RaptoR
M RaptoR | 5.5.2020 | Caravaggio (pevná vazba)

Milo Manara stvořil výbornou fresku, ve které dokázal oživit i staré mistry jako Piranesiho nebo Vasiho. Naprostá pecka :)
http://geekcave.cz/comics/recenze/caravaggio

Norri
M Norri | 4.5.2020 | Disney Zlatá klasika #03: Carl Barks a auta v Kačerově

Takhle mají vypadat kačeří příběhy! Stačilo prvních pět panelů na to, abych se nahlas chechtal Skrblíkovu zoufalství, že už neví, kam dát peníze. A takové jsou všechny příběhy v knize - vtipné a parádně nakreslené. Za ty by bylo pět hvězdiček jasných.
Celá kniha má však jedno velké ALE! Tohle není komiksová kniha, ale encyklopedie. Je to encyklopedie automobilů v Kačerově. Úvodní pojednání je sice zajímavé, ale příliš dlouhé. Usnul jsem dřív, než jsem se dostal k první stránce komiksu. Po pár krátkých příbězích přišel další blok dlouhého textu a pak zase a zase… Kniha je rozdělena do několika tematických celků složených z několika stránek textů a několika stránek komiksů. Každý blok se na automobilismus v Kačerově dívá z jiného pohledu. Některé informace se bohužel několikrát opakují a tak to, co se zpočátku zdálo zajímavé, se postupně stává únavným. Proto se mi čtení této tenké knihy protáhlo na několik večerů, neboť jsem u těch příšerných textů pokaždé usnul.
Takže bych prosil ještě alespoň jednoho Barkse, ale bez přílohy…

MarvelLover
MarvelLover | 4.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

No, začnu tím, že jsem veliký fanoušek seriálového Arrowa, takže pustit se do této komiksové série pro mě byla jasná volba. Ideální start pro nové čtenáře? Hele, tak to nevím. Četl jsem už i první 3 knihy Flashe a ten mi přišel jako mnohem lepší pro nás nováčky. Každopádně devátý kruh a Emiko Queen mě opravdu nebavili ani v seriálu ani v komiksu. Příběh pro mě nebyl nijak moc zajímavý, ale rozhodně se pustím do dalších dílů, hlavně kvůli lásce ke Green Arrowovi. Kresba od Otty Schmidta mi teda vůbec nesedla.

Skot
M Skot | 4.5.2020 | Mrtvej svět

Velké očekávání a velká reklama jako obvykle u intelektuálního komiksu. Anatomie dívčí puberty s nekonečnými vzpurnými dialogy , kniha se vleče, některé postavy se jen zbytečně mihnou bez vlivu na děj, kresba vedlejších postav splývá a pochopení děje příliš nepomáhá. Konec toto dílo vylepšuje, pád do reality bolí , intelektuálku více než ostatní. Pokud mám ale srovnávat s Černou dírou tak tato kniha na ni nemá . Za konec 4 hvězdy jinak 75%.

karl173
M karl173 | 4.5.2020 | Goon #05: Zvrhlé choutky

Na Lonely street se přiostřuje a páter si našel nové vojáčky. Jsem zvědavý jak tohle bude pokračovat. Jinak jsou zde opět nějaké ty jednohubkové povídky, které stále umí pobavit, ale už začínají být trošku monotónní a chtělo by to si od nich dát trošku oraz. Jinak ale stále stejná kvalita. 4*

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 4.5.2020 | Nesnáším Pohádkov #01: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

Pecka! Najzábavnejší komiks, aký som za posledný rok čítal. Smial som sa jak blázen celý čas, už aj priateľka sa na mňa pozerala, či mi náhodou nešibe. Podobné Lobovi, ale minimálne o úroveň lepšie!

