MerkatTV
MerkatTV | 4.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #040: Silver Surfer

Skvelé NHM o super postave ktorá má veľmi dobrý Origin príbeh. Príbeh Heroldův úděl ma bavil. Bolo mi len ľúto, že pár dejových línii vedľajších postáv nebolo vysvetlených (Nebula a záhadný týpek v kaštieli). Kresba sa mi v oboch páčila. Silver Surfer patrí určite medzi lepšie NHM možno najlepšie.

MerkatTV
MerkatTV | 4.1.2020 | Ultimátní komiksový komplet #069: Říše stínů

Príbeh má celkom zaujal pretože kto by nechcel vidieť zlého Daredevila? Jediné čo mi vadilo bolo, že je komiks krátky a, že tam malo plno postáv málo priestoru.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #01

Tak tohle mě posadilo na zadek. Zatím mám dočtený jen tento díl a mezitím čtu druhý, ale i tak mi to nedá se tu rozepsat. Prostě jsem hotový a napnutý jak struna. Netrpělivě čekám, jak se to vyvrbí. Tolik rovin protkaných do sebe a vůbec mě to neruší, spíš netrpělivě čekám, co bude dál s každou postavou. Tezuka se fakt pustil do velmi kontroverzního tématu, které si myslím, že i dnes pobouří kdejakého sluníčkáře nebo fanatika. Dívat se na určitou věc nám nějak předkládanou je jedna rovina, ale dívat se na ni z úplně jiného pozadí a z jiných základů je prostě něco co člověk musí mít. Nikdy mě nenapadlo, že to v Japonsku bylo takové. Čím dál víc mě to zajímá a už mě unavuje dostávat jedny a ty samé informace pouze z jednoho zdroje. Ano, je to fiktivní příběh, ale stavěný na reálných základech a to se cení. Tezuka se opravdu vybavil a veškerá příprava se zúročila. Tohle je napínavé až to bolí a přitom tam poznávám tu mangu, kterou normálně nemusím. Ty ksichty a karikatury jak z Pokémonů, ale tady mi to vůbec nevadilo a pro účely vyprávění se to i hodilo. Emoce se pak daly lépe číst a do kontextu to zapadalo Jo a Lamp mi připomínal Kačera Donalda - jak se Tógemu zjevil u postele postřelenej, když ho chtěl dorazit. Všiml si toho někdo? Poslední věc, zvlášť oceňuji, jak Tezuka vystihl dobu v rámci toho politikaření a paranoe kolem politicky nepohodlných. Úplně jsem to cítil a věřil jeho vypravěčskému stylu. Doufám, že druhá kniha bude stejné kvality a vše dobře zakončí.
PS: vážím si Crwe a i původních japonských vydavatelů, že nic necenzurovali, protože některé výroky jsou fakt drsné a nejhorší je věci zaobalovat. Tady je to na dřeň.

karl173
karl173 | 4.1.2020 | Prsten Nibelungův

Konečně jsem se dostal k tomuto slavnému dílu a s chutí se do něj začetl. Zpracování je dokonalé. Opera musela být ve své době naprosto monumentální a lidé z toho museli šílet. Komiks je napsaný velmi dobře a až na občasnou ukecanost je to velmi čtivé. Nicméně i přesto, že jsem se po celou dobu bavil a musím uznat kvalitu tohoto díla, tak mne to tak úplně nedokázalo vtáhnout. Možná to bylo po příběhové stránce na mě až moc archaické a předvídatelné a příběh samotný mě tolik neoslovil. Nevím. Ale ač jsem rád, že jsem si tento komiks přečetl, tak to pro mě nebylo to pravé ořechové. Působivé 4*

Alfi
Alfi | 4.1.2020 | DC komiksový komplet #078: Superman / Batman: Největší hrdinové

Výborná kresba (maľba) ktorá sa hodí k tématu. Príbeh je OK, rozhodne lepší ako veľká časť megabitiek superhrdinov čo vychádza v DC KK. Uzavretý príbeh bez nutnosti znalostí iných príbehov.

perak
perak | 4.1.2020 | Amulet #03: Výprava v oblacích

Za mne asi dosud nejlepší díl. Tolik fantazie, které se zde vejde do jedné knihy (a mnohdy jde o skvělý nápad, jenž je využit jen okrajově) se ne vždy vidí. Vyprávění není komplikované, takže rychle ubíhá a naši hrdinové jdou z jednoho dobrodružství do druhého. Vše doprovázeno pěknou kresbou. Jedna z nejlepších dětských komiksových sérií.

rewkon
rewkon | 4.1.2020 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Morrison je fakt sadista strašně moc odkazuje i na starší kousky ,ale díky tomuhle dílu začínají další díly co tu vyšli více dávat smysl a člověk konečně si to může i vychutnat.

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 4.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Z tohoto komiksu jsem měl smíšené pocity. Ze začátku se mi celkem líbila McFarlaneova kresba, ale jak došlo na akci tak přestala dávat smysl a začal to být vyložený zmatek. Navíc nesnáším jeho vysoké panely. Styl kterým McFarlane píše, kdy se snaží pracovat se Spider-manovými pocity a vjemy není pro mě moc dobrý. Prostě mi přijde že si hraje na něco co není. Druhý příběh se mi líbil o mnoho víc než první, ale přesto si mě tato kniha nezískala.

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 4.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Jeden z nejlepších Spider-manovských komiksů. Práce s postavami je tu skvělá, Daredevil tu není navíc a navíc nepůsobí že by tu sem byl nějak násilně nastrčen, hezky se tu pracuje s psychikou postav a i poslední tři sešity s Electrem mi vyhovovaly. Navíc retro kresbu mám moc rád a tady je ve své nejlepší formě. Super komiks!

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 4.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

Tohle je byl ten nejhorší komiks se Spideym který jsem kdy četl. Příběh stupidní, postavy stupidní a kresba je prostě absolutně příšerná. Tohle v tomhle výběru nemá co dělat a jediný důvod si ho koupit je mít kompletní obrázek v knihovně. Spider-man je tady totálně out of character a máte chuť mu jednu vrazit. Nahrazení původní Mary Jane s Liz jejíž jediná charakterová linka je tady: ,,Jsem ta sexy holka která ráda paří´´ a nemá žádnou charakterovou linku, je příšerná. Prostě celkově nepovedený komiks a snad budou příští komiksy v tomto výběru už lepší.

Majklbig
Majklbig | 4.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

Je až neuvěřitelné kolik skvělých věcí u nás tento rok vyšlo. A přesto bych nevěřil, že se v mém žebříku dostane na jedno z prvních míst manga.
Většina důležitého již bylo napsáno předemnou, tak snad jen, že poprvé se mi stalo, že jsem u komiksu musel číst, tak dlouho, dokud to nedočtu, a ani jsem při tom nevnímal, nějaké kapitoly. Většinou si ty nejlepší komiksy dávkují a užívám, ale tady to prostě nešlo.

Doufám, že u nás vyjde ještě něco od Tezuky, protože toto bylo famózní.

Majklbig
Majklbig | 4.1.2020 | Bouncer

Tak tato kniha je naprostá paráda. Skvělá kresba, perfektní westernové příběhy a postavičky, žádné očekávátelné happyendy.
Až se divím, že to nevyšlo v MDEK, tam by se to krásně hodilo.

Za mě nejlepší Jodorowsky co u nás vyšel, ačkoliv jen o fous.

Majklbig
Majklbig | 4.1.2020 | Před Incalem (pevná vazba)

Tak jak mám rád původní Incal, tak musím konstatovat, že to je asi nejlepší kniha z Incalovskè trilogie.
Kresba je v podstatě Moebius, příběh je mnohem srozumitelnější, občas vtipný a po dočtení mám chuť si dát okamžitě původní Incal.
Svým bizarním světem mi to hodně připomínalo Transmetropolitan, přeci jen je Šachtoměstu a jeho zvrhlostem dán větší prostor.

Pokud bych měl seřadit Incalovskou trilogii od nejlepší po nejhorší, tak by to šlo přesně chronologicky, tedy:
Před Incalem
Incal
Poslední Incal

rewkon
rewkon | 4.1.2020 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Tady se mluví o nadhodnocování a furt jsem o tom uvazoval nad tím uvažoval jestli se u tohoto komiksu tak děje ,ale došel jsem k závěru ,že mně tento komiks bavil přečetl jsem ho na jeden zátah ano jsou tam věci jako je klišé příběh a nebo kresba která se nemusí líbit všem ,ale dílko si najde čtenáře jak u mladých a tak starších čtenářů a prostě po přečtení odcházíte s pocitem ,že to bylo fajn a to je přeci dobře.

