• VanTom
    VanTom8.3. 12:56Gantz #35
    Bitevní roboti větší než mimozemské mrakodrapy se (v poměrně nepřehledné ofenzívě) blíží k věži bráněné superobřím dělem. Dostane se k ní pouze Niši, jenže zachráněná Tae promluví Kuronovi do duše: Přece nezničí celou rasu, to pak umřou obyčejný lidi… dědečkové a babičky a… mimina! Vždyť jo, to dává smysl, zvlášť když je zotročená Země z poloviny v troskách a tupá stáda obyvatel vymytá propagandou o teroristech…
  • ludek.n
    „Jsem Thor, syn Odinův. Nejsem bůh pochopení a rozprav, jsem bůh hromů a blesků.“ S tímto provoláním otevíráme třicátý druhý svazek Nejmocnějších hrdinů Marvelu, abychom se seznámili napřed s Thorovým debutem na stránkách Journey Into Mystery (scénář od Larryho Liebera zkreslil nesmrtelný Jack Kirby), poté v minisérii Michaela Avona Oeminga, Daniela Bermana a Andrey di Vita s názvem Ragnarök. Zatímco Kamenní lidé ze Saturnu jsou takovým jednoduchým a nezáludným příběhem, Ragnarök už má ambice daleko vyšší. Thor zde nemusí ukázat jen sílu svých svalů a své odhodlání pokořit nepřítele, musí překročit svůj stín a nalézt moudrost nad moudrost. Soumrak bohů si žádá monumentálnost: velká slova, velká gesta a velká osudová rozhodnutí. Tady se mu jich dostává měrou vrchovatou. Andrea di Vito pak onu scénickou velkolepost zhmotňuje svými panely. Žádné drobné kresbičky, kde se jich tucet vleze na stránku, ale pořádné panely, kterým je jedna stránka malá. Má to drive i myšlenku, krev i slzy. K plnému hodnocení chybělo málo: být víc vtažen do příběhu, být rozdrcen a znovu poskládán, polaskán a pohlazen…
  • ludek.n
    Defenders jsou partička, která se tak trochu vymyká klasickým trendům: žádní stálí členové, žádná pravidla, žádná společná základna ani technické prostředky k potírání padouchů. Možná tím nejcharakterističtějším rysem je, že se navzájem zase až tolik nemusí a mnohem raději by pracovali sami. Edice Nejmocnější hrdinové Marvelu je představuje v uceleném, pětidílném příběhu Bez nároku na obranu z pera Keitha Giffena a John M. DeMatteise. Výtvarnou stránku si vzal na starost Kevin Maguire a podává velmi dobrý výkon, byť jsem se s ním neztotožnil na sto procent. U celostránkových panelů jsem měl neodbytný pocit, že si s nimi neví rady a tluče tužkou na hluchý buben. Daří se mu naopak facelift (a třeba alternativní Avengers, Daredevil či Spider-Man jsou hodně zajímaví). Příběh je na tom koneckonců podobně jako kresba: Dormammuovo znovuzrození všech bytostí ve všech vesmírech je nápad k nezaplacení a potápí ho snad jen ty obrovské dávky melodramatičnosti, patosu a sarkasmu, kterýchžto ingrediencí je ve vyprávění bohužel přes míru. Šlehy, které byly na začátku k popukání, se neustálým omíláním a zveličováním proměňují v uslintaný, bezzubý škleb, jaký vyprodukuje na poslední dvoustránce pokořený Dormammu.
  • ludek.n
    Chlupatý a nebezpečný mýval Rocket se někdy v budoucnu stane nepostradatelným členem Strážců vesmírů, ale tady v příbězích scénáristy Billa Mantla má k této osudové roli ještě nebetyčně daleko, tady je po boku svého přítele a prvního důstojníka Wal-ruse strážcem kvadrantu Keystone. Jestliže se v černobílém Čarodějném světě (1976) jen mihne jako jedna z vedlejších postav, v Černých dírách Siria Major (1982) je už stejně důležitou postavou jako sám neuvěřitelný Hulk. K samostatné minisérii se propracoval až v roce 1985 a její tvůrci Bill Mantlo a Mike Mignola se pokusili ukázat o něco víc z jeho historie a zasadit ho do marvelovského světa. Byť oceňuji úsilí všech zúčastněných stvořit postavu, která by se vymykala klasickým šablonám a vnesla do světa komiksu nový druh drsného dětsky dospělého humoru, všechny tři pokusy mě nudily a ani v jednom případě se mi nepodařilo naladit se na jejich vlnu. Rocketova komika mě zdaleka míjela a obsah vyprávění nezabrnkal na jedinou strunu, která by mě rozechvěla. Nepovedlo se to ostatně ani kresbě: pěkná práce, ale na prdel mě neposadila. Strážce Rocket tak v tomto případě zůstal daleko za očekáváním.
