Diskuze kolem sbírek, kolektování, aukcí, prodejů a nákupů. WIP verze sběratelského katalogu na Google Drive.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15:38Sběratelský klub
  rajot: To naštěstí ne. Napsali na 1000 %.
 • rajot
  Fakt napsali na 1000%? :D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14:39Sběratelský klub
  Milo: Tak on je rozdíl o té chybě psát (že to chyba je nikdo nepopírá, že to naštve je taky pochopitené), ale zase je to jedno posunutí textu mimo bublinu, takže fakt nic, co by stálo za přetisk nebo něco, kvůli čemu by se měl někdo dožadovat opravené verze a dělat z toho kauzu. Takhle by nemohl žádný nakladatel, jedno jestli komiksů nebo knih, nic vydat, protože se vždycky něco najde, totéž platí i pro jiné výrobky. A jak píšeš, jde o četnost a závažnost. Je to jednou a je to mírné posunutí. Jinak je přece možné tu knihu vrátit, pokud má kdokoliv pocit, že za ty své peníze nedostal to, co by měl.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13:47Sběratelský klub
  yogi: Kdyby se Alias tisknul v Číně nebo na jihu Evropy, tak ten brouk mohl být odtamtud a ty jsi tím, že jsi ho nezmasakroval, ale vypustil ven, možná začal nějaký průser. To pak naklade v přírodě vajíčka a za rok dva pak hejna sežerou úrodu obilí nebo vykydlí místní druhy.
 • baatcha
  baatcha13:38Sběratelský klub
  Tak snad do toho nenakladl vajíčka. :D
 • yogi
  Já si včera přinesl Alias z Luxoru ( a vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo třeba za 14dní) a pod foliíí lezl brouček. Tak nevím jestli to z komiksu dělalo nějakou sběratelskou raritu a kdo je za tohle byl zodpovědný - Luxor , Argo, Klíčník? Komiks jsem každopádně rozbalil a brouček už se někde peče na sluníčku.
 • baatcha
  baatcha13:28Sběratelský klub
  yogi: Tak samozřejmě, už jen to rozbalení způsobilo, že se mi při aktální vlhkosti vzduchu do rána zvlnily stránky. :( (Chtěl jsem napsat humor, jakože to rozbalením ztratilo tak 3/4 ceny, a pak jsem si vzpomněl na tenhle shit. Je to zvlněný jak ta vlnitá záložka. :D)
 • yogi
  Dobře vám tak, nemáte to rozbalovat.
 • baatcha
  baatcha12:56Sběratelský klub
  SSP: To jsem kontroloval jako první. :D
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12:55Sběratelský klub
  lantan1: Ty takhle manipuluješ s komiksy běžně? Že nemáš numismatické rukavice (zůstanou otisky) a poškodil jsi tím ohnutím stránku. Nejsi ty náhodou jeden z těch, kteří komiksy čtou?

  baatcha: Tak hlavně aby to bylo v nepoškozené fólii, to je základ. ;-)
 • baatcha
  baatcha12:47Sběratelský klub
  Milo_Harwey: Mám na mysli ten "Rudý hák," což bylo u Lovecrafta vždycky překládáno jako "čtvrť Redhook" nebo "redhookská čtvrť." Když čtu "Redhook," okamžitě mi naskočí Lovecraft. Když jsem včera četl "Rudý hák," fakt mi chvíli trvalo, než mi došlo, co tím překladatel myslí. Co se tý shody podmětu a přísudku týče, na to jsem teď znovu koukl a to je moje chyba a nepochopení větných souvislostí. :D Takže na tom ten omnibus snad nebude tak špatně. A doufám, že i pro počeštění Rudého háku bude později v příběhu nějaký důvod. Nicméně už na začátku mě to takhle nějak nakoplo. Bohužel to jen dokumentuje, jak podezíravě se teď na cokoliv od Arga dívám a že automaticky očekávám chyby.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12:38Sběratelský klub
  Tak já si rejpnu rád (teda až na rejpání do Crwe a BB artu, těm totiž platím za otrocké lekce), ale u takovéhle peechoviny bych mávnul rukou i u mých oblíbených Kodex Bojz.