Kadin
Kadin | 4.1.2020 | Sykes

Poctivý western se skvělým příběhem, úžasně stylizovanou kresbou a parádními postavami. Příběh má spád, čte se rychle a má fajn zvraty (i když ten poslední jsem trochu očekával). Jsou zde archetypy postav známe z podobných příběhů, ale to komiksu vůbec neubírá. Co zde musím vyzdvihnout je parádní panelování, které při akčních scénách vypadá skvěle. Také atmosféra divokého západu je zde cítit z každé stránky a to hlavně pří přestřelkách. Sykes je parádní westernovou jednohubkou, kterých se u nás moc nevydává. 8/10

Norri
M Norri | 4.1.2020 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Kresbu Darwyna Cookea mám rád. Proto jsem se na Novou hranici hodně těšil. Moc jsem o tom komiksu nevěděl. Jednom jsem slyšel tu spoustu chvály ze všech stran. Měl jsem jenom velmi nejasnou a mylnou představu vytvořenou na základě Cookeovy kresby a pár obrázků na internetu. Musím říct, že více jsem se mýlit nemohl. Nová hranice je epická, rozmáchlá a řeší poměrně závažné společenské a morální otázky. Je to vyprávěno specifickým způsobem a ze všeho nejvíce se to podobá moderním seriálům, které začínající vyprávět velmi zeširoka, aby se všechny nitky nakonec sběhly před epickým finále. Ale abych jenom nechvalil - Je tam hodně postav a občas nebylo hned zřejmé, kdo je kdo. A taky je to relativně dost ukecané (opodstatněně!). Ale přesto je to úžasný komiks!

Norri
M Norri | 4.1.2020 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Kresbu Darwyna Cookea mám rád. Proto jsem se na Novou hranici hodně těšil. Moc jsem o tom komiksu nevěděl. Jednom jsem slyšel tu spoustu chvály ze všech stran. Měl jsem jenom velmi nejasnou a mylnou představu vytvořenou na základě Cookeovy kresby a pár obrázků na internetu. Musím říct, že více jsem se mýlit nemohl. Nová hranice je epická, rozmáchlá a řeší poměrně závažné společenské a morální otázky. Je to vyprávěno specifickým způsobem a ze všeho nejvíce se to podobá moderním seriálům, které začínající vyprávět velmi zeširoka, aby se všechny nitky nakonec sběhly před epickým finále. Ale abych jenom nechvalil - Je tam hodně postav a občas nebylo hned zřejmé, kdo je kdo. A taky je to relativně dost ukecané (opodstatněně!). Ale přesto je to úžasný komiks!

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 4.1.2020 | Živí mrtví #09: Smutek nás pozůstalých

Po predošlom masakry, ktorý neprežilo viacero postáv je tu znovu kľudnejší diel, v ktorom sa zvyšné postavy spamätávajú zo strát svojich blízkych. Nie je to samozrejme zlé a svoju kvalitu scenára to má aj v konverzačných scénach, lebo to prehlbuje postavy, ale aj tak som sa tentokrát kus nudil.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.1.2020 | Žoldnéř #03: Zkoušky

Pecka! Mně se to pořád líbí a je vidět, že se mění i styl, resp. autor zkouší jiné věci. Jako první mě uchvátily přechody světla do temného a obráceně. Že se vlastně časová linka děje v pár hodinách mi ani nijak zvlášť nevadí. Prostě další rovina světa Kráteru. Vše je parádní, kresba mě prostě uchvátila a už nelze říct, že to bude španělská verze Conana, byť tak první album vypadalo. Fakt se těším na další alba. Tohle je prostě nádhera a pastva pro oči a pro duši.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.1.2020 | Tintinova dobrodružství #24: Tintin a alf-art

Tohle hodnocení je v podstatě symbolické a nedokážu být objektivní, protože dílo jako takové se nedochovalo ve finální verzi a máme jen střípky z mistrova konceptu a pak ještě dodělanou neoficiální verzi od Yves Rodiera. Na základě těchto dvou verzí budu dělat hodnocení. Za prvé se mi docela líbí koncept Alf-art, který Hergé nastínil ještě za svého života - viz poslední stránky českého vydání. Na druhou stranu mě zase mrzí, že se Yves Rodier nepustil do žádného návrhu z těch posledních stran. V podstatě Tintin jede na úplně stejné vlně a podle úplně stejného konceptu, jak tomu bylo v předchozích albech. Na jednu stranu si asi nechtěl znepřátelit fanoušky Hergého odkazu a držel se tzv. při zemi, ale tím nám vlastně nic nového nepřinesl a pouze "odrecitoval" to nám všem známé. Tím pádem to hodnotím prostě jako střed. Velký potenciál od Hergého, Rodierova dodělávka neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne, čili dávám 3 hvězdy.
Přesto bych uvítal, aby to albatros vydal, včetně barevné verze Sovětů. Rád bych měl obě verze doma a kochal se, ale co už. Hlavně, že máme aspoň ten komplet a kruh se uzavírá.

hroubek
hroubek | 3.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #088: Cyclops

Cyclops pro mě nikdy nebyl postavou numero uno. Vždycky pro mě byl tím hodným skautíkem a sucharem, a přesně tak ho v komiksu popisují. A vedle takového Wolverina působil vždycky nudně. Na tento komiks jsem se nijak zvláště netěšil, přesto se zde ukázala jedna důležitá věc. Tou důležitou věcí je, kdo daný komiks píše. Můžete mít sebe nudnější postavu, ale pokud máte dobrého scénáristu, tak ten s ní dokáže svést zázraky. Bohužel to funguje i naopak. Naštěstí pro nás, je Cyclops tou první variantou. Brian K. Vaughan je dobrý scénárista a zde to znovu předvádí. Jeho příběh je zábavný a svým způsobem i napínavý. Občas se objeví nějaké to klišé a nebo lehce přepálený moment. Nicméně se to čte dobře a hlavně je to zábavné a nenudí to. A Cyclops zde je, za dost velkého sympaťáka, kterému se dobře fandí. Velmi příjemné překvapení a dobré NHM.

hroubek
hroubek | 3.1.2020 | DC komiksový komplet #079: Green Lantern: Pomsta Green Lanternů

Jelikož tento komiks u nás už vyšel a já ho mám a taky jsem ho četl, tak zde zkopíruji svůj komentář. A jediné co doplním, že starý příběh není vůbec špatný.

Mám Green Lanterna hodně rád a tohle je parádní komiks, který má jednu velkou chybu. A tou chybou je, že nám neustále připomíná co Hal udělal, co ho to stálo a že se celou dobu snaží o vykoupení. A já si to chci celé přečíst, a ne se dozvídat jen útržky z toho co se stalo. Problém je i se samotnou mytologii o Strážcích a Green Lanternech, kdy by se dalo jít mnohem více do detailů, zde chybí nějaké vysvětlivky nebo nějaký úvodní text. Geoff Johns píše výborně Green Lanterna a já si užíval každou stránku a odkaz na Ligu spravedlnosti nebo další Lanterny. A co se týče samotného Hala Jordana, tak ten je napsaný skvěle a nejvíce to vynikne při konfrontaci s Green Arrowem a Batmanem. Třetí kniha s Green Lanternem je pecka, u které nejvíce zamrzí že nevíme co předcházelo daným událostem.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #23: Tintin a Los Pícaros

Jak jsem to kdysi nemusel při prvním čtení, tak teď jsem si to užíval. Příjemná jednohubka, které jede na vlně klasického Tintina. Lepší "konec" Tintin dostat nemohl - Alf-art tam nepočítám, protože to je nedokončené. Vrací se známé postavy a tento díl je snad nejvíc politický z těch posledních. Krásně popsané machinace v zákulisí politiky. Škoda, že další Tintinova dobrodružství už dál nejsou. Alf-art vyšel v nějakém zpracování komplet a je to zajímavé, ale je vidět, že tam chybí Hergého ruka. Takže toho moc nemáme a snad se dočkáme dalšího filmového zpracování. Za mě určitě plných 5 hvězd.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #22: Let 714 do Sydney

Tak skvělý začátek a slibný thriller, než se to zvrhlo do nějakých blbin o telepatii. Celé se to pak shodilo a najednou už to přestalo být vážné. Vše šlo do kopru, přitom zápletka a hlavní myšlenka děje super. Szpim zase dostal málo prostoru a pár nesrovnalostí tam bylo po následném útěku z vězení. Jinak ale příjemné dobrodružství. Pořád Tintin jak má být.

rewkon
rewkon | 3.1.2020 | Temné noci - Metal

Na to ,že to měl být velký Snyderův masterpiece event tak nějak tu první polovinu jsem neochotně přistupoval na Snyderovu hru v druhé polovině to bylo lepší a na konec mě to začalo i bavit celkově mi přijde ,že i ta hromada kreslířů tomu moc nepomáhá protože si skoro každý sešit musíte zvykat na nový styl kresby a to je dost rušivé.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 3.1.2020 | Y: Poslední z mužů #05: V kruhu

Tenhle díl mě bavil. Kromě toho zvratu s Yorikem všechno fungovalo a bylo zábavné.

