Připomínky k systému, hlášení chyb, zlepšováků atd. Návrhy do databáze, chybějící comicsy, chyby v datech atd.
Něco chybí?
1) Comics může být vložen až ve chvíli, kdy k němu má někdo z adminů přístup nebo alespoň dostatek informací. To že to dělá vybraná skupina lidí má důvod.
2) Níže je seznam comicsů o kterých víme a budou k dispozici hned jak k nim bude dostatek informací.
3) Pokud k některému comicsu informace máte, pošlete je buď sem nebo adminům (ty poznáte podle červeného A u jmena). Jaké informace nás zajímají je zřejmé z ostatních již vložených comicsů.
4) Pokud se vám nedostane okamžité odpovědi, neberte si to osobně. Všechny vaše připomínky čteme, zvažujeme, případně řešíme v admin foru. Někdy to trvá.
5) A díky, často nám dost usnadníte práci.
 • Zack
  Ne, na tyhle prehlidky absolutni nesoudnosti systemove nijak upozornovat nebudu. Az budou podobne vznikat i diskuze, ktery budou vecny, zajimavy a k veci, tak mi to pripomente, treba zmenim nazor.

  Darker: jsou v planu aviza u veci, ktere si oznacis/jsi u nich neco napsal.
 • Darker
  Darker mecenáš29.4. 17:25* Připomínky a návrhy
  deefha: Já vím, spíš jsem myslel poslední komentáře u věcí, u kterých jsem třeba taky komentoval.
 • deefha
  Tak poslední komentáře tu jsou. A ta sekce by se leckdy mohla jmenovat spíš "kde to hnije" :-/
 • Darker
  Darker mecenáš29.4. 17:15* Připomínky a návrhy
  Jo, byla by fajn nějaká sekce "kde, to žije", aby si člověk všiml. Nebo poslední komentáře, nebo něco takového ;)
  Ideálně hned na úvodní stránce.
 • mkw
  A Zrodi se hvezdy!
 • Fimi
  Mkw myslím že favoritem by byla diskuze k MS. Marvel nebo Hněv Black Panthera nebo jak se to jmenovalo
 • mkw
  Co pridat do prehledu komiksu pocet komentaru z diskuze? Vcera jsem si vsiml, ze ma Pristav >4k navstev a az pak objevil vyhrocenou diskuzi. Pak by sly komiksy seradit dle poctu diskuznich prispevku a vyvodit z toho "kontroverzni" kousky :) Co tam jeste vyskoci mimo Providence?
 • Zack
  Vim o nich, sleduju je. Pokud vznikne registrace, ale uzivatel se neprihlasi ani jednou, tak se po par dnech zas automaticky smaze. A bez lidsky asistence se neprihlasi, protoze bot sam od sebe neumi najit heslo. Cas od casu mu nekdo pomuze, tak musim zmenit registracni mail, trochu zkomplikovat to hledani hesla a trochu procistit databazi, ale dokud to je par hodin jednou za dva za tri roky, tak tomu rikam "win". Az to bude nezvladatelny, tak registraci zavru uplne a uzivatelske ucty budou jen na pozvanku.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum28.4. 14:04* Připomínky a návrhy
  Nevím, jestli to sem patří a jestli to je vůbec problém hodný upozornění, ale registrují se tu boti. Když dám v přehledu uživatelů řazení podle ID, vyjede kupa divných nicků, včetně adres. Tak aby se tu brzy nezačaly objevovat inzeráty na Viagru.
 • Fry
  Zack: cool!
 • Zack
  Pridal jsem vkladni yt videa.

 • deefha
  Tak pánové (a dámy) - vytáhnout pravítka a do práce!
 • Zack
  Trudos: super, dik.

