Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Roku 1956 byl Hellboy vyslán do Mexika, aby tam vyšetřil sérii masových vražd. Na celých pět měsíců se tam však po něm slehla země, a později tvrdil, že si nepamatuje takřka nic z toho, co se s ním během této doby odehrálo. Kultovní komiksový tvůrce Hellboye Mike Mignola tentokrát spojil síly s oceňovanými umělci Richardem Corbenem, Gabrielem Bá, Fábiem Moonem a Mickem McMahonem, aby se pokusili společně zmapovat Hellboyovo pětiměsíční „opilecké okno“, v němž svou roli sehrají tequila, mexičtí zápasníci, aztécká mumie, čarodějové, duchové, ďábelští krocani a Frankensteinovo monstrum a ještě víc tequily.

Obsahuje sešity sérií Hellboy in Mexico, Hellboy: House of the Living Dead a příběh z Hellboy 20th Anniversary Sampler

Scénář
Mike Mignola
Art
Gabriel Bá, Richard Corben, Mike McMahon, Mike Mignola, Fábio Moon
Ink
Gabriel Bá, Richard Corben, Mike McMahon, Mike Mignola, Fábio Moon
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Jan Kantůrek, Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Václav Dort, Jan Kantůrek, ml., Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-006-6 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
530 g
Stran
160
Cena
599 Kč
Originál
Hellboy In Mexico (Dark Horse Comics, 2016)
 • Norri
  Norri mecenáš25.5.2020 22:36Hellboy: V Mexiku
  Moc jsem nečekal a přesně to jsem dostal. Průměr až lehký nadprůměr. Jak Corbena občas nemusím, tak u Hellboye mi jeho kresba sedí. Úvodní vyprávění Hellboy v Mexiku je mi už po několika přečteních důvěrně známé, ale následné Corbenovo pokračování Dům oživlých mrtvol pro mě bylo nové a celkem mě pobavilo. Docela zábavné byly i povídky o "Rakváři" a to i díky kresbě Fábio Moona a Gabriela Bá. Krátké povídky Aztécká mumie a Hellboy se žení neurazí, ale ani nenadchnou. 3,5*
 • SNUFKIN
  SNUFKIN3.5.2020 08:46Hellboy: V Mexiku
  Corben mi to cele zkazil. Je proste desnej. K Hellboyovi se navic absolutne nehodi. Co to ma spolecneho s Mignolovou poetikou a kresbou?
 • faster86
  faster862.5.2020 23:45Hellboy: V Mexiku
  One-shoty které jsou kreslené vždy někým jiným (ježiš, já nemám rád corbena). Krátké příběhy, takže není čas na nějaký velký děj. Hellboy - bubák - bitka - konec (+ke každému bodu chlast). Příjemné čtení, které vyplňuje mezery.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5.2020 16:51Hellboy: V Mexiku
  Série příjemných doplňkových příběhů. Teď otázka, potřebujeme to? Pokud ano, co a kam s tím? Pokud ne, proč by to vlastně mělo vzniknout? Kdo má rád Hellboye a celé univerzum, rozhodně je příjemné říct si, jo tak takhle bylo v Mexiku. Celkově je to slušně napsané, ale táhne to především kresba. Nedokážu opravdu říct, kdo mi sedl víc nebo míň, líbilo se mi to u všech tak nějak stejně. Spíš mě v dobrém zarazilo, že tam je McMahon, Moon a Bá. Corbenovi je v Hellboyovi dobře a horory mu prostě jdou. I pro mě coby nehellboyáře, mě tato sbírka bavila a je to slušná porce zábavy.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.4.2020 11:52Hellboy: V Mexiku
  Jsem si říkal, že první povídku znám! Ale nemyslím si, že to táhnou pouze corbenovské příběhy, které jsou samozřejmě skvělé, mě celkem bavil i Rakvář a Hellboy se žení. Vlastně mě nebavila jediná povídka, a to ta druhá.

