Připomínky k systému, hlášení chyb, zlepšováků atd. Návrhy do databáze, chybějící comicsy, chyby v datech atd.
> Doplnění tlouštky u comicsů ve sbírce
> Doplnění váhy u comicsů ve sbírce
> Obálky a ukázky, které nám chybí
 • deefha
  deefha mecenáš27.8. 09:25* Připomínky a návrhy
  No, ale ical export by se přece dal vygenerovat i z těch místních dat, ne?
 • Kapis
  Kapis mecenáš27.8. 08:54* Připomínky a návrhy
  Já ho mám přidaný a vidím, co vychází a kde je jaká akce, za mne nechat tak jak to je.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš26.8. 22:29* Připomínky a návrhy
  Zack: sleduju tady jednou za cas, co ma vyjit - ale nepřidal jsem si ho. Staci mi to takhke.
 • SomeOne
  SomeOne26.8. 15:57* Připomínky a návrhy
  Já to mám přesně naopak, kalendář mám přidaný k mým ostatním kalendářům, ale poslední dobou se do něj zejména kvůli nedostatku času moc nedívám :) Ale ještě nedávno (pár měsíců zpátky) jsem ho docela dost využíval
 • 2scha
  2scha mecenáš26.8. 14:29* Připomínky a návrhy
  Kalendář projíždím, ale přidáný ho nemám.
 • Zack
  Zack admin26.8. 12:52* Připomínky a návrhy
  Premyslim, ze bych pro novou verzi opustil Google (nic primo proti googlu, snazim se pro novou verzi opustit vsechny tyhle zavislosti). Melo by to tu vyhodu, ze by to bylo napojeny primo na nase data, coz by ve spojeni s novym zobrazovanim comicsu v priprave davalo info o vsem, o cem vime. Nemusel by se o to nikdo specialne starat, fungovalo by to v tandemu s tim jak pripravujeme data bezne. Nevyhoda by byla, ze si to nikam (snadno) nepridate a nemohli by tam pridavat bezni uzivatele. Coz mam ale pocit, ze neni uplne bezny ani ted.
 • seneke
  seneke mecenáš26.8. 12:30* Připomínky a návrhy
  Zack: Přidal jsem si ho.
 • mcleek
  mcleek26.8. 12:27* Připomínky a návrhy
  Sleduji v něm, co má vyjít, ale nemám nikam přidáno.
 • Walome
  Walome26.8. 11:43* Připomínky a návrhy
  Zack: nope.
 • MisaNuff
  MisaNuff26.8. 11:35* Připomínky a návrhy
  Zack: pravidelně koukám co vyšlo a co vyjde, ale nepřidával jsem si to do svého.
 • Zack
  Zack admin26.8. 11:25* Připomínky a návrhy
  Technicka: Pouzivate ten nas google kalendar? A jen do nej kouknete nebo ho mate opravdu pridany ke svym google kalendarum?
 • Darker
  Darker mecenáš26.8. 09:24* Připomínky a návrhy
  Zack: Díky
 • Zack
  Zack admin26.8. 08:33* Připomínky a návrhy
  Technicky je to trivialita, na drihou stranu pouzit google taky ;)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.8. 07:03* Připomínky a návrhy
  Fry: díky za Kačera - to byla náhoda, že jsem na to narazil. Nehodlám se v tom dál hnípat. K diplomkám - vůbec jsem nemyslel nic náročného, ale jen si tak říkám, občas tady někdo něco postne a časem to zkrátka zapadne, já si fakt jen říkal, jestli není nějaká funkce, kde by i prostinký uživatel něco jen vložil a zároveň byl aspoň schopen tam uvést autora a téma, název či nadpis a klidně ať si to zajíždí na další strany, ale když by pak někdo něco potřeboval, napíše do vyhledávače klíčové slovo a bum, má to. Nejsem programátor ani web designer, takže nechápu nuance a složitosti tvorby webu, ale jen si tak protě říkám, jestli něco takového by šlo udělat, třeba... Ale jinak nic, byla to jen úvaha zde přítomných, svět se nezboří a aspoň můžeme dělat digi archeology a kopat napříč internetem.
 • Fry
  Fry admin25.8. 18:18* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi:
  - to s tím Kačerem jsem upravil, už to funguje.
