Co čtete a můžete doporučit dál? Co chcete číst a necháte si poradit?
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.8. 21:37Povinná četba
  Já mam téměř vše od Ita v angličtině v HC pěkně, nicméně v češtině to budu pořizovat pro dceru jako všechny Ity od Crwe...je to skvělá manga, jedna z nejlepších od Ita, rozhodně doporučuji. Teď jsem si akorát objednal Liminal zone, další jeho kniha..
 • Qvestor
  Qvestor3.8. 21:03Povinná četba
  Tomii jsem četl online, překlad si pořizovat budu.
  Mě hodně šokovala, přišla mi jako nejdepresivnější Itovo dílo, které mi přišlo pod ruku. Z příběhu je opravdu cítit neodvratnost prokletí, špatného konce. Nebo spíš konců - každý, s kým se Tomie setká je ztracen. Navíc je to úchvatný body horor, fantasticky namalovaný. Tady není co řešit, jasná volba.100% spokojenost.
 • Pboro
  Pboro3.8. 17:10Povinná četba
  Jelikož se chystá CZ vydání, budete pořizovat Tomie? Jaký máte názor nebo očekávání?
  Podle všeho nejde o to nej od Itoa a dost váhám, tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš12.7. 00:33Povinná četba
  Ano, jsou to především knihy (seroš a komiksy až v dalším sledu), ale musím si vylít i zde srdíčko a povinná četba to samozřejmě je, ačkoli tak tak bolestivá. Respektive nemohu se rozhodnou, co více mě na tom linku dole šokuje více. Jestli:
  - fakt, že ten člověk ještě žije
  - fakt, že v textu nezazní žádné datum

  GRRM si ublognul - A WINTER GARDEN: https://georgerrmartin.com/notablog/2022/07/08/a-winter-garden/?fbclid=IwAR1xzthFaZPlloYxBsQStuEIFCPTi8poBHiGi4DEjRSUOnEihbf3vjrVFfk
 • Gmork
  Gmork25.6. 07:03Povinná četba
  Stara.kryta: Další komiksy vyjdou v září, Barakuda 3-4 a Conquistador 3-4.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta24.6. 23:17Povinná četba
  Gmork: Můžu poprosit o info, kdy Nakladatelství Vybíral zase něco vydá? Rád bych objednal Stinadelskou trilogii a nevím, jesli objednat hned, nebo počkat, a vzít to společně ještě s něčím... Pokud bude přes prázdniny pauza, nebudu na nic čekat a objednám hned, jinak ještě vydržím... ;-)
 • Gmork
  Gmork24.6. 15:28Povinná četba
  Hawwwran: Ne, bude to mimo edici ERB.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.6. 12:18Povinná četba
  To bude ERB Gmorku?
 • Ter
  Ter24.6. 08:19Povinná četba
  Gmork: tak to je super správa. Už sa naň teším.
 • Gmork
  Gmork23.6. 20:50Povinná četba
  BadBoy: Knížka by měla mít do 100 stran, bude v pevné vazbě, první díl vyjde na podzim.
 • BadBoy
  BadBoy23.6. 20:36Povinná četba
  Gmork: Super, nebylo by víc info o tom formátu? Já přes google narychlo našel jen, že je to čtvrtletník...budu to brát tak jako tak, zatím mě nic od Vybírala nezklamalo :)
 • Gmork
  Gmork23.6. 20:19Povinná četba
  Tak oznámím další letošní titul od pana Vybírala... a bude to evropská klasika Rahan. Bude vycházet ve formátu trimestriel. Tak uvidíme, jak se mu tu bude dařit.

  https://rahan.org/archive/rahantrimes.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš2.6. 14:40Povinná četba
  Nevadí, však je to pro mě
 • Gmork
  Gmork2.6. 14:17Povinná četba
  Fimi: Loiselův Petr Pan není moc pro děti, určitě ne pro ty malé.
 • Fimi
  Fimi mecenáš2.6. 14:08Povinná četba
  To je skvělé zrovna Nezemě je má nejoblíbenější Disney pohádka... skvělé
 • Gmork
  Gmork2.6. 13:30Povinná četba
  BadBoy: U pana Vybírala, v edici ERB. Překladu se zhostil R. Podaný.
 • BadBoy
  BadBoy2.6. 13:29Povinná četba
  To vypadá super, u koho, že to vyjde?
 • Gmork
  Gmork2.6. 13:21Povinná četba
  Dostal jsem svolení, že můžu odtajnit další titul. Bude to (jak už si cvrlikají vrabci na střeše) Petr Pan od Régise Loisela.
  Kniha vyjde v listopadu, a to i v limitce, ta se bude tisknout podle předobjednávek, jinak do běžného prodeje nepůjde.
  U standartní verze se bude o obálce hlasovat na FB, ve hře budou 2-3 varianty. Kniha by měla stát 999,- , pokud tedy cena papíru zase brutálně nevzroste.