  Změřte si plátěné záložky u všech kolosálek, když nebudou všechny na milimetr stejně dlouhé, dejte to do Černých ovcí.

  P. S. Někteří zdejší diskutéři, kteří mají alespoň minimální podíl na redakci a překladu komiksů, mohou být rádi, že se řeší jen chybky technického rázu. Kdyby totiž došlo na překlad a češtinu, nebudeme se bavit o ničem jiném.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12:33Sběratelský klub
  Bača - jmenuj konkrétně, ať víme na co se zaměřit :D
 • baatcha
  baatcha12:32Sběratelský klub
  Ad chyby, včera jsem si přinesl domů omnibus Providence a už během letmého pročítání první kapitoly Vnitrobloku jsem narazil na dvě boty v překladu, takže se těším na zbytek. :D Respektive překlad to má zdá se výborný, ty chyby jsou spíš ve smyslu shody podmětu s přísudkem (což vám změní smysl věty, že jo), nebo bizarní počeštění něčeho, co se u Lovecrafta nikdy nepřekládalo, takže to ve výsledku působí jak pěst na oko. Čili nevím, co dělala redakce. :P
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12:22Sběratelský klub
  Mně to spíš přijde jako bizar, když hlasas do světa, jak bude kniha vymazlena (tohle se dá dohledat) a pak tam je prostě tohle.

  A vzhledem k okolnostem a ceně knihy si dovolím napsat, že je to těžkej faux pas. Kdybych všude nehlásal, kolik tomu dávám péče, tak to paradoxně nevyzní pak tak blbě...

  Ale moje OCD mi dovolí tu chybu přejít :D

  Nicméně chyby tu řešíme dokola, nechápu ani, že se tomu někdo diví, nebo má potřebu psát kecy o OCD, buši. Prostě někomu chyby v knihách, co kupuje, vadí. Záleží pak na jejich množství a závažnosti... + Ještě s opravami daných chyb nebo případný kecy kolem a (v)ojeby... => Míra nasranosti, znechucení, apod.

  To, že někdo hejti x "hejti" CC, Argo, MB neřeším... Ač to tak někdy působí. Každej má svoje oblíbence. :D
 • Gmork
  lantan1: Čeho ti si nevšimneš, nechceš vstoupit do týmu? Člověka s tak ostřížím zrakem potřebujeme.
 • Gmork
  Alfi: Jde spíš o to, že se nejedná o běžný komiks, už nějakou dobu člověk od CC četl, že se jedná o komiksovou událost roku a má tu nejlepší péči. Pod redakcí je podepsáno 9 lidí, slovy devět, tak se ptám, kde každý z nich byl, když se kontrolovala strana 888. To teď nepíšu jako fanoušek, o této knize jsem nikdy neuvažoval, ale jako člověk, který u pana Vybírala kontroluje komiksy před tiskem a tohle mi tedy určitě neproklouzlo.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12:15Sběratelský klub
  Alfi - podle mě je trest smrti málo... Jsi normální? :D
 • Zack
  Zack admin12:13Sběratelský klub
  Paradoxne jediny prachy, ktery tu vlastne kdy tekly, jsou od mecenase Dartha k adminovi GWB :)
 • lantan1
  lantan112:13Sběratelský klub
  Gmork: Vrátil redaktor pana Vybírala výplatu za tohle třeba?
  https://imgur.com/8KM7eQQ
 • Alfi
  Ak rozumiem správne, v knihe čo mä 1024 strán utiekol jeden text o pol centimtra? Jasne, blbá chyba, zamrzí, ale ak začnete písať absurdne zveličené veci ako “chyba jako kráva”, “pŕetisknout celý náklad”, “ťežkej faux pas” a pod tak tomu nepomáhate.
  “Žádám pro redaktora trest nejvyšší, trest smrti!”
  CC ani Soroš zatiaľ nezaplatili, tak čakám až mi to vybavíte a tučná sumička cinkne na účet.
 • Onkel 1928
  Onkel 192812:05Sběratelský klub
  Když mi dají slevu 88,8% na Zámek a klíč: Zlatý věk, zapomenu na to ...
 • Gmork
  ad strana 888 - Jak tohle někdo může při předtiskové redakci přehlédnout? Koukal na to vůbec někdo? Vždyť tohle musí praštit přes oči na první dobrou. Nový tisk je samozřejmě nesmysl, ale redaktor, který to měl na starost, by měl vrátit výplatu.
 • Zack
  Zack admin11:48Sběratelský klub
  GWB: kdyz mas pocit, ze CC muze za tvuj posrany zivot, tak nepotrebujes OCD vubec.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11:31Sběratelský klub
  (jinak mě neplatí CC, ale Soros samozřejmě)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11:30Sběratelský klub
  Jak těžké OCD člověk musí mít, aby se zbláznil kvůli jedné pitomé bublině na straně 888, která utekla o jeden řádek?
 • Dinik
  Milo: Jo, to máš pravdu.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11:12Sběratelský klub
  Dinik - u bestii to byla chyba tiskárny, ne? -> přetisk zdarma? Zatímco tady se jedná o chybu někoho z CC? => Nebylo by zdarma ...

