Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Série doplňující hellboyovský vesmír je naprostou nutností pro fanoušky rudého bojovníka Hellboye.

Zkratka Ú. P. V. O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, ke kterému patřil i Hellboy, ale ten z něj před časem odešel. V této knize se setkáte s ostatními členy týmu: Abe Sapienem, Liz Shermanovou, Rogerem Homunkulem, Johanem Krauzem a doktory Manningem a Corriganovou. A dozvíte se jaké případy řeší, když tam není Hellboy.

Mike Mignola, tvůrce Hellboye a Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, se spojil s těmi nejlepšími komiksovými scenáristy a výtvarníky, aby je zapojil do bizarních vyšetřování prokletých vlaků, nacistických válečných zločinců, pomstychtivých duchů utopených čarodějnic, uvězněné bohyně stok, strašidel pod postelemi a neočekávaného výskytu zombie. A to vše jen v jedné knize.

Kniha obsahuje také skicář s poznámkami všech tvůrců.

Obsahuje sešity sérií B.P.R.D.: The Soul of Venice, B.P.R.D.: Dark Waters, B.P.R.D.: Night Train, B.P.R.D.: There's Something Under My Bed a povídku Another Day at the Office

V této limitované edici vyšlo 6 variant obálek, v padesáti pěti kusech od každé varianty přebalu.
Limitované verze jsou očíslované a obsahují vydavatelem podepsaný certifikát limitace.


Scénář
Brian Augustyn, Miles Gunther, Joe Harris, Geoff Johns, Scott Kolins, Mike Mignola, Michael Avon Oeming
Art
Guy Davis, Scott Kolins, Michael Avon Oeming, Adam Polina, Cameron Stewart
Ink
Guy Davis, Scott Kolins, Michael Avon Oeming, Cameron Stewart, Guillermo Zubiaga
Barvy
Lee Loughridge, Michelle Madsenová, Dave Stewart
Obálka
Scott Kolins
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Jan Kantůrek
Redakce
Marek Barányi (Keram), Václav Dort, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-86839-74-5 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 240 mm
Tisk
barevný
Stran
128
Náklad
55ks
Cena
599 Kč
Originál
B.P.R.D. #02: The Soul of Venice and Other Stories (Dark Horse Comics, 2004)
Varianty
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (2. vydání) (2017)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta A) (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta B) (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta C) (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta D) (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta E) (2013)
Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (limitovaná edice, varianta F) (2013)
 • Norri
  Perfektní kniha! Potěšily mě příběhy i střídající se výtvarníci. Nejslabší byl asi Noční vlak a to jak příběhem, tak kresbou. Všechny ostatní příběhy jsou úžasné a musím vypíchnout kresbu povídky Něco je pod mou postelí - připomínala mi výtvarno Skottie Younga a to se mi hodně líbí.
 • perak
  Ani jedna povídka není špatná, ale rozhodně by lépe vyzněly, pokud by byly rozvinuté do delších příběhů. Takto to je většinou jen nastřelení námětu a rychlé vyřešení problému, aniž by byla dostatečně vybudovaná atmosféra, udělala se větší a složitější zápletka, případně, aby se více pracovalo s postavami (což je škoda, protože právě náznaky pocitů hrdinů ÚPVO naznačují velký potenciál). Slabší 4 hvězdičky.
 • Moon
  Další Ú.p.v.o, další příběhy. Tentokrát je to knížka plná kratších povídek, které nejsou špatné. Občas mi nevyhovovala kresba, ale povídky mě bavili. Bohužel se už druhý den začali vypařovat z hlavy. 4/5 s odřenýma oběma ušima.
 • karl173
  Dalším dílem Ú.P.V.O. jsou opět povídky a tudíž jak je zvykem, tak kvalita je místy kolísavá a příběhy málokdy rozjedou nějaký hlubší a velký příběh. Příběhy tudíž končí velmi rychle a tak jde spíše jen o nápady a tentokrát i o změny kreseb, jelikož se zde s kresbou experimentovalo zatím nejvíce co se Hellboy universa týče. Co se týče příběhů, tak tam je to takové to " OK " přičemž nejvíce mě bavily Temné vody a Duše Benátek, ale i ostatní nejsou úplně k zahození. Nejvíce mi v paměti utkvěli, ale právě ty první dvě. Co se týče kresby, tak tam je to pro tuto knihu podle mě rozhodující faktor. Ten komu změna kresby nesedne nebo kdo nemá rád různé střídání kreslířů a jejich stylů, tak může mít s touto knihou problém. Mě se naopak líbila víceméně každá kresba. Jen bych u některých měl pár výtek co se týče vzhledů hlavních postav. Například v povídce " Někdo je pod mojí postelí " se mi moc nelíbil vzhled Aba, přičemž má zde největší roli, tudíž jsem si to příliš neužíval. Zároveň to pro mě byla i nejslabší povídka, byť její začátek byl možná nejzajímavější. Jako celek se každopádně jedná opět o zajímavý počin, který určitě stojí za přečtení, ale zkrátka oba první díly Ú.P.V.O. nebudou tím nejlepším co toto universum nabízí. Každopádně od příštího dílu už se má rozjet plnohodnotný děj, takže jsem velmi zvědavý a natěšený.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš30.9.2018 19:04Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky
  Ako celok to teda nie je nič moc, ale oproti prvej nudnej knihe sú príbehy aspoň rôznorodé. Každý jeden príbeh je však svojím scenárom podpriemerný, ale vďaka fajn kresbe sa na všetko príjemne pozerá. Uvidím, ako to pôjde s touto sériou ďalej, zatiaľ je to slabota.
 • Kapis
  Ach má drahá Kloakino!!