  • ludek.n
    Koho jiného představit v první knize Nejmocnějších hrdinů Marvelu než proslulé Avengers? Stan Lee a Jack Kirby nám v úvodním sešitě z roku 1963 ukazují, jak a proč to celé začalo. Narychlo spíchnutá náhražka Daredevila se ukázala nebývale životaschopná, a tak tu jsou s námi Avengers dodnes a stále se mají čile k světu (a nejen ve světě komiksu). Jejich první ještě netýmové dobrodružství je jednoduchým příběhem, poplatným době svého vzniku, jak z pohledu scénáře, tak kresby. Nicméně položilo základy, na kterých všichni pozdější tvůrci Avengers mohli stavět. Kurt Busiek a George Pérez uchopili tento odkaz po svém a stvořili v roce 1999 v rámci třetí sady minisérii s názvem Ultron nespoutaný. A opřeli se do toho pořádně. Jestliže v nultém sešitě, který funguje jako jakási předehra, ještě drží běsi na uzdě, hned v následujícím už do toho jdou naplno a s každou další otočenou stránkou přitahují šrouby. George Pérez se představuje jako megaloman, který se utrhl ze řetězu. Jeho dynamická kresba vás doslova zatlačí do sedačky a jediné, co poněkud kazí dojem je Busiekova upovídanost (Richard Starkings natlačil textové bubliny snad do každého panelu, který mu Pérez předhodil). Příběh ale drží pevně pohromadě a Avengers v něm řádí, jako vyhládlí vlci. Pominu-li některé hvězdné manýry a vrtochy, bavil jsem se od začátku do konce.
  • Kapis
    Mrazivě aktuální, se spádem, který nedovolí tento porotherm jen tak zavřít. Kolik se tam toho jen povedlo autorovi nacpat a schovat! Hodnotím tedy zatím jen Přístav Země, který je samostatnou knihou, protože kdoví, kdy začnu číst druhou knihu, tak ať to vysypu začerstva. Možná mohla kniha vyjít samostatně - ale zase chápu motivaci Mighty Boys při vydání jejich prvního počinu. Akorát teda, jde vidět, jak ty desítky let klima-aktivistické paniky už stihlo lidi naformátovat a ještě si myslí, že to myslí dobře. Jak to tam bylo s tím vodním pohonem? Že lidstvo už nahrazovalo fosilní zdroje spolehlivě obnovitelnými zdroji? Tak nějak to tam bylo podprahově. Tak ne-e, nenahrazujeme a tyto "obnovitelné" zdroje ještě dloouhooo nenahradí stabilní zdroje energie (fosilní, jádro), tato myšlenka je akorát v myslích fanatických rádobyzelených hitlerjugend, s velmi pochybným vzděláním, nahony vzdáleného vzdělání technickému, kteří to tu momentálně vedou ke kolapsu, ne nepodobnému tomu, který jsem viděl v knize. Ale to je jen na okraj, takové bezvýznamné povzdechnutí v poušti, karavana pojede stejně dál k propasti a nebude poslouchat štěkající psy. Jinak nemám Přístavu Země co vytknout, opravdu skvěle napsaný i nakreslený autorský komiks, není tam hlavně žádný altruistický, citlivý, ale zároveň tvrdý, chytrý, silný a krásný Pan Prezident, nejvyšší velící je obyčejný pragmatický chlap. Opravdu paráda, už se těším na tu druhou část, která asi bude trochu apokalypticky popisovat tu prapříčinu té slavné klimatické změny.

    Za mě plnohodnotných 97%
  • faster86
    nebaví mě ani liga spravedlnosto ani paradémoni, nějak to ztratilo šťávu
  • Django
    Django mecenáš7.3. 17:24Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
    Začátek je výborný s pěknou námořní atmosférou, bohužel ke konci to začne upadat. Takže finále s leviatanem prostě neohromí, a konec už tak nak odpluje do říše snů.
  • Django
    První povídka posedlý je prostě paráda, druhá povídka s ponorkou působí jako něco z weird Tales. A třetí prostě jednoduchá zábava s násilím. Oproti dýce z lípu naprostá spokojenost.
