• burzum
  burzum mecenáš24.6. 23:44Smrtihlav #01
  Autor tento komiks robí doslova na kolene,preto sa mi páči jeho nadpriemerné spracovanie.Veľmi slušná sešitovka s dejom ktorý odsýpa.Ak si udrží rovnakú kvalitu aj ďalej,určite sa z toho stane dobrá séria.Som rád že som na ňu natrafil.
 • Netorack
  Netorack24.6. 23:12Krásná temnota
  Nevím, co si o této knize myslet. Což, jak bych si dovolil tipovat, byl autorův záměr, takže to mu vyšlo dokonale. Příběh je řetězem WTF momentů roztomile nakreslených postaviček v překrásně nakresleném prostředí, které si dělají jenom ty nejhorší věci. Nejvíc mi to asi připomínalo knihu Pán much, ovšem jelikož tady se autor nemusel držet reality, uvěřitelnosti a takových těch svazujících vlastnostní románu o lidech, mohl si dovolit nechat svou představivost trochu sjet z cesty... do močálu. Nechtěl bych u pana Vehlmanna v hlavě strávit ani minutu.
 • Sawyer
  Tahle série mě dokáže dostat každým dílem. Bohužel se budeme s některými postavami muset rozloučit a přivítal nové. Ale líbí se mi, jak je každé zabití postavy uděláno. Není to nějak zdlouhavé, ale prostě z ničeho nic bum a je někdo po smrti. Musím říct, že je to hrozně návykové to číst. Jen se bojím další dílů, protože nové postavy na konci mě nijak moc extra nezaujaly.

  Celkem - 100%
 • Sawyer
  Parádní temný a emotivní příběh s Deadpoolem. Postavy jsou super, každá má dostatek prostoru a tvoří parádní trojku. Humor odstoupil a je ho tady minimum. A to je sakra dobře. Tenhle depresivní a vážný Deadpool se mi hodně líbí. Jen ty retro příběhy mě moc neberou, ale neříkám, že jsou špatné.

  Celkem - 90%
 • Sawyer
  Sawyer24.6. 20:57Tokijský ghúl #04
  Ach bože. Ten Kaneki je tak naivní a hloupá postava, že ho mám až rád. Prostě borec jde do neznámé restaurace ve světě ghúlů, kam ho zavede nějakej úchylák a není mu divné, že se před vstupem musí osprchovat. Normálnímu člověku by asi došlo, že ho tam budou chtít sežrat, ale ne... náš hrdina si myslí, že se pořádně nadlábne. Tentokrát méně akce a nová postava Labužníka je fajn. Celkem to bylo dobré až na ten konec, ten mě moc neuspokojil.

  Celkem - 70%
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum24.6. 17:34NANITS chronicles
  Ogre: Jsme na tom podobně. Něco mi chybí. Jo, už vím, komiks mi chybí! :-D Čekám už docela dlouho na zaslání nového kusu, přes 14 dnů. Zítra budu volat nebo psát.
 • Palebras
  Lobo ani v případě Univerzálních gladiátorů neztrácí dech a opět se vrhá na scénu společně se svým hákem na řetězu, aby posekal pár šmejdů a roztrhal kilometry střev. Celkový nápad s gladiátorským kláním je poměrně jednoduchý, ale přináší opravdu obrovský prostor pro nejrůznější šílenosti. Některá klání a pasti jsou naprosto lahůdkové a rozhodně ze dokáží vrýt do paměti. Postavy všemožného vzezření a původu také potrápí bránici a vlastně jsem se bavil od začátku do konce. Co musím ale vyzdvihnout, jsou některé počeštěné zvukové efekty, které jsou vyloženě kulervoucí a všemožné nápisy na reklamách či billboardech zrovna tak. Kresba byla absolutně v pořádku, na dnešní dobu už lehce retro, ale tenhle styl mám rád, takže u mě spokojenost. Celkem mě potěšila i volba papíru, který mi k oné retro kresbě perfektně sednul. I když jsem se však po celou dobu dobře bavil, lehce ve mě hlodá pocit, že nejsem se Španihelovým překladem moc spokojen. Daleko raději mám překlad od Dorta. Ten dokáže jednotlivé vtípky a hlášky přeložit daleko trefněji, vtipněji a prostě lépe. Ale jinak opravdu nemám co bych vytknul. Další skvělý Lobo!!!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.6. 16:30Doomboy
  Krásně sandovalovsky nakreslený příběh ztráty, dospívání a inspirace.