  Celkový dojem: 70%
 • Fry
  Fry admin27.4.2020 22:30Hellboy: V Mexiku
  Hellboy: V Mexiku - Hellboye nemám ani zdaleka tak načteného jako Ú.P.V.O. a upřímně se mi to této knihy ani moc nechtělo. Přece jen ústřední příběh, dle kterého je tato sbírka pojmenována, v našich končinách už jednou vyšel a dokonce mi leží doma v knihovně. Nicméně po delším bádání na internetu jsem nakonec vytušil, že znalost celého dobrodružství v Mexiku může být k prohlubování znalostí Hellboyverse k užitku a klasicky na to, že jsem nečekal absolutně nic mě to až překvapivě bavilo. Naprosto oddechové čtení ... Za mě 4*!
 • Lenny
  Lenny mecenáš24.4.2020 00:50Hellboy: V Mexiku
  Klasickej Hellboy "bum bum příšera", ale mexický zasazení tomu strašně sekne. Jak píše karl, táhnou to hlavně Corbenovy delší povídky, kde si Mignola pohrává s luchadory a celé to má tu správnou atmosféru. Přímočarý Rakvář zaujme hostujícími kreslíři, zbylé dva kraťasy slabota.
 • karl173
  karl173 mecenáš23.4.2020 16:24Hellboy: V Mexiku
  Příběhy s Corbenem jednoznačně táhnou tuto knihu nahoru a bez nich by to bylo poloviční, protože zbytek jsou fakt triviální jednohubky. Do jisté míry souhlasím se Cyboyem, ale přeci jenom díky zmíněným povídkám jsem byl i vcelku spokojen, byť jsem možná čekal něco trochu jiného. Další střípek z Hellboyova života tak máme za sebou a těším se na další. S odřenýma ušima 4*
 • cyboy
  cyboy mecenáš22.4.2020 18:36Hellboy: V Mexiku
  Asi nejzbytecnejsi kniha serie. Vsechny pribehy (z toho jeden uz zname) jsou podle trivialni logiky "Hellboy prijde, Hellboy zmlati". Skoda.
  60%
4151611
Četl/a (55)
2scha, binnmode, calvin10, charvos, ConanVJ, cyboy, Darth Raelchi, desto, fifas, figis, foudy, Fry, Hanussen, house192, Infarkt, invape, James, jh666, jindroush, Kaaos, kallenved, Kaluž, karl173, KdG, kendor007, Khagrael, lantan1, LookAss, Loxin, Mamut12, Mariohurbanek, Mercurio, MP, Mrtvejbazen, mstefl, Nekrokok, Norri, oleav, Onkel 1928, Paldini, pearlxjam, Poseidon1978, RaptoR, RudyRod, schefik, Spike, the.kasztan, trudoš, Ukko, vita, Walome, Wasps, z-e-d, Zbysek2410, zlejzmrd
(142)
2scha, adam.ra, afri, Alfi, Awakener, bboorreekk, ben_bella, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, calvin10, charvos, ComicBookGuy, ConanVJ, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, Dali, Deckard, DEmnoG, desto, Dinik, erik, farnhajt, faster86, fifas, figis, filemon, Flowtek, Fox01, Fry, gongon44, grinder, Hades, Hanussen, herbert, Honzin, house192, hyba1991, Infarkt, invape, Jak, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, Joshua_T, kallenved, karl173, Karolín78, Kazumaki, KdG, kendor007, Knuckless, komiksák007, Kouzelnik7, kubanec13, Lamahe, lantan1, Light, listr, Lojza, LookAss, Loxin, maara, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matio, mcleek, Mercurio, merhyx, MickeyStuma, mikado, MIKER65, MindReader, mirec, Miriyak, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, Murphy722, NecRoman, Nekrokok, Netorack, Noci, Norri, o2t2, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, pk123x, Poseidon1978, RadimNemec, RaptoR, Ricarderon, RicHard. , RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, seezeethree, Skot, Spike, start05, suricattaontheway, Symbi, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vita, vranakx, Wasps, willis, xintax, Yefery, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (19)
Benji, deadpool, DKoscik, DracoAn, gezic, Goldfinch, HevyEli, Maty48, meffis, MignolaMoore, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, Sebastian the wise, sleepless, Strokes, Tommar, tukak, Tyfus
Shání (6)
Al0f0k, GeorgeeW, gezic, HevyEli, mineralk, Nightmare