Good Games
Good Games | 4.5.2020 | Nesnáším Pohádkov #01: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

Dokonalo šialená zábava! Hravá kresba, svieži scenár plný vydarených hlášok, sympatickí hrdinovia a množstvo useknutých končatín. Od začiatku do konca som som sa uchechtával a výborne bavil. Celá recenzia

Fry
A Fry | 4.5.2020 | Bleach #18: The Deathberry Returns

Bleach #18: The Deathberry Returns - Začíná to docela slibně, jelikož tak dlouho očekávaná poprava je konečně tady. Přesto však průběh probíhá zcela jinak, než nám bylo v několika předchozích knihách podsouváno a mám za to, že měl autor celou strategii rozvoje zápletky dobře promyšlenou. Hlavní souboje a očekávané zvraty jsou tak prozatím odsunuty na neurčito a čas se vyplňuje souboji vedlejších postav, které mají v rukávu vždycky nějakou tu zásadní techniku. Takže ano, trochu se to natahuje, ale nevidím v tom vyloženě propad kvality ... Za mě 4*!

faster86
faster86 | 3.5.2020 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Hezky nakreslené jak dětský animák na nově v sobotu v 7:30 v 90tých letech. Strašná hromada postav, a dějových linek. Je tu spousta zajímavých nápadu (manhunter studuje lidi skrz televizi, propagační video v kině před filmem, boxerský zápas kde je hojná účast budoucých/úřadujících hrdinů, WW u rákosniček, superman jako státní zaměstnanec ......) Při čtení sem si říkal že dám 3⭐ protože mně to nijak zvlášť neodpálilo na mars, ale když sem se nad tím zamýšlel po přečtení, tak si to 4 zaslouží užkvůli tomu, že je to superhrdinský komiks který vlastně vůbec superhrdinský není.

Moon
Moon | 3.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Ušlo to, ale spoustu částí co jsem četl, jsem se nudil s pocitem, že jsem to četl a viděl snad po 100té.

Moon
Moon | 3.5.2020 | Ú.P.V.O. #05: Černý plamen

Jedno velké epické dobrodružství. Za mě jedna z nejlepších knížek.

Matthew
Matthew | 3.5.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

Nezkrotný Bersekr 1 je moc fajn úvod většího příběhu s příjemnou kresbou. Poznáme hlavní postavy a co mají společného. Víc ale nic. Snad pokračování přijde co nejdříve. Oceňuji, že Comicscentrum vydávalo i za virové krize!

Good Games
Good Games | 3.5.2020 | Magic The Gathering: Chandra

Magic the Gathering: Chandra je komiks plný bojov, akcie a hlášok. Nejedná sa o nič výnimočné a náročnejší čitatelia spokojní nebudú, ale ak ste fanúšik alebo máte radi jednoduchšie komiksy plné akcie, Chandra vás na chvíľu dokáže zabaviť. Celá recenzia.

tom173
tom173 | 3.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Jedna velká řežba s Banem, který nadopovaný venomem přijíždí do Gothamu aby si vzal zpátky Psycho Pirata, který mu jediný pomáhá od bolesti a závislosti právě na tomto jedu. Působí to docela osudově a epicky, hlavně díky kresbě Davida Finche, který do toho dává maximum. Je tu pár opravdu skvělých momentů, ale taky pár věcí co mi v téhle sérii vadí. Proč musí mít Batman neustále stejnou taktiku, že se nejdříve nechá zmlátit? To jak nakonec Banea poráží mohl King taky asi vymyslet nějak líp. Jinak to pořád funguje skvěle a udržuje kvalitní standard. Epilog s Gotham Girl super, sešit s Bažináčem už slabší.