  Celkový dojem: 90%
 • deefha
  Příběhy tentokrát dost slabé. Jako kočkomila mě nejvíc oslovila obálka a prostřední dvoustrana s kočičím rébusem :-)
 • het2
  Ach jo:( Strašně moc bych chtěl dát tomuhle komiksu absolutní hodnocení a vychválit ho do nebes, ale já prostě nemůžu.
  Příběh Gabčíka a Kubiše, jejich spolubojovníku a spolupracovníků, desítek známých a tisíců neznámých, kteří za svoji odvahu zaplatili cenu nejvyšší a nebo se jen staly nevinnou obětí nacistického terroru, je příběhem, který bychom si měli vyprávět, který si musíme neustále připomínat a na který nesmíme nikdy zapomenout.
  Vkládal jsem proto do komiksu autorské dvojice Ležák-Kocián velké naděje, doufal jsem, že to, co udělali pro československé legionáře se jim podaří zopakovat pro druhý odboj. Už "Tři králové" mne ale nepřesvědčili. A s Anthropidem je to bohužel ještě mnohem horší. Problémů je hned několik.
  Za prvé je to zpočátku příliš široký záběr pokrývající celou řadu výsadků a tím značná roztříštěnost děje a nemožnost identifikovat se s postavami. Díky tomu je například domácí odboj redukován na pár postav a pár obrázků. O pozadí a přípravách akce se nedozvíme nic. V rámci nutnosti sdělit čtenáři to nezbytné minimum spolu postavy diskutují věci, které by si v rámci utajení ve skutečnosti řekly jen s těží. Ve zdůvodnění proč právě Heydrich (jak v úvodu, tak komiksu samém) je naprosto opomenut osobní rozměr celé akce pro plukovníka Moravce a jeho spolupracovníky. Moderní historiografie stále více a více klade důraz ne na promyšlený kalkul, který měl vyzdvihnout československý odboj v očích spojenců, nýbrž na jeden z nejstarších lidských motivů vůbec - a to odplatu, nejen za vraždu generála Josefa Bílého, ale i dalších představitelů Obrany národa a dalších odbojových skupin. Moravcovým záměrem bylo pravděpodobně mnohem více ukázat nacistům, že elitu českého národa nemohou beztrestně likvidovat a že si sami nemohou být nikde jisti svým bezpečím. Přes všechny hrůzy které následovaly se mu tohle zcela nepochybně povedlo.
  Ale zpět k oné zkratkovitosti. Je to právě ona, která v závěrečných stránkách ubírá komiksu na síle (např. výslech Vlastíka Moravce). Pokud neznáte celý příběh a neznáte postavy, bude to pro Vás jen pár obrázků, často vytržených z kontextu, které Vás těžko zasáhnou tak, jak by asi měly. A to je strašná škoda.
  Jedním z dalších problémů je kresba. Občas je monumentální (výsadky v úvodu, černý mercedes, některé panely s Heydrichem), ale v Kociánově pojetí všechny postavy vypadají tak nějak staře. Vždyť většině těch kluků, kteří se v průběhu roků 41 a 42 snesli na padácích na území rodné vlasti nebylo ještě zdaleko třicet. Na Kociánových obrázcích vypadají ale tak na padesát. Opět další z věcí, která sráží emocionální dopad jejich osudů a celého komiksu...
  Vlastně mne napadlo takové přirovnání, vezměte si starý "Atentát", odhlédněte od jakýchkoliv moderních výzkumů historiků a prostě si ho jen přetáčejte, každou zhruba minutu pauzněte, podívejte se na "obrázek" a fastforward vpřed a znovu pauza. A to je Anthropoid:( Není tam nic navíc, nic nového, a pokud má být smyslem přiblížit tenhle kus historie nové generaci, tak ta forma i obsah jsou špatné. Strašně moc mne to mrzí, ale i filmový Anthropoid s Dornanem a Murphym, udělá větší službu. O vynikajícich Šulcových "Dvou proti říši", televiznímu projektu "Heydrich - konečné řešení" či četných publikacích a rozhovorech našich historiků v čele s Eduardem Stehlíkem ani nemluvě.
  Takže hodnotí se mi to strašně těžko. Jako adaptace jedné z nejdůležitějších kapitol naší moderní historie, toho, co by mělo spoluvytvářet naší národní identitu, je to prostě špatné:( Ale i přes to to má svůj význam a kvituji s povděkem snahu autorů i Arga. Když za nic jiného, tak alepoň za to připomenutí.
  Myslel jsem, že dám tenhle komiks přečíst svým klukům, ale neudělám to. Radši chci, aby viděli Gabčíka, Kubiše a nebo třeba kapitána Morávka, tak, jak si je představují, když jim o nich vyprávím...
 • trudoš
  trudoš admin24.6. 07:08Milá Ligo spravedlnosti
  Komiksová legrácka, výborně balancující na hraně čiré grotesky pro děti i dospělé. Těm prvním nabízí líbivou kresbu a sympatické postavy, těm druhým zas mile odlehčenou tóninu vyprávění a povedené vtípky na pokračování. Člověk se přitom nemusí bát, že by se u toho nepobavil človíček jakékoliv věkové kategorie, stačí, když je alespoň trošičku fanouškem ikonických figur DC univerza.
  Kniha zároveň maličko klame tělem, když se tváří jako sbírka krátkých povídek. Ve skutečnosti jsou všechny příběhy vzájemně propojené v jeden celistvý, kterýžto si na závěr pro čtenáře schovává úsměvné morální ponaučení určené všem chybujícím superhrdinům světa. A zároveň vám zodpoví všechny ty palčivé otázky ohledně vašich oblíbených postav, na které jste se po většinu života báli zeptat. Jako třeba zdali Aquaman páchne rybinou, proč Green Lantern nosí pořád zelenou, jak se Batman vypořádává s šikanou a proč se nevyplatí psát o Flashovi výsměšné zprávy. Není to určitě kniha roku, ale fajn komiks rozhodně.
