Str. 008
Str. 081
Str. 111
Koupit
Meče! Magie! Lasery! V tomhle zvláštním království vedle sebe existují rytíři i nejmodernější technologie. Jeho řád naruší příchod dívky jménem Nimona, která se dokáže proměnit v nejrůznější stvoření a která navíc nabídne svoje služby vrchnímu padouchovi. Společně s ním se snaží celému království ukázat, že zdejší idol a jeho kolegové z „Institutu prosazování pořádku a hrdinství“ nejsou tím, za koho se vydávají. Jak je vůbec možné, že se z nejlepších přátel stali úhlavní nepřátelé? Také minulost Nimony skrývá temné tajemství, takže co se zpočátku jeví jako parodie na stereotypy žánru fantasy, se postupně mění v příběh o našich vnitřních démonech.

Komiks Nimona je zkrátka drzý a nepředvídatelný stejně jako titulní hrdinka. Fenoménem se stal už při publikování na internetu a vzniká podle něj i celovečerní animovaný film.

Scénář
Noelle Stevenson
Art
Noelle Stevenson
Barvy
Noelle Stevenson
Obálka
Noelle Stevenson
Lettering
Eva Nečasová
Překlad
Martina Knápková
Redakce
Barbora Klimtová, Eva Nečasová, Lukáš Růžička, Vojta Sedláček, Radka Svobodová
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7637-099-9 (Paseka)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
152 x 229 mm
Tisk
barevný
Váha
730 g
Stran
272
Cena
399 Kč
Originál
Nimona (Harper Collins, 2015)
  • Sv1hl1k
    Sv1hl1k23.2. 11:48Nimona
    ze začátku sice trochu nuda a klišé ale poté co se změní styl vyprávění a kresba je to jeden z nejlepších komiksů vůbec
  • Good Games
    Good Games27.10.2020 13:26Nimona
    Nimona je netypický fantasy komiks, ktorý nejde podľa zabehnutých šablón a ide si svojou vlastnou cestou. Ak máte radi humor a hľadáte tak trochu netradičné fantasy s presahom, Nimona by vás mohla potešiť. Vyšla aj po slovensky.
6531