  Scénáristicky to není vůbec špatné, ale chybí tomu ta atmosférická kresba, která toto univerzum odlišovala od jiných a která dělala z první knihy zajímavější a temnější počteníčko.
 • andre
  Hodnotím přísněji, ale nemohu si pomoct. Poměr ceny a kvality ( v tomto případě spíše kvantity) je dost přestřelený. Příběhy nejsou špatné, to nemohu říct, ale zase to není nic z čeho by se člověk posadil na zadek. Adekvátní cena by byla někde kolem 200-300,-Kč ( a je jedno zda za TPB či HC), nebo dvojnásobný obsah. Nejvíce by mi vyhovoval formát "pekelné knižnice", sice by to na počet stran patrně vyšlo dráž, ale mě by to uspokojilo:) ... Takže tak
 • trudoš
  V hrůzyplné atmosféře trochu slabší, než předchozí Dutozem, naproti tomu zde skvěle funguje civilní stránka práce v Ú.P.V.O. Příběhy jako Takový obyčejný den v úřadu, nebo Něco je pod mojí postelí dokonale ilustrují škálu problémů, se kterými se hrdinové musejí potýkat a zároveň se u toho nezbláznit. Přesto se nemohu zbavit dojmu jisté rozpačitosti, kdy jednotlivé povídky jsou buď příliš přímočaré, nebo se utápějí v poetičnosti. Dokonce se mi dvakrát stalo, že jsem si nebyl zcela jist, zda mi logika zvratů správně zaklapla. A i když chemie mezi postavami funguje na jedničku, na tak krátkém rozsahu, jaké povídky nabízejí, toho příliš rozehrát nejde. Místo v mém srdci si ovšem tohle obludárium sociopatů bezesporu získalo a vůbec nevadí, že hlavní tahoun je fuč. Určitě bych ale uvítal spíš jeden větší příběh, kde každá rovina má svůj smysl a zápletka nějaký konkrétní směr. Což vzhledem k tomu, že ústřední aktéři již byli představeni, byla by škoda nevyužít toho příště pro něco většího.
 • sedw
  V případě prvních dvou povídek oproti prvnímu dílu změna k lepšímu (zejména v případě druhé z povídek), zbytek však změna k horšímu. Po přečtení druhé povídky jsem váhal mezi 4 a 5*, ale po dočtení musím opět na 3. Pokud jde o první povídku, potěšilo mě zasazení do Benátek, příběh vyloženě Hellboyovský, kresba paráda. Druhá povídka byla zaručeně nejlepší - super kresba, super příběh, parádní atmosféra. Zbytek bohužel spíše výplň, škoda. Suma sumárum tedy 3*.
 • Kapis
  Ach má drahá Kloakino!!