  • Django
    Django mecenáš7.3. 15:30Abe Sapien #01: Dýka z Lipu
    Hlavní dominantou tohohle komiksu je kresba, má to i správnou atmosféru která je typická pro Hellboyovo universum. Nicméně místy to působí dost okatě. Nevím jak to přesně vyjádřit, ale prostě mi přijde že se ten komiks bere moc vážně.
  • adevr
    adevr7.3. 14:14Komiks pro Ukrajinu
    Uprostřed obálky velký, vystrčený zadek. Co dodat...?
  • faster86
    batman a robin je bez robina nuda, mimo to se nam tu opakuje zase "neco se stalo nekde jinde a tady je zminka". ALE jak rika pearlXjam, posledni stranka sesitu 27, nostalgicky zahrala u srdicka.
  • Good Games
    Good Games mecenáš6.3. 20:19Učebna pomsty #01
    Učebna pomsty je nová manga séria zo školského prostredia o šikane. Séria má celkovo sedem dielov a jedná sa žánrovo o thriller, v ktorom nájdete pár naozaj drsných a nepríjemných scén. Príbeh je síce jednoduchší, je o pomste na spolužiakoch, ktorí hlavnú hrdinku nejakým spôsobom šikanovali, no už v prvom diely sa ukázalo, že to nebude celé tak čiernobiele ako sa na prvý pohľad zdalo. Tak uvidíme, čo prinesie druhý diel, ale minimálne potenciál na komerčný úspech hlavne u teenagerov je tu veľký. =►Celá recenzia◄=
  • Good Games
    Good Games mecenáš6.3. 20:16Radiant #09
    Máme tu už deviaty Radiant a stále si táto sympatická manga séria udržuje svoju vysokú kvalitu. Tentokrát tu máme asi najepickejší diel doteraz, v ktorom sa odohráva vojna dvoch armád. Sledujeme tu však až štyri príbehové linky, v ktorých v každej sa bojuje ale všade tak trochu inak. V jednej bojujú dve armády, ďalej tu máme zajatého Setha, ktorý chce pomôcť svojim kamarátom, potom tu máme Melí, ktorá má čarodejnícky duel a v neposlednom rade tu máme ešte aj Okoho, ktorá bola zajatá aj so svojím zvieracím kamarátom a chcú ju zabiť. Poriadne dynamický diel, v ktorom sa neustále niečo deje a nemáte si čas ani vydýchnuť. =►Celá recenzia◄=
  • perak
    Želvy ninja bez humoru a bez pizzy? Tak to určitě nebude ono. Ale ne, i bez těchto jasných atributů je to příběh, který se do celkového obrazu želvích hrdinů nadmíru hodí. Zkrátka poslední ronin už není žádný hláškující mladík, ale osudem zlomený stárnoucí bojovník, který musí pomstít své blízké. Cesta za pomstou, kde lze vytušit, kam to směřuje, je velmi dobře vyprávěna a akční scény nejsou nijak přestřelené, takže pár klišé vůbec nevadí. Překvapivě smutný příběh ve finále dává naději, že se s Želvami nevidíme naposledy.
  • George Walker Bush
    George Walker Bush admin6.3. 17:27Gannibal #02
    Nevím, ale zdá se mi to velmi dobře napsané a gradující, dost mě to baví... konečně další manga, ze které nedostávám osypky z nudy či cringe motivů. Ale pravda, tenhle motiv je taky dost úlet!

    Celkový dojem: 90%
  • martin28
    Na této knize je skvělé to, jakým způsobem do sebe vše krásně zapadá. Je zde vícero postav, jejichž osudy jsou více propleteny, než se na první pohled může zdát. Poznáme minulost většiny aktérů - ať už se jedná o mysteriózní linku "Toho, kdo chytá", či Dinův bláhový sen o lepším životě. Přes rozdílné osudy každé z postav všechny spojuje místo původu, které na všechny působí jako Bermudský trojúhelník. Zatím pořád výtečné čtivo, těším se na další nášup. 90%
  • trudoš
    trudoš editor6.3. 15:24Cosmoknights #02
    Baví mě to čím dál, tím víc. Univerzum se rozrůstá, postavy už neřeší osobní problémy a parta hrdinů značně kyne. Jistě, je to podle všech rysů dívčí, ale už po pár stranách tenhle detail neřešíte, stejně jako skutečnost, že Star Wars působí v mnoha ohledech až podezřele pohádkově. Navíc se zdá, že Hannah Templerová má se svým dobrodružstvím krapet širší úmysly, než je pouhé osvobozování princezen od nalinkovaných osudů. Dochází tu k názorovým rozkolům a je patrná snaha dívat se na problematiku z vícero úhlů, přičemž celek rámuje neskonale sympatická kresba, díky níž všechny postavy působí bezděčně sexy – vzhledem k tomu, že jde o lesbické sufražetky, tak bych se nad sebou měl asi zamyslet.