tom173
tom173 | 3.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Tak z tohohle jsem nadšenej. Je to jedna velká batmanovská akce a la mission impossible. Už první sešit naznačuje v jak tísnivém a napínavém duchu se to celý ponese. Libí se mi jak King ztvárňuje batmanův vesmír na poměry znovuzrození velice ponuře. Catwoman tady není sexy zlodějka, ale vyloženě vražedkyně a mrcha co se s tím nepáře (nakonec bylo teda všechno trochu jinak, ale nebudu spoilerovat). Obvykle nehledám v superhrdinských komiksech logiku, ale na batmana střílí stovka vojáků a on vesele běží dál. Posléze si páteř spraví tak, že ji přelomí na druhou stranu (to jsem pochopil až ze zdejších komentářů,nenapadlo mě že něco takového by někdo myslel vážně) Pár momentů je teda trošku mindufck, ale jak píšu nechci v batmanovi hledat nějakou logiku a hodnotím v rámci žánru. A v něm to funguje skvěle. Z Banea jde docela strach a celou dobu jsem držel hrdinům pěsti, škoda že všichni nakonec vyvázli bez ztráty kytičky, příběhu by to asi slušelo více. Knihu uzavírají dva sešity o vztahu mezi batmanem a catwoman a hezky vypointují celou knihu. Závěr motivuje ke čtení pokračovaní, protože zajímavých linek tu T. King rozehrává dost.

Carnage
Carnage | 3.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #097: Superior Spider-Man

Za mě je Slottovo Spidey run jeden z nejlepších v poslední době a vím jistě že v tom nejsem sám. Je škoda že UKK3 sežrala tu hlavní Superior řadu protože to je rozhodně o třídu lepší než to co je v tomhle NHM (ale zase tohle jsem narozdíl od celýho hlavního Superiora nečetl) a když je to představovací kniha tak se divím že to je bez sešitu ve kterym se Otto s Peterem prohodí. Tak jako tak tu ale máme arrogantního a egocentrickýho Parkera/Otta a je to prostě zábava číst. Spíš je škoda že v tom jednom sešitu vidíme jen tak bokem že porazil Wolverina, zrovna ten souboj bych vidět chtěl :)

karl173
M karl173 | 3.5.2020 | Superman: Rudá hvězda

Samozřejmě název samotný a celý nápad Marka Millara je zajímavý, ale k tomu je třeba přidat mnohem víc, aby z toho byl skvělý komiks. Naštěstí Millar na to jde dobře a pohledem, který jde poměrně ze široka, ale zároveň ne tak moc, aby se z toho stala nepřehledná splácanina postavená na jediné myšlence. Bohužel jedna kniha se v určitých událostech nemůže příliš moc hrabat, a tak v některých momentech dochází ke zkratovitosti.
Kresba je přehledná s hezky poskládanými panely a nemám nic konkrétního co bych vytkl. Jen si myslím, že by se zde hodila nějaká originálnější kresba, která by ještě více zdůraznila jiný pohled na Supermana.
Celkově jsem ale spokojený a jsem rád, že jsem si mohl tento komiks přečíst. Nicméně k dokonalosti mi něco chybělo. Možná je to i tím, že se až tolik nevyžívám v alternativních realitách, které dost často změní jen pár věcí a jinak se jede ve stejném duchu. Možná by tomu pomohlo více sešitů, ale těžko říct. Millar si každopádně zaslouží pochvalu. 4*

Norri
M Norri | 3.5.2020 | Disney Zlatá klasika #02: Romano Scarpa

Po Donu Rosovi je pro mě kniha příběhů Romano Scarpy zklamáním. Pokud bych to měl shrnout, tak tomu asi chybí vtipnost Rosových příběhů. Nejzvědavější jsem byl na Mickey Mouse, protože ho prakticky vůbec neznám, ale ten pro mě je největším zklamáním. Nelíbí se mi jeho kresba a příběh je příliš dětský. V prvním kačeřím příběhu s čočkou se mi líbila pointa Rafanovic business plánu. Celkově je první příběh nejzajímavější v knize. Vtipné momenty měl i třetí a zároveň poslední příběh s Donaldem a Bludným Skotem, ale jinak nic extra. Teda až na to, že jsem ho četl 3. května. Líbily se mi Scarpovy předmluvy a úvodní povídání o jeho životě.