 • trudoš
  Na české poměry neuvěřitelně vyzrálý komiks bez sofistikovaného přesahu nebo tíhnoucí k nezávislému undergraundu. Jakub Dušek vystřihnul dílo, které by neudělalo ostudu ani za velkou louží a to jak scenáristicky tak kresebně. Jistě, tendence napodobit americké mainstreamové výtvarníky tu je evidentní, z mého pohledu však nejde o prohřešek vůči komiksovému bontonu, ale naopak jasný důkaz toho, že také u nás jsou talentovaní tvůrci „komerčního“ rázu.
  Příběh sám o sobě je prakticky bez chybičky. Takřka noirová detektivka se sice rozjíždí pomalu, ale jakmile nabere tempo, nezastaví se až do samotného konce. Autor se přitom nespoléhá pouze na akční scény, ale umí výborně pracovat i s dialogy, skrze něž postupně odhaluje skryté souvislosti. Stylizovaná atmosféra tomu pak dodává ten správný říz a historické zasazení do protektorátní Prahy zas sympatickou nadstavbu, která si skvěle pohrává s motivem zapomenutých hrdinů, kteří zůstali viset mezi dvěma mlýnskými koly – kolaboranty a odbojáři.
 • trudoš
  trudoš admin24.6. 07:07Odvaha je volba
  Rozporuplná publikace, v níž smysl poselství převažuje nad kvalitou obsahu. Ne, že bych měl něco proti autorskému záměru, jen mi přijde, že si scénárista Mark Steininger ukousl až moc velké sousto. Co příběh, to jiná ves, což ještě umocňuje střídání výtvarníků a nejednotnost zápletek. Jednou sledujete kamarádské dobrodružství, podruhé těžkou depresi z totalitního diktátu. Přitom původní cíl alba – vypíchnutí důležitých momentů v dějinách skautingu – úplně vyšuměl a prim hrají rodinná dramata či formálně propracované osobní zpovědi. Úvodní slovo o třech větách před každou z povídek přitom občas řekne víc, než osnova příběhu jako taková. Přiznám se, že jsem občas měl i problém dedukovat, co se umělec pokusil obrázky vyjádřit.
  Přesto musím knihu hodnotit pozitivně, protože přes dílčí nezdary jde o povedenou antologii méně známých tvůrců. Zároveň mě těší, že jednotlivá vyprávění nebyla jen o lásce k přírodě a kamarádům, ale také o potřebě bojovat – třeba i marně – s démony všedních dní.
 • trudoš
  Zatímco první díl mě bavil i při opětovném čtení, druhý zklamal snad ještě víc než před lety, kdy poprvé vyšel u BB artu. Děj je doslova narvaný absurdními zvraty, kdy navíc odhalení záporné postavy nemá vůbec nic společného s tím, co se dělo v předchozí knize a celé je to korunováno patetickými dialogy, jež na sebe občas ani pořádně nenavazují. Postavy, které nám byly minule představeny, tady dějem profrčí jako Šaratice trávicí soustavou, přičemž smysluplnost některých z nich pro mě zůstala absolutní záhadou, včetně Orra, Noxe nebo kněze Daniela. A to ani nemluvím o tom, že se ve finále stejně nic pořádně nedořeší, jen Superman zachrání každého, koho může, prohodí pár rádoby mouder a pokračování snad jednou někdy příště. Od Briana Azzarella snesu hodně, ale tentokrát jsem narazil tvrději než tvrdě.
  Balzámem na duši bohužel nebyl ani doplňkový příběh z roku 1961, který je stejně hloupoučký, jako dokončení spektáklu Pro zítřek. Na rozdíl od něho se však může hájit pokročilým věkem.
 • Carnage
  Akční nálož od začátku do konce, konečně jsem měl možnost si přečíst Maximum Carnage. Líbí se mi že i když bez krve, Carnage na to fakt nejde zlehka a autoři se nebáli ukázat civilní ztráty, kresba Marka Bagleyho v některých sešitech je prostě skvělá a hned tam vidím pozdějšího Ultimate Spideyho a Venoma. Jediný problém mam s některýma postavama a tím že autoři je nám čtenářům dostatečně nepředstaví, chápu že je to asi tím že by měl mít člověk načteno ale taková Shriek tam má docela velkou backstory kdo je a kdo byla předtím a ostatní téměř nic.
 • Azalin
  Azalin mecenáš23.6. 22:39Mýty #13: Velký Mýtický crossover
  Další skvělý díl! Má pouze jednu vadu, a sice tu, že pokud jste nečetli předchozích 32 dílů série Jack of Fables, zdaleka si ho tak nevychutnáte. Protože na tu se tu navazuje daleko víc než na Mýty a stručný úvod na začátku tomu nepomůže, ty postavy prostě musíte znát. Proto taky to nízké hodnocení zde.
 • Gmork
  Gmork23.6. 19:24Hubert
  Zvláštní věc, komiks téměř beze slov a přesto dokáže čtenáře vtáhnout do své specifické atmosféry lépe než jiné mnohem ukecanější knihy. Komiks o tom, že samota nemusí být tak hrozná, pokud si ji člověk sám vybere, je s ní smířený a vyhovuje mu. Pokud bude Centrala i v budoucnu přinášet podobné komiksy, rád se stanu jejím oddaným fanouškem.
 • Ogre
  Ogre23.6. 18:09NANITS chronicles
  Nebolo to zle, ale stale som mal pocit, ze mi tam nieco chyba.
 • George Walker Bush
  Wow, velmi poctivě napsaný kriminální thriller; napínavý a zamotaný až do konce, přesto se nezamotával tolik, aby přestal být srozumitelný. Zasazení do Protektorátu pak pracuje s nesmírně zajímavě rozdanými kartami, kdy je policie podřízena svévolnému konání představitelů Třetí říše. Moc pěkná práce.