  Scénáristicky to není vůbec špatné, ale chybí tomu ta atmosférická kresba, která toto univerzum odlišovala od jiných a která dělala z první knihy zajímavější a temnější počteníčko.
 • luky.kuky10
  Druhy dil z teto serie se mi libil o chlup vice. Skvele se to cte, a to hlavne diky rozmanitosti pribehu. Kazdy pribeh je jiny, a scnerasta i kreslir do nich davaji neco sveho.
 • Schramm
  No, Mignolův svět tak nějak bez Mignoly a je to samozřejmě poznat. Nesedlo mi střídání kreslířů, největší problém je ale v mých očích problém ve formátů. Povídky nemají povětšinou pořádný prostor, nestačí se tedy více rozvinout a za chvíli přichází kaněc filma. Výsledkem jsou jednohubky, které sice docela chutnají, ne že ne,ale nezasytí. A pořád mi chybí ten Hellboy. Zbytek Ú.P.V.O. je prostě druhá liga :) Leč i tak je to v českých poměrech hodně solidní nadprůměr.

  Na závěr subjektivní dojem. Kategorií zcela zvlášť je výprava. Nejsem fanda hardcoverů s výjimkou tlustospisů. A Ú. P. V. O. jím rozhodně není. Jsem teda zvědav, jak budu dlouho s to tohle kupovat, když příběhy nejsou něco, z čeho by si člověk sedl na prdel (jako z Hellboye, povětšinou) a prostý fakt, že už CC všechno valí jen v pevné vazbě, zvedá cenu knihy o polovinu. Přitom konkurence je v oblasti komiksů veliká. Paperback bych si kupoval za těhle podmínek (kvalita vs. cena) asi i dál, hardcover nevím, nevím...
 • Mleako
  Musím říct, že druhý díl mě dost zklamal. První díl Úřadu se mi líbil hodně. Ačkoliv přímo Mignola napsal scénář jen k jedné povídce, zbytek scénáristů si s látkou poradil velmi dobře a všechny povídky prvního dílu si tak zachovaly tu správnou hellboyovskou atmosféru i v absenci Mignolova specifického výtvarného stylu (teda až na Oeminga, který fakt umně imituje Mignolovu kresbu). U druhého dílu je počáteční situace obdobná, ale dopadlo to podstatně hůř. Mystická atmosféra je tatam a většina povídek je hodně slabá. Duše Benátek má fajn Oemingovu kresbu, ale příběh jako takový nic moc. Temné vody je jediná opravdu povedená povídka s atmosférou. Noční vlak má solidní námět, a když jsem viděl nácky a Lobster Johnsona, říkal jsem si, že to bude dobré, ale taky nic moc. Rip off Příšerek s.r.o. ani komentovat nebudu a poslední povídka je jen taková úsměvná tečka na závěr, která je sice fajn, ale celek už nezachrání.
  A jsem rád, že jsem to kupoval rovnou od Comics centra jen za 419,-. Kdybych si to koupil za 599,- v obchodě, asi bych byl po tom zklamání i dost nas*anej:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.12.2013 21:06Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky
  Mno, byl jsem celkem natěšený (moje cesta k Hellboyovi a Mignolovi nebyla jednoduchá), ale výsledkem je čirá průměrnost. První povídka celkem ujde, hlavně Oeming umí jako Mignola... téměř k nerozpoznání. Druhá povídka mě bavila nejvíce, měla relativně slušnou atmosféru, podobně jako první. Ale duchové, hračky a zombie mě už teda moc nebraly. Vizuálně pěkná knížka, ale i přes pevné vázání neuvěřitelně přepálená cena.