MEGA
MEGA | 3.1.2020 | Blacksad (paperback)

Úžasný komiks. Všechny příběhy jsou promyšlené a při druhém čtení jsem si je užil ještě víc. Jedinou výtku bych měl k tomu, že jednotlivé epizody by mohli být delší, nikdy jsem si nezapamatoval všechna jména v tak krátkém prostoru, ale to je v porovnaní s plusy drobnost. Co považuji za nejlepší část komiksu je kresba. Ta je jako z jiného světa. Ty detaily, barvy a stylizace postav tvoří dohromady něco jedinečného.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #21: Šperky Madame Castafiore

Skvělá oddychovka, která se ale tváří, že jde o něco víc. Fakt dobře zmáknuté napětí a přitom je to v podstatě album mezi. Navíc tomu nechybí vtip a ještě jsem si k tomu moc užíval Hergého ztvárnění noci. Prostě zaběhlý vzorec pro tvoření a on funguje. Tohle se četlo parádně a fakt se nasmějete.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #20: Tintin v Tibetu

Pro mě nejslabší Tintin. Celkově mě tibetská tématika čím dál víc neříká, ale i ten způsob provedení. Sny, předtuchy, predestinace, nadpřirozeno. Nějak mi tento amalgám moc neříkal v rámci tohoto alba. Prostě mi to nepasovalo a jediné co mě drželo to dočíst bylo, že je to Tintin a Hergé, který ho umí dobře napsat a nakreslit. Fakt mě to bavilo tak nějak napůl.

karl173
karl173 | 3.1.2020 | Mistr meče

Zpočátku poměrně krkolomně odvyprávěné a postavy nezajímavé a nevýrazné. Ale postupně jsem se s postavami dokázal více sžít a začal jsem chápat podstatu příběhu. A dost mě to ke konci chytlo a zaujalo. Kresba je tu nádherná, ale sem tam jí chybí větší nápad. Pracuje se tu neustále se stejnými barvami a prostředím a to může po chvíli už trochu nudit. Nicméně souboje a některé pasáže jsou hezky dynamické, což mě u evropského komiksu překvapilo, protože z mojí zkušenosti s tím je u evropského komiksu někdy trochu problém. Tak jako tak jsem se především díky druhé polovině bavil a hodnotím to jako další fajn jednohubku od Vybírala. Trochu krkolomné a přesto zábavné 4*

kaylin
kaylin | 3.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #088: Cyclops

Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 88: Cyclops" nám ukazuje, že Cyclops těch samostatných příběhů, které by stály za pozornost, moc mít nebude. Je to týmový hráč a tam má své místo. Samostatně je nudný patron, což se tvůrci snažili nějak popřít, ale vlastně se jim to nepovedlo, příběh "Odysea" je spíš ukázkou toho, jak se toho moc napatlalo na jedno místo a dohromady to prostě nefunguje. Druhý příběh je jen takovou jednohubkou, která neurazí, ale ani nepotěší. Měl jsem pocit, že scénář k ní se dal napsat za pár minut, kresba zabrala určitě mnohem víc, ale ani kvůli ní není kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 88: Cyclops" něco, proč by stálo za to si ji přečíst za každou cenu. Komiks "Nejmocnější hrdinové Marvelu 88: Cyclops" není vyloženě špatný, není to něco, co by bolelo, když to budete číst, ale není to ani nic průměrného, je to příliš obyčejné. Skalní fandy to může bavit, ale asi ani oni nebudou plesat nad tím, co to vypráví. Přečíst, založit a už se k tomu nikdy nevrátit.

mearez
mearez | 3.1.2020 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Nářez. Asi jsme všichni schopní se dohodnout, že Brubakera nikdo v psaní Capa nikdy nepřekoná. Ovšem Nick Spencer zde (občas i doslova) čaroval s postavou Capa a vytvořil mu skvělej příběh, kterej dává smysl a není jen nesmyslná mlátička. Vysvětlení Hydra Capa zde dává skvělý smysl v rámci širšího univerza a přináší svěží, originální a zábavný příběh, u kterého jsem zase dostal chuť si přečíst Brubakerův run. Kresba byla fakt skvělá a už jen kvůli pěknému maistreamu bych tenhle book doporučil. Rozhodně budu pokračovat. Za mě 4*.

SomeOne
SomeOne | 3.1.2020 | Strážci galaxie - Noví strážci #01 Císař Quill

Celé je to jedna velká mlátička. Po úvodní nastane ta hlavní, která skončí na jedné stránce a hned na té samé začne další!! Tohle fakt nechápu. Vývoj děje je... On tam vlastně ani není, což je možná dobře. V rámci mlátiček to funguje, kresba by ale mohla být rochu lepší.

karl173
karl173 | 3.1.2020 | Děti z Montmartru

Je to příjemné čtení. Takový malý roztomilý příběh. S krásnou kresbou a detaily. Ale něco tomu poněkud chybí. Moc za srdce mě to nevzalo, na to, to bylo až příliš krátké a také předvídatelné. Dost se rozhoduji jak to celé ohodnotit. Za tu chytrost příběhu, dám slabší 4*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #19: Koks na palubě

Místy to trochu drhlo v plynulosti četby, ale nápad a provedení bylo na výbornou. Tady Tintin jede na plno, i když ta záminka jít něco dělat je až moc dílo náhody a až moc příhodné, nicméně onen komicky prvek ve formě Abdalláha zabral. Opět jsme ve víru akce a událostí. Škoda jen, že Szpim dostal málo prostoru, ale to se brzo napraví. Hlavně už nespěte! Dávám 5 hvězd - paráda!

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.1.2020 | Tintinova dobrodružství #18: Případ Hluchavka

Parádní akce a parádní komplot. Z ničeho nic jsou hlavní postavy vhozeny do sítě konspirace a pletich. Odsýpá to, má to logiku, je to příjemné počtení a ne moc ukecané. Hergé dobře využívá již známé a dříve použité v novém hábitu a s novými prvky. Parádní Tintin.

trudoš
trudoš | 3.1.2020 | Scott Pilgrim #04: Na vlastních nohou

Celé kouzlo Scotta Pilgrima pro mě spočívá v klukovsky ulítlé atmosféře, kde je možné naprosto všechno. Jako kdybyste se s příchodem dospělosti nemuseli loučit se svou sbírku angličáků, nebo se začít stydět za album narvané kartičkama hokejových hráčů. Povinnosti? Jistě. Zodpovědnost? Ano. Zábava? Forever! Tohle je zkrátka za hranicí příčetnosti, přitom je to ale až děsivě srozumitelné. Bryan Lee O’Malley navíc exceluje v mimice, kdy postavy beze slov reagují na něco, co řekl někdo jiný, takže prakticky neexistuje možnost, že byste se v průběhu čtení nesmáli.
Tentokrát se hlavní dějová linka příliš nepohne a pravdou je, že souboj s ďábelskou ex je maličko odbytý, ovšem geniální je to jinak stále stejně. Především hlody o tom, co si chlapci představují, že asi dvě holky dělají, když jsou spolu samy. Scottův život se každopádně začíná od základů měnit, našel si práci, stěhuje se k Ramoně… až by jeden řekl, že to na chudáka bude trochu hodně. Nebo že by už byl připravený na skutečný vztah?

karl173
karl173 | 3.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

Co na to říct. Druhá část příběhu není v ničem horší. Prostě zde dostáváme dovršení celého tohoto válečného dramatu. A je to zkrátka skvělé a zároveň emocionálně silné čtení. Víc nemá cenu zmiňovat. Možná jen to, že více komiksů od Tezuky. Děkuji 5*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #17: První kroky na Měsíci

Je to na vlně předchozího alba a tak to také budu hodnotit. Příprava a to vše kolem je ok, ale prostě je to ukecané a vyvažuje to terén Měsíce a veškeré to dobrodružství kolem. Přesnost a správnost faktů zde neřeším. Je to fikce založena na reálných podkladech s autorskou licencí. Jelikož to není můj šálek a je to ukecané, dávám 4 hvězdy. Jinak je to pořád skvělý Tintin.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #16: Míříme na Měsíc

Já už z toho tak odvařený nejsem jako kdysi. Celkově mě tato tématik zajímala, když jsem byl kluk a četl verneovky. Teď už mě to prostě nebaví, ale co naplat, Tintin není verneovka a tak to také beru. Vypravěčsky je to ok a pokus udělat něco originálního se povedl a ty přípravy kolem a ty detaily jsou na výbornou. Jediné co mi vadí je ukecanost a zpomalenost v ději. Proto 4 hvězdy.

kaylin
kaylin | 2.1.2020 | DC komiksový komplet #079: Green Lantern: Pomsta Green Lanternů

Kniha "DC komiksový komplet 79: Green Lantern - Pomsta Green Lanternů" za mě docela dobře prezentuje to, co Geoff Johns dává DC Universe. On dokonale zná všechny možné příběhy, i takové, které tak 80 % fanoušků sérií už dávno zapomnělo. A pokud je nezná, tak si je dohledá. A využívá j k tomu, aby na nich stavěl svoje vlastní příběhy, má tu odkazy na kontinuitu. A chápu, že tohle bude skalní fandy bavit, protože on tu kontinuitu dál buduje. Jeho příběhy tak vycházejí z poměrně pevných základů, bohužel to nic nemění na tom, že nemusí být nutně dobré. Nejsem skalní fanda DC a jeho příběhy mě prostě nebaví. I když je super, že staví na pevných základech, zrovna v případě Hala Jordana tu dělá vlastně jen to, že ty špatné činy, které měl sice provést pořád jako osoba napadená temným parazitem, nuluje a dostává ho tak do původního statusu. Takže i když vlastně staví na něčem, co tu bylo, a buduje nový svět, do jisté míry vrací všechno do určitého nultého stavu. Tohle moc nemusím.

