Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 11 dalších ukázek

Koupit
Z věku nepředstavitelných divů přichází... Conan, černovlasý Cimeřan, podmračený, s?mečem v?ruce. Zloděj, drancíř a zabiják, jenž poznal hluboký zármutek i bezuzdné veselí a který neváhal svýma bosýma nohama v?prostých sandálech rozdrtit i ty nejmocnější trůny světa. Conan došel při svém putování až k nejzazším okrajům známých světů: byl bojovníkem v Zamoře či zvědem v piktské divočině, od narození v Cimerii až k aquilonskému trůnu. Ačkoliv si svou cestu životem statečně proklestil pomocí bojových dovedností, bez ustání k sobě přitahoval pozornost temných sil! A bylo jich jen málo, které by byly záludnější nežli zlotřilá Karmínová čarodějka. Legendární barbar stvořený Robertem E. Howardem znovu ožívá ve zbrusu novém příběhu, jenž navždy změní osud válečníka Conana... a také krále Conana!

Obsahuje sešity série Conan the Barbarian #1-6 (leden 2019 - březen 2019)

Scénář
Jason Aaron
Předloha
Robert Ervin Howard
Art
Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino
Ink
Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino
Barvy
Matthew Wilson (Matt)
Obálka
Esad Ribić
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-027-1 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
538 g
Stran
160
Cena
699 Kč
Originál
Conan the Barbarian #01: The Life and Death of Conan, Book One (Marvel Comics, 2019)
 • perak
  Aaronovi věci pro Marvel mne povětšinou moc nechytly, ale Conan je hodně světlou výjimkou. Sice jde pouze o samostatné, nepatrně propojené, povídky (resp. námět nadhozený v jedné povídce je pak lehce doplňován v dalších povídkách), které jsou rozprostřeny po celém kontinentu, a u nichž jsem si snad u každé na konci říkal, že je škoda, že daný námět nebyl rozvinut ve větším rozsahu, ale jinak jsou využity tradiční Conanovi atributy (tedy spíše boje, meč a magie než krásné ženy, které by ho obklopovaly). Vyprávění má spád a kresba celkem dobře dokresluje tu pravou atmosféru. Už se těším na zbytek ze života a smrti tohoto nesmretelného hrdiny.
 • het2
  Naprosto úžasná kresba, ale bohužel v součtu naprosto průměrné, místy až hloupoučké (ale bez onoho brakového kouzla), příběhy. Snaha navázat na Barbara Conana od Roye Thomase prostě nevyšla. Nemá to kouzlo a tenhle Conan nemá jiskru. Lehce nad průměrem je úvodní "Karmínová čarodějka" a "Ten, který přežil". Možná ještě "Zvíře v kleci". Asi bych udělal líp, kdybych si tohle jen prohlížel, protože nakreslené je to fakt skvěle...jinak nic. Ale co, o to víc jsem rád, že mám v knihovně 15 svazků sebraných "Chronicles of Conan" (bohužel pár posledních se mi stále nedaří sehnat).
 • karl173
  Máme tu dalšího Aarona a tentokrát dostal za úkol napsat drsného cimeřana Conana. A opřel se do toho hned od začátku, kdy hned v prvním sešitě posílá Conana na smrt. Nicméně záhy zjistíme, že začátek nás má jen namlsat, abysme mohli netrpělivě vyhlížet jak to dopadne, ale mezitím si musíme epizodicky projít stručnou historii Conanova života. Všechno to spojuje prakticky jen symbolika Conana tvář v tvář jisté smrti. Jednotlivé sešity mají pokaždé svůj vlastní příběh a jedná se tak v podstatě o povídkovou knihu. Každá s povídek má čím zaujmout a já se u čtení rozhodně bavil. Bohužel na samém konci knihy zjistíte, že nejste o moc dál než na začátku a tak je tato kniha jen jakýsi předvoj k druhému dílu. A jsem velmi zvědavý zda se bude Aaron chtít i v druhé knize rozjímat nad životem Conana, jelikož dostal za úkol napsat právě jen dvě knihy ( 12 sešitů ).
  Co se týče kresby, tak tam nemám prakticky co bych vytkl. Skvěle se ke Conanovi hodí a pokračuje ve stejném stylu jako u Dark Horse. Je přehledná a má pestrou barevnou paletu na níž se příjemně kouká.
  Nového Conana jsem si tedy užil a jsem zvědavý co nám přinese druhá kniha. Očekávání jsou na místě. 4*
 • Darth Raelchi
  V tomhle novém pojetí Conana Aaron dobře skloubil to, co už dobře kdysi zmákl Marvel a po něm Dark Horse. Ctí se howardovská tradice a i když vím, že sešity v sérii přibývají, pořád je správné uvažovat, jestli je Conan skutečně mrtvý. Z literatury víme, že Howard psal na přeskačku, takže se není čemu divit, že fanoušci a čtenáři do poslední chvíle čekají, co bude. Tohle se dobře četlo a Aaron se nám snaží dát širší měřítko, skáčeme z jedné doby do druhé, to vše propojené jednou ústřední dějovou linkou. Sám nevím, co čekat, ale bavilo mě to a jsem rád, že Marvel nepaběrkuje. Snaží se toho zhostit po svém a jde mu to. Za mě spokojenost. I když jsem přeconanován, tohle mě opravdu bavilo a četlo se to dobře.
 • marian
  Docela fajn nápad se smrtí Conana. Tak snad neumře už v druhé knize. Konečně zase nové příběhy. Myslím, že to Aaronovi sedlo.
 • radkin
  Člověk se těší na steak a dostane unifikovaný hambáč z mekáče. Příběh pro mě bez srdce a napětí. Škoda.
 • M_M
  Zatím to nejlepší od Aarona co v češtině vyšlo - tohle mu sedlo!
 • autokineton
  Za mě spokojenost, byť Busiek má mnohem větší tah na branku....libi se mi nicméně "návrat"k přímočarosti marvelovskeho Conana, takže i když to není to nejlepší, je to stále dobré 😁
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 00:28Barbar Conan #01: Život a smrt barbara Conana, kniha první
  Já si tedy skutečně myslím, že Aaronovi Conan nesedí (srv. trudoš). Nedokážu vysvětlit pořádně proč, ale tam, kde třeba Truman (nebo Busiek) postupuje dosti obdobně, jsem ze světa Cimmeřana naprosto unešen a hltám jeden příběh za druhým, s chutí poznávám zdejší regiony... tady jako by Conan trochu klesl na brakové čtivo, kam podle mnohých jistě patří, ale já jsem stačil poznat, že tomu tak úplně není. Aaron je trochu ukvapený (srv. Norri), naivní, scenáristicky senzacechtivý, všude až nadbytečně krvavý...