  Každopádně těžkej faux pas u knihy za 3 litry ...
 • Dinik
  No když u Bestii Burdenskych byla chyba (podle mě trivialni) tak hned machrovali a přetiskovali náklad, tady už se spokojili s konstatovanim, že ne vždy se vše povede na 1000%, to se už jen směju...
  Jinak můj vkus se CC rozešel už dávno, beru od nich už jen do 4 knih za rok. Fascinuje me jak jejich sektarsti fans vychvaluji do nebe každý shit vydaný v pevné vazbě a luxus úpravě za přemrštěnou cenu. Ale o tom už jsme tu diskutovali :)
 • Light
  Já dostávám 1500 Kč, 3 komiksy a objetí od celé redakce CC za každý oslavný komentář, kolik vy? Chyba dost zamrzí, ale asi s tím dokážu žít :) S Providence od Arga se to nedá ani srovnat. A tohle píšu jako někdo, kdo se v poslední době s CC vkusem docela dost rozchází.
 • BadBoy
  Určitě si tu nakladatelé platí fanoušky, aby je všude vychvalovali a bránili v diskuzích. To samé se pak dá říci i o konkurenci, že si v rámci nekalých marketingových praktik platí hejtry...za mě prostě když to porovnám s Argem, tak je to jak nic, i když to u knihy za 3k fakt nepotěší.
 • valon
  DR: Rozkošné, čumáčku. Nikdo mě neplatí, svým postojem k CC se nijak netajím (nic od nich doma nemám), ale ten váš pravidelný útočný hip-hop mi taky po chuti není. Stejně jako tvůj (a cyboův a dinikův) vztah k nim není taky žádným tajemstvím. Potřebuješ sem naházet screeny, jak jste se proti nim rozjeli se cyboem v minulosti a pak se zbaběle promazali? Potřebuješ vytáhnout všechny ty kopanečky a šťouchance, co jsi kde přihodil, když to šlo? Chápu to, nejsi fanoušek. Ale aspoň nepředstírej a nevymýšlej placené práce pro někoho, kdo už tě prostě jenom má plné zuby jako člověka :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10:43Sběratelský klub
  Valon: o jake osobni vendette mluvis? To sis ty domyslel nevim odkud. Jsi asi placeny cc za ty kecy co? Taky se ti smeju, jak jsi se prave propichl. Kolik ti davaji?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10:42Sběratelský klub
  Lantan1: diky za info. Tak to jsem tam nemusel ted davat :), ale stejne, tohle vazne napsali? To snad ne. Tohle je vrchol vseho. To je jak spatnej vtip. Draha kniha jako krava, ma chybu jako vrata a ve finale se s tim smirte, ne vzdy muze byt vsechno 100%. To me pobavilo.
 • valon
  DR: Organizovat tohle někdo, kdo nemá s CC osobní vendettu, tak bych se ti asi smál míň. Takhle se ti směju moc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10:34Sběratelský klub
  Farnhajt: uz jsem jim to tam dal i s fotkami. Zeptal jsem se jich, zda-li se bude kniha pretiskovat.
 • blackJag
  blackJag admin10:32Sběratelský klub
  willis: info o vydání zde: https://www.bohousek.cz/clanek-2022060018-stinadelska-trilogie-v-limitovane-edici-podlouhleho-prouzkoveho-vydani-s-kniznim-boxem-prave-vysla.html