    Na závěr jednu radu pro autorku – chcete-li, aby příběh působil drsně, nemůžete aktéry krvavé hospodské bitky zpodobnit usměvavé. Scéna pak působí nadvakrát divně – buď jsou všichni úplně šílení, nebo zrovna přemýšlejí nad tím, kolik času v životě by mohli ušetřit, kdyby všichni chlapi byli ženský.
  • jh666
    jh6666.3. 14:10Dívčí válka #05
    Když může být v oddělení dětské literatury Nesnáším Pohádkov, tak co by ne :D
  • deefha
    deefha mecenáš6.3. 13:53Dívčí válka #05
    A v oddělení dětské literatury ofc :-D
  • Poniczech
    Poniczech mecenáš6.3. 12:19Dívčí válka #05
    konečně - nahé lolitky na obálce již i ve vašem knihkupectví :D
  • Django
    Je tu pár dobrých momentu jako kyklopsky bráchové, které nám přestaví jejich nebohá matička.
  • MaF
  • Django
    Django mecenáš5.3. 18:58Lobo: Soukromý očko (2. vydání)
    Tak koukám že tohle kreslil Semeiks zvláštní vůbec jsem to nepoznal :)
  • Django
    Django mecenáš5.3. 18:19Lobo: Poslední Czarnian (2. vydání)
    Po letech jsem si zase mohl přečíst posledního czarniana, jo když si vzpomenu jak můj kámoš ve třetí třídě přinesl loba do školy. Hned se mi vypálil do mozku spolu s Batman zemřít smíchy a slainem. No nevím jestli mě to poznamenalo? Ale tenhle druh dementního a násilně infantilního humoru mám pořád rád.
  • louza
    Dokonalé. Dan Černý drtí. Dosud poslední Fanoušova kniha ubírá na kadenci šíleností, je opřená o dobrodružnou zápletku postavenou na záhadách, je tu vyvážený prvek Fanouše a jeho kámošky. Jediné co opravdu chybí je Klytora. Zase tu ale nejdeme postavu bestiálního kritika Pavla Jirkovského (cha cha cha cha cha!!!) a spoustu dalších perfektně sednoucích vtípků. Na to jak se mi továrna zdála plochá a Klytora přepálená je tohle po všech stránkách perfektně vybalancované a v mých očích tak suverénně nejlepší Fanouš. Bravo. Série se stoupající tendencí se jen tak nevidí.
  • Django
    Django mecenáš5.3. 17:02Lobo: Soukromý očko (2. vydání)
    První komiks s lobem který mě neuvěřitelně zklamal, problém není humor, ale mainstreamová kresba. Kde jsou ty časy kdy loba kreslili Bisley, Carlos Ezguerra, Val Semeiks, nebo legenda Rafael garres. Kdyby ta kresba byla hezky špinavá, jako v devadesátkach. Jak šel čas tak se z loba stal už jenom průměrný komiks.
  • louza
    Druhá kniha Fanouše opravuje vlastně všechno, co mi přišlo suché na té první (což je trochu s podivem, když vznikly v opačném pořadí). Fanouš je tu jen jako taková tvrďácká deus ex machina a opratě příběhu přebírá jeho kámoška Klytora jíž jsem sem stal okmažitě oddaným fanouškem. Tam kde mi továrna plná zombíků přišla tak trochu nápadově plochá, tady to doslova prýští inspirací. Výlet do vesmíru skýtá nepoznané možnosti, jež nezůstanou bez využití. Je tu všechno co má každej zdravej čtenář rád. Kydlení, nahý ženský, ufoni, dinosauři, hipíci, lesbický sex, mutantni, potenciální sex s mutantem...prostě vše bez čeho pubertnální čtenřstvo (i to zamrzlé) neobejde. Kniha je tak natřískaná dějem i grafickými nápady, že je tu skoro až přenápadováno, až jsem si chvílemi říkal, že už by neškodilo dát nohu z plynu. Každopádně velmi, velmi super. Cyklus Fanouš rozhodně aspiruje na Černého Opus Magnum.