  Celkový dojem: 50%
 • Norri
  Zpočátku jsem si k tomuhle Conanovi nemohl najít cestu, ale nakonec jsem docela spokojený. Jak se scénářem, tak s kresbou. Mám akorát pocit, že některé povídky byly příliš uspěchané a některé části ani nejsou povídkami, ale spíše shrnutím určité části Conanova života. Má to však i své silné momenty.
 • trudoš
  „Král Conan nastolil v království mír. A ten mír ho zabíjel.“
  Člověk to nesmí moc porovnávat s komiksy, jaké v posledních letech vydával Dark Horse a už vůbec ne s tím, s čím prostřednictvím Glénatu přišli Evropané. Smysl nové série, která se po letech vrátila do stáje Marvelu, je totiž navázat na atmosféru příběhů, které pro ně v sedmdesátých letech psal Roy Thomas. A dát jim trochu modernější háv. V tomhle ohledu splňuje Jason Aaron zadání na jedničku, stejně jako Mahmud Asrar coby výtvarník hlavní dějové linie.
  Není to však Jason Aaron, kterého mám rád – buď mu postava barbara Conana tak úplně nesedla, nebo jej omezoval kánon, který kolem hrdiny vznikl, ale tentokrát nepředvádí nic, co by mělo jeho specifický rukopis. Nevadí mi přitom epizodní koncept vyprávění, pouze se ukazuje, že krátké historky nedávají autorovi příliš prostoru pro víc, než nějaké to máchnutí meče a rozbití lebky. Jako sbírka povídek je to fajn, ovšem pro rozjezd nové řady bych si představoval něco údernějšího.
111961
Četl/a (53)
autokineton, Berry669, ConanVJ, Const.ex, Darker, Darth Raelchi, Dinik, Erich, farnhajt, flipflop, foudy, George Walker Bush, Giskard, Hades, het2, Honzyk, house192, Jabba, James, jankie, jh666, karl173, KdG, Kil-Khal, lantan1, listr, Lord Baltimore, Mamut12, Mercurio, mineralk, MP, mstefl, nejakdivne, Norri, oleav, Ozymandias, pearlxjam, perak, Polik, Poseidon1978, rooty, RudyRod, tacmud, terrordemon, the.kasztan, tomaseek, trudoš, Ukko, vallyslayer, vita, Yaromil, Yefery, Zbysek2410
(112)
Alfi, autokineton, Berry669, binnmode, blackJag, bmc75, burzum, calvin10, Caylen-Tor, ConanVJ, Const.ex, Corvus, Dali, Darker, Deckard, DEmnoG, Dinik, Erich, farnhajt, filemon, Filip123, flipflop, Flowtek, Fox01, Glumal, gongon44, grinder, Hades, herbert, Honzin, Honzyk, house192, hyba1991, invape, Jabba, James, james dixon, jankie, jh666, kapicka, karl173, Karolín78, Kazumaki, KdG, kendor007, Knuckless, komiksák007, Kouzelnik7, Lamahe, lantan1, Librarian, Light, Loxin, maara, Mamut12, Matio, Mercurio, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Mitak, MP, Mr.Plysh, mstefl, NecRoman, Nightmare, Noci, Norri, Olesh, Paja78, pavel, pearlxjam, pechna, perper, pk123x, Polik, Poseidon1978, Premek, RadimNemec, raenius, Ricarderon, rooty, royan, RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, Šedo, SHORTY, Skot, suricattaontheway, syon, tacmud, terrordemon, Till, timek, tomaseek, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, Ukko, vallyslayer, vita, vranakx, Wasps, xintax, Yaromil, Yefery, yogi, Zajo original, Zbysek2410
Chce (21)
bananzluty, Benji, Blacklarch, charvos, CSE_AC/DC, deadpool, DKoscik, DracoAn, Fida, Final, Himlik, Jimbeam90, Maty48, merhyx, monty.cl, OldaB, sleepless, Sole, Tarka Daal, vrazdinek, Wodry
Shání (4)
charvos, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Jimbeam90