  Deefha: bylo. Jen tam nemame vubec zadny zdroj, museli byste to dat dohromady cely. Narozdil od vahy, kterou mame u spousty comicsu primo z crewniho eshopu a bude potreba doplnit 'jen' historii.
 • deefha
  Chm... A nebylo be tedy fajn mít uvedenou šířku hřbetu u všech komiksů? Když budeme mít váhu (sic!), tak ať si každý může nechat spočítat i to, kolik metrů toho doma má :-)
 • trudoš
  Zack: Teda ne že bych chtěl zpochybňovat něčí míry, jen uvedu věci na pravou míru - "Kolosální Conan" má 8 cm, "Kolosální Conan z Cimerie" 6 cm. V odkazech opraveno.
 • Zack
  dik :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.4. 23:19* Připomínky a návrhy
  Můj Conan z cimerie má 6cm. Ale manželka se koukala hodně podezřele když jsem jí řekl že skocíma pro metr abych si přeměřil Conana.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš16.4. 22:24* Připomínky a návrhy
  Můžete mi někdo přeměřit svýho Conana?
  :-D /// :D vy uchylaci.... Taky mě to IHNED napadlo 0:)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.4. 21:33* Připomínky a návrhy
  Věřte nebo ne, ale my jsme tohle kdysi řešili na škole. Fyzikář nám dával za podobné patvary, jak on nazýval vše, co bylo pro něj z pohledu fyzikáře nepřípustné, rovnou kouli. Pak se váha objevila v češtině, tak jsme na to upozornili češtinářku, že to je blbě a má od kolegy za pět. Tak se tomu smála a vysvětlila, že ve fyzice je přípustná jen hmotnost, protože váha není veličina, ale v češtině se to běžně používá a ukázala nám to ve Slovníku spisovné češtiny, kde to bylo užité ve smyslu hmotnosti, ale bylo tam dodáno, že to je neodborné. Právě na té neodbornosti nám vysvětlila rozdíl, proč to ve fyzice nelze používat, kdežto v češtině v mnoha kontextech ano. Nicméně se sama přikláněla k hmotnosti, ale ta váha byla použita v nějakém textu, proto jsme se k tomu vůbec dostali.

  Když už padla tloušťka... jsem zvědav, kdo přijde s tím, že by více slušelo šířka ;-) (A kdo pak vysvětlí, že šířka je chybně a tloušťka správně.)

