Elliottovi je 9 let. Ve svém věku ještě věří na strašidla a příšery. Jak by také ne, když je svědkem vraždy svých rodičů právě jednou takovou? Ukrývající se pod postelí, velmi dobře ví, že musí z domu utéct před nebezpečím, hrůzou a krutou realitou. Po čas nadcházející noci však nebude na útěku sám. Jeho nářek a prosby vyslyší nejstarší strašidlo, které do té doby žilo v temných zákoutích chlapcova šatníku.

Obsahuje dvě původně samostatné alba (Croquemitaines Livre I, Croquemitaines Livre II) v jedné knize.

Scénář
Mathieu Salvia
Art
Stéphane (Djet)
Barvy
Stéphane (Djet)
Obálka
Stéphane (Djet)
Lettering
Kristýna Kamlarová, Jan Schejbal
Překlad
Zuzana Lochmanová
Redakce
Katarzyna Niemiec, Veronika Nováková (Špendla), Jan Schejbal
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-907919-1-6 (Zanir)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
183 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
881 g
Stran
188
Cena
599 Kč
Originál
Croquemitaines Livre I, Croquemitaines Livre II (Glénat, 2017)
Varianty
Strašáci (varianta B) (2021)
Strašáci (varianta A) (2021)
 • faster86
  faster8616.3. 11:52Strašáci (varianta A)
  kresba pěkná, jen některé panely sem nechápal co se děje kvůli černotě. dějově příjemná jednohubka o strašidlach pod postelí a ve skříni, líbí se mi jak je vymyšlená celá ta mytologie jak se z malé sestřičky stane velký bubák
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš4.3. 00:07Strašáci (varianta A)
  Celé to rychle uteče, příběh je sice vcelku jasný a i celkem originální. Jen je to opravdu celkem uchvátaný, pořádně si nestihnete vybudovat nějakej vztah k postavám a je konec. Ale bože, tak zmatečný akční scény a občas chaotický panelování...bylo fakt dost těžký se v tom místy orientovat. Přečtu si to určitě znovu s nějakým odstupem, ale jsem z toho spíš zklamanej než nadšenej..i když...vlastně sám nevim
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.3. 17:46Strašáci (varianta A)
  Tohle byl opravdu divný komiks. Moc rychle to mnou projelo na to, abych si z toho stihl udělat nějaký závěr a názor. Svět je pěkný a dobře vymyšlený, ale jeho budování napříč komiksem bylo prostě nešťastné. Strašně rychlé a prostřižené. Měl jsem co dělat abych se chytal. Párkrát jsem se dokonce musel vracet, abych se zorientoval. Tohle byl prostě divný komiks od začátku do konce. Látka a nápad zajímavé, ale zvolil bych asi jiné provedení, takové postupně gradující. Vcelku mě to ale bavilo, když si člověk dá po dočtení oraz a snaží se na to myslet a vybavit si, o čem to bylo, tak dojde k zajímavému zjištění, že ten příběh není hloupý a dává smysl. Často si tvůrci hrají se čtenářem a jeho důvtipem, co všechno mu dojde, když u něco jen nastíní. To musím zpětně hodnotit kladně. Nicméně, ať je to jednoduchý komiks, ve své podstatě, určitě nezůstane u jednoho čtení, druhé je nutné a musí následovat, protože právě ty detaily, které jsou prostřiženy v akčních sekvencích potřebují své místo v mysli. Duchařský námět beru a hraje mi to, pořád lepší, než zombie nebo upíři. Kresba jde do moderních vln - mix USA a mangy se nezapře, ale přesto je tam vidět pořád ta Evropa - mě to bavilo a kresba se mi vcelku líbila, i když to není terno. Sám si říkám, jak moc jsem byl vlastně s komiksem spokojený a jak moc mi to celé stačilo, možná v hloubi duše toužím po více stránkách nebo dalším albu. Kdo ví, třeba nezůstane jen u toho, i když konec mluví jasně. Je to takové, že je ve mě spoustu otázek a takových těch "cokdyby". Přesto všechno pořád 4.
 • trudoš
  trudoš admin21.2. 13:22Strašáci (varianta B)
  Zpočátku jsem byl lehce nejistý v žánrovém rozhraní, lépe řečeno, jaké věkové kategorii je komiks určen. Tváří se to jako hrůzostrašné čtení pro děti, avšak v rámci vyvraždění šťastné rodinky hned z kraje příběhu bych knihu k večernímu předčítání asi nezvolil. Jak ale pomalu zápletka krystalizuje, začíná být čím dál, tím jasnější, že Strašáci budou spíš pro starší publikum a jako takoví fungují skvěle, včetně závěrečné pointy. Dějová osa je přitom jednoduchá, připomínající tolikrát ohranou klasiku o stárnoucím válečníkovi, jenž chrání malého nevinného človíčka. A přestože Mathieu Salvia nepřináší k tématu nic nového, jen to celé okořenil motivem à la Američtí bohové Neila Gaimana, šlape mu výsledný produkt na jedničku, což ještě podtrhuje stylizovaná kresba pana Djeta.
  Třebaže celkový rozsah vyprávění je nějakých sto padesát stran (což na komiks není málo) jedná se spíš o atmosférickou jednohubku, než plnohodnotný hlavní chod. Ovšem vychutnal jsem si ji do posledního písmenka i obrázku.
 • Good Games
  Good Games1.2. 18:54Strašáci (varianta B)
  Strašáci sú vydareným hororovým komiksom. Príbeh je o malom chlapcovi, ktorý je svedkom toho, ako mu zabijú rodičov a zabijak chce chytiť aj jeho. Na pomoc mu však príde príšera, ktorá žila roky nepozorovane u nich doma. Ak máte chuť na napínavý temný príbeh s peknou kresbou, Strašáci sú správna voľba. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.1. 15:38Strašáci (varianta A)
  Velmi zdařile nakreslená záležitost (původně jsem to vůbec nechtěl číst, ale kresba mě zaujala), která pracuje s celkem zajímavou tématikou a umí zahrát na čtenářovy emoce. Velká škoda, že celkový příběh tak rychle uteče a z velké části se skládá pouze z takové akční rubačky.

  Celkový dojem: 50%
 • Norri
  Norri mecenáš20.1. 23:28Strašáci (varianta B)
  Strašáci jsou zajímavý komiks. Zpracovává poměrně běžná témata nevšedním způsobem. Směr vyprávění je docela brzo jasný, ale cesta je klikatá a vy nevíte, co bude za další zatáčkou, natož na konci cesty. Pěkná je i kresba, která dobře pracuje s prostorem a má zajímavé barvy. Je v ní znát určitá inspirace mangou, ale našly by se v ní i jiné vlivy. Jedinou výtku budu směřovat na nepřehlednost kresby v soubojích. Jinak tomu není moc co vytknout. Povedená kniha!
295