  • Ivan Kucera
    Za mňa neuveriteľná práca. Dlhodobo X rokov pracujem na podobnej encyklopédii (napriek tomu, že je mi jasné, že to nikto nikdy na 99% nevydá) a teda viem, čo je s tým práce, aká neskutočná (až nechutná) piplačka to je. Musíte dať dokopy nie desiatky, nie stovky, ale TISÍCE informácií. A celé to navzájom prepliesť a zapliesť aby tam bolo „všetko“, ale zároveň aby čitateľa po prvých dvoch stranách nezačala úpenlivo bolieť hlava. Vydavateľstvo nešetrilo, takže je to v tvrdej väzbe, je to hrubé, má to plno farebných fotiek a to dokonca takých, že sa dočkáme vskutku fajnových detailov typu modely vesmírnych lodí z ABC. Ak sa aj tvorcovia pri tvorbe nezbláznili, nemali k tomu ďaleko, je to proste monštrum, ale v dobrom. Jediné, čo ma rušilo, bolo na konci sa nachádzajúcich 14 strán venovaných Janovi Paulovi v čele s dlhým rozhovorom. To som fakt nepochopil. Prečo práve s ním? Čím zanechal natoľko nezmazateľnú stopu v dejinách česko-slovenského komiksu, že je mu venovaný taký obrovský priestor v encyklopédii zameranej na komiks z rokov 1945 – 1989? Rušilo ma to.
  • Moon
    Návrat do Anglie rozhodně prospěl atmosféře, oproti minulému, neslanému, nemastnému divokému západu.
    Co se týče samotné zápletky, tak i zde jde o poznání zajímavější zážitek.
    Kresba do stylu alá lovecraft patří k tomu nejlepšímu z této série.
    Rozhodně doporučuji.
  • trudoš
    Máte-li podobně dlouhé vedení jako já, teprve až v tomto závěrečném svazku vám dojde, že celá Katastrofa je pouhým prologem k mnohem rozsáhlejší události jménem Země nikoho. Což samotnému vyprávění nijak neubližuje, ovšem je třeba se vypořádat se skutečností, že nějaké finále se v tomto případě nekoná. Situace se maximálně v mezích zákona stabilizuje, a to je ale asi tak všechno, co vám tvůrci nabídnou.
    Naštěstí se neopomnělo uzavření všech drobných zápletek, které autoři v předchozích albech rozehráli. To znamená, že třetí Katastrofa je opět souborem víceméně samostatných epizod. V rámci příběhu mi pak přijde jako nejslabší, což je dáno tím, že úvodní Huntress & Spoiler nasadí laťku vysoko a všechno další už je jen takovým čajíčkem v ruinách Gothamu. Ne, že by to bylo špatné, ale oproti vší té předchozí zkáze už scenáristé vlastně nedokážou nabídnout nic nového, snad až na Alana Granta, který se jako jediný nebojí ubližovat nevinným a zanechávat na jejich duších nevyléčitelné šrámy.
  • louza
    louza4.3. 19:48Jelita
    Příjemné čtivo o partě dospívajících, kteří jsou nenormální tím nejnormálnějším možným způsobem. Dan Černý je skvělý pozorovatel, nebo má možná dobrou paměť, protože v tomhle komiksu se najde kde kdo. Příběhy jsou skvěle nakreslené a mají jasný směr i pointu. Ale nejsou tak natřískaně nápaditě natlakované, jako třeba Kňour a Mník, kde si Černodan vyhrál mnohem víc. Spíš to vypadá na kvalitně odvedenou zakázkovou práci. Asi to není to nejlepší z jeho pera, ale ostudu to rozhodně nedělá.
  • Django
    Django mecenáš4.3. 19:26Modrá CREW #21 - Orbital #5, 6
    I na třetí přečtení mě orbital pořád baví. Doufám že crew vydá další díl.
  • Django
    Django mecenáš4.3. 19:23Modrá CREW #10 - Orbital #3, 4
    Příběhové mnohem lepší jak předchozí dva díly, celé to je takové uvolnenejsi.
  • Django
    Django mecenáš4.3. 19:16Modrá CREW #09 - Orbital #1, 2
    Detektivní sci-fi thriller zaobírající se obchodní a vojenskou ekonomikou. Tady člověk musí ocenit kresbu a barvy, ale hlavně uspořádání jednotlivých panelů! Autor se nechal ovlivnit mangou. Hezký příklad na straně 27, kde postava Mezoke při skoku přesahuje hranice panelu, což je u evropského komiksu dost nezvykle.