  Také jsem se dotazoval, odpověděl mi přímo pan Vávra: „Proužky se budou vystavovat na konci července. Zpráva že jsou vyprodány je lživá.“
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10:30Sběratelský klub
  Willis: puvodni vydani jsou vyprodana, ale pan Vavra chysta tyto komiksy znovu vydat timto zpusobem nekdy v cervenci, ale jen barevne verze. Jsem se ho na to ptal nejaky tyden zpatky.
 • lantan1
  lantan110:29Sběratelský klub
  Já to na FB CC postnul, toto byla odpověď:
  ano ano, je to škoda a mrzí nás to.
  I když děláme maximum pro to, aby knihy byly v prvotřídní kvalitě, občas se stane, že přes obsáhlý tým, který se na výrobě knihy podílí, chyba projde. I když by se mohlo zdát, že jde již o několikáté vydání ZK, opak je pravdou, protože celá tato kniha resp. její obsah prošel výraznou změnou textů co se obsahu a pochopitelně i velikosti týká. To jen pro dokreslení.
  Je nám líto, že ne vždy se nám vše povede na 1000 %.
 • BadBoy
  Tak už koukám, že to tam někdo hodil...moc to nepotěší, ale zase na druhou stranu asi se kvůli tomu nezbláznim, aspoň, že tam ten text je. Daleko víc mi vadilo u Hellboye, tuším, že to byla Ďáblova nevěsta, jedna prázdná bublina.
 • BadBoy
  No, já jsem Z&K ani nerozbalil, tak ideálně, aby to tam někdo hodil i s fotkou.

  Jinak k těm chybějícím ochranným foliím v objednávkách - dneska mi přišla zásilka od booktooku a u MDEKů všude chyběly, navíc se celkem 4 z 5 knih narazily, takže už jsem jim to reklamoval a požádal je o výměnu s dodáním přímo v originální ochranné folii.
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš10:00Sběratelský klub
  darth: ideálně jim napsat pod příspěvek na fb, co tam teď právě zavěsili.
 • willis
  was is das?

  https://aukro.cz/foglar-zahada-hlavolamu-stinadla-se-bouri-tajemstvi-velkeho-vonta-7012838649

  nikde jsem neviděl, že by to někde někdo prodával ani zmínka ... a je to vyprodaný?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš09:27Sběratelský klub
  A už se něco řeší oficiální cestou? Nějaká zpráva od CC? Tohle není jen tak, to není knížka za "pětikilo", kdy se nad tím dá mávnout rukou. 3000 kč je opravdu hodně za takovou knihu.
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš09:18Sběratelský klub
  pboro: nemá.
 • lantan1
  lantan109:11Sběratelský klub
  DR: Mám to tam taky :(
 • Georgíno J.
  Georgíno J.08:37Sběratelský klub
  Já včera vyzvedával obyč. verzi Alias v Luxoru v Plzni za nějakých 1280,-, není nad kombinaci více akcí :D
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš08:36Sběratelský klub
  Ten Luxor nalákal na předprodej 1 278 Kč…
 • charvos
  charvos mecenáš08:12Sběratelský klub
  @Nezbi: nezavidim :) , jsem vcera objednaval alias na knihcentru (1638,- + pokud si novy, muzes si nechat poslat kupon na 100,- slevu + doprava zdarma) a pred chvili mi prisla sms, ze mam pripraveno k vyzvednuti

  ale spechejte, maji tam uz jen 18ks (vcera bylo 25)
 • Pboro
  Darth: mám to tam taky, co na to nekolosalni verze? Má to taky?