  https://www.bedetheque.com/serie-4-BD-Peter-Pan-Loisel.html

  Limitka bude vypadat takhle:

  https://www.youtube.com/watch?v=KcK5raeYywc
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 13:59Povinná četba
  Já se nedávno dokonce CRWE ptal na téma Aldebaran a fakt se to bude odvíjet od prodejů. Tak kupujte, ať máme do roka Betelgeuse. Já to v aj a pl číst nechci, když jsme tak našlápli :-).
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš1.5. 13:38Povinná četba
  Tak to zní moc dobře! Tak budu doufat no:)... Tak asi to tak má že pár otazníků nechá, každopádně díkes za odpověd.
 • Cikolb
  Cikolb1.5. 13:33Povinná četba
  Nezbi: Dozvíš se toho hodně a málo zároveň. Mantrissa (nevím, jak ji pojmenovali v překladu) se samozřejmě vyskytuje i nadále - a ne jen jedna. Ale kromě nich se začnou vyskytovat i další mimozemšťané. Ve druhém cyklu Betelgeuze (opět pětidílný) už se ústřední postavou stává Kim, ale ostatní postavy jsou přítomné samozřejmě také. Příběh plynule pokračuje. Na druhý cyklus pak úzce navazuje třetí - Antares, ten je dokonce šestidílný. Následuje malá odbočka k pětidílnému cyklu Přeživší, který se týká osudů posádky zmizelého hvězdoletu Tycho Brahe, o němž se v základní řadě mluví. Následně se osudy hrdinů z tohoto vedlejšího cyklu propojí se základní dějovou linkou v třídílném Návratu na Aldebaran. Dohromady to tedy má v tuto chvíli 24 dílů a zřejmě to bude pokračovat i nadále, kvalita příběhu je setrvale vynikající, alespoň podle mě, jediné, co Leovi vyčítám, jsou konce, přijde mi, že nikdy příběh nedokáže nějak dokonale ukončit, to se týká i jeho dalších prací. Pokaždé mi tam něco chybí.
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš1.5. 12:52Povinná četba
  Četl někdo pokračování toho ALDEBARANu? Komiks mě fakt dostal a jen doufám že budou prodeje dobrý aby CREW pokračovalo...ale co mě zajímá - i když děj pokračuje na jinejch planetách: dozvím se sakra více o té záhadné bytosti?!?!...kdyžtak dík :)
 • Gmork
  Gmork5.4. 11:09Povinná četba
  Killingjoke: Jop, Nury je i můj oblíbený autor, dokáže krásně rozepsat charaktery jednotlivých postav. Snad se časem dočkáme více jeho komiksů.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš5.4. 09:57Povinná četba
  Gmork: Jo, Nuryho bych si sakra přál. Píše skvělé příběhy z historie. Pro mě nejoblíbenější BD autor. Nechápu proč tady od něj nikdo nic nevydá kromě Legie, která je asi jedna z mála, která se mu podle mě nepovedla. Je ale mnohem silnější v realistických příbězích. Doufám, že ERB nebude jeden Dufaux za druhým a dojde třeba i na toho Nuryho. Ale tedy dost pochybuju...
  No snad ho někdo vydá, takové Tenkrát ve Francii, Zlato a krev nebo Katangu bych měl rád doma na papíře česky ;)
 • Gmork
  Gmork4.4. 10:17Povinná četba
  Už jsou v rámci jednání tři věci a je to na dobré cestě, všechno jsou to skvělé série. Taky ho přemlouvám na jedno fantasy, které bych rád překládal. Tam se ještě uvidí. Každopádně vyjde v příštím roce spousta dobrých evropských komiksů.:)
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.4. 10:13Povinná četba
  Nuryho mám, není to špatné...no jsem zvědav co v Erbu ještě vyjde...i přes občas slabší kusy nebylo nic vyloženě zklamání.
 • Gmork
  Gmork4.4. 10:05Povinná četba
  Fimi: Já bych radši toho Nuryho, ten na kulervoucí děj ještě našroubuje silný lidský příběh.