MEGA
MEGA | 2.1.2020 | Avengers #02: Světové turné

Je toho strašně moc. Aaron tady rozehrává x dějových linek a snaží ze navnadit na x ďalších. Postavy jsou napsaný fajn, až na Namora. Celkově průměr.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #15: Tintin v zemi černého zlata

Naprostá pecka. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Navíc je to hodně stavěné na reálných základech. Má to naprostou hlavu a patu a přitom to odsýpá a nenudí. Fakt jsem se bavil. Prvky reálna a komična se tu perfektně doplňují. Škoda jen, že Haddock přišel až na konci, i tak to ale byl příjemný návrat ke starým dílům. Prostě vše vyvážené a opět jsem si užíval Hergého detaily - uličky, auta, prostřihy mezi panely. Prostě pecka.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 2.1.2020 | Green Lantern: Žádný strach

Tajemství původu mě docela bavilo, ale tohle bylo vážně špatný.

rewkon
rewkon | 2.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #05: Život v osamění (Black edice)

První sešity z Robinem byli v pohodě ,ale svým způsobem jsme nedozvěděli pořádně kdo Tima unesl a proč. Ty s Basilem a Stephanie byli dost nudné :-D

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #14: Chrám Slunce

Místy mi vadil onen naivní ráz a vyznění Inků a všeho kolem nich. Nicméně i přesto jsem se bavil akorát mi to místy přišlo utahané. Oproti Rackhamovi jsem rovnou v akci, kdežto tam jsme měli nějakou přípravu. V tomto díle mi vadilo chození tam a zpět pořád dokola v Peru. Jenom se měnila lokace, ale pořád vlastně to samé a nikam se moc nešlo. U Inků jsem čekal nějaké lepší rozuzlení, ale tohle bylo takové skautské. Nicméně je to pořád Tintin a jede to parádně. Bavil jsem se.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #13: 7 křišťálových koulí

Tohle mě taky bavilo, ale už ne tolik, jak předchozí dvojdíl. Ze dvou pokračování mě toto bavilo víc, ale místy mě mátlo pozadí toho všeho, resp. kdo co s kým komu dělá a jak. I přesto všechno jsem se bavil od začátku do konce a netrpělivě vyčkával druhou část. Rovina Haddock jako zámecký pán pobavila a Filuta měl opravdu vytříbené kousky - fakt mě hodně bavil.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #12: Poklad Rudého Rackhama

Parádní zakončení Jednorožce. Nemám co dodat. První půlka skvěle sváže volné konce z předchozího dílu a druhá půlka už pak ukazuje honbu za pokladem, ale líbí se mi, že to není takové to romantické dobrodružení ála Verne, Stevenson aj. Prostě příjemné akční dráma. Za mě 5 hvězd.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #11: Tajemství Jednorožce

Parádní příběh, skvěle se tu buduje napětí a v podstatě máme krásnou detektivní zápletku. Za mě 5 hvězd. Tintin v nejlepším.

Cabal
Cabal | 2.1.2020 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Od autora mám raději delší příběhy (spirála, ryby), kde podle mě dokáže plně rozvinout svoji fantazii a um. Tady jsou jenom takové nástřely a polechtání (nejvíc se mi líbil Dlouhý sen).

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #10: Záhadná hvězda

Poslední dobou mám toto album nejradši. Je jiné, temné a nepodléhá zákonům doby. Prostě parádní thriller až s detektivními prvky, přitom se jedná o dobrodružství pro děti. V době po válce toto lidé potřebovali a Hergé jim naservíroval fakt parádní dobrodružství. Nespěchá se, přiměřeně se vysvětluje, dostatek akce, reálné i nereálné prvky. Za mě paráda. Prostě to šlape.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #09: Krab se zlatými klepety

Další skvělé dobrodružství a už tam je konečně Haddock. Líbí se mi, že se k Haddockovi i sám autor musel dopracovat a dát mu vývoj. Tohle je můj první Tintin a už tehdy jsem si ho zamiloval. Prostě paráda a ty A4 panely jsou prostě luxus. Tintin jede a mně se to všechno moc líbí. Nemám co dodat. Spokojenost.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2020 | Tintinova dobrodružství #08: Žezlo krále Ottokara

Tohle už je pecka. Tady se zúročily roky práce na Tintinovi a je to fakt znát. Stabilizovaný pohyb vpřed, už se tak neskáče a Hergé tak dokáže lépe vyniknout postavám. Tohle mě hodně baví. U těch posledních dílů mi právě začalo trochu vadit právě to šablonování typu: problém, Moulinsart, tři kamarádi, jdeme na výpravu. Pak už šlo jen o to, jak to scenáristicky provedl. Jenže ještě před Křišťalovými koulemi to fakt mělo grády a tenhle díl je prostě boží. Dobře osciluje mezi tehdejší dobovou náladou a přitom se to snaží pojmout tak obecně, že skoro každá země to tak v historii (i současné) měla. Ubývají rychlošípácké a všemohoucí prvky Tintina a je to už daleko uvěřitelné. Za mě asi nejlepší album bez trojlístku a i jedno z nejlepších z celé série.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.1.2020 | Modrá Crew #08 - Batman vs Soudce Dredd: Zemřít smíchy #2

Myslel jsem, že Farby maloval celej komplet a že ve druhé knize vyzrál, ale až teď po letech jsem zjistil, že druhou "knihu" maloval Jim Murray. Trio Bisley, Farby, Murray... jsou zabijáci a patří mezi mé oblíbence, Murrayho malba je LUXUSNI!! Opet posouvá tuhle brutální řezbu o třídu výš. První kniha spěla k tomuto finále, opět výborně napsané akční béčko... Murray je z jmenovaných malířů nejlepší. Obdivoval jsem famózní malbu, takže jsem "četl" dýl než , kdybych jen kouknul. Příběh není žádný brutální drama, jde o čistou akci, ale dobře napsanou, sem tam vtipnou s dobrým překladem...

Vůbec nechápu lidi jako brkovice a černýho draka... Koment typu "je to kokotina" vskutku osvětlí pohnutky k 1* a druhý napíše , že něj je grafika, ale i ta je hnusná :D směšný...

Každopádně v mém vydání je chyba, kdy vytiskly totožné bubliny s textem i na další stranu... A slepený jsou asi všechny modrý krve hrozne, rozpadají se... Nicméně mě hodnocení to neovlivní, druhý díl je za jasných 5*

Btw. Na 2strane, kde se soudci kosí hedonisty se vlevo dole nachází plesoun, co je do malby jakože dosažený navíc a nic se mu neděje... Víte někdo kdo to je? ;) Určitě je to nějakej Easter egg :)))

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.1.2020 | Modrá Crew #07 - Batman vs Soudce Dredd: Zemřít smíchy #1

Kresba Glena Farbyho je obdobná jako Bisleyho... Mam dojem, že z něj vychází a byl jeho "žák". Každopádně zde je kresba horší než v Rozsudku. Best panel je se soudcem Jokerem. :) Ale hned první strana komiksu je super. ;) kresba je sice horší, ale pořád jde o stylovou, osobitou malbu... Příběhové je to fakt příprava na akční finále ve druhé "knize" každopádně mne Alan Grant svým stylem sedí, mám rád akční béčka, když jsou dobře napsaná/natočená u užívám si je. V tomhle komiksu mi to, kupodivu vzhledem k "délce", chvílemi přišlo natahovane... Celkem jsem se bál, že se mi rozsudek , ani tohle líbit nebude, že jsem jakoby vyspěl za těch 20 let , ale dobrý, nevyspěl :D takže předpokládám tedy, že se mi bude líbit i Lobo. Krásné namalovanej a napsanej komiks, co je za chvíli přečtené, super, solidní 4*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #07: Černý ostrov

Tohle už fakt zavání Tintinem a jeho dobrodružstvími. Tohle už je to usazené a pevně nohama na zemi. I zde je vše dílem náhody, ale Tintin se do všeho vrhá po hlavě v zájmu spravedlnosti. Opět se budu opakovat - je to na mě už moc skautské, ale přesto pořád čtivé a Skotsko si nemohlo vybrat lepšího umělce na znázornění. Hodně mi to připomínalo Irsko v Broken Sword 1. Že došlo k předělání mi zde ani nevadí. Já dostal Tintina takto a jako čtenář a fanoušek jsem spokojený. I když by mě docela zajímalo, jak to vypadalo původně. Ještě to není úplně ono a ještě pořád to je někdy takové urychlené, ale pořád zasloužené 4 hvězdy.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #06: Ulomené ucho