  • Django
    Django mecenáš4.3. 16:08Komiks pro Ukrajinu
    Různorodá kvalita, nejlepší komiks z celé knížky je Tulák Groo: Dobyvatelé, Sergio je bezesporu génius, další skvělý kousek je Mluvit s kopcem. Za zmínku pak stojí Kyjevské květiny které jsou vizuálně perfektní. V žádném případě by mě nenapadlo že si přečtu Grendela v češtině :)
  • George Walker Bush
    George Walker Bush admin4.3. 10:02Tulák
    Výborná kresba obestírá poměrně podivný příběh, který se zaskví několika zajímavými scénami a postavami. Je tu i náznak zvláštní atmosféry a nabídky rozklíčovávat zdejší tajemství na prašné planetě. Ač jsem fanda mystérií a nevysloveného (i klidně nedořečeného, což budu paradoxně následně kritizovat), tady to celé nějak úplně nefunguje... mnoho zajímavě rozehraného, ale málo uspokojivě dohraného. Jestli poslední dvě kapitoly měly být pointou, tak budiž, ale ocenil bych víc. Zbytečně vytahované do patosu; kdyby se to více drželo při zemi a při srozumitelnosti, byl by to dobrý komiks.

    Celkový dojem: 50%
  • Good Games
    Finále manga thrilleru Muzeum je napínavé a dobre vymyslené. Sklamalo ma však, že takmer polovicu knihy tvorí úplne nová poviedka s novým príbehom a inými postavami. Nejak ma extra nebavila a ani nezaujímala. Inak však séria Muzeum naozaj stojí za to a všetkých fanúšikov kvalitných thrillerov na štýl Sedem by to mohlo potešiť. Ja som sa bavil. =►Celá recenzia◄=
  • ludek.n
    Fantastic Four jsou čtveřicí hrdinů, jejichž počátky sahají až do nejranějších dnů společnosti Marvel Comics a současně byli těmi, kdo pomáhal utvářet to, co se dnes nazývá superhrdinský komiks. V jedenácté knize Nejmocnějších hrdinů Marvelu máme tu čest seznámit se s příběhem, nazvaným Pád doktora Dooma. Je to příběh, který vycházel v roce 1978 a jeho kostru tvoří pět sešitů (včetně jubilejního dvoustého čísla) z pera Marva Wolfmana a ilustrátora Keitha Pollarda. Předcházely mu čtyři sešity (Kdo seje vítr, Den démona smrti, Pomsta je má, Dej si pozor na Pátrače), které byly sólovkami jednotlivých členů Fantastic Four - Johnny Storma alias Human Torcha, Bena Grimma alias Thinga a Susan Richarsové alias Invisible Woman. V těchto sešitech se o zábavu starali Roger Slifer a Bill Mantlo coby scénáristé, George Pérez a Keith Pollard coby ilustrátoři. Jejich protivníky jsou Texas Twister, Darkoth, Diablo a robotičtí Pátrači z Atlantidy prince Namora. Celá Fantastic Four se pak sejde až v Pádu doktora Dooma a je to dobrodružství, které prověří jejich schopnosti a sílu soudržnosti až na samou krajní mez. Nenudil jsem se ani chvíli a boj s doktorem Doomem jsem si užil do poslední čárky finálního panelu.
  • ludek.n
    Zásahová jednotka pro přísně tajné operace, vytvořená a vedená Steve Rogersem (prvním Captainem Americou), má za úkol chránit lidstvo před jakoukoli vnitřní či vnější hrozbou, ale především před sebezničením. Nejmocnější hrdinové Marvelu na úvod často přinášejí první číslo, ve kterém se ten který hrdina objevil. V případě Secret Avengers to však byl výstřel naslepo. Příběh Eda Brubakera a Mike Deodata jr. nijak nepřibližuje jednotlivé členy týmu, jejich role, postoje ani úkoly, a co hůře - zůstává nedokončený (pokud si ho chcete přečíst celý, doporučuji sáhnout po Ultimátním komiksovém kompletu č. 66 Secret Avengers: Mise na Mars). Zbývá tak sbírka Warrena Ellise z roku 2011 s názvem Nenápadně zachraň svět. Jedná se o pět samostatných misí, přičemž každou z nich kreslil jiný umělec. Máme tu Jamieho McKelvieho, Keva Walkera, Davida Aju, Michaela Larka a Alexe Maleeva. Každý z nich má svůj osobitý styl, každý z nich zaujme něčím jiným. Všem je ale společná obrovská dávka energie, výbušnosti a neotřelých nápadů, které se doslova valí ze stránek a z jednotlivých panelů. Zajímavé postavy, spousta technických vymožeností, propracované zápletky a vtipné glosy dělají ze Secret Avengers opravdový čtenářský zážitek.