  - diplomky jsou úplně nonsense. jednak je to mimo náš primární záběr a navíc zkrátka nemáme kapacitu na to abychom prohrabovali archívy univerzit různě po republice.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.8. 14:41* Připomínky a návrhy
  chybí Kačer Donald 2012/12 v přehledu - je tam mezera, když jsem se na to díval, z č. 11 to skočí na č. 13. Díky
 • Zack
  Zack admin25.8. 14:31* Připomínky a návrhy
  Mrdat webove publikace. Kazda spravna diplomka sla do tisku a ma pdfko nebo nejak dokument, z kteryho se to tisklo. Normalne bych tomu dal kartu. Ale mluvim o diplomkach primo zamerenych na comics, ne kazdou blbost, ktera se vzdalene comicsu dotkne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.8. 14:15* Připomínky a návrhy
  Ad publicistika: Jsem rovněž pro, aby zde byl nějaký portál, odkaz někam, kolonka nebo cokoliv, kde by ony webové publikace byly. Klidně by stačil jen seznam odkazů - v nejhorším možném případě, ono už by si to pak nějak sedlo, ale klidně ať v lepším případě tam je i hezky čitelný název s autorem a kdyby se časem dodala i velmi, velmi stručná (1-2větná) anotace, o to lepší. Nicméně pro začátek klidně i ten seznam odkazů. Sám jsem měl možnost pár diplomek číst, projít a byly poměrně zdařilé a dostatečně informativní a v mém případěi obohacující. MaF a keporkak sami dost publikují a měl jsem tu čest jejich články číst, ať už se jedná o Sekoru, Busche nebo o českém komiksu v AJ v rámci nové Evropy, a tak bych mohl pokračovat. Vím, že je to úzkoprofilovka a sám nedokážu říct, kolik lidí to tu zajímá, ale věřím, že je nás tu dost (včetně těch pasivních či spících členů), kteří se o vývoj komiksu nějakým způsobem zajímají nebo se jich to nějak dotýká. Za mě, proč ne, jsem pro o rozšíření databáze o další pole působnosti. Samozřejmě neočekávám, že to bude na hlavní straně, jako když vloží admini nový komiks, s tím jsem ani ve snu nepočítal, navíc by to opavdu narušovalo koncept - chápu, ale prostě to tu postupně dávat, proč ne. Věřím, že toho bude čsem dost a pak už by nebyl problém v tom začít dělat systém a hezky to katalogizovat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.8. 13:55* Připomínky a návrhy
  Toe: hele, tak mám před sebou toho Fischera a jsou tam články, které jsou podle mě dostatečně komiksové, aby zde byl vložen. Další "vápenky" moc neznám, nemohu posoudit. Jednak je tam v kostce jeho životopis, včetně komiksové éry, pak tam má tam svou esej na svou fajfku, a druhak je tam 23 stran o RŠ, které zahrnují jeho tvorbu pro MH, pak dobu za Protektorátu, jeho tvůrčí proces pro RŠ - viz foto bust hlavních protagonistů, pak je tam slovo od Foglara na téma Fischer a jeho tvorba pro něj, obálky, komiksové stránky, včetně Odvozu hlíny, číslování jednotlivých dílů dua Foglar/Fischer. Poslední strany jsou o výstavách (3 strany), jeho odbojové činnosti (3 strany), pak kresby k různým sportovním knihám (2 strany), o jeho smrti včetně kopie parte (2 strany), a poslední strana má doslov od Vápenky včetně jeho novinového medailonku o návštěvě u paní Fischerové. Bonusová letáková příloha se zabývá na 4 stranách 2 posmrtnými akcemi v rámci výročí. Suma sumárum mi to přijde dostatečně komiksové. Já načetl spoustu věcí o RŠ, ale i zde jsem se něco málo nového dozvěděl, páč o Fischerovi prostě moc věcí venku není a můžeme se jen "modlit", že SNJF ve spolupráci s Albatrosem něco vyprodukují a vyjde nějaká krásná monografie včetně všech jeho dochovaných karikatur, humorů, stripů, komiksů - a to myslím i Jiskrovce, které jsou po kresbné stránce vynikající. Jestli ti to je málo, chápu, já to právo veta nemám, ale já se opravdu moc přimlouvám, aby zde Fischer byl. Ladu chápu, tam tvou argumentaci nedokážu přetlačit, páč bych sklouzl k demagogii a chtěl bych to jen protože proto, ale zde si myslím, že jsou mé argumenty na místě :-).
 • Velkej šéf
  Velkej šéf25.8. 12:14* Připomínky a návrhy
  Diplomky o komiksu u mě platí za jedny z nejzajímavějších publikací o komiksu. Takže já bych velice ocenil, kdybych na ně nenarážel jen náhodně při brouzdání internetem, ale mohl jsem jejich seznam najít nějak rozumně.