Tak tohle už je víc ten Tintin, kterého znám a na kterého jsem zvyklý. Už to nemá tolik prostřihů a příběh víceméně drží. Docela jsem si užíval, že vše bylo dílo náhody a Tintin se do toho připletl bez vlastního přičinění. Příběhy bez Haddocka jsou strašně skautské a dosti mi připomínají Rychlé šípy a že na každém konci je někdo přichystaný pomoct, ať jde o policii nebo kohokoliv jiného. Převrat a Alcazar pobavil a docela vkusně nám Hergé představil převrat v banánových republikách. Přesto je konec takový podivný a zkratkovitý a samotná džungle mě moc nebavila, pak najednou střih a jde se zase do akce. Ono je té akce někdy moc. Přesto pořád 4 hvězdy.

louza
louza | 1.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Až na opravdu šíleně mainstreamovou a podbízivou kresbu opravdu hodně slušná kniha. Detektivní příběhy mi ke Spideymu obyčejně sedí jen málo, ale tady je příběh a práce s charaktery i celková pointa tak bravurně zvládnutá, že se prostě nedá jinak. Pokud by to kreslil Maleev, dalo by se to i tesat do kamene.

louza
louza | 1.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Retro toho střihu mám moc rád, ale nemůžu říct, že by mě právě tato kniha od začátku nějak výrazněji rozsekala. Hlavní problém je, že nahláškovaný Spider-Man se prostě nehodí k tak dramatickému příběhu, který lépe sedne sekundujícím Daredevilovi. Závěr prvního příběhu byl celkem fajn. Druhý, kde Petr rozjíždí své sebemrskačství do nejvyšších obrátek a autor opět perlí sociální kritikou v New Yorském prostředí je už poměrně k nepřežití. Ještě větší šok je výstup Sala Buscemy, kterému se graficky opravdu nedaří. Kniha má rozhodně mnoho pozitiv a chápu proč se mnohým líbí, ale pro mě jako celek moc optimálně nefunguje.

louza
louza | 1.1.2020 | Žoldnéř #03: Zkoušky

Segrelles zdá se našel správný poměr mezi malbou a vyprávěním příběhu. Na rozdíl od předchozí knihy tady čtenář dostane obojí ve vyváženém poměru, čímž sérii opět sympaticky pozvedá. Hodnotit toto dílo jako takové je vlastně trochu nefér. Protože jde o hodnocení jednotlivých kapitol příběhu. Čtenář se neubrání myšlence, jak by to vypadalo celé rozdělené do pouhých dvou knih.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #05: Modrý lotos

Sequel k Doutníkům, co dodat. Je to na podobném principu a pořád se skáče, i když tady aspoň máme jednu ústřední dějovou linii od A do Z. Točí se zkrátka kolem jednoho a v rámci toho se posouvá i děj a nabaluje na sebe vedlejší postavy. Opravdu je vidět, že Hergé byl více taktní v rámci znázornění kultur a dobových reálií. Kongo působilo zaostale a moc probělošsky, Amerika působila zase moc wild westovsky, ale Modrý Lotos je někde jinde. Opravdu mám dojem, že Tintin je na návštěve v cizí zemi a ne, že to působí, jako kdyby ji vlastnil. Hergé získal respekt, viz předmluva, a je to znát. Navíc se mi lépe orientovalo při četbě. Přehlednější a vyzrálejší. K 5 ale pořád něco chybí.

louza
louza | 1.1.2020 | Vei #02

Druhá kniha Vei je organická část celku, který tady ale jako celek trochu upadá. Tajemno spočívající v horské pevnosti obrů i předurčení Vei se odhalí už v první půli a druhá už je jen velká rubanice s povinnými zvraty a monstrózním epickým soubojem na konci, jež si zkušenější čtenář jen odnudí. Zažitá šablona je zažehlena až téměř Lemireovským závěrem, kde tvůrci své dílko jen přece jen výrazněji pozvednou. Jako celek se ale kniha už nejeví tak skvěle jak to na počátku vypadalo.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #04: Faraonovy doutníky (2. vydání)

Tohle už má veškeré parametry klasického Tintina, jak jsme na něj zvyklí, ale ještě pořád to není ono. Pořád se skáče a z lokace do lokace a opravdu nedokážu pochopit, že se mi to v mládí tak moc líbilo. Možná je to dáno i tím, že to pro mě v té době byl nedostatkový komiks a byl vlastně poslední, který mi do sbírky chyběl. Buď jak buď, lokace a reálie super, prostřihy a skoky ne. Ve finále jednoduchá zápletka je rozmělněna na 62 stran a k tomu ještě Hergé nabídl pokračování. Přesto pořád 4 hvězdy.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #03: Tintin v Americe

je to dost podobné jako příběh v Kongu, akorát, že je zde více civilizace. Prostřihy a posun v ději je opravdu rychlý, ale zase to odsýpá a vůbec to nepůsobí, že má komiks 62 stran a to mi ani nepřijde bůhví jak ukecaný. Tin se zkrátka čte dobře a jediné co drhne je doba vzniku. Rovněž to působí stripovatě a zastarale, co se vyprávění týče. Jinak je to čtivé. Moc mě ale nebavily ty neustálé honičky typu - zajatý/osvobozený - a to vše pořád dokola. Chyběla trochu konzistence vyprávění, ale jak jsem psal, je to dobová záležitost a tak se na ní musí nahlížet. Přesto pořád dobré a kvalitka.

Palebras
Palebras | 1.1.2020 | Gotham Central #01: Při výkonu služby

Gotham central je skvělé nakouknutí za oponu představení, ve kterém hlavní roli hraje temný rytíř.. Batman se zde vyskytuje jen okrajově, což vůbec není na škodu.. Je zde alespoň prostor na vykreslení ústředních postav GCPD... Musím říct, že hnusná a temná atmosféra Gothamu, na tohle noirové téma sedí jako hrnec na prdel, takže kdo má noirovky rád, bude vrnět blahem.. V příbězích se setkáme jak matadory točící se v kriminálních sférách, tak i s obyčejnými kriminálníčky a dohromady Gotham Central tvoří rozličný mix... Já jsem neočekával nic jiného, protože Brubakera prostě můžu a alespoň v mém případě se jedná o záruku kvality.. A dalším plusem je fakt, že se jedná o sérii která u nás vychází ( nedávno vyšel 3 díl ) a nezůstalo tak pouze u prvního dílu... Skvělá záležitost

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #02: Tintin v Kongu

Je to svým výrazem a stylem vedení akce podobné Zemi Sovětů, ale přeci jen tu máme hlavní změny - koloring a 62 stran na album. Tady už Tintin dostal svůj ksicht. To co se začalo v Zem Sovětů se tady ustálilo a v dalších albech už se jelo jak tady. Tintin je tu pořád "všemohoucí" a vše mu vychází a tomuhle albu chybí jednotnost v příběhu. Tohle je opravdu sled událostí v Kongu, takže se ani nejedná o jeden velký příběh, ale o dobrodružství v Kongu a opět na sebe nenechá čekat, že se jednalo o stripy. I přes to všechno se albový ráz Hergému i tady povedl a Tintin pořád drží pohromadě. Lokace a vykreslení postav je jednoduché a teprve v dalších albech nám Hergé ukáže co umí. Do toho ten dobový kontext, opravdu se nacházíme v éře post-kolonialismu a je to vidět na každém kroku, přesto v tom nevidím nic špatného a nevhodného, rozhodně nic, co by si zasloužilo jakoukoliv cenzuru - jak se teď ve Francii snaží. Tohle je pořád Tintin a nebýt i tohoto alba, Hergé by se nedostal tam, kam tenkrát chtěl. Je to otázka vývoje a pokud chceme lidem dnes říct něco o rasách, etnikách, náboženstvích a kulturách, rozhodně není ideální zakazovat dobovou literaturu, nebo ji nějak měnit, takhle se nemá na čem stavět a nikdy nepoučíme. Ať je to, jak je to, pořád je toto ryze dobrodružná literatura, které je na trhu pořád jak máku a i zde se dětí mohou pobavit a i poučit a to ne jen z zjevného, co zamýšlel Hergé, ale i z toho, kam se posunula doba. Sorry, nevěřím tomu, že si to nějaké malé děcko dnes přečte a řekne si, tak takhle vypadají a chovají se černoši v Africe. Netřeba hýřit politickou korektností všude, kde se namane. Tohle je parádní Tintin a dávám 4 jen proto, že to není ještě ono a příběhově to trochu vázne. Každopádně je to začátek boje s Al Caponem a to je další přidána hodnota. Za mě super.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tintinova dobrodružství #01: Tintin v zemi Sovětů

Je to už komiksový dějepis, ale i na tu dobu je pořád slušně zpracované. Jakékoliv scény s auty, lokomotivou či letadlem jsou fakt prostorové a dobře podporují sled panelů za sebou. Takže chápu touhu po docenění tohoto komiksu (viz komentáře níže). I přesto, že je Tintin v začátcích a má svůj výraz, Filuta nevyjímaje, tak je pořád rozpoznatelný, akorát není tak detektivní a přátelský. Tady je Tintin na stopě a jde do boje. Pere se, bije se, střílí se. Je to jedna akce za akcí. Naprosto je vidět, že to vycházelo ve stripech, takže musí být vždy někde nějaké zakončení nebo posun do nové lokace. Přesto všechno to odsýpá a čte se dobře. Touha ukázat hnus a špínu komunismu se Hergému docela povedla, akorát při tom sledu akcí, není vidět ze SSSR mnoho, přesto dostatek. Hlavně nám ukazuje machinace a způsob jednání tajné služby aj. Je to opravdu dobové a musí se trochu určité věci brát s nadhledem. Karikaturní prvky a zdánlivá všemohoucnost Tintina je místy komická, ale on se ten komiks tak i tváří, a je dobré, že to neznevažuje nic z myšlenky a tématu, kterou chtěl Hergé rozvinout. Tohle je fakt jednohubka a už jen tím, že je i první, je jaksi na okraji a moc lidí se k tomu nevrací. Nevím ani proč a je to škoda. Tohle si zaslouží stejnou pozornost jako kterýkoliv jiný Tintin a ať chceme nebo nechceme, pořád je to Tintin. Hergé začal tady a docela by mě i zajímala ona nová kolorovaná verze. B&W verze ale funguje a když pominu dobový kontext a dobové zpracování, já se bavil a dávám 4 hvězdy (dal bych 4,5).