  Můžete mi někdo přeměřit svýho Conana?
  :-D
 • Zack
  Jestli ti vylez jen jeden, tak to mas nejaky rozbity :) Ale dik, uz to vidim, v poznamkach. To bude asi spíš cm. Můžete mi někdo přeměřit svýho Conana?
 • willis
  Ano, tenhle link. Je to tam v textu, dole.
 • Velkej šéf
  Zack: Když willis zmiňoval Kolosálního Conana, tak jsem si zkusil naivně tady do vyhledávače zadat "Kolosální Conan". Tak tady je link: https://comicsdb.cz/comics/5746/kolosalni-conan
 • Zack
  A my nekde uvadime tloustku? Link?
 • willis
  Když jsme u toho, tak u Kolosálního Conana je uvedené,: tloušťka 8 mm.....
 • Zack
  To klidne muzes, jen jsem si myslel, ze nejaky personifikovany seznam rovnou s kolonkama na vyplneni bude snadnejsi, ale pripravu si klidne udelej :) Za sebe to vidim tak do konce dubna.
 • deefha
  Úžasný. Zrovna o víkendu jsem si k tomu chtěl sednout a začít to cpát aspoň do tabulky, abych měl náskok :-)
 • Zack
  deefha: pocitam s tebou, chystam k tomu jeste nejaky rozhrani, kde bude seznam comicsu kde chybi vaha a zaroven ji ma user ve sbirce.
 • deefha
  Jé, ona už tam ta váha/hmotnost je? Tak to bych mohl něco zvážit, ne? :-) Kdyby bylo potřeba...
 • Zack
  Nejaky to cteni pro Draco a dalsi odborniky na cesky jazyk:
  https://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=v%C3%A1ha&sti=EMPTY&where=hesla&hsubstr=no
  váha, -y ž. (7. j. váhou, vahou, mn. 2. vah, 3. váhám, vahám, 6. váhách, vahách, 7. váhami, vahami; ve význ. přístroj na vážení mimo ust. spoj. jen váhou, váhám,...) 1. vlastnost tělesa působená zemskou přitažlivostí; to, kolik někdo, něco váží: tělesná v.; v. zboží; přibývat, ubývat na váze; opírat se, padnout, sednout si celou vahou; vážit dobrou, špatnou váhu; odb. čistá, hrubá v.; živá, mrtvá v.; sypná v.; ložná v. vozu; fyz. měrná, specifická v.; chem. molekulová, molekulární v.; atomová v.; ekon. oběžná v. mincí; sport. váhová kategorie: v. těžká, polotěžká, velterová, střední, bantamová, lehká, pérová, muší, papírová 2. zprav. v někt. ust. spoj. závažnost, význam, důležitost: přikládat něčemu (velkou, největší) váhu; klást na něco (velkou, největší, hlavní) váhu; působit vahou svých slov, znalostí; zjednat si váhu; dodat někomu, něčemu váhy důrazu; ♦ brát něco na lehkou váhu nepřičítat něčemu náležitý význam, posuzovat něco bezstarostně †3. povaha, přirozenost 1: bělouš podle vlastní váhy si vyšlapoval (Klicp.); co by se stalo, mělo zůstati ve své váze (Pal.) platnosti; ♦ nech štěstí jít svou vahou (přísloví, Čel.) 4. stará váhová jednotka (např. 15, 4 kg) pro vážení rud a železa: sto tisíc hřiven pražské váhy (Jir.); zpracovat dvě váhy železa denně (Ner.) 5. též pomn. váhy, vah přístroj na vážení: vážit na váhách; jazýček vah; osobní váha; decimální váha decimálka; ♦ to nepadá na váhu nemá význam, není důležité; být jazýčkem na vahách malým sice, ale rozhodujícím činitelem, na němž záleží, k čemu se přikloní; vážit někomu na jiné váze vzhledem k druhým nespravedlivě někoho soudit, posuzovat; být na vahách, co učinit rozmýšlet se, rozpakovat se, nemoci se rozhodnout; vše bylo na vahách nejisté; fyz., tech. ruční, automatické váhy; nerovnoramenné, rovnoramenné váhy; pákové, běhounové váhy; chem. analytické váhy 6. konstrukce, zařízení n. jejich část v podobě dvouramenné páky k srovnání váhy dvou hmot; jiné zařízení k vyvažování n. připomínající váhu: váhy vozu potažní nářadí skládající se z važiště a rozporek, připojované k vozu; v. studně zařízení k čerpání vody ze studně; řidč. zast. vodní v. (Čap.-Ch.) vodováha, libela I 2 (fyz.); v. u hodin (Kosm.) závaží 7. těl. rovnovážný cvik, při kt. je trup a zprav. jedna noha ve vodorovné poloze 8. hvězd. Váhy jm. sedmého souhvězdí zvířetníku
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin15.4. 22:15* Připomínky a návrhy
  Za mě také stačí malé m. Nebo hmotnost. Váha není hmotnost. Buď je to zařízení na měření hmotnosti, nebo je to znamení zvěrokruhu. Musím říct, že od zavedení té kolonky mě to prudilo, ale nechtěla jsem začínat flame wars.
 • Karlito_69
  Tak pokud co nejkratší, tak tam napiš jen malé m.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.4. 21:53* Připomínky a návrhy
  Hmotnost, dekuji. Vaha je zarizeni na mereni hmotnosti.
 • Zack
  Jak k vaze nemam zadnou citovou vazbu, proste se to tak bezne pouziva a vzdycky se snazim pouzivat spis kratsi vyrazy. Pokud se vas tu sejde vic, co je vaha ruci, klidne to muze byt hmotnost.
 • SomeOne
  Zack: No jo, hovorově to je to samé. Já osobně to moc nemám rád, ale samozřejmě je na tobě, jak se tady všechno jmenuje.
 • Zack
  SomeOne: Jak neco jinyho? Vaha je proste hovorova hmotnost, ne?
 • SomeOne
  Mám dotaz, jestli by se u komiksů mohla kategorie "Váha" přejmenovat na "Hmotnost", protože váha a hmotnost je něco jiného.
 • Skot
  Seneke. Plně s Tebou souhlasím a jsem za ComicsDb vděčný, pro mě to je prakticky jediný zdroj informací. S osvětou máš taky pravdu, zde by mohli přidat i něco nakladatelé. Můj návrh je samozřejmě běh na dlouhou trať. Jen jsem trochu přemýšlel, jak sbírky zpřístupnit . Znovu děkuji nadšencům , kteří udržují databázi při životě a věřím, že naše komiksová komunita se bude rozvíjet . Komiks si to zaslouží.
 • SomeOne
  Toe: Díky za návrh, podívám se.
 • seneke
  seneke mecenáš4.4. 13:20* Připomínky a návrhy
  Skote, řeknu Ti to upřímně. Co se týče komiksové osvěty, tak Česko je sto let za rybama. Celkově je zázrak, že tu vůbec nějaká databáze je (ta slovenská už dávno zařvala). Trvalo roky, než Prokůpek a spol. dali dohromady nějakou pořádnou historiografii českého komiksu a bylo to teprve rok zpátky, co jsme tady u nás měli velký con v západním stylu.