  Celkový dojem: 90%
 • baatcha
  edit: Tak omyl, oba týmy na sebe při závěrečném míjení lehce mávnou. :)
 • Fry
  Daw8ID: Ono taky to 6. vydání má tu kresbu hodně upravenou. Kdybys náhodou někdy narazil na starší vydání, tak nakoukni...
  případně koukni tady: https://asterix.otvirak.cz/obsahy/a_01.htm
 • Daw8ID
  Tohle mě neskutečně baví. Jsem jedním z těch, co jako první viděli (hraný) film, tudíž pro mě příběh komiksu nebyl ničím novým, přesto jsem si ho náramně užil. Příběh nikde nedrhne, humor je velice příjemný, pobaví i hieroglyfy v bublinách a egyptské prostředí je krásně nakresleno. Prostě spousta věcí, na které člověk následně rád vzpomíná. K tomuto dílu se určitě rád vrátím a vlastně nebude záležet na tom, jestli sáhnu po tištěné verzi, nebo se podívám na jednu z filmových adaptací. Rozhodně doporučuji do sbírky.
 • Daw8ID
  Musím se přiznat, tohle je moje první zkušenost s komiksovým Asterixem. Viděl jsem všechny hrané filmy, první dva znám skoro nazpaměť, a z dětství si pamatuji útržky z těch animovaných. Dokonce si pamatuji maličký, česko-polský komiks s Asterixem, kterým byl přibalený u balení Nutelly, ovšem k plnohodnotnému tištěnému dílu jsem se do svých 28 let nedostal (prosím, nekamenovat). Až nedávno jsem si koupil šesté vydání Asterixe z Galie a musím říct, že mě upřímně překvapuje, jak i po 60 letech funguje komiks skvěle. Jelikož je to moje první setkání s komiksem, nemám porovnání s ostatními díly a tudíž mě lehce kritizovaná kresba vůbec nevadila a nepřišla mi v ničem špatná. Velmi mě bavil Caius Bonus a jak ho Asterix s Panoramixem trápili! Co mi trochu kazilo zážitek je pár nelogických věcí (třeba podezřele krátké trvání noci) a pár zvláštně provedených vtípků v latině, jinak je to skvělá jízda, která mě nadchla natolik, že už se chystám na další díly. A že se těším!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 18:34Wonder Woman: Mrtvá Země
  Tak hned úvodní premisa, že Batman je mrtvej, je samozřejmě úplně nerealistická a hloupá:)) Každopádně ani originální postapokalyptický námět, prima kresba a fajn zpracování celé knihy tenhle silně patetický příběh nezachrání. Příliš věcí se odehrává na příliš málo prostoru, v ději se skáče sem a tam příliš hladce.

