Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Vojsko Chetitů táhne světem a dobývá jednu zemi za druhou. Aby kočovné kmeny Skýtů přežily, rozhodnou se obnovit staré spojenectví zvané Horda živých a společně se postavit nepříteli. Do sídla spojenců přijíždí vyslankyně Babylónie, aby byla svědkem krvavých magických rituálů, zákulisních bojů o moc, zrad i vražd.

Obsahuje dva díly ze série Dobyvatelé:
1. Horda živých (Reconquêtes: La Horde des vivants)
2. Chetitská past (Reconquêtes: Le Piège hittite)


Scénář
François Miville-Deschênes, Sylvain Runberg
Art
François Miville-Deschênes
Ink
François Miville-Deschênes
Barvy
François Miville-Deschênes
Obálka
François Miville-Deschênes
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
dobrodružný, fantasy, historický
ISBN/ISSN
978-80-7679-031-5 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
370 g
Stran
120
Cena
249 Kč
Originál
Reconquêtes #01: La Horde des vivants, Reconquêtes #02: Le Piège hittite (Le Lombard, 2011, 2014)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.9. 23:17Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Oceňuji velmi originální starověký námět, který sahá mimo klasickou římskou, egyptskou či řeckou oblast... v poslední době mám vůbec ve starověkém světě zalíbení a rád se do něj nořím. Jenže tady jsem tak trochu na půdě historické fantasy. A ač je to celkem napínavě vyprávěno a jsou tu věci, které ještě nebyly rozluštěny, jedná se víceméně "jen" o takovou akční válečnou rubačku...

  Celkový dojem: 50%
 • Good Games
  Dobyvatelé 1, 2 sú návratom kvality do edície Modrá Crew. Jednorožec bol príliš veľký guláš a Ekhö 7,8 zasa príliš jednoduchá zábava. Dobyvatelé sú historickým komiksom s prvkami fantasy, v ktorom nájdete veľkolepé bitky, rôzne bojové zvieratá, intrigy a veľa pekných ženských pŕs. Výsadou je pútavý dej, kvalitná kresba a som vážne veľmi zvedavý na ďalší diel. =►Celá recenzia◄=
 • Honzile
  Dobyvatelé obsahují všechno, co člověk potřebuje, aby se královsky bavil a užíval si každou vteřinu s komiksem. Dočkáme se v něm akce, intrik, politických machinací, napětí, násilí, nahoty, fantastických zvířat, skvělého příběhu a také zajímavých postav, u kterých si nebudete jisti, kdo zradí koho a kdo má jaké úmysly. Čtenář se vlastně dočká takové babylonské verze Hry o trůny. Dovedu si představit, že by se úplně stejný příběh mohl klidně odehrávat za mořem od Západozemí v reáliích světa stvořeného G. R. R. Martinem. Mísení historie s fikcí a reality s fantazií vytváří jedinečný svět, ve kterém byste rozhodně žít nechtěli, ale číst o něm je tak fascinující. Více v recenzi na https://nerdopolis.cz/2021/08/26/recenze-modra-crew-19-dobyvatele-1-2/
 • tom173
  Moc pěkná detailní kresba, o té je to především. Příběh je takový nadprůměr a třeba na Millerovo 300 se v rámci žánru historie/fikce moc nechytá. Na postavy se tedy hezky kouká, už mě ale moc nezajímalo co říkají. Pořád ale super komiks, který patří v modré crwi určitě k tomu lepšímu. Zápletka se docela pěkně rozvinula a druhý díl by mohl být ještě zajímavý.
 • P.G.
  Parádně nakreslené! Příběh více fikce než fakta – spíše taková conanovka, kde jde hlavně o akci (a že tady je na co koukat!) a příběh v pozadí je tak trochu z povinnosti. Každopádně, je to (zatím) výborně namíchané - akce (spousta), tajemno (zatím jen trocha), padouši (a padoušky?), výpravné scény jak z prvotřídního velkofilmu (spousta), spoře oděné bojovnice a nejen ty (taky spousta) a především - vynikající detailní kresba s parádními barvami (ten nádech do žlutých/oranžových/hnědých tónů tomu dává historickou atmosféru, jako by to bylo na pergamenu). Říkám si, jak by něco takového asi vypadalo v hodně velkém formátu? No jak asi - ještě famózněji!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.8. 09:43Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Mě to bavilo. Nemůžu opravdu nic vytknout. Příjemný mix fikce a faktů, i když těch faktů tam bylo fakt po skrovnu. Mě zkrátka baví, když si někdo hraje s těmi prehistorickými a antickými motivy a dobře to namíchá. Navíc to má patrně jen 4 alba a to mi začíná u takových příběhů vyhovovat. Není to zbytečně účelově dlouhé nebo zase moc krátké, aby se jen něco představilo. Za mě můžu opravdu doporučit takové příjemné dobrodružné pseudohistorické počteníčko.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš30.7. 23:46Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Po slabém Jednorožci a nic moc pokračování Ekhö další pořádný kousek z Modré Crwe. Originální příběh zasazený do téměř conanovské pseudohistorie pojednává o bojích skytských kmenů s mocnou chetitskou říší. A vše pozoruje babylonská písařka, která podle popisku na zadní straně zřejmě sehraje ještě nějakou větší roli než pouhé pozorovatelky. Super je i výtvarné zpracování plné bojovníků a válečnic, válečných slonů, medvědů a mytologicko-prehistorických oblud, prostě paráda, vše navíc okořeněno všudypřítomnými odhalenými prsy (tolik jsem jich v neerotickém komiksu snad ještě neviděl :D). Jak píše kolega, za větší formát a lepší edici bych se vůbec nezlobil, tohle dílo si ji určitě zaslouží.
 • louza
  Originální euro příběh vycházející z historických konotací v období úsvitu moderní civilizace, které originálně mixuje s fantasy prvky. Čtenář sleduje politické popředí kmenových rozmíšek očima babylonské písařky. Autor citlivě vyvážil politiku s akcí i s popisností jednotlivých klanů. Ze začátku jsou postavy a klany trochu matoucí, ale po půlce knihy už se čtenář dostane v pohodě do děje. Hlavní devizou je rozhodně nádherná kresba uhranující čistotou a proporční akurátností tak dotaženou a vycízlovanou z maximální elegance až na hranici jednoduchosti, že se těžko hledá vhodné připodobnění. V soudobém komiksu vůbec a troufám si říct, že nad tímhle by zaplesal i Burka. Na své si kromě milovníků lidských postav přijdou i milovníci zvěře, protože o slony, kance, koně, medvědy, býky a kozy tady rozhodně není nouze. Jeden z dalších epesních okamžiků série modré krve. I když tohle mělo mít bez debat pevnou a dvojnásobný formát.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.8. 00:13Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Vypadá to, že takhle je to asi ukončené, aspoň jsem žádnou informaci o pokračování nenašel (4. díl vyšel v roce 2016).
 • Karlito_69
  Koukal jsem, že jsou venku 4 sešity. To vlastně má nakonec vyjít i u nás. Nevíte jestli to tím bylo úplně uzavřeno, nebo zda je to do budouna otevřené?