Koupit
Království tvé, kniha první (Původně vyšlo v květnu a červnu 1996)
V blízké budoucnosti jsou superhrdinové všudypřítomní, jen hrdinství je vzácné. Liga spravedlnosti, která po desítky let bránila Zemi, se stáhla a nahradila ji nová generace bojovníků se zločinem, jejichž krutá spravedlnost lidstvo děsí. Osud planety visí na vlásku, a tak musí Superman, Batman a Wonder Woman vyjít z ústraní a naposledy se postavit za pravdu a spravedlnost.

More Fun Comics #52 (Původně vyšlo v únoru 1940)
Když detektiva Jima Corrigana zavraždí gangsteři, je mu odepřen vstup do království nebeského a vrátí se pomstít zločincům jako Spectre, bytost nadaná mnoha schopnostmi.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Kingdom Come #1-2 a More Fun Comics #52


Scénář
Jerome (Jerry) Siegel, Mark Waid
Art
Bernard Baily, Alex Ross
Obálka
Alex Ross
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Viktor Janiš
Redakce
Mirka Jarotková, Hana Musilová, Richard Podaný
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-83-8199-321-0 (BB/art s.r.o.)
978-83-8199-321-0 (Eaglemoss Collections)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
178 × 266 mm
Tisk
barevný
Váha
426 g
Stran
128
Cena
269 Kč
Originál
Kingdom Come Part 1 (DC Comics, 1940, 1996)
  • MEGA
    Obě knihy hodnotím jako celek, protože je to jeden příběh. Jeden monumentální příběh, abych byl přesný. Problém s mnoha velkými komiksy od DC je ten, že se tam vyskytuje tuna postav bez nějakého rozumného důvodu. Tady to ale převážně neplatí. Komiks totiž pojednává o samotném údělu superhrdinů a proto jejich přítomnost je dostatečně opodstatněna. Waid se nebojí pokládat otázky na téma spravedlnosti, odkazu či morálky. Ty dokáže bohatě rozvést a částečně na ně nachází řešení ve finále, které možná není to nejpřekvapivějsí, ale je zkrátka nevyhnutelné. Sledujeme postavy, jak se vypořádávají s pokřiveným světem, ale jejich jádro zůstává pravé jejich kanonické verzi a všechny jejich pohnutky jsou uvěřitelné. Obzvlášť Superman, který má v komiksu největší roli, podstupuje mnohým zkouškám, které nejsou černobílé a on sám váhá nad správným řešením. Nejzvláštnější věc na tomto komksu je styl vyprávění. Všechny scény sledujeme z pohledu jistého kněze a to nám dává prostor se nad komiksem zamyslet a vnímat ho z různých úhlů. Nikdy mě ale nepřišlo, že by čtení bylo chaotické a obě knihy se četli ideálním tempem. Vizuální zpracování Alexe Rosse je kapitola sama o sobě. Jeho malba je nesmírně realistická, ale přesto zobrazuje všechny epické momenty v obřím měřítku bez toho, aby působila nepatřičně. Design postav je naprosto ikonický. Ross je prostě Umělec s velkým "U". Abych to shrnul, toto je komiks, který má co říct, samotné myšlenky jsou propracované a přitom ani na chvíli nenudí. Aby toho nebylo málo, je to také pastva pro oči.
  • hroubek
    Po pár slabších číslech v DCKK přichází konečně něco velké a zajímavého. Mark Waid mě už několikrát přesvědčil, že je jako scénárista výborný a parádně umí vyprávět příběhy. No a co se týče Alexe Rosse, tak to je kapitola sama o sobě. Jeho kresba je impozantní. Dá se na ní koukat desítky minut. Má v sobě něco okouzlujícího. Přesto jsem po příběhové stránce čekal trochu více. Jde zatím o první část, takže čekám, že se to ještě rozjede. Nicméně se moc těším jak to bude gradovat, jelikož mě příběh hodně baví a na kresbu se moc hezky kouká. Z mého pohledu spokojenost, a pro fanoušky komiksů povinnost.
13101
Četl/a (42)
2scha, Al0f0k, calvin10, Carnage, Craxx, dajik, deadpool, Denis, DracoAn, Hanussen, hroubek, hypermlok, Infarkt, James, Jay-jay, jh666, kallenved, lantan1, Lord Baltimore, mackin, Mamut12, MEGA, Mercurio, mineralk, Negan, Ozymandias, Paldini, pavlosson, perak, puolpm, roswelll, slavik38, Spacecore, Spike, Symbi, the.kasztan, trudoš, utresyby, Václav Mikula, Vyjebanec17, xflori01, zlejzmrd
(123)
2scha, Abe, Al0f0k, Alfi, blackJag, bmc75, calvin10, Carnage, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, Denis, disclose, DKoscik, DracoAn, Dzoglik, Er.Nest, fifas, filemon, Filip123, filosh, Flowtek, Fox01, gezic, Glumal, Hanussen, herrman, hlavathor, Horstik, hroubek, hypermlok, Infarkt, invape, Jack, JackOneil, James, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Josh, Joshua_T, kallenved, Karel Sec, Karolín78, KdG, kendor007, Kiwi1902, Knuckless, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kucik, lantan1, Lord Baltimore, malylada, Mamut12, Mariomichal, Matio, MB, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, Mikei, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, mirror, miuanek, MP, Mr. Bobeček, namdnas, NecRoman, Negan, Nightmare, Olesh, Paldini, pavel, pavlosson, pechna, perper, plema, Poseidon1978, puolpm, raenius, raimi, regressiv, roswelll, Rumburaq, S313, Sajmon, Skot, slavik38, Spike, Stara.kryta, Stlucius, superheroesstuff, tacmud, the.kasztan, TheoDread, timek, Tomasino79, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, utresyby, Václav Mikula, vranakx, vrazdinek, VvV, xflori01, xintax, Yefery, yogi, Zbysek2410, zdennanek, zlejzmrd
Chce (9)
Azik2586, BreakingAway, Fida, hahahoho, jd., Maty48, MonsterGyre, Premek, sleepless
Shání (1)
DegiCZ