  Celkový dojem: 50%
 • baatcha
  louza: Pan Němeček normálka... no nevím, mě jeho kresba bohužel přijde čím dál víc odfláklá a vlastně mě začala bavit až v závěru, kdy Čtyřlístek přijde do staré továrny. Tam se pan Němeček dostal do prostředí, které moc často nekreslí, a kresba konečně začala být zajímavá. Přesto jsem se několikrát přistihl, že uvažuji, zda tento příběh nekreslil záhadný "druhý Němeček," o jehož existenci se spekuluje. O tom, že příběh je hrozná slátanina, radši nemluvím, a záměr vyzradit celou zápletku na obálce vůbec nechápu.

  Cestu kolem světa Petra Kopla žeru, i když jí podle mě škodí, že je takhle rozkouskovaná. Má totiž silný drajv, který by si zasloužil větší rozsah. Bohužel musí vždycky po pár stránkách skončit. V tomto díle se navíc na scénu vrací můj milovaný profesor Orfanic z Koplovy adaptace Tajemného hradu v Karpatech. Z nějakého důvodu se ale z komické a rozjívené postavy šíleného profesora změnil v unaveného dědka, který se postavě z Tajemného hradu podobá jen vizuálně. Nechápu proč a mrzí mě to. Taky jsem nepochytil, proč mu na rameni sedí přízračná kočka. Uteklo mi něco?

  Superdimenze Dana Černého je boží, včetně všech skrytých vtípků (komiks LachBoy musel nejvíc ocenit Adolf LachMan :D ). Odehrává se tam milion věcí ve druhých plánech, takže druhé a třetí čtení vás bude víc a víc bavit. Pokud bych měl cokoliv kritizovat, asi bych zmínil závěr, který proběhne příliš rychle. Sice budu spoilerovat, ale happyend je spíš filozofický než akční. Co mi tam vyloženě scénáristicky a emočně chybělo, je závěrečné společné rozloučení obou Čtyřlístkovských týmů, které se na závěr jaksi úplně minou, a my jsme tak ochuzeni o vzájemný příslib dalšího setkání do budoucna... Ale jinak je Černého Čtyřlístek úplná bomba a jeho příběhy mají energii, kterou žádný jiný ze současných autorů nedokáže Čtyřlístku dát.

  Zvířátka z farmy mě se*ou stejně, jako dřívější Příběhy ze ZOO stejných autorů. Irituje mě přehnaně karikující výtvarno, které by se líp hodilo do humoristického magazínu typu Trnky-brnky, iritují mě jejich imbecilní příběhy, kdy postavy jednají naprosto nesmyslně jen proto, že to infantilní scénář vyžaduje. Přesto je to psané stylem, který je svižný a navnadí vás na pokračování, což vlastně ve výsledku oceňuji, protože to svědčí o jistých kvalitách autorů.