  Celkový dojem: 60%
 • Fry
  Ú.P.V.O. #2: Duše Benátek a další povídky - Čekal jsem od toho víc, ale takový lepší průměr to je. Nejlepší je asi Duše Benátek, Temné vody a za zmínku stojí i Noční vlak. Ve výsledku je to však jen kupa samostatných příběhů sebraná do jedné knihy. Když od toho nebudete nic čekat, tak vás to možná nadchne mnohem víc, ale když budete čekat něco opravdu mimořádného, tak vás to mírně zklame. Mám číslo 31 páté verze obálky. Za mě 4*!
 • KLAUN_DOMINANT
  Na tomhle dílku je krásně vidět jak moc dělá kresba ve stylu Mignoly a Fegreda. Tady je to bohužel od jiných kreslířů, kde se opravdu málokomu z nich daří udělat stejnou atmosféru jako se to daří Mignolovi a Fegredovi. Vyjímka je výborný příběh "Něco je pod mojí postelí" o vzpouře strašidel z poličky :o) Samozřejmě špatné to není, ale né tak dobré jako předchozí díl. Ani postavám není věnováno tolik prostoru jako v díle minulém kdy jsem si Rogera naprosto zamiloval a tady byl skoro až nevýrazný...Prostě má tohle kreslit Mignola a nebo Corben. Hodí se to k tomu jak kari k Indům. Skicář na konci zabírá 13 stran a tak nesere. Rád se na skcii podívám, ale třicet stránek mít opravdu nemusej a takhle je to akorát. Je to lehce nadprůměrné počtení v krásném hábitu. Většina limitovaných edicí jde naprosto mimo mě a ani neuvažuju, že bych si je koupil, ale věc ze světa Hellboye jsem takhle musel mít. Navíc limitka za 600,- Kč je fajn. Obálka je na krásném asi hlazeném papíře, či je to lamino? Nevim, ale je to krásný na pohled i na omak. Certifikát je fajn a záložka potěší. Prostě fajn sranda a mně se to líbí. Vybral jsem si třetí červenou obálku, ale líbili se mi vlastně všechny...
 • kaylin
  I když jsou zde rozhodně určité nedostatky (přílišná samostatnost jednotlivých příběhů bez návaznosti na dění v hellboyovské sérii, slabší atmosféra, která sem tam úplně vymizí, opakující se zápletky), stejně vás "Ú.P.V.O." bude bavit, tedy alespoň v případě, kdy máte rádi nějaké to nadpřirozeno a rádi se po něm pídíte s celkem zajímavým týmem. Jen je škoda, že se trochu nedozvíme o schopnostech jednotlivých postav. Pořád mám pocit, že Abe je opravdu jen ten frajer, co vypadá jako ryba a umí skvěle plavat. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/11/374-upvo-2-duse-benatek-dalsi-povidky-70.html
 • erik
  Takto to dopadá, keď sa z autorského diela, ktoré oplýva atmosférou, vytĺkajú peniaze.

  Ú.P.V.O. nemá Hellboya, nemá Mignolovu kresbu a ani atmosféru. Ani jedna z postáv nie je zaujímavá, a preto je tu tímovka, ktorá nebuduje vzťahy (kauza Liz-Roger je jedinou, o ktorú sa musia tvorcovia opierať, čo fakt nudí), nemá jasný vizuál (každý príbeh kreslí niekto iný, nie zle, ale ani skvelo) a v neposlednej rade dúfa, že keď pri Hellboyovi príbeh netreba, tak to bude fungovať aj tu. Nefunguje., Hoci sa autori snažia o nejaké pointy, väčšinou sú spláchnuté do kanála, zmaže ich blato, prejde vlak alebo prosto vyšumia počas nejakých rituálov. Najlepší príbeh je ten so strašidlami spod postele, chválim Harrisa. Má vtip i pointu.

  Celá kniha je krátka až beda, pevnú väzbu vystužili nejaké skice, celkovo je to pridrahý špás, strašne ma mrzí, že to nevyšlo v mäkkej väzbe ako prvý diel.

  Hodnotím ako spotrebný priemer, plusom však je, že oproti obom bezmyšlienkovým filmovým Hellboyom to v komikse funguje o chlp lepšie.
 • matrosh
  Perfektní sbírka povídek s různorodou tématikou a zajimavými kreslíři. Duch hellboyovské série žije dál a nezbýva než doufat, že na třetí knihu nebudeme čekat tak dlouho, jako na druhou.
1336424