  • ludek.n
    Možná nejsympatičtější člen Fantastic Four Benjamin „Thing“ Grimm se představuje v šestisešitovém příběhu „Projekt Pegas“ Marka Gruenwalda, Ralpha Macchia, Johna Byrneho a George Péreze z roku 1979, doplněného o dvě jednohubky: „Thing a Impossible Man“ a o něco starší klasiku „Člověk s tváří netvora“ z dílny Stana Leeho a Jacka Kirbyho. Thing se v každém ze zde uvedených sešitů musí vypořádat s nějakým tím podivným protivníkem, ať už je to nelidský Deathlok, radioaktivní Nuklo, bojovnice Thundra, Solarr či Klaw, ale nejimpozantnější boj ho čeká s proměněným doktorem Tomem Lightnerem, který svou singularitou ohrožuje celý svět. Jeho zápasy jsou jadrné, energické a plné hrubé síly, která se na nějaké škody rozhodně neohlíží. Přestože se scénáristé snažili dát jednotlivým epizodám strukturu, vysokou prokomponovanost, myšlenku a kontinuitu, vyšel jim z toho nakonec zase jen pouťový wrestling z rohu do rohu a s pěstmi proklatě nízko. Kresba je solidní standard konce sedmdesátých let, jednoduchá, líbivá se spoustou zajímavých momentů. Takže pojďme si dát držkovou a můžeme pokračovat s další knihou…
  • ludek.n
    Zakladatel a vůdčí osobnost Fantastic Four Reed Richards je jednoznačně nejvzdělanější postavou marvelovského vesmíru a jeho neutuchající motivace žene motory Fantastické čtyřky stále vpřed. Je vědcem, hrdinou, manželem i otcem a věří, že věda nezná překážky, jež by se nedaly překonat. Problémy proto řeší více rozumem, než silou svých svalů. Ještě předtím než nám Mark Waid a Mike Wieringo naservírují svůj pětidílný opus Citlivka, seznámí nás Stan Lee a Jack Kirby s tím, jak to všechno začalo a jak se Fantastic Four vypořádali se svým prvním případem. Po eliminaci Molemana přeskočíme čtyři desetiletí a společně s PR manažerem panem Shertzerem se vydáme zmapovat život rodiny Reeda a Sue Richardsonových a jejich přátel Bena Grimma a Johnyho Storma. Pravdou je, že Waidův scénář se prodírá vpřed poněkud trhavým způsobem a nejednou mě vyhodil ze sedla, takže jsem se musel vrátit o několik panelů zpátky, abych se znovu chytil. A to i přesto, že samotný příběh je poměrně „civilní“ a nějaká ta zapeklitá akce hodná Fantastic Four se objeví až v úplném závěru. Tyhle výpadky hravě překlene precizní kresba Mike Wieringa, která je prostě úchvatná a když nic jiného, člověk se alespoň může kochat tím, co tenhle chlápek s tužkou dokáže.
  • Good Games
    Good Games mecenáš3.3. 22:11Modrá CREW #32 - Zabiják #1, 2
    Pre mňa jeden z najlepších komiksov v edícii Modrá Crew. Poznám tento komiks už roky a vždy som tajne dúfal, že ho u nás niekto vydá. Preto patrí veľké ďakujem Crew a snáď bude tento thriller o zabijakovi natoľko úspešný, že sa postupne dočkáme celej série. Veď napokon to môže byť vydávané rovnakým spôsobom ako je Ekho či Okko a teda raz za čas. Veľmi ma na tom bavilo, že sa jedná v podstate o obyčajného chlapíka, ktorý je však v zabíjaní ľudí veľmi dobrý. Nie je tu tak veľa akcie, no celé je to podané tak pútavo, že som to preletel celé prekvapivo rýchlo. Skvelé a právom jeden z kultových Francúzskych komiksov. =►Celá recenzia◄=
  • Good Games
    Good Games mecenáš3.3. 22:07Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo
    Jeden z tých lepších komiksových Zaklínačov, no ja osobne mám radšej nové príbehy v komiksoch ako tomu bolo pri skvelých Zaklínač 5: Blednoucí vzpomínky a Zaklínač 7: Balada o dvou vlcích. Síce mám poviedky Zrnko pravdy / Menší zlo veľmi rád, no mám ich načítané z kníh a aj videné v seriály. Bolo zaujímavé si pozrieť aj komiksové spracovanie, ale z príbehového hľadiska ma to predsa len už tak veľmi nebavilo, keďže mi bolo jasné, ako to celé dopadne. Úplne však chápem, že bude mať tento komiks veľmi vysoké hodnotenia a celkovo obľubu, tie poviedky sú totiž skvelé. =►Celá recenzia◄=
  • Django
    Django mecenáš3.3. 21:12Linka
    Účelem téhle knihy je prostě šokovat kontroverzi. Více méně zábavná knížka, ale největší kámen úrazů je řidič autobusu, který na vás doslova vykřičí celou pointu. Na české poměry povedený komiks.