  Největší hvězdou čísla pro mě ovšem není Dan Černý, ale Nikkarin a jeho Hubert a Hugo. Nápad příběhu, kresba, vtipy, hory s průhledem do údolí, působící neskutečným prostorovým dojmem, prostě Nikkarin u mě vyhrál na plné čáře. Navíc tu máme cameo dvojice Valachů Kubka a Maťka z Večerníčku Pásli ovce valaši, no prostě dokonalost!
 • louza
  Pan Němeček normálka. Dan Černý úplně totálně dokonalý. Alternativní Fantastic Four čtyřlístek vládne. Geniální. Smekám.
 • Zack
  Zack admin22.6. 14:24Akira #01
  ad C vs TS (jsem se zeptal prekladatelky, at tu zbytecne nehadame):
  "Ahoj, autor chtěl u svého jména ponechat anglickou transkripci – copyright atd. Masamune Shirow to měl stejný, prostě jsou takhle na to zvyklí. Jinak ale v textu podporují českou transkripci."
 • rostislav.bakula
  rostislav.bakula22.6. 12:59U283
  Dobrý den, je možné objednávat přímo u autora, to jest u mne :-) Piště prosím na mail rostislav.bakula@seznam.cz Do volného prodeje se komiks dostane asi příští týden, do nakladatelství už jsem komiksy zavezl...
 • Nezbi
  Nezbi22.6. 05:11Akira #01
  Vím že to museli vydat tak jak to vydali ale snad i křížovky za 49,- z levných knih mají lepší vazbu a papír...
 • Norri
  Je to zábavné a skvěle nakreslené, ale ty krátké jednosešitové povídky mi úplně nesedí. Buďto je ten děj uspěchaný a tomu příběhu by slušelo více prostoru (Barbarská láska), nebo to působí, ač je děj uzavřený, jenom jako skvělý úvod či ukázka delšího nedovyprávěného příběhu (Návrat). To je škoda. Mám radši delší propracované příběhy. Alespoň že to celé zastřešuje příběh o Karmínové čarodějce a jejích dětech, který propojuje všech prvních dvanáct Aaronových sešitů. Tento dlouhý příběh vyvrcholí v posledních dvou sešitech, přičemž ten předposlední (U Croma) je takřka geniální a náramně jsem si jej užil.
 • Palebras
  O operaci Anthropoid jsem věděl naprosté minimum, takže jako v případě komiksu Tři králové, šlo mimo jiné o rozšíření obzorů, což se v tomto případě podařilo perfektně. Tři králové sázeli spíš na sled různých událostí a skákalo se z akce do akce, kdežto Anthropoid se zaměřuje opravdu pouze a jen na události předcházející atentátu na říšského protektora a na události následující po něm. Ani zde se ovšem neubírá na rychlém tempu, takže čtenář je vhozen do víru událostí a pro neznalce jsou jistou berličkou medailonky na konci knihy, které osvětlují některé situace a hlavně popisují jednotlivé postavy. Já jako absolutní neznalec, jsem ihned po zmínce o důležité postavě listoval dozadu, přečetl si o ní dané informace a pokračoval ve čtení. Neměl jsem tedy prakticky žádný problém s orientací v ději. Scénář jde ruku v ruce se skvělou kresbou Michala Kociána, která byla perfektní již v případě Tří králů. Zde šla ještě dál a byla radost na ni pohledět. Určitě tedy velká spokojenost, protože jsem si zase o něco rozšířil obzor a mimo jiné, jsem dostal perfektně napsaný a hlavně nakreslený komiks české výroby. Skvělé!
 • mcleek
  mcleek21.6. 19:40U283
  Mělo by jít koupit dalších 100 kusů mimo kampaň - viz https://www.youtube.com/watch?v=SyMHIx90dwA
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš21.6. 16:32Štefánik: Komiksový román
  Není to žádný životopis, ale zajímavá ozvěna života M.R.Štefánika, resp. sochaře Kafky, který se potýká s výstavbou Štefánikova pomníku a vzpomínkami na jeho osobu. Ze začátku jsem si musel na styl vyprávění zvyknout, ale pak mě to hodně chytlo. Celé to pohromadě silně drží kresba jednoho z našich nejlepších výtvarníků Václava Šlajcha. To výtvarno je fakt krásný, panelování, barvy - strašně mi to sedlo. Komiks Štefánik byl pro mě zážitek a přál bych mu nějakou cenu.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6. 15:26NANITS chronicles
  Mě přišla kniha dnes a už si na zabalení zřejmě dávají více záležet. Baleno ve třech vrstvách papíru a dvou vrstvách bublinkové fólie. Kniha v naprostém pořádku.
 • faster86
  faster8621.6. 13:591984: Grafický román
  Před čtením jsem sice věděl o co v 1984 asi půjde, ale originál jsem nečetl. Jako komiks je to dobrý, nakreslené taky dobře. Písmenek je tu hromada, takže vám to na pár dnů vydrží.
 • faster86
  faster8621.6. 13:57Wolverine a Hulk
  I když by se podle názvu zdálo tak nejde o klasickou superhero řezačku... kresba k příběhu sedne jako prdel na hrnec...hezké, hezké
 • George Walker Bush
  Ten příběh je natolik silný, že se na něm nedá moc co zkazit... bohužel tento typ komiksů bude vždy tak trochu letem světem, možná trochu didaktický. U medailonků jsem strávil zase více času než čtením samotného komiksu.

  Celkový dojem: 70%
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.6. 00:32Akira #01
  Jj, vzhledem k tomu, že Crew všude používá český přepis, bych řekl, že tady museli vyjít vstříc japonské straně, která z nějakého důvodu požadovala ten anglický (asi že je to víc "zažité" ve světě).
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš20.6. 22:41NANITS chronicles
  Opravdu povedené scifi. Premisa na které to je postavené je hodně slibná. Je tam hned několik scifi klišé které mne moc baví. Opravdu mne potěšilo jak dobré to celé bylo. Takovýhle typ scifi, plný akce, zlé korporace, pochybného odboje, překvapivých odhalení mocných, hrdinný policista který kašle na pravidla, záhadná a velmi sympatická ženská hrdinka. Je tam toho opravdu hodně a dohromady to skvěle sedí. Poslední část je parádní noir :-) a závěr mi to konečne propojil. A samozřejmě navnadil na pokračování. Doufám že je již rozpracované. Tohle si určitě pokračování zaslouží. Rozhodně to na mme působilo jako světové scifi. Proto 5 hvězd, protože mne to opravdu překvapilo a moc potěšilo.
 • lantan1
  lantan120.6. 20:57Akira #01
  No to je asi jediné možné vysvětlení, že Japonci požadovali přímo tento přepis.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.6. 20:54Akira #01
  K přepisu z japonštiny dva zajímavé odkazy. Kratší:
  https://www.asianstyle.cz/zajimavosti/12031-ceska-transkripce-japonstiny
  Delší:
  https://kas.upol.cz/fileadmin/users/122/Baresova-e-kniha.pdf
  (Hlavně str. 16)

  Ten přepis by měl být všude. Tecuo, Džindžó apod., výjimky by měly být ojedinělé, opodstatněné.