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Tajná válka

Na to, že už uplynula nějaká doba mezi předchozím čtením, tak musím uznat, že mi to na zážitku vůbec neubralo. Pořád je to skvělý komiks, který je skvěle a poutavě napsán. Do toho ta kresba, která z toho činí velmi nadstandardní a umělecké dílo. Navíc ta kresba se i hodí ke špionážnímu rázu komiksu. Do toho ty bonusy parádně doplňují příběh, akorát ten poslední bonusový sešit z akt Nicka Furyho místy nudil a opakoval se, ale když to člověk sjede na jeden zátah, přesto z to toho bude mít parádní zážitek. I když je vyznění pořád v marvelovském duchu, pořád se jedná v rámci hranic o velmi vydařené dílo, které přesahuje i další nesuprácké příběhy. Za mě jasných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Rychlé šípy (2. kompletní vydání)

K tomuto se nedá co dodat. Prostě pecka a skvost v každém svém detailu, na každé své stránce. Mám to už z dob 3. třídy a pořád slouží. Průběžně si tuto kolekci pročítám a pořád ji miluji víc a víc. Foglar mi paradoxně nikdy nesedl románově, ale komiksově ho hltám na každé stránce. I přesto, že by někdo mohl označit oné příběhy za překonané, pořád si myslím, že z nich lze něco vytáhnout a že se pořád do jisté míry nabízí i slovo aktuálnost. Na druhou stranu proč ne, moudra a způsob vyjadřování v podání Foglara jsou přece jen krásné a vznešené myšlenky a skutečně mu věřím, že chtěl pro děti to nejlepší. To dnes chybí a je o to větší nutností se tímto zabývat. Sám jsem viděl několik prvostupňových dětí, kteří si tuto knížku hýčkali jako svou třetí končetinu. Co se týče kresby oceňuji poměrně pestrobarevnou paletu kreslířů a každý z nich přitom obohatil svět Rychlých šípů na neskutečnou úroveň. Dr. Fišer je klasik a kreslí prostě báječně. Junek dostal malý prostor ale pořád dobré, i když se asi snažil držet se Fišerovy metody. Bohumír Čermák mi tam přidal jakousi lidovost, zkrátka že už to není jako kresba pohádky a něčeho co bylo dřív, spíš je to takové zachycení reálného světa. No a Markovi Čermákovi jsem dlouho přicházel na chuť, naprosto odlišná kresba, zajímavý je ten díl, kde mají ty obojživelné stroje z dřeva jak tam mají ty pingpongáče, tam je úplně vidět, jak byl Marko rozpolcený, protože ta kresba je náznak předchozího, ale zároveň i pokus o své umění. Pak už je to teda Marko, ale jak mně trvalo mu přijít na chuť. S přibývajícími komiksy jsem ale uznal jeho kvalit a už mi to nepřijde tak vyumělkované, jak kdyby mu tam někdo stál modelem, spíše sochou. Jediné velké mínus je absence onoho dílu Rychlých šípů na brigádě bez bublin, ale s textem pod panely. Ať je to jak je to, pořád je to nějaký vývoj a i když byl tendenční a autorům se údajně do toho nechtělo, přesto bych ho rád viděl v celé své velikosti. Jsou to pořád Rychlé šípy a prostě mě to zajímá. Klidně tam mohli před to dát nějakou anotaci nebo komentář, jak to odsuzují a co bylo kolem toho za tyjátr, ale prostě tam má být na A4. Přesto je toto nutnost mít. 5 z 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Dlouho očekávané integrálové vydání Thorgala. Jen to svým způsobem vydání působí dosti komicky, když vidíte 19-23. Do toho všeho Egmont sice dovydal to, co oficiálně chybělo, ale nedovydal to, co reálně chybělo. Navíc ona představa, že někdo fakt má komplet - mně chybí 3 - tak ta realita v knihovničce vypadá fakt komicky. První 2 CooBoo ála Albatros, pak Modrá Crew, pak BBart v HC a ještě první vydaný sešit v ČR od S-Pressu - do toho se připletl Egmont a završí do integrálem. Ne, že bych nebyl šťastnej, ale vypadá to jako pěst na oko. Pořád si myslím, že kdyby se vydal Thorgal od 1 v integrálu, že by to šlo s prodeji lépe. Do toho i tak sám nechápu, že se tato kniha prodává málo. Pořád je to Thorgal, kterého tady kdekdo opěvuje a navíc v pevné vazbě a s 5 alby uceleného příběhu. Co víc si přát! Tak, kde je problém? Proč spousta lidí nadává, že Thorgal je nedovydaný a když už se něco rozjede, tak ticho po pěšině. Tohle je přitom i parádní Thorgal, který přitom nevyžaduje nijak velkou znalost předchozích příběhů. Ano, je to s nimi lepší požitek co si budem, ale jde to i tak, což opravdu oceňuji. Rosiński a Van Hamme v nejlepší síle. Sám se těším na další příběhy a mám možnost je číst elektronicky, ale mně to za to nestojí a raději si počkám na pořádnou edici.
Kdo zvažuje koupi tohoto příběhu, ať neblbne a upaluje do obchodu. Tady vše funguje, jak má a hlavně je to pořád Thorgal. Skvělý a temný příběh v 5 albech tady máte a fakt to baví. Thorgal dostává nálož a líbí se mi ta lidská stránka příběhu a kolem postav. Za spoustu věcí Thorgal nemůže a přesto jsou ty následky fakt nepříjemné. Já jsem pořád nadšený a i když už nejsem ten malý kluk, který čítal Dítě hvězd do zblbnutí, pořád mě to baví, jen v Thorgalovi hledám jiné hodnoty. Za mě plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Oddychovka a jednohubka a na to, že to je vlastně seznamovák, se to docela podařilo a ani jsem nepotřeboval víc. Prostě mě to hodilo do víru událostí a jediné co mě štve je, že nemám další díly. Kresba je prostě fantastická a velmi prostorová. Zvlášť při pronásledováčkách to prostorově vypadá působivě. Koloring žeru a zapadá mi do viktoriánské Anglie. Parádní holmesovská fikce. Proč ne. Dávám 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Pohádka o zlobivé kryse (pevná vazba)

Četl jsem to nedávno podruhé a pořád mě to skvěle bavilo. Čím dál víc mě uchvacuje kresba, díky které si dokážu vše dobře představit. Byť je hodně věcí náznakem, pořád je to silný a emotivní příběh a docela jsem i rád, že akcentuje rodinu a rodinné hodnoty, jen ne vždy od těch pokrevních členů rodiny. Tohle beru a pořád zůstavá plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Lex Luthor: Muž z oceli

I po několikerém čtení je to pořád skvělé. Jednoduchý, nicméně propracovaný scénář, který nám jasně dává najevo, oč jde, a kresba mu jde skvěle na ruku. Bermejo a Azzarello se hledali až se našli. Takhle si já představuji moderní suprácké komiksy. Jiný způsob, jiná optika, jiné pojetí a přitom respektovat co už bylo. Za mě proč ne. Tady plných 5.
PS: tento komentář je aktualizace komentáře DCKK verze.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterixova dobrodružství #37: Asterix v Itálii

Jediné co je tzv. špatně je že to nemá ten Goscinnyho švih (nebo Uderzův). Prostě je to Asterix, má to ty prvky Asterixe, ale něco tomu prostě chybí. Bavím se a má to logiku, ale prostě ty narážky a humor je málo rozvinutý - tím to asi bude. Každopádně ten nápad s italskými kmeny v době Říma byl geniální nejednalo-li by se o závod, ale něco tématicky stálejšího, asi bych se bavil víc - jinými slovy, být to třeba road trip, quest, aj. asi by to nebylo tak zrychlené a prostříhané. Každopádně je to pořád pocta Asterixovi tím lepším způsobem. Jak se píše v komentářích, kvalita jde vzestupně nahoru a opravdu se už nemohu dočkat na další díl - Dcera Vercingétorixe už vyšla, tak šup sem s ní.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XXXIII-XXXVI