  • Daw8ID
    Zrnko pravdy je skvělá povídka a je i skvěle převedená do komiksové podoby. Geraltova podoba má blíž ke kresbám z knížek a celkově má kresba a barva skvělou atmosféru. Mimochodem kresba s uhranutím je téměř stejná jako v předchozí Baladě o dvou vlcích. Naopak kresba v povídce Menší zlo mi sedla o něco méně, ale na kvalitě příběhu to nic nemění. Povedená publikace s převedením do komiksové podoby.
  • trudoš
    Série Journey into Mystery dokazuje, že když šlo o superhrdinskou tématiku, neměl Stan Lee žádné zábrany. Severská mytologie je samozřejmě pro podobné účely jako stvořená; obzvláště, když necítíte potřebu držet se nějakých zaběhnutých modelů. Zároveň ale musím obdivovat samotnou podstatu nápadu, že člověk, který je v normálním životě naprosto nepoužitelný – díky zdravotní indispozici, ne pro mizerný charakter – se proměňuje v postavu toliko rozdílnou. Teď ještě ta fantastická bizarnost zápletek, jež obzvlášť v kontextu s obsahem dalších sérií získává na hodnotě, protože neopakovat se při všem tom množství, rovná se plnohodnotný zázrak. Že by proto Marvel?
    Thor má každopádně oproti konkurentům ze stejné stáje jednu velkou výhodu – jeho dobrodružství netvořila kompletní obsah sešitu, takže jednotlivé příběhy se alespoň v začátku vešly na krásných třináct stran, díky čemuž se tu děj tolik uměle nenatahuje. Ovšem o tom, že se jedná o prvotřídní dobovou divočinu, nepochybujte ani vteřinu.
  • trudoš
    trudoš editor3.3. 18:14Komiks pro Ukrajinu
    „Vítězství je pro válečníky. My můžeme jenom prohrát.“
    Obdivuhodný projekt, jehož účel – tj. humanitární pomoc Ukrajině – převyšuje kvalitu obsahu. Ono se ale o moc víc čekat nedalo. Sto dvacet stran pro patnáct komiksů různého ražení, žánru i vyznění, kdy hvězdy devátého umění předkládají své příspěvky nejen z přesvědčení, ale i nezištně, nemůže přinést jiný výsledek, než antologii lepších a horších kousků. Přitom komiksy jako Prázdná čtvrť, Cena války, Vítězům… a především Mluvit s kopcem dokážou zasáhnout na správném místě nebo alespoň zahrát na čtenářovo svědomí, není-li úplně cituprosté. Zbytek pragmaticky plní zadání, razí intelektuálnější rovinu, popřípadě se pokouší tématiku tím či oním způsobem zasadit do vlastních sérií. Nic z toho však nepřesahuje hranice očekáváného standardu, nic z toho nenabízí na konflikt jiný pohled, než jaký známe z médií.
    Osobně si myslím, že potenciál šel využít nápaditěji, ale jak už jsem psal v úvodu, účel je v tomto případě důležitější než obsah.
  • martin28
    martin283.3. 17:23Skalpy #01: Země Indiánů
    Do městečka v indiánské rezervaci přijíždí alfa samec a ultradrsoň v jedné osobě. Ten, který nejde pro ránu daleko a zabíjení je pro něj stejnou rutinou, asi jako je pro průměrného občana ranní hygiena. Ano, komu jinému taky na tomto bohem zapomenutém místě připnout šerifskou hvězdu? Skalpy jsou drsné čtení plné násilí, drog a věčně nadržených indiánek, čili je tam vše co potřebuji. Jako úvod výborné, ale nepochybuji o tom, že lepší knihy teprve přijdou. Howgh. 90%
  • louza
    První kniha Fanouše představuje svébytného hrdinu jehož charakter tvoří přesný průsečík mezi Hurvínkem a Rambem. Geniálního školáka, který neváhá změřit své síly s čímkoli a kýmkoli a vyhrát. Tedy docela věrnou reprodukci jedenáctiletého Štepána Kopřivy. Nápad je to skvělý, ale brzy zjistíte, že cool hrdina s podivným sidekickem a hromadami Zombíků v patách celou, byť relativně tenkou, knihu neutáhne. Jako seznamovačka s postavou OK, ale je to asi nejslabší kniha z trilogie Fanouše. 75%