  PS- Teď jsem pro pana Vybírala dokončil jeden překlad. Dokončil jsem taky překlad Les voleurs d´Empires a začal pracovat na Les contes l´Ankou, které tak nádherně namalovali Guillaume Sorel a Gwendal Lemercier. No, nenudím se.:)
  https://www.imgup.cz/images/2022/04/04/zlodeji_06_04.jpg
  https://www.bedetheque.com/serie-7745-BD-Contes-de-l-Ankou.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.4. 09:51Povinná četba
  Gmork a možná vyjde i Goddamned War, což je vlastně takové pokračování Zákopové války...

  Ohledně ZaK to mě taky zajímá, co je to za speciální bonusový obsah když se avizuje stejný počet stran jako má kompendium nebo slipcase v angličtině.
 • Gmork
  Gmork4.4. 09:44Povinná četba
  Tak Zákopová válka slaví zasloužený úspěch, u Arga zbývá pouhých 17 kusů a na květen se plánuje dotisk. Snad to tedy otevře vrátka pro podobné komiksy, přimlouvám se za Nuryho Tenkrát ve Francii.
  https://www.bedetheque.com/serie-16395-BD-Il-etait-une-fois-en-France.html
 • Gmork
  Gmork2.4. 16:45Povinná četba
  Pěkně napsáno, 15. dubna mi u Studio JG vychází ten závěrečný 11. díl, tak už to taky konečně brzy dočtu.:)

  https://yatta.pl/Mangi/fantastyka,Dziewczynka_w_Krainie_Przekletych,116,106351,st
 • Fimi
  Fimi mecenáš1.4. 18:54Povinná četba
  Girl from other side 1-11. Děj se odehrává v jednom nejmenovaném království a jeho okolí. Svět je rozdělen na dvě frakce, Inside, což jsou lidé a Outside, což jsou vysoká monstra s rohy, kteří když se dotknou lidí, proklejí je a ti se přemění na Outsidery.
  Příběh vypráví o vzájemném vztahu malé dívenky Shivy a Outsidera Učitele, jak mu Shiva říká. Ten se jí nesmí dotknout, aby ji neproklel. Současně roste nebezpečí, neboť královská armáda hledá okolí a zabíjí každého Outsidera a člověka podezřelého z prokletí a to i ženy a děti.
  Vztah postupně graduje a mezi dvojicí roste téměř rodičovské pouto, příběh graduje velmi pomalu a postupně, ale vždy odhalí něco nového a zodpovídá na všechny otázky pozvolna, kdy je to přesně nejvhodnější. Postupně zjišťujeme pravdu, kdo jsou to vlastně Outsideři a co je to kletba a jaký je její původ a jak to bývá vše nakonec není tak jak se zdá.
  Melancholický příběh má nádhernou ponurou dekadentní kresbu, která na první pohled zaujme každého. Humor je nanejvýš roztomilý a ti hlavně při rozhovorech Shivy a Učitele, akce je poskromnu, ale když už je, tak brutální a násilná. Výborná série, rozhodně doporučuji.neni to pro každého, jelikož se nejedná o klasickou mainstream mangu. Jsem fakt rád, že tohle u nás bude vycházet, tak do toho.
  10/10

