Příběh: Hrdinové v krunýři, část 2

Scénář
Michael Dooney
Art
Michael Dooney
Ink
Dave Garcia
Barvy
Barry Grossman (Ben Sean)
Překlad
Petr Hejný
Žánry
akční, týmovka
ISBN/ISSN
80-7135-287-4 (Egmont ČSFR)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
65 g
Stran
32
Cena
19 Kčs
Originál
Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures Mini-Series #2 (Archie Comics (říjen 1988))
 • Ter
  Nemozem si pomoct, ale tieto prve tri cisla kreslene Dooneyom boli asi naj!
 • choze
  OBSAH:

  Pokračování příběhu z prvního sešitu. Želváci proniknou do Technodromu, aby zachránili uneseného mistra Třísku a poté, co zlikvidují x robotů a uniknou z pasti, se poprvé setkávají s Trhačem, který je marně verbuje do svého klanu Fut. Želváci s Třískou si probijí cestu ven a znovu se vydávají po stopách Trhače, který mezitím zneužije deratizačních robotů - Myšolapů neúspěšného vynálezce Baxtera Stockmana k dalšímu útoku na Třísku. Želváci Třísku opět zachrání, přes April vypátrají Stockmana a Trhače a zarazí armádu Myšolapů než je rozšmelcuje. Zoufalý Trhač se následně rozhodne získat zbraně z dimenze X, odkud pochází Krang a otevře do ní bránu, kterou do našeho světa záhy vletí nečekaní návštěvníci.

  KOMENTÁŘ:

  "JSEM TRHAČ!" "JABLEK?" Prostoduchý, ne nejhůř kreslený (nepropracovaná pozadí) akční comics pro děcka s přiblblými rádobyvtipnými dialogy. Záchodové čtivo s přidanou hodnotou nostalgie, konkrétně tohle číslo si zřetelně pamatuju z mých pubertálních let a že se mi ho teď znovu podařilo sehnat je ten nejkrásnější dárek k mým čerstvým osmadvacetinám. Sice to pro mě tehdá nebyla taková srdeční záležitost (TV seriál byl super) jako slovartovský Spidey, ale fascinovala mě ta přímočarost, jako by to někdo psal z voleje (želváci zmastí pár robotů, zachrání Třísku, zmastí pár robotů, zachrání Třísku, zmastí pár robotů, potřetí zachrání Třísku, přičemž opět zmastí pár robotů...), akčnost (želváci zmastí pár robotů, zachrání Třísku, zmastí pár robotů, zachrání Třísku, zmastí pár robotů, potřetí zachrání Třísku, přičemž opět zmastí pár robotů...), barvitost postav (jediná normální postava široko daleko je April) a ta nashromážděná comicsová klišé (pohyb v kanalizaci, spešl dodávka - tu si mimochodem želváci postaví v tomhle díle). Hodně mě zklamalo, že tu robo-armádu v závěru želváci jen vypnuli a nerozdali si to s ní, těšil jsem se na pěknou přesilovku. Dost to připomíná G.I.JOE. Chabá obálka, nepříliš kvalitní vydání (např. několikeré zbloudivší obsahy v bublinách), na předposlední stránce stručný profil Michalangela.

 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo14.7.2005 20:58Teenage Mutant Hero Turtles #02 (2/92)
  Já jsem taky nostalgik, jako malinkatej chlapeček jsem byl na větvi ze Čtyřlístku, Mickey Mouse, Bugse Bunnyho, Flintstoneových, Ružového pantera atd.atd.atd. a hlavně Spidey od Slovart semic a Želvičky, jo, to byli pecky.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.5.2005 16:27Teenage Mutant Hero Turtles #02 (2/92)
  Z nostalgie na léta minulá. MdS