Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Rok 1851. První světová výstava v Londýně, místo, kde mají být představeny kulturní a technické úspěchy národů světa...
Uprostřed výstaviště je nalezen „hrob“ skrývající tělo novorozeného dítěte. Aby se anglická elita zachránila před mezinárodním skandálem, snaží se celý případ utajit, ovšem dvě ženy, anglická aristokratka a japonská žena – matka novorozeněte, se vydávají na tažení proti Britskému impériu, aby okolnosti případu objasnily...
Z temného Londýna viktoriánské éry se tak rozpřede příběh pomsty.

Vyšlo jako 12. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Benoit Drousie (Zidrou)
Art
José Homs (Homs)
Ink
José Homs (Homs)
Barvy
José Homs (Homs)
Obálka
José Homs (Homs)
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Josef Vybíral
Žánry
dobrodružný, fantasy, historický
ISBN/ISSN
978-80-88098-67-6 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
852 g
Stran
116
Cena
499 Kč
Originál
Shi #01: Au commencement était la colère..., Shi #02: Le Roi Démon (Dargaud, 2017)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.10. 23:28Shi #1, 2
  Je to divný komiks, ale nějak mě to docela bavilo. Co mi trochu nesedlo je konec, je evidentní, že se vše řekne až v další knize. Prostě je to napínavé natolik, že do poslední strany této knihy nevím nic. Za mě prostě dobrý, i když je to žánr místy trochu vyčpělý. Proč ne a kresba je famózní!
 • faster86
  faster867.10. 08:17Shi #1, 2
  Milé překvapení, dobře prokládané 2 časové osy. Ke konci se objeví prvek fantasy. Je to mezi 3 a 4 ⭐ ale kresba to lehoulince naklonila na 4.
 • trudoš
  trudoš admin6.10. 19:55Shi #1, 2
  Nejlépe chutná za studena. Alespoň tak se to o pomstě, živené nenávistí, říká. A třebaže se mnozí snaží tohle „rčení“ popřít, skutečností zůstává, že když už nic jiného, po završení odplaty má člověk pocit, že boží mlýny nemelou naprázdno. To, že každá akce vyvolá reakci a brzy se tak emoce motají v kruhu jak perpetuum mobile, je věc už jiná.
  Komiksový tvůrci Zidrou a Homs rozehráli napínavé drama o dvojici žen, jež se odhodlaly vzít spravedlnost do vlastních rukou, protože ta světská se roztříštila o zeď postavenou z třídních rozdílů. Je to nerovný boj, o to komplikovanější, že se odehrává v době, kdy projev nevole mohl pro něžné pohlaví skončit jedině výletem do blázince. Druhá dějová linka je morálně krapet komplikovanější, protože pravidlo, že účel světí prostředky, má mnoho nepříjemných skulin a je těžké určit, kde stojí hranice zadostiučinění. Obě zápletky však fungují perfektně, přičemž člověku ani nevadí jejich střídání bez jakýchkoli přechodů.
  Pomsta je zázrak, kámo, zázrak.
 • Gmork
  Gmork15.9. 18:50Shi #1, 2
  Na Zidroua poměrně temná záležitost, nejdrsnější věc, co jsem od něj četl. Homsova kresba k tak temnému příběhu vyloženě sedne, některé scény jsou jak z viktoriánského hororu o Jacku Rozparovači. Každopádně Zidrou opět dokazuje, že je mistrem zajímavých charakterů a dobře načasovaných a emocemi nabitých scén. I v tomto komiksu dostál své pověsti mistra vypravěče. Víc takových komiksů a ve formátu 1:1, samozřejmě.
 • Good Games
  Good Games8.9. 23:28Shi #1, 2
  Shi 1, 2 je prekvapivo drsný komiks, v ktorom sa mŕtve novorodeniatka hádžu do pece, kňazi sú poriadni úchyláci a krky sa podrezávajú alebo vykrúcajú. Perfektný scenár, dostatočne zaujímavé hlavné a aj vedľajšie postavy, skvelá gradácia príbehu a poriadne prehnitá atmosféra Londýna roku 1851. K tomu si prirátajte kvalitnú kresbu a máme tu ďalší skvelý výber do edície ERB a patrí to k tomu najlepšiemu, čo v tejto edícii vyšlo. =►Celá recenzia◄=
912