 • Zack
  Zack admin25.8. 11:37* Připomínky a návrhy
  Darker: dal jsem to nahoru, takze by to nemizeni nemelo vadit. Ve V6 to bude trochu jinak a s novou se uz nechci zdrzovat. Ale snad to resi tvuj problem. Uplne pryc to davat nechci.
 • Zack
  Zack admin25.8. 11:35* Připomínky a návrhy
  Toe: Davat sem diplomky primarne zamereny na comics je uplne super napad, kvuli tomu by stalo za to i technicky rozsirit sekci K precteni. MaF by mohl pomoct s plnenim, kdyz jich tak 95% vedl nebo jim oponoval :)
 • Toe
  Toe admin25.8. 07:58* Připomínky a návrhy
  Jasně, proto píšu publicistika, na to je ta sekce, co tu máme :) https://comicsdb.cz/zanr/41/publicistika
  Když to vezmu - stran to má dle vydavatele 40, když si odmyslím nějakou tiráž, úvodník, dejme tomu třeba 5 stran komiksů a stránky nebo části stran s kresbama a ukázkama obálek a časopisů + články o jeho životě, což už se dá počítat do publicistiky, i když co si tak vybavuju, že než hodnotně teoretické byly tyhle články spíš o tom, jak na čundru v Brdech opékali u ohně (což je pěkné, ale ne sem :), tak mi vyjde třeba 20 stran publicistiky a 5 stran komiksu? OK, pojďme se zamyslet, kde by pak byla hranice? Dát sem tedy všechny klubácké časáky zaměřené na jednoho autora? Všechny speciály periodik? Dát sem tedy i ty ostatní Vápenky? 20 stran v tomto formátu je v podstatě seminární / semestrální práce na střední škole (které sem nemůžeme dát, páč se většinou netisknou a nejsou dostupné v archívech. Co už ale je dostupné v archívech a má mnohem více stran a je napsáno (a zkontrolováno) a vytištěno (a často součástí knih), kolikrát i s bohatějším obrazovým materiálem, jsou vysokoškolské práce a teoretické texty. Dávat sem tedy i diplomové práce?
  Když se podíváš do sekce publicistiky, tak jsou zde všechno knihy které mají publicistiku a omáčku okolo na 100 a více stranách a zatím jsem sem myslím nedávali nic opravdu mimo, když se na ten seznam podíváš. Myslím, že i u těch monografií (které obvykle nemají pod 200 stran) se nejedná o nic ustřeleného a jen o autory, kteří opravdu dělali nejvíce komiks, ne o monografie třeba Teodora Rotrekla, který je skvělý malíř, má na kontě tunu obálek, ale komiks jen jeden :)
  Jako neříkám, že jsme dříve třeba neustřelili, (přeci jen necelých 100 titulů ročně ze startu db je rozdíl k dnešním přes pět set titulům za rok co se týká kontroly) klidně jmenuj konkrétně, co sem úplně neladí, napadá mě třeba, že jsme dříve řešili třeba Zooomy, které jsou sice troufám si říct od předních komiksových teoretiků a o hlavně komiksových autorech, nuž zaměřené spíše na jejich nekomiksovou tvorbu, přesto s více komiks stránkami, než toto. Nebo třeba diskutabilní Průvodce neklidným územím, kde tady máme první a druhý svazek, ale třetí už ne, ten už je opravdu dost mimo komiks. Pokud by se Zooom hodně odchýlil od komiksu, nebyl by tu pravděpodobně ani on s dalším svazkem.
  Zatím přesvědčený nejsem, ale pokud se najde více argumentů pro a více žadatelů, třeba se nechám já nebo někdo z adminů zlomit :)
  Opět píšu, že mám tyhle plátky rád, rád je sbírám, rád v nich listuju a zjišťuje kde a co a jak vůbec vznikly, ale v rámci db je potřeba se někdy oprostit od té nostalgické shromažďovací potřeby a víc se nad tím zamyslet i v rámci budoucího přidávání. Proto tady taky třeba nejsou desítky věcí MARVEL, Disney a spol. spíše dětského ražení od Albatrosu, které také vypadají, že je v nich publicistika, ale je to opravdu tak strohé, že zatím ne-e. ale některé MARVEL encyklopedie možná časem... Ale třeba to jako fakt vidím blbě jen já :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.8. 06:42* Připomínky a návrhy
  Toe: Humory - ok, chapu. Fischer - nema tam 15 stran s komiksy, ale tak si zase rikam, ze tady je vic publikaci, ktere maji s komiksy spolecneho jen tema a ne samotny komiks, at uz je to nejaka kniha o komiksech, autorech apod, nebo i monografie, kde je ruzny art a komiks treba jen jedna, dve strany a to ani neucelene dejove. Tady par stran komiksovych je, vetsinou cernobile RS, sem tam nejaky obrazek a pak vesmes eseje, rozhovory a medailonky. Mne prijde, ze to sem patri, je to o jeho tvorbe, je to o komiksech, splňuje to prvky monografie, i kdyz to ma cca 50 stran, a tot jsou me duvody.