  U autora Akiry asi šlo i o to, co bylo Crwi dovoleno, o tom už Crwáci několikrát mluvili.
 • lantan1
  lantan120.6. 20:51Akira #01
  SSP: Neber mě za slovo, ale někdo se tam (myslím) ptal proč to překládají Džundži, když je v AJ zažité Junji. Odpověď byla něco ve smyslu, že i to Junji je vpodstatě jen přepis do jiného jazyku a že Crew chce vycházet z přepisů do českého jazyka.
 • Devilek
  Devilek20.6. 20:44Přístav Země / Zatmění
  Přístav země
  Na můj vkus teda nuda. Čekal jsem nejspíše trochu něco jiného. Děj se neskutečně táhne a nic pořádného se neděje. Jenže když se konečně začne příběh posouvat a někam směřovat. Přijde konec, kde zůstává až příliš mnoho otázek. Kromě toho mi někdy zůstával rozum stát nad nelogičností jednání postav. Vadila mi nadmíra politiky a keců. Kdybych chtěl politické sci-fi, pustím si Čau lidi a přečtu volební program ČSSD nebo SPD. Z hlediska provedení mě enormě s#alo číslování stran. Nechápu proč jsou čísla stran tak blízko středu a v některých případ nejsou ani ve stejné úrovní v rámci jedné dvoustrany (a druhý příběh to má ještě jinak). WTF?
  Úvodní seznam postav, ras a lodí je sice fajn, ale ve finále nemá pro orientaci ve světe a ději valný význam.
  Zatmění
  Tohle mě bavilo o hodně víc. Taky mi víc sedla kresba a práce s panely. Oproti přístavu jsem nepociťoval hluchá místa a zároveň chválím více zvratů v ději, akorát jsem se občas ztratil v tom, kdo je kdo a čí je vlastně příbuzný. Alespoň jsem neměl pocit, že je příběh zbytečně roztáhlý a já umíral nudou.
  Jasně, je tam hromada klišé a trapných moralizujících keců, ale to je i jinde. Potěšili mě roztékající si obličeje ve stylu Dobyvatel ztracené archy.
  Zatímco Zatmění si dám někdy ještě jednou, Přístav Země mě vůbec neláká.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum20.6. 20:42Akira #01
  lantan1: Nějak si to nevybavuju, ale je to možné. Když mohou, tak asi přepíšou i to jméno, tady asi nemohli.
  Ale šlo mi o podstatu, že pravidla pro přepis jmen postav a skutečných osob jsou různá, že Tecuo nevylučuje Katsuhiro a Katsihuro neumožňuje jen Tetsuo.
 • Skot
  Průměrný komiks ze světa Star wars . Scénář jednoduchý , kresba prvních dvou příběhů je dobrá ale s scénářem se více udělat nedalo. Poslední příběh má již kresbu horší a složitější je někdy identifikace 3 hlavních ženských postav. Běžná produkce, ke které se asi vracet nebudu.
 • Palebras
  Palebras20.6. 20:12Tři králové
  Tři králové jsou komiks, na který jsem narazil poměrně náhodou a přiznám se, že mé znalosti týkající se odbojářů a dalších tehdejších zcela určitě záslužných akcí a činů, jsou opravdu na mizivé úrovni. Proto jsem byl rád, že budu mít možnost přečíst si něco o hrdinech našeho odboje a hlavně si doplním pár znalostí z naší historie. Úvodem zmíním, že Tři králové tak trochu doplácí na svou délku. Vymyslet zajímavý příběh na sto stranách není nic moc jednoduchého, ale to zde ani nebylo záměrem. Zdeněk Ležák nám servíruje nejzásadnější momenty odboje a proto se neztrácí čas a jde se z akce do akce, situace střídá situaci a nikdo se s ničím příliš nepáře. Já osobně jsem nebyl tímto stylem vyprávění vyveden z míry a musím říct, že mi absolutně nevadil. Nebyl čas na zbytečné vytáčky, všechno plynule odsýpalo a relativně dost věcí navíc, mohl člověk vyčíst z medailonků na konci knihy, kde dostal čtenář potřebné informace o koho že se vlastně jedná. Problém byl jedině ten, že pod jednotlivými popisky postav, byly vyznačeny stránky na kterých se daná postava vyskytuje, avšak samotný komiks číslován není. Takže orientace nebyla příliš dobrá. Nepotěšilo ani pár gramatických chyb. Co se kresby týče, tak zde nemám co bych vytknul. Líbily se mi jak postavy, tak samotné prostředí a celkově hodně dobrá práce. Určitě jsem se dozvěděl něco nového, i když vše není zcela úplně historicky přesné, ale to je již zmíněno v předmluvě. S komiksem jsem byl spokojen, je však třeba počítat s rychlejším tempem bez zbytečné omáčky. Dobrá práce která stojí za přečtení.
 • lantan1
  lantan120.6. 19:53Akira #01
  SSP: Neřešilo se to na Crwi ve spojistosti s Džundži Ito vs Junji Ito? Ty budeš určitě vědět.
 • Sagikkun
  Velice... zajímavý počin.
  A chvilku mi dalo zabrat se rozhodnout, jestli jsem z toho vlastně nadšený, nebo zklamaný.