Evidentně nejslabší integrál, ale je to dáno dobou. Jednak hodně let uplynulo, jednak umřel jeden z otců a druhý to předal dál. To udělá hodně a je vidět, že ten skrytý humor, který Uderzo a Goscinny skvěle ovládali, je novým autorům cizí, resp. snaží se, ale je to trochu na sílu. Je dost možné ale, že po nějaké době se natolik etablují, že to bude mít svou vlastní kvalitu rovnou s originálem. Nejhorší by bylo, kdyby se autoři točili a z Asterixe se tak udělal monopol typu stejné kresby, v jejímž duchu se budou dělat plytké příběhy jen aby byly. Trochu to vystihuje nový animák, ale doufejme, že komiks to nijak významně nezasáhne.
Jinak k jednotlivým dílům, to evidentně táhne Nebe mu padá na hlavu. Velmi vtipné a velmi originální. To je prostě pecka. Narozeniny jsou přehlídka variací na Asteixe v podání jeho přátel. Půlka této části fakt nudila a šlo fakt jen o poctu - prostě narozeniny. Ale pořád máme původní tvůrčí duo nějak pohromadě a to tady v tomto dílu táhne. Zbylé dva díly už jsou od nových autorů a trochu drhnou. Nicméně, četl jsem je teď podruhé a s nějakým odstupem a zas taková hrůza to nebyla. Nemělo to ten švih a šmrnc původního Asterixe, ale pořád to šlo a pokus kulturně zařadit Pikty do univerza se docela podařil. Evidentně to dělají i fanoušci série. Papyrus se také docela povedl některé prvky fakt obohacují svět Asterixe tím lepším. Zejména Archeopterix a jeho les byl pastvou pro oči. Miluji stromy - jako Idefix.
Dávám nakonec 4, ale raději bych dal 4,5. Fakt to není tak dobré jako to předtím, nicméně pořád to drží pohromadě a baví to.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XXIX-XXXII

Už to trochu slábne, ale já vám nevím, já se pořád bavil a mám prostě pro Asterixe slabost. Růže a meč krásně ukazuje už tehdejší feminizaci a to si vemte, že se jedná o rok 1989. Humor byl dílu vlastní a já ho bral všemi deseti. Galéra byla zmatená a určité prvky ohledně kouzelného nápoje byly takové úsměvné a jenom díky tradici Asterixe jste nad tím mávli rukou. Některé pasáže ohledně pronásledování a střih s Římem byly dobré, jinak byl ale tento díl takový neuchopitelný po asterixovsku. La Traviatta byla fakt parádní, to mě fakt bavilo a ten humor kolem byl fakt povedený. Rodiče našich protagonistů tak pobavili. No a Galský školní rok je jednohubka, jejíž přidaná hodnota tkví v autorství Goscinnyho. Jednotlivé příběhy jsou kolísavé kvality a mě opravdu nejvíc bavil Idefix s kohoutem. Holt Uderzo ty zvířata umí fakt skvěle intepretovat napříč sérií. Ještě bylo dobré Jmelí a Latina. Jinak prostě krátké příběhy no, které zaujmou fakt skalní fans (mnou nevyjímaje). Přesto zase dávám plných 5 - pořád jsem se bavil plnými doušky.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XXV-XXVIII

Tohle už není klasický Asterix, ale je pořád vidět, že Uderzo byl dostatečně ovlivněný svým zesnulým parťákem. Tohle jede na vlně klasického Asterixe a fakt mu důstojně sekunduje. Ve Velkém příkopu je ještě vidět, že byl Uderzo trochu zdrženlivý a nechtěl se moc rozletět a spíš nám naservírovat Asterixe, jak ho známe, přesto ale pobavil a Uzenáč byl fakt super running joke. Odysea a Syn mě opravdu moc a moc bavily. Jeden nás zavede do krásného Orientu a druhý zase srší humorem. Nemám co dodat. Hlavně ty šípy v poušti a pak chrastítko. Bomba. Rahazáda byl pořád dobrý díl, ale chyběl mu švih a dynamika a jak se lítalo, tak se furt skákalo z místa na místo a působilo nekonzistentně. Přesto to ale pořád pobavilo. Dávám plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XXI-XXIV

Můj druhý oblíbený integrál. Dárek od Caesara je fakt krásná ukázka jako funguje civilizování a já se fakt bavil. Zámořská plavba je 1000x lepší než film. Nechápu, že ho tak zmatlali. Tohle byla jízda sršící vtipem. Hudryhudrák zabil. Obelix a spol. je další skvělý politický díl a ukázka jak funguje další etapa civilizace a civilizování. No a Belgové jsou sice přímočařejší ze všech 4, za to ale vtipní a to honění si trika fakt bavilo. Škoda, že to je labutí píseň páně Goscinnyho. Končí klasický Asterix, jak ho známe. Tady zase dávám plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XVII-XX

Tohle je asi nejlepší integrál, resp. tento a pak následující. Tyhle dvě knihy mě bavily ze všech nejvíc. Každý díl byl perfektně vyvážený a vtipný. Sídliště bohů krásně nastiňuje politickou scénu v rámci civilizování a člověk si tak říká, že nelze vše řešit klasicky po armoricku. Vavřínový věnec je bývorný. Ten byl fakt ujetej a vtipnej a ten Řím v podání Uderza žeru. Věštec je trochu ohraný vlivem animáku, ale pořád mě bavil a humor byl lepší než ve filmu. No a Korsika byla asi top, to jsem těžce nedával a co strana to výstřel až na měsíc. Vtip za vtipem, evidentně Korsika leží Francouzům v žaludku jako nějaká kuriozita i doteď. Za mě plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix XIII-XVI

Asterix prostě jede a já s ním. Kotlík byl hodně, hodně vtipný a peníze vonící po cibulačce mě vždycky dokážou rozesmát a do toho ten výběrčí, který dává na výběr odpovědi formou dotazníku, no paráda. Hispánie byla přímočará, za to ale krásně španělská a zase ty reálie. Nesvár byl příjemně politický a poučný, hodně pobavil. No a Švýcarsko bylo boží, nevím, jestli záměrně, ale některé vtípky fakt přežívají - kukačka, trezor, sýr s dírama. Hlavně památné pasáže typu, zase mi tam spadl kousek chleba. No luxus. Musím dát zase 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix IX-XII

Nemám co dodat - zase. Normani jsou brutálně vtipní a já se fakt smál, Asterix legionářem byl také super. Slavný štít byl asi svým humorem TOP a olympijské hry nám zase předvedli další kulturní vložku. Obzvlášť oceňuji ty kulturní detaily, které Uderzo nakreslil. Konkrétně mám na mysli řecké a římské prvky. TO si fakt užívám. Opět plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix V-VIII

Asterix se etabloval a přibývání dílů na sebe nedalo dlouho čekat. Jedeme na vlně asterixovského zlata. Už tenkrát to Uderzo uměl a Goscinny mu šel skvěle na ruku. Cesta kolem Galie udělá velmi kvalitní průřez "dobovými" reáliemi. V Egyptě to hýří humorem a samotný animovaný film je jeho věrohodnou adaptací. Souboj náčelníků fakt pobavil a Británie jakbysmet. Jen mě mrzí nejednotnost jmen (filmy vs. komiksy). Mělo by se to nějak sladit, ale na to už je trochu pozdě. Británie mě jinak obzvlášť bavila, protože ten humor je fakt originální. Ta tzv. rivalita mezi Francouzi a Angličany je asi všem známá a tudíž se dobře paroduje. Nemám co dodat, plných 5.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.1.2020 | Asterix I-IV (2. vydání)

Když pominu fakt, že kresba postav se teprve formuje, tak prostě parádní jízda. Už tenkrát ty díly měly šmrnc a co si budem, už od Zlatého srpu jsou postavy mnohem blíž rozpoznatelné. A opravdu už od druhého dílu už to začíná asterixovatět a obelixovatět. Nejlepší asi Asterix gladiátorem, protože ten střet kulturu je zde parádně zmáknutý. Samotný díl z Góty byl ale také velmi vtipný a poštvat je proti sobě a ještě je to ve schwabachu, no paráda. I když to má dnes 60 let, pořád to pobaví a pořád je to dosti nadčasové. Jediné velké výhrady mám k edici samotné. Jednak, že už tenkrát nepřemýšleli a nedali tam obálky jednotlivých dílů (viz novější vydání) a za druhé ty chyby v grafice - to je fakt neuctivé, nevím co se v Egmontu dělo, že to takto nechali jít ven.

mearez
mearez | 1.1.2020 | Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 2