 • Toe
  Toe admin25.8. 04:39* Připomínky a návrhy
  DR:
  Ad Humory - co si vybavuju, tak tohle opravdu komiksy nejsou. Osobně moc nepovažuju ani Šprýmovné nebo Nezbedné komiksy za 100% komiksové knihy (v jakémkoli vydání, ty od Plusu nejsou úplně první ;), ale pořád obsahují více komiksů, alespoň v prototypovém stavu, než Humory, které jsou opravdu jednoobrázkové (nehledě na to, že na některých je určitý náznak děje, který ale nikam nepokračuje ani na nic nenavazuje, co si vzpomínám). A snažíme se vyhýbat přidávání věcí jen kvůli nějaké sérii, edici nebo labelu, to je opravdu pro čistě komiksovou databázi nežádoucí. Neříkám, že to časem třeba nebudeme nějak evidovat označené jako NEkomiks publikaci, i když si to nedokážu teď moc představit, v současné db ale ne, podobně jako neevidujeme všechna čísla periodik, i když mají komiksové speciály a tak. Tyhle Ladovy humorné obrázky navíc vychází už desítky let namixované v každoročních kalendářích a evidenci těchto bych se rád vyhnul (opět - nějaké evidenci ostatních tiskovin jako jsou kalendáře, obal od zubní pasty atd. se také nebráním, ale v současné době je toho dost na doplňování i bez těchto :)

  Ad Kreslí Fischer (dotisk) - Měl jsem ty Vápenkovy původní sešitky nakopírované jako správný junák všechny myslím, teď jsem dohledal jen Kruma, ale co si matně vybavuju a koukám teď na toho Kruma, všechny to jsou to jen seznamy děl, rozhovory, povídání a podobně s pár ilustracemi nebo pár komiksovými stranami, neřadil bych to ani do kategorie publicistika. Každopádně jestli tento "dotisk" má z těch 40-ti stran (bez bonusových) alespoň 15 stran s komiksy, pak bych to asi přidal, to bych ale musel ověřit - pošli mi případně foto na email :)
 • Zack
  Zack admin24.8. 21:52* Připomínky a návrhy
  Darker: kouknu na to
 • Darker
  Darker mecenáš24.8. 21:11* Připomínky a návrhy
  Poprosil bych o zrušení těch napisu, když cvaknu na mobilu u komiksu na Mám, Chci nebo další, tak se objeví ty nápisy, s tim, na co jsem tapnul a nezmizí a zavazi tomu, abych mohl tapnout na ikony pod nápisy. Díky.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.8. 20:17* Připomínky a návrhy
  Zaroven bych chtel poprosit o doplneni Vapenkova sesitu o Janu Fischerovi. Nedavno vysel u SNJF dotisk. Blizsi info zde: https://www.skautskanadace.cz/kupte-si/kresli-fischer-dotisk-154ep
  Dekuji i zde predem
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.8. 20:13* Připomínky a návrhy
  Poprosil bych k zarazeni druhe Ladovy sbirky, Humory, od Plusu do databaze. Zde je blizsi info: https://www.databazeknih.cz/knihy/humory-230997
  Kdyz jsem si prochazel Nezbedne komiksy, prijdou mi koncepcne skoro stejne jako Humory, ktere tu prave chybi. Mne prijdou dosti komiksove a zaroven by tu vytvorily pomyslny triptych sbirky Josefa Lady v ramci jedne serie. Dekuji.
 • MisaNuff
  MisaNuff5.8. 16:59* Připomínky a návrhy
  Pane, ano, pane. Ale, ale, když nás na blbosti užije :(
 • Zack
  Zack admin5.8. 09:27* Připomínky a návrhy
  O comicsech z CC vime, zas nam uplne nemusite hlasit kazdou blbost ;)
 • Norri
  Norri mecenáš5.8. 09:06* Připomínky a návrhy
  Zack: Sorry, moje chyba. Nevšiml jsem si, že jeden odkaz je na nakladatelství.
