další kočandy jako je např Poison Ivy nebo Cat Woman, ale třeba tam ještě budou když má vyjít ještě 2 knihy. Kresbu jsem si opravdu užil a to i samotné panely a hlavně přechody do soubojů a dle mého to mělo fakt suprovou provázanost mezi jednotlivými panely. Příběh mohl být krapet lepší. Takhle to zatím vidím na průměr a 3 hvězdy tomu rád dám. Užil jsem si to. Nelituji ani jedné koruny Jen bych do budoucna ocenil více takových týmovek s holkami kdy to kreslí pouze jedna osoba nebo nějakou sérku s Power Girl či Super Girl. Black Canary jako jediná měla docela vyvinuté vnady a to já rád xd. Takže jo upřímně jsem se bavil a když tak nad tím přemýšlím tak asi jo překlad mohl být krapet lepší. Místy to působilo tak nějak divně, ale za mě rozhodně lepší než to filmové hovno Bird of Prey.
PS co mi ovšem docela vadí je čekat bezmála půl roku na dalších 7 sešitů, ale naštěstí mi tu prázdnotu tak nějak zaplní Komiksový výběr Spiderman.

Doppelganger
Doppelganger | 14.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle (Comic Con Prague) |

Samotný komiks je příjemný průměr, který pobaví a neurazí.

Český překlad je špatný a rušil mě při čtení. Např. z nějakého důvodu překladatel změnil (podle mě) zažitou “Babs” na “Báru”, ale “hořící postel” je podle něj očividně český idiom. Nejedna věta je nečeská - např. “Existuje deodorant.” - to jako vážně? Hlavně, že jsou pod tím podepsáni dva redaktoři.

karl173
M karl173 | 9.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle (Comic Con Prague) |

Začátek je slibný, ale jakmile se holky začali pokoušet rozvíjet zápletku, všechno šlo do kytek. Nejlépe jim tak vlastně šlo papouškovat události z minulosti. Čte se to sice svižně, ale to je na druhou stranu už dnes standard moderního komiksu a pokud má komiks jen pobavit a nepřináší nic navíc, tak to vždy bude maximálně průměr. A tady to přesně tak platí.
Kresbu bych hodnotil podobně. Sem tam umí zaujmout, ale jinak je to takový standardní průměr s kterým jsem neměl víceméně problém, až na občasné přetvoření Black Canary do muskulaturního transvestity s neoholenýma nohama, to bohužel kreslíři několikrát celkem ujelo.
Za mě tedy průměrné 3*

cyboy
M cyboy | 27.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle |

Vzhledem k tomu, ze vsechny muzske postavy v knize jsou bud zaporaci, neschopove, nebo ztelesneni predsudku a generalizace (s vyjimkou senseie, ktery ale nema roli jako takovou), tak konec vyslovene nema sanci prekvapit, protoze otrocky jede podle sablony "chlapi jsou hovada". Jinak jde o prumerny komiks, kde dost kulha logika (Oracle), ale ktery umi i prekvapit.
Koupi pokracovani jeste zvazim.
60%

Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle

puolpm
puolpm 1.9.2020

Garp
Garp 18.8.2020

Kaaos
Kaaos 27.7.2020

Harlequeen
Harlequeen 24.7.2020

PeNNy
PeNNy 27.5.2020

kendor007
kendor007 19.5.2020

Spike
Spike 10.5.2020

Palebras
Palebras 20.4.2020

Multiverzum
Multiverzum 5.4.2020

dajik
dajik 27.3.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 18.3.2020

slavik38
slavik38 13.3.2020

anka
anka 10.3.2020

Walome
Walome 21.2.2020

trudoš
trudoš 20.2.2020

Vojtovec
Vojtovec 15.2.2020

jh666
jh666 9.2.2020

lantan1
lantan1 5.2.2020

Blackhand47XD
Blackhand47XD 4.2.2020

cyboy
cyboy 27.1.2020

Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle (Comic Con Prague)

Joker189
Joker189 14.4.2020

Lachvos
Lachvos 29.2.2020

Doppelganger
Doppelganger 14.2.2020

RobinZdidlo
RobinZdidlo 12.2.2020

karl173
karl173 9.2.2020