  https://ibb.co/zx70pMC
  https://ibb.co/Kj181WK
  https://ibb.co/cL8M0Ck
  https://ibb.co/CWW94Ty
  https://ibb.co/LSvPzXn
  https://ibb.co/FgL2dm4
  https://ibb.co/2P8wSY2
  https://ibb.co/fQ8mYqH
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.3. 09:54Povinná četba
  Gmork - jak jsi tam "nenápadně" přihodil toho Putina :D
 • Gmork
  Gmork10.3. 08:36Povinná četba
  Zaplatit zemi přečteno a bylo to pro mě to pravé ořechové, BBart zaslouží poklonu, víc takových knih.
  https://www.imgup.cz/images/2022/03/10/brezen2022.jpg
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.3. 10:00Povinná četba
  Alespon jsou to dve knizky a ne jedna jako driv.
 • flipflop
  flipflop2.3. 20:22Povinná četba
  Gmork: díky za snahu ;-)
 • Karlito_69
  Karlito_692.3. 12:52Povinná četba
  Zase najednou by sem ušetřil za poštovné a nemusel dělat a platit převodem 2 objednávky.
 • Zack
  Zack admin2.3. 11:30Povinná četba
  Ja ti rozumim, taky se mi blbe predstira, ze zivot jde dal, ale specialne v tehle dnech jsou myslim dulezity i mista, kde si clovek "odpocine".
 • Gmork
  Gmork2.3. 11:25Povinná četba
  Zacku: Promiň, to jsou ty emoce, když tak to promaž. Je fakt, že tohle sem nepatří.
 • Zack
  Zack admin2.3. 11:11Povinná četba
  Gmorku, jdi s tim do prdele.
 • Gmork
  Gmork2.3. 11:06Povinná četba
  Georgíno: Tak snad to zůstane jen u těch hrozeb, ale když vidím, jak na posledních videích Vladimírovi cukají koutky a dostává tik do oka (ala Dreyfus u Růžového pantera), moc blízko bych mu to tlačítko od jaderného arzenálu k ruce nedával. Asi proto má všechny na druhé straně stolu, holomek. S panem Vybíralem jsem mluvil, rozdělilo se to proto, že už by cena všech čtyř knih byla pro hodně lidí moc vysoká. Holt se musí vydržet do 5. května. Tím bych to uzavřel.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.3. 10:36Povinná četba
  Darker :D
 • Georgíno J.
  Georgíno J.2.3. 10:31Povinná četba
  Také bych byl pro, aby pan Vybíral vydal vše najednou, jak píše Gmork, chtěl bych to stihnout přečíst :)
 • Gmork
  Gmork2.3. 09:42Povinná četba
  flipflop: Až s ním budu mluvit, řeknu mu to. S ohledem na to, že lidstvu momentálně hrozí jaderná válka, tak v květnu už nemusí být ani Comi-Con, ani čtenáři, kteří by si ty komiksy přečetli.
 • Toe
  Toe admin2.3. 08:51Povinná četba
  Darker: Takto mimochodem funguje (fungoval) celý US komiksový trh, tam nic nejde do prodeje hned z tiskárny, ale tiskne se dopředu (a dokonce i na krámy se kolikrát dodávalo dopředu, kdy to nesměl dřív prodat). Má to výhodu pro zákazníky v tom, že se lépe dodržuje datum vydání (což není jen tak, když může nastat chyba v tiskárně, vypadne řidič / rozbije se převoz z tiskárny k nakladateli, po dodání z tiskárny zjistíš, že je něco špatně, je nedostupný převoz od nakladatele do distribucí, distribuce nestíhají rozvést ve stejný den na krámy po celém státu a na e-shopy...)
  A poměrně velkou nevýhodu pro nakladatele (proto si to může / mohl dovolit je silný US trh) kdy držíš zboží, které už zaplatil, ale nějak se vlastně zatím za něj nevrací platby dokud se neprodává nebo je od tebe distribuce nebere na pevno a ne do komise a nedostaneš tak aspoň část zpět nebo nemáš zboží aspoň částečně předplacené z předobjednávek, crowdfundingu nebo jinak.
  Řešení jsou pak celkem jednoduché - když nikdo neví, že je to už venku, tak ho srdce nebolí :)
  Ve frankofonním trhu pak třeba tohle také moc neřeší, pevná data tam nejsou příliš častá, obvykle jen přibližný měsíc, protože tam mají autoři větší prostor (i když smluvně obvykle termíny mají), když nové díly vydávají nejdříve za rok i více let, silnější autoři kolikrát netuší, kdy bude vůbec dokončeno (nebo zda vůbec pokračování bude :) a čtenáři jsou již na to zvyklí a prostě se pak nechají mile překvapit ;)
 • Zack
  Zack admin2.3. 08:35Povinná četba
  Darker: imho je to uplne normalni pred jakoukoliv vetsi knizni akci u vetsiny nakladatelu.
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš2.3. 07:24Povinná četba
  Je to škoda no, místo dvou knih bych objednal čtyři :D objednat půjde teda až zítra?asi....
 • Darker
  Darker mecenáš2.3. 07:04Povinná četba
  Vidím, že naši vydavatelé musí mít každý něco special. Jeden něco vydává a ani o tom neinformuje, další má edičák, který nedodržuje, další vydává edičák až v půli edičního období, ale vytisknout knihy a pak je mít doma na skladu dva měsíce, to jsem ještě neviděl, zajímavá obchodní taktika :)
 • flipflop
  flipflop1.3. 20:47Povinná četba
  Gmork: zkus ho prosím přemluvit, my na C Conu budeme dělat překvapený :-)
 • Ter
  Ter1.3. 20:36Povinná četba
  Gmork: Vybíral chystá 2. vydanie Junáka? Lebo ho má v edičáku 2022... Z tunajších autorov by ma potešil Jozef Schek...
 • Gmork
  Gmork1.3. 17:39Povinná četba
  Milo: Ty dvě knihy chce mít jako novinky na Comic-Con. Taky jsem mu říkal, ať to prdne do prodeje najednou...