Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Jde o jedno z nejlepších Tintinových dobrodružství, plné nečekaných zvratů a komických situací. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který co se týče vtipných hlášek výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav.

Tato 3. vydání mají na hřbetu dole malé číslo pořadí v sérii, tento díl však jako jediný z nových vydání toto číslo nemá - pravděpodobně redakční šotek. Oproti 2. vydání je toto vydání v šířce i výšce o cca 2 mm kratší, mimo upravené tiráže je jinak zdá se totožné.

Scénář
Hergé
Art
Hergé
Obálka
Hergé
Lettering
TypoText, s. r. o.
Překlad
Kateřina Vinšová
Redakce
Petra Jasovská, Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-00-06271-6 (Albatros (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
220 x 290 mm
Tisk
barevný
Váha
240 g
Stran
64
Cena
199 Kč
Originál
Les Aventures de Tintin #12: Le trésor de Rackham le Rouge (Casterman, 2008)
Varianty
Tintinova dobrodružství #12: Poklad Rudého Rackhama (3. vydání) (2021)
Tintinova dobrodružství #12: Poklad Rudého Rackhama (dotisk 2. vydání) (2017)
Tintinova dobrodružství #12: Poklad Rudého Rackhama (2008)
Dobrodružství Tintina #12: Poklad Rudého Raubíře (1995)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1.2020 10:44Tintinova dobrodružství #12: Poklad Rudého Rackhama
  Parádní zakončení Jednorožce. Nemám co dodat. První půlka skvěle sváže volné konce z předchozího dílu a druhá půlka už pak ukazuje honbu za pokladem, ale líbí se mi, že to není takové to romantické dobrodružení ála Verne, Stevenson aj. Prostě příjemné akční dráma. Za mě 5 hvězd.
 • jh666
  O něco slabší než první část, hlavně na poli vtipu, ale stále skvělý komiks. 95 %
 • sedw
  Prozatím rozhodně nejlepší Tintin, k čemuž nemalou měrou přispívá výborně napsaná postava profesora Hluchavky. Kdykoli se objevil na "scéně", vykouzlil mi úsměv na tváři. I příběh mi velmi sedl, potěšil mě na Tintina odlišný průběh (nedostává se každou chvíli do nějakého nebezpečí) a i závěr byl velmi povedený. Kresba scén odehrávajících se v pralese a pod mořskou hladinou pak byla naprosto úchvatná. Doufám, že tuto stoupající tendenci si udrží i další díly.
 • Jambo
  Tak tady a ve dvou následujících dílech,je Hergé ve vrcholné formě.Tento díl není nijak akční,ale je plný skvělého humoru a patálií jak už bylo napsané a je určitě lepší než předchozí Tajemství Jednorožce(tím nechci říct že by bylo Tajemstcí špatné).
 • J.Connor
  lehké, vtipné
 • Kaluž
  Po letech jsem si připomněl již polozapomenutá dobrodružství s Tintinem. Tři příběhy, kdysi u nás vydané Egmontem, na mě v tehdejší době zapůsobily jako blesk z čistého nebe. Najednou byla čtyřka z Třeskoprsk zastíněna mladým reportérem s legrační ofinou, jeho věrným psím přítelem a věčně nalitým kapitánem. Nynější vzpomínání při obracení stránek bylo velice příjemné a nejspíš dám šanci i dalším, pro mne dosud neznámým, příběhům. Miluji Hergého obrázky, jejich hravost, barevnost. Albatrosí zpracování je na jedničku. A už se nemohu dočkat filmového přepracování od Spielberga a Jacksona, které zanedlouho dorazí do kin!
 • Dorcus
  S Tajemstvím Jednorožce je toto Pro mě Vůbec nejlepší Tintin
 • royan
  Jeden z nejlepších Tintinů. Celý díl se odehrává na moři a je plný humorných patálií Tintinových pomocníků T-Kadleců a zejména pak Kapitána Haddocka a ztřeštěného profesora Hluchavky.
 • The Genius
  Albatrosí standard (=kvalita), fajn příběh, který už jsem poprvé četl před lety, když to tady vydal Egmont. Jenže to je právě ten problém. Nevím, jestli se zde překladatelka více držela originálu, každopádně mi její překlad přišel méně vtipný než ten původní. Proto ty procenta dolů.
 • The Genius
  Klasické hledání pokladu, žádná velká zamotanost, zato jsem se smál na každé druhé stránce.
 • muflon
  pro mě jednoznačně jedno z nejlepších děl nejen své doby..mistr kresby i vtipu
 • Neutrino
  Zajímavý díl Tintina, jen celkový příběh o trochu horší, s předchozím Tajemstvím jednorožce bohužel nelze porovnat.
 • andre
  Je to klasický dobrý Tintin, s dobrými vtípky, ale pouze pár se jich paní překladatelce podařilo zdařile převést. Mám pocit, že v tomto ohledu se dařilo Albatrosu více.
24125
(1)
Matio
Chce (1)
Maty48