Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #05: Hrdina na cestách (Black edice)

- (3.3) | BB/art s.r.o. | akční, superhrdinský | série Green Arrow (Znovuzrození hrdinů DC)

Říkají si Devátý kruh. Jde o zločineckou banku, která financuje války, teror a vraždění, to vše ve jménu vyšších zisků. Ukradli Oliveru Queenovi firmu a téměř zničili Seattle, aby ho pak přestavěli k obrazu svému jako Star City, město pod hvězdou. Teď si brousí zuby na zbytek Spojených států.

Ale to si Ollie nenechá líbit. Jako Green Arrow vyráží na cestu po USA, aby dal jednu rvačku po druhé dohromady stopy, které ho dovedou až k Devátému kruhu. A i když nebyl Green Arrow nikdy moc týmový hráč, zkříží cestu s hrdiny, jako je Batman, Flash, Green Lantern, Wonder Woman a Superman. Než budou moct spojit síly, bude Ollie muset napravit, že se v minulosti choval jako osel.

Bude Green Arrowovi stačit podpora celé Ligy spravedlnosti, aby zlikvidoval organizaci tak mocnou, že zdánlivě stojí mimo zákon? Nebo z něj jeho cesta jen udělá tak snadný cíl, že už ani on sám nevyvázne?

Scénář:
Benjamin Percy
Kresba:
Stephen Byrne, Jamal Campbell, Juan Ferreyra, Otto Schmidt
Ink:
Stephen Byrne, Jamal Campbell, Juan Ferreyra, Otto Schmidt
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Stephen Byrne, Jamal Campbell, Juan Ferreyra, Otto Schmidt
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Obálka:
Otto Schmidt

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #05: Hrdina na cestách (Black edice)
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #05: Hrdina na cestách (paperback)

Obsahuje sešity série Green Arrow (Rebirth) #26-31

Vyšlo v standardní brožované verzi a limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor).

Rok a měsíc vydání: únor 2020 | ISBN: 978-80-7595-336-0 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 144 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Green Arrow #05: Hard-Traveling Hero | Vydavatel originálu: DC Comics, 2018

Obálka (1/6)
Ukázka (2/6)
Ukázka (3/6)
Ukázka (4/6)

+ další 2

Spike
Spike | 8.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #05: Hrdina na cestách (paperback) |

Tak a mám za sebou pátý díl moderního Green Arrowa. Tentokrát je to díl cestovatelský, který má asi evokovat příběh Krušné časy hrdinství pročež hlavní hrdina projíždí Amerikou a řeší nějaké problémy. Ale to je jen naoko. Ve skutečnosti cíl je jasný a všechny zastávky proběhnou čistě kvůli hostovačkám ostatních hrdinů. Ačkoli postavy i lokace se mění a na jednu stranu je to pestré, je to dokola jedna a tentýž formulka - Arrow se potká s nějakým členem Ligy Spravedlnosti, nechá se (už pátou knihu) pokárat jaký že to byl dřív zlobivý hoch, pak spojí síly protože společný problém, a nakonec je pochválen za to že se změnil k lepšímu. Ne vážně, dost na tom že s tím se setkáváme už od první knihy, ale točit to samé během jediné knihy 5x za sebou... Benjamine Percy, trochu zapoj fantazii, oživ to trochu, neopakuj se tolikrát hned za sebou, proboha... 🤦🏻‍♂️ Abych nekřivdil, ne vše je jako přes kopírák. Třeba úvodní příběh s Flashem, ačkoli zápletka hloupoučká, tak má celkem fungující chemii mezi oběma postavami. Ty hlášky a dialogy jsou sice někdy vtipné trochu jinak než bylo asi zamýšleno (nesmějete se s nimi, ale jim) ale pořád příběh beru jako jeden z těch lepších.
To ten druhý s Wonder Woman už je celkem bída. S ní Green Arrow už žádnou chemii nemá, zápletka slabá, a to vše korunované dalším rádoby vážným a motivujícím proslovem o lidství a Americe. Nic proti tomu, ale tohle se prostě musí trochu umět, jinak to vyznívá dost směšně. U dalšího příběhu se Supermanem se zase člověk může pousmát tomu jak Oliver probudí svědomí v Lexi Luthorovi který ze svých vlastních příjmů zvýší všem svým zaměstnancům plat. Wow. Když přejdeme k Batmanovi, mihne se nám tu Soví tribunál, oba hrdinové si dají souboj trvající asi jednu stranu, aby si čtenář mohl říct "Wow, Green Arrow se porval s Batmanem!" přičemž na mě tenhle konstrukt moc nezabral, asi jsem handicapován tím že je mi více než 10 let. Nakonec je Ollie zase poplácán po zádech, a jde se ke Green Lanternovi. Sice hned zamíří do vesmíru, ale konečně je tu opět fungující buddy chemie a hned jsem si v dobrém vzpomněl právě na jejich týmovku z DCKK. Sice nám tu logika, fyzika a všechny ostatní maličkosti dostávají dost zabrat, jinak s vypnutý mozkem je to fajn. Nebál bych se tenhle příběh, potažmo celou sérii, nazvat obdobou těch stařičkých superhrdinských komiksů, které byly naivní, doslovné, na logiku a smysl moc ohled nebraly, jen aby tam byla akce, vtip a mladý čtenář se bavil, jen zde v moderním provedení. S tím rozdílem že podle všeho tahle série nemá být pro až tak mladé čtenáře, jen tak bohužel působí. Závěr pak pokračuje do Metalu, který už tu vyšel komplet takže víme co následuje.
Jak to shrnout... Některé části byly lepší, jiné horší. Ta 'vážná a aktuální témata' tu nebyla tlačena tak moc jako v jiných dílech, což je určitě plus. Postavy jako Black Canary nebo Ollieho sestra Emiko tu mají jen pár scén, takže jsou docela snesitelné. Co se týče kresby, k našim dvěma stálicím přibyly dva nováčci, ale styl je tak podobný že to ani neregistrujete, tedy co se vizuální stránky týká tak pořád dobrá úroveň. Pořád jsem zvědav co bude dál, Green Arrow si zachovává status série která neurazí, nenadchne, a klidně ji budu kupovat a číst dál. Ačkoli výhrad je pořád spoustu, s výjimkou druhé knihy se daří držet přijatelnou úroveň tak to beru, nadějí že Percy se naučí líp psát už se po páté knize můžu asi v klidu vzdát. Opět 6,5/10.

cyboy
M cyboy | 20.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #05: Hrdina na cestách (paperback) |

Tak dalsi serie se kterou koncim. Zmatene je to porad a ta levicova ideologie, ktera vystrkovala ruzky uz minule, tady jede naplno. Nehodlam akceptovat zadne ideologicke traktaty vydavane za "zabavu". A to ani levicove, ani pravicove. Jdete do pr... s vychovnymi komiksy, navic s plytkym dejem.
40%

Četli (2):
Doppelganger, zlejzmrd

Mají (5):
Doppelganger, invape, NecRoman, Skot, zlejzmrd

Chtějí (1):
Maty48