Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
V tomto novém příbehu se naši tři zajímaví a zábavní hrdinové zapletou do záhadného případu, ve kterém budou figurovat ruští revolucionáři žijící v Londýne a tajná policie ruského cara…

Scénář
Jean-Blaise Djian, Arthur Conan Doyle, Olivier Legrand
Art
David Etien
Barvy
David Etien
Obálka
David Etien
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Jan Havlíček (Gmork), Jiří Nevěřil, Josef Vybíral
Žánry
detektivka, dětský
ISBN/ISSN
978-80-8809-851-5 (Josef Vybíral)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Váha
275 g
Stran
56
Cena
199 Kč
Originál
Les quatre de Baker Street #02: Le dossier Raboukine (Vents d'Ouest, 2010)
 • perak
  Kresba se mi hodně líbí, ale samotný příběh mne nějak výrazně nezaujal. Jednak mne neoslovilo samotné politické téma ruských proletářů, především však vyprávění kterak parta dětí téměř bez problémů přemůže procarské agenty včetně nájemného zabijáka. Tématem jakoby se mířilo na dospělého čtenáře, celkovým vyzněním je to však stále dětské vyprávění.
 • VanTom
  Možná se scénář přesně držel syžetu Holmesových románů, nicméně politický případ ruských proticarských / proletářských imigrantů mi nikterak atraktivní nepřišel – ani na dospělé, natož dětské dobrodružství. Nový Jack Rozparovač sehrál vyloženě vedlejší úlohu a aktivity Čtyřky se nesly hlavně v duchu "čekání na Holmese". Jako četlo a prohlíželo se to moc pěkně, ale protentokrát mě to moc nevzalo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:50Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin
  O dost slabší než jednička. Jakoby tvůrci nevěděli co s tou látkou dělat a jak ji rozvíjet. Místy zmatené, ale aspoň dobře nakreslené. Není to vyloženě špatné, ale bylo to takové nemastné a neslané. Pro mě průměr.
 • Norri
  Norri mecenáš5.11.2020 23:21Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin
  Tahle partička mě prostě baví! Oproti prvnímu dílu, který byl tak nějak veselejší, se ve druhém díle hraje na temnější notu a začínají se počítat mrtví. Do hry vstupuje politika (možná až moc) a čtyřka přátel z Baker Street se zaplétá do událostí, které zdaleka přesahují klukovské rošťárny. Musím říci, že mi více seděl první díl, ale i tento jsem si užil a těším se na pokračování.
 • Good Games
  Druhý diel len potvrdzuje, že tu máme dočinenia s kvalitnou dobrodružno detektívnou sériou, ktorá má pútavé príbehy, perfektnú kresbu a sympatických hrdinov. =►Celá recenzia◄=
 • faster86
  kresba ok, dějově mi přišlo že se tam nic převratného nějak nestalo a že čtyřka se zapletla do politických machinací, jen aby se ukázalo že nějaké jsou
 • cyboy
  cyboy mecenáš4.9.2020 16:16Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin
  Pribeh celkem jednoduchy, kresba paradni.
  70%
 • Gmork
  Oproti prvnímu dílu má dvojka už dospělejší zápletku a k mé radosti míří spíše na starší čtenáře. A David Etien kreslí jako bůh, někomu může připadat jeho paleta barev na viktoriánský Londýn až moc veselá, ale patří to prostě k jeho rukopisu. Ne nadarmo dnes s Régisem Loisem spolupracuje na aktuálních dílech Ptáka času. Nějak takhle má vypadat inteligentní komerční komiks.
4186