 • Alfi
  snuff: vyšli tri knihy od CC čo ešte chýbajú
 • MisaNuff
  MisaNuff5.8. 07:14* Připomínky a návrhy
  Vyšel komiks "To, co zabíjí děti" a v databázi jej nevidím.
 • Zack
  Zack admin5.8. 01:33* Připomínky a návrhy
  Norri: jedno je autor, druhy nakladatel nebo jsem nepochopil ty odkazy.
 • Norri
  Norri mecenáš4.8. 13:38* Připomínky a návrhy
  Narazil jsem na duplicitní profil autora:
  https://comicsdb.cz/autor/2034/pavel-talas-pata
  https://comicsdb.cz/nakladatelstvi/632/pavel-talas - tady ten má na sobě jeden komiks
 • RadimNemec
  RadimNemec admin22.7. 21:25* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi: opraveno, díky
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 08:41* Připomínky a návrhy
  U komiksu Generace 89 je v anotaci chybně uvedeno jméno Danglára - chybí mu tam "L". Díky
 • Toe
  Toe admin7.7. 14:57* Připomínky a návrhy
  Stejně jako Modrá Crew je i Argokomiks uváděn i přímo v tiráži, dokonce i jestli je to velká nebo malá řada... Poslední knihy mají ke konci vždycky i seznam (kde to číslování ale ne vždy odpovídá původnímu pořadí vydání ;) Ale třeba Galerie českého komiksu není uváděna nikde jen na e-shopu myslím nebo jen v posledních knihách? Každopádně veškeré uváděné včetně Modré Crewe bych raději viděl v edici (labelu) než v sérii.
  Trudoš: Kdybys nenapsal, ani nevím, že něco takového existuje... Takže vlastně přínos! :D Ale série řeší hlavně uživatelé, redakce tak mezi tím kličkuje :)
 • baatcha
  baatcha6.7. 21:28* Připomínky a návrhy
  Zack: Jasně, chápu to jako zvláštní kategorii "velkoformátový komiks od Arga s hnusným parciálním lakem na obálce". :D
 • Zack
  Zack admin6.7. 21:17* Připomínky a návrhy
  baatcha: Label jako nalepka, klidne si to nahrad slovem edice. Proste to neni serie.
 • baatcha
  baatcha6.7. 20:03* Připomínky a návrhy
  Co je label? Argo přece vydává komiksy i mimo Argomiks řadu, tak mě to mate, o co teda jde. Myslel jsem, že v případě Argomiksu jde o "výběrovější" kousky.
 • Zack
  Zack admin6.7. 19:20* Připomínky a návrhy
  Modra Crew ma urcitou chronologii, tam me to jako serie neurazi. Argomiks je label.
 • baatcha
  baatcha6.7. 18:53* Připomínky a návrhy
  Zack: Tak Argomiks je to samé jako Modrá Crew, ne? Prostě speciální ediční řada.
 • Zack
  Zack admin6.7. 18:42* Připomínky a návrhy
  trudos: Je to samozrejme kravina. Nedavno jsme to resili, admini tak nahodne pouzivaj serii k ledascemu, protoze jiny nastroj nemaj. Argomiks taky neni serie, ze jo. S novou verzi prijdou tagy. Idealne bych v serii nechal serie a zbytek presunul do tagu a tam muzou byt vesmiry i edice. Ale serie jsou cely spatne, tak na to chci udelat po dovolenych redakcni schuzi.
 • trudoš
  trudoš editor6.7. 17:44* Připomínky a návrhy
  Dotaz na redakci: Vím jak se tu řeší co dát do série a co ne, proto by mě zajímalo jak spolu souvisejí knihy v sérii Mighty Shorts? Edici bych pochopil, ale sérii nikoliv. To už mi ten Kopl, Luther a Černá palice dávají větší smysl.
 • Zack
  Zack admin6.7. 13:09* Připomínky a návrhy
  Fort: jde o to, aby se ve Slevach ty slevy neutopily v offtopic diskuzich.
 • Fort
  Zack: Dobrá rada, ale úplné k ničemu, dokud nepůjdou určitá vlákna zakázat v zobrazování, tak je pro běžného čtenáře jedno kde se co píše.
 • RadimNemec
  RadimNemec admin4.7. 06:41* Připomínky a návrhy
  VanTom: opraveno, díky
 • VanTom
  VanTom3.7. 17:52* Připomínky a návrhy
  Ahoj, drobné chybka - ve Vybíralovské edici ERB máte prohozené 2 knihy v číslování (chybně v poznámkách i v pořadí v sérii): Barracuda 1&2 je 14. svazek edice, kdežto Wild West 1&2 má být číslo 15.