  Sečteno, potrženo. Pořád jsme ještě na začátku, ale je to rozhodně lepší, než před lety.
 • Skot
  Komiksová národní knihovna to by se mi líbilo. Spíš mi jde o prostor, kde by byly k nahlédnutí vydané komiksy a samozřejmě ideálně i možnost diskuse a osvěty. Do sbírky by se mohly komiksy věnovat či trvale zapůjčit, tak jako v galerii. Jediným řešením by asi byla nějaká kulturní neziskovka plus dary nakladatelství a příznivců. Spíše jde o prostor a organizaci. Velké město. A peněz od státu bych se neštítil, když můžou platit golfová hřiště a lázně, taky by jednou mohli dát na správnou věc. I když ti co tam jsou a asi i ti co tam budou po nich pravděpodobně komiksy nečtou a ani nikdy nečetli. Je to prostě jen myšlenka či návrh a taky běh na dlouhou trať.
 • Toe
  SomeOne: Netřeba, použij plugin Dark Reader, je snad pro všechny prohlížeče - používám skoro všude. Ultra lehké použití a můžeš si přizpůsobit (nemám rád hodně tmavý mód, takže mám lehce světlejší do hněda aby ladilo s mým odstínem nábytku - používám na TV). Lehce si nastavíš, na kterých stránkách se spustí a na rozdíl od jiných modifikátorů tento upravuje odstíny opravdu povedeně, alespoň mně vizuálně sedí ;)
  https://darkreader.org
 • Zack
  Fry: Bych rekl, ze to je presne smysl Narodni knihovny? V teorii. V praxi je to jako vsechno, co vede stat... uplne na hovno. Mne by se samozrejme libilo mit k CDB i fyzickou knihovnu, kde by vsechno bylo k nahlednuti, ale jako komercni projekt to je uplne impotentni, takze ti zbyva bud ze to budou zivit nakladatele jako formu sponzoringu nebo se prisat na evropsky/statni cecek (takze totalni zlo, kdy ses odkazanej na to, co za jantara je zrovna u vesla). A jestli vytahnes zas crowdfunding, tak ti odpojim pristroje!
 • Fry
  Zack: já myslím že Skot myslí něco jako archív kdy bys mohl zakonzervovat svou sbírku aby se na ni následující generace mohly chodit koukat (:
 • Zack
  SomeOne: Neplanuju to.

  Skot: Myslis neco jako Narodni knihovnu, ktera ma tu spolupraci nakladatelu i v zakone? :)
 • Fry
  Skot: Jo, to by se mi taky líbilo, ale je to spíše jenom sen, než realita :/
 • Skot
  Katalog by byl jistě zajímavý a asi by částečně zabránil skutečně přestřeleným cenám. Komiks je umění a pro každého , krom spekulantů má také svoji individuální citovou cenu. Jako oživení a zajímavost jsem určitě pro. Daleko víc by ale prospěl jakýsi dlouhodobý projekt - Dům či Muzeum komiksu, kde by se ze studijních i fanouškovských důvodů mohly postupně nashromáždit v České republice vydané komiksy. Řada nás starších sběratelů přemýšlí, co bude s jejich sbírkou za 10 či 15 let. A její rozprodání je jistě to poslední řešení. A věřím, že by nás bylo víc, těch co sbírají komiksy pro umění samé, než pro případné zhodnocení za 20 let. Po zlepšení ekonomické situace bys jistě mohla připojit i nakladatelství. Jednalo by se o jistý projev mecenášství s dlouhodobým přesahem. Komiks si to zaslouží.
 • SomeOne
  Není v plánu udělat dark mode verzi databáze?
 • Zack
  Nic z toho, co bezne vyslo v posledni dobe v tom katalogu nebude. A tech comicsu, ktery se pohybuji v desitkach tisic zas tolik neni. Kdyz jich bude 500, bude jich tam 500. Nema to byt seznam vseho, co o sobe tvrdi, ze je to limitka nebo sberatelska verze. Vetsina toho ma mensi sberatelskou hodnotu nez moje pouzite spodni pradl, bez ohledu za kolik to nejaky idiot prodava a jiny idiot koupi na Aukru. Proto je nezbytne nutny, aby ten katalog editorsky vedl nejaky odbornik, sberatel, soudni znalec, antikvarista. A proc to nejde jen vytezit robotem z Aukra. A nez to delat blbe, tak to nebudu delat vubec. Ale samozrejme, pokud se do toho nekdo pusti po svem, budu mu drzet palce.
 • robur31
  Takový katalog by nebyla špatná věc. Aby v tom ale nebyl zmatek, mohly by se udělat rovnou dva po 50 kusech. Na v Čechách vydané podle let (1990-2020) a na české autory. Jinak se tam budou prát běžně vydávané z poslední doby, s prvními výtisky z roku nula a autorskými vydáními o pár kusech... Když nic jiného, Kinak bude mít svých 100...
  Ohledně ceny, nemohla by se hlídat maximální a datum?
 • seneke
  seneke mecenáš3.4. 10:45* Připomínky a návrhy
  Kinak: Někde se začít musí. Nejdřív hodí 50 kousků a pak postupně přidá další.