Koupit
Batman: Odysea, kniha první (Původně publikováno od září 2010 do února 2011)
Batman se usilovně snaží udržet situaci pod kontrolou, zatímco musí zdolávat řadu hrozivých překážek v prapodivném příběhu od legendárního scénáristy a výtvarníka Neala Adamse. Temný rytíř musí čelit mezi jinými i Man-Batovi a Jokerovi. Dokáže při tom přežít dost dlouho na to, aby zjistil, kdo může za chaos, který jej ohrožuje na životě?

Detective Comics #32 (Původně vyšlo v říjnu 1939)
Po tom, co Julii, snoubenku Bruce Wayna, kousne upírka, musí jí Batman zachránit život tím, že porazí svého nadpřirozeného nepřítele, Monka. Ale nejdřív potřebuje najít způsob, jak uniknout z jámy plné hladových vlků...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman: Odyssey (Vol. 1) #1-6 a Detective Comics (Vol. 1) #32


Scénář
Neal Adams, Gardner Fox
Art
Neal Adams, Bob Kane
Ink
Neal Adams, Michael Golden, Sheldon Moldoff, Bill Sienkiewicz, Scott Williams
Barvy
Cory Adams, Continuity Studios, Ginger Karalexis
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Tadeáš Pelech
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-83-8199-323-4 (BB/art s.r.o.)
978-83-8199-323-4 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
178 × 266 mm
Tisk
barevný
Váha
576 g
Stran
192
Cena
269 Kč
Originál
Batman Odyssey Part 1 (DC Comics, 1939, 2010)
 • Darth Raelchi
  No ty vole, to byla ale hovadina. To vůbec nedávalo smysl a nedrželo to pohromadě. I ta kresba byla na Adamse slabota.
 • trudoš
  Tak tohle bylo vážně divný. Neal Adams se sice pokouší vyprávět jakýsi příběh, ale skáče z jedné scény do druhé, že si člověk brzy není pořádně jist, co vlastně sleduje. A zdali se autor k nakousnutým motivům vrátí, nebo je prostě zanechá pohozené na zemi, jako obaly od cukrátek. Zpočátku jsem byl ještě pln očekávání, co vývoj událostí přinese, protože se to vlastně ani nečetlo špatně, když tedy člověk přijal ten přitrouble teatrální způsob vyjadřování jednotlivých postav. S každým dalším sešitem jsem se však začal vzdávat veškeré naděje, že z toho nakonec bude něco smysluplného. Je samozřejmě otázkou, co Odysea přinese v druhém dějství, ovšem už teď mám strach, že Adamsovo úsilí o vytvoření novodobého Fausta vyjde zcela naprázdno. Ne kvůli tomu, že na to Batman nemá, ale že na to jednoduše nemá sám autor. To už i ten bonusový příběh z roku 1939 má v sobě víc logiky a komiksové nostalgie. Pro tentokrát tedy stařičká naivita jasně zvítězila nad mladickou snahou něco umělecky sdělit.
 • hroubek
  Neal Adams je komiksová legenda. Dokázal posunout některé komiksové postavy dál a dát jim nový směr a pohled na věc. Batman Odysea je zajímavý komiks a má v sobě více, než se na první pohled zdá. Bohužel to pro mě není zábavný a dobrý komiks co mě bavil číst. Má jisté nepopiratelné kvality, je zde něco jiného a nového. Přesto to není komiks, který by mě vykouzlil úsměv na tváři. Uvidím jak to bude s druhým dílem, ale zatím zklamání.
 • cyboy
  Trezorova zalezitost, ktera byla v sedmdesatych letech zakazana pro prostoduchost a uzvanenost a mohla tak vyjit az pred cca deseti lety.
  Neskutecne uzvanene, spatne napsane, s prostinkym pribehem.
  Marne vzpominam, jestli jsem nekdy cetl horsi batmanovsky komiks.
  20%
111107