Ohledně tohoto omnibusu mám velice rozporuplné pocity. Prvotně mě štve moje osobní blbost, že jsem si nekoupil lepší omnibus, který by se mi líbil více, ovšem netřeba plakat nad rozlitým mlíkem.
Úplně první věc, která mi z prvu vadila skutečnost, že v knize nebylo moc odpichových bodů pro fanouška Star Wars, aby se zorientoval. Samozřejmě nepotřebuju žádné rasy, co už jsme viděli ve filmech, ale ze začátku jsem spoustu věcí moc nechápal, protože se moc neorientuji ve SW lore před Skrytou hrozbou. Jedie taky moc nemusim (což je celkem ironický), takže spousta věcí mi zde připadala hodně zkratkovitých, a hlavně otravný a nedůležitý žvásty o Síle mi strašně vadily (třeba neustále opakovaný fakt, že jedna z postav vidí jen pomocí Síly). Ovšem klobouk dolů autorům, že dokázali vystavět ke konci i kvalitní příběh (samozřejmě v rámci SW Expanded universe), kterej jsem si ke konci užil. Za sebe můžu říct, že poslední část odehrávájící se deset let po hlavních událostech této knihy, je podle mě nejlepší částí knihy. Konečně autoři upustili od nudných a nedůležitých bezcharakterních postav a uzavřeli příběh důležitým a propracovaným postavám.
Ovšem pro filmového fanouška, nebo člověka, kterej se sotva orientuje v Legendách i v novym kánonu je tahle kniha spíše napodobenina SW s více světelnejma mečema, která v kontextu filmový ságy neni absolutně důležitá. Na čtyři to neni, ale 3 jsou zase moc málo. V tuhle chvíli za mě teda lepší 3*.

krvinka56
krvinka56 | 1.1.2020 | Zaklínač #03: Prokletí vran

Pohodová zaklínačská oddychovka s nepříliš povedenou kresbou. Ano na knihy to nemá ale na chvilku zabaví. Ale jelikož mám zaklínače rád byla povinnost si toto dílko nechat nadělit.

SNUFKIN
SNUFKIN | 31.12.2019 | Muminek #3

Genialni.

SNUFKIN
SNUFKIN | 31.12.2019 | Arnal a dva dračí zuby

Nejlepsi cesky komiks.

rewkon
rewkon | 31.12.2019 | Ms. Marvel #02: Generace proč

Z mého pohledu je Ms.Marvel vtipný mainstreamový komiks který prostě funguje i když do žánru nepřináší nic moc nového, ale mám ho rád a v klidu jsem se u něj od reagoval .

karl173
karl173 | 31.12.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Napíšu to rovnou, Zpráva pro Adolfa je jeden z nejlepších komiksů roku 2019 ( prozatím první díl ) a určitě nejlepší manga, kterou jsem zatím četl. Po pár stranách si člověk myslí, jak je jasné jakým směrem se bude příběh odehrávat, ale po první stovce stran zjistí, že ví prd. Příběh je neskutečně zamotaný a přináší jedno překvapení za druhým. Zároveň je vše naprosto reálné a čtení je dosti poučné. Tento komiks má sílu nejen ve formě vyprávění, ale i v příběhu samotném a samozřejmě je to dáno tím, v jaké době se odehrává. Pro nás je toto téma velmi silné, a asi i díky tomu je Zpráva pro Adolfa tak žádaná. Nicméně dalším plusem je také kresba. Smysl pro detail a dobře zvládnuté tempo je další silnou stránkou této mangy. Kniha je opravdu tlustá a není tu tolik akce, aby se to četlo blesku rychle jako např. Alita. Ale i přesto, že u čtení strávíte poměrně delší dobu, tak vám to bude utíkat a úplně zapomenete na čas. První díl je tedy skvělý a já se co nevidět pustím do druhého svazku s velkým nadšením. 5*

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 31.12.2019 | Abe Sapien #01: Dýka z Lipu

Příběh docela šel, ale myslím si, že se dalo více pracovat s postavou Abea.

perak
perak | 31.12.2019 | Mistr meče

Další povedený příběh od Xaviera Dorisona využívající jeho oblíbenou šablonu osamělého hrdiny, který pro nějaký důvod (čest, pomsta, slib, ...) neváhá nasadit život, aby dosáhl svého cíle. Dorison však vždy dokáže vytvořit nové kulisy, v nichž se jeho příběhy odehrávají a těchto kulis využít k dobrodružnému a napínavému příběhu. Ne jinak je tomu i u Mistra meče a knihu mohu jen doporučit.

perak
perak | 31.12.2019 | Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky

Tak toto mne zklamalo. Přesunutí z temné viktoriánské Anglie do westernového prostředí se úplně nepovedlo. Sevřené kulisy Londýna vyprávění svědčily více než rozlehlé pláně Divokého západu a především samotný příběh hodně pokulhával bez napětí, překvapení a pomáhal si málo uvěřitelným náhlým zjevením postav. Ani kresba nepomohla, sice není špatná, ale k Mignolově stylu se podle mne nehodí.

Alfi
Alfi | 31.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Fakt som sa vôbec nechytal. Nedávalo to žiaden zmysel. Akože relatívne pekne kreslené, ale samý blábol. Neskúšajte rozmýšľať kto a prečo robí to čo robí.

sedw
sedw | 31.12.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #02: Joker miluje Harley (paperback)

Tak toto bylo hodně špatné, začátek byl tragický, příběh s Jokerem byl o něco lepší, ale pořád se to z vod hlubokého podprůměru nedostalo. Nevím, co bych mohl na tomto komiksu pochválit.

SomeOne
SomeOne | 31.12.2019 | Star Wars: Aphra, Citadela hrůzy

Po předchozích dílech, které mě hodně bavili, zde máme pokles kvality. Aphra u mě jako samostatná postava nefunguje, nejlepší byla v předchozích dílech, kde dělala poskoka Vaderovi, tam mě i docela bavila, jinak je to pro mě dost nudná postava. Kresba v prvním příběhu není úplně povedená, připomíná mi kresbu z Doctora Strange, kterého u nás teď vydávala Crew. V ději jsem se občas trochu ztrácel. Kresba druhého příběhu se mírně vylepší, nejhezčí jsou asi obličeje postav na některých panelech, kde vypadají jako jejich představitelé. Po příběhové stránce je Citadela hrůzy docela nezáživným příběhem, ovšem dokáže zabavit.
Škoda, že zde v hodnocení nejdou dávat půlhvězdičky, dávám 3, 5*.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.12.2019 | Modrá Crew #03 - Batman vs Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem

Jsem poměrně zaujatej, z toho komiksu jsem byl za mlada hotovej. Teď jsem to dočetl znova... A mám z toho fajn pocit, líbí se mi to prostě a nejradši bych napalil 5*, ale z objektivního hlediska to nejde. Začalo to průměrné, co se týče scénáře, pak se mi to zalíbilo, je to akční béčko se vším všudy, a to mám rád, má to i svůj osobitej styl humoru, jemuž se nebudete smát nahlas, ale vnitřně se pousmejete :D což si drží celou dobu, akční béčko styl, odsypa to, jediný na čem se pozastavíte je bisleyho malba, která je famózní, úchvatná, posouvá komiks o třídu výš...plastická malba je super, kupodivu mě též víc zaujali zaporaci, scarecrow je pořádně hororovej, ale ok , i Batman je stylového, narachanej a bez masky vypadá drsné. Ke konci jsou cca 2-3 strany, kdy bisley použije ty svoje "infantilní čmáranice", jak tu někdo zmínil... Ale i ty jeho čmáranice máj styl, ve mně to buď dojem, že konec odflakl, fakt nevím, zda tohle dělá záměrně. Ale ještě jednou, kresba je unikátní. Osobitá, stylová, jiná...tohle vždycky ocením. Alan grant... Dokola se mi stále pletl s Alanem Moorem a Grantem Morrisonem. :D tyhle 3 jména, .. že jsme nevedel, kdo psal Loba. Alan grant píše akční zabijácký béčka, co ale nejsou pitomý. Ten styl se dá přijmout. Vemte si, že je to 28 let starej komiks a pořád se bude držet minimálně na průměru. V podstatě i ten překlad je stylovej. Jasné, někomu se to líbit nemusí.... Ale když to sečtu, tak je tohle nadčasový dílo. Minimálně v m subjektivním názoru a pocit z něj jsem měl mnohem lepší než že stávajících nhm, kde nebyl pocit žádnej a dával jsem průměr. Nakonec 5* dám. + Přelouskany to máte za hodinu i s delším prohlížením kreseb, z nichž některé by byly luxusní plakáty. Třeba hororovej scarecrow do pokojíčku dětem ... :)

MEGA
MEGA | 31.12.2019 | Muži hněvu

Fajn jednohubka. Nejlepší části jsou určitě flashbacky. Strašně to táhne dolů akce, kde Aaron až moc tlačí na pilu. Postavy jsem si zrovna taky moc neoblíbil, ale čte se to dobře a kresba k tomu sedí. Takový horší 4*

SNUFKIN
SNUFKIN | 31.12.2019 | Komunistický manifest

Pure Evil.

SNUFKIN
SNUFKIN | 31.12.2019 | Ms. Marvel #02: Generace proč

Hloupy a kresba navic nic moc.