  Hned na začátku jsem si musel zvyknout na dvě věci:
  1) tohle není ani tak chyba samotného eventu, ale od poslední navazující knihy v kompletu (KVS 40, Venomova pomsta) se událo DOST zásadních věcí, na které jsem si chvilku zvykal nebo je rovnou musel googlit (jako třeba kdo je sakra Doppelganger?! Na to, jak se v každém čísle pomalu vysvětluje i origin tety May, tak Doppelganger byl zmíněný dost ledabyle)
  2) Carnage (i jeho parťačka) aka neskutečný edgelord. Za to neustálé mluvení o zabíjení mi bylo docela trapně, chvilku jsem si říkal, zda-li se scénáře nezhostila nějaká třináctiletá emařka... ale dá se na to zvyknout a ve finále jsem byl s charakterem šíleného vraždícího symbionta docela spokojený.

  Jinak se jedná o jednu velkou akční jízdu. A tady přichází mé rozporuplné pocity. Akce je tu více než dost (místy chaotická, jinak skvělý adrenalinový run), dynamika obou týmů funguje a kresba si udržuje kvality napříč všemi sériemi... avšak... v knize se dá najít nemalé množství chyb (klasicky) a po chvilce mi to začalo připadat poněkud stereotypní:
  SPOILER
  "Hrdinové" hledají tým řádícího Carnage, přičemž ho za žádnou cenu nemohou najít (to aby měl dostatek času vyzabíjet půlku města). Nabere se nový člen, ať do týmu hrdinů či záporáků. Týmy se střetnou, dají si po hubě a zmizí. A vše znovu. Toť šablona celé knihy.
  KONEC SPOILERU
  Abych byl ale fér, tak se tu i přes určitou šablonovitost v pozadí rýsuje myšlenka, která má pravděpodobně celý tenhle event hnát, z náznaků se mi i líbí, a čekám, co se z toho vyklube v druhé polovině.

  Mám tu výhrady a není jich pár. Naštěstí je dokáží vykompenzovat pozitiva a čtení jsem si z převážné většiny užil.
  První části tohoto velkého eventu se tak daří to o chlup vytáhnout na 4*.
 • P.G.
  P.G.20.6. 16:12Bomba
  Bomba!
 • P.G.
  P.G.20.6. 16:04Inseminátor
  Na tento sborník jsem narazila čirou náhodou v týdnu v jednom nejmenovaném knihkupectví a majíc ho za novinku, neváhala jsem. Teprve doma po rozbalení jsem zjistila, že byl vydán už v roce 2004! A po přečtení musím uznat, že s ohledem na čas, je to vážně pecka! Jak svým zpracováním (ty reklamy jsou parádní!), tak především svým obsahem. Nejvíce se mi líbil Princip nepravděpodobnosti - scénář s excelentní pointou a k tomu výborná kresba. Na druhém místě se u mě umístily Vzlety a pády - tady je vizuální stránka dechberoucí, ale konec je tak moc otevřený, až to bolí. Godot spoutaný mi nevím proč připomněl Storma, ale je příliš krátký (a je to na něm bohužel vidět). Vana je spíš takový artový pokus a Maso - Maso je pro mě těžko uchopitelné. Scénář mi přijde šitý horkou jehlou (obzvláště konec) a kresba (tady spíš malba) má na můj vkus strašně moc modré. Jako jo, je to béčkové SF, ale i tak... Prostě moc modré...
  Shrnuto podtrženo - sborník se zajímavým nápadem, výborným zpracováním a parádním obsahem - jak mě něco takového mohlo minout? Jo, aha, 2004... To jsem se vezla na vlně mangy :D