Fry
A Fry | 3.5.2020 | Bleach #17: Rosa Rubicundior, Lilio Candidior

Bleach #17: Rosa Rubicundior, Lilio Candidior - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela namístě. Ičigo už téměř čtyři volume stále trénuje techniku 'Úplného vyvolání',
a tak se do hlavní role staví Rendži Abarai. Nicméně bez Ičiga to tak trochu není ono a podepisuje se to i na kvalitě vedlejších zápletek, které by se už mohly lehce zredukovat ... Za mě 4*!

kaylin
kaylin | 3.5.2020 | Zbláznění: Mánie, deprese, Michelangelo a já

Kniha "Zbláznění: Mánie, deprese, Michelangelo a já", respektive její autorka Ellen Forney, skvěle využívá komiksové médium, především pak kresbu k tomu, aby vyjádřila svoje pocity, aby vyjádřila svoje stavy, které by šlo jen těžko popsat slovy. Kresba je v tomhle směru mnohem expresivnější, dokáže lépe vyjádřit pocity, už jen proto, že v ní každý může vidět něco trochu jiného. Tohle je na komiksu skvělé a Ellen ví, že to může využívat. Její fotografie ze skicáku jsou prostě parádní, stejně jako to, jak se přímo pro komiks snažila vykreslit nějaké svoje představy. A je to úchvatný náhled. Kniha "Zbláznění: Mánie, deprese, Michelangelo a já" představuje osobní zpověď, ale zároveň je skvělou ukázkou toho, jak je komiks bohaté médium co všechno dovede vstřebat a předat čtenáři. Knihu "Zbláznění: Mánie, deprese, Michelangelo a já" by si měl rozhodně přečíst kdokoli, koho téma zajímá, ale především bych to doporučoval lidem, kteří slepě nedovedou pochopit, jak duševní nemoci ovlivňují jedince, kteří jimi trpí.

trudoš
trudoš | 3.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #043: Iron Man: Extremis

V Iron Man: Extremis funguje přesně to, co u New Avengers: Útěk ne. Totiž, přestože jde o rozjezd nové série, příběh je ucelený a dá se číst samostatně, přičemž se soustředí výhradně na to, co se děje tady a teď a ne v minulých dílech. Jen je škoda, že neznalec historie Tonyho Starka příliš neocení upgrade jeho ocelové zbroje, takže tenhle zvrat působí v ději zákonitě jako vynucené klišé. Pro fanoušky postavy je to však mezník mezi starým a novým, což ještě v závěru podtrhuje hrdinovo vypořádání se s padouchem, které jde tak trochu navzdory standardním superslušňáckým hodnotám.
Jinak je to ovšem klasický Warren Ellis - na jednu stranu orodující za vychytávky moderních technologii a zároveň v druhém plánu před nimi varující. Za všech okolností ale vtipný, sarkastický a cynický. V důsledku všeho zmíněného je Extremis jednoduchou akční jízdou, jejíž spád je umocněn realistickou kresbou Adiho Granova, která působí hodně digitálně, ačkoliv digitální podle všeho není. Bezvadná jednohubka.

trudoš
trudoš | 3.5.2020 | Návrat do údolí stínů

Přiznám se, že jsem od autorského komiksu Petra Kopla čekal i víc, než prvoplánový příběh s lehce kýčovitou atmosférou dorosteneckého hororu. Nemluvě o tom, že mnoho motivů zůstává nedořešených a konec je víceméně otázkou čtenářovy fantazie. Kresby jsou přitom paráda, Kopl v celostránkových ilustracích jednoznačně dokazuje, že mu komiksové umění vysloveně koluje v žilách. Jen kdyby se (na můj vkus) tolik nepodbízel módním trendům, kvůli čemuž postavy působí maličko lacině. To je samý „in“ účes a „cool“ schopnosti, ovšem sympatie nula, nula nic.
Ale abych jen nehaněl - vyprávění má hodně dobrý začátek, kdy čtenář lítá v souvislostech a zároveň trne napětím, přičemž pavoučí infekce působí skutečně děsivě. Bohužel, druhá půlka příběhu už je po dějové stránce průhledná a především, jak už jsem jednou naznačoval, neukončená. Snad se jednou, možná, u někoho dočkáme pokračování a já budu mít šanci názor na Návrat do údolí stínů přehodnotit. Prozatím však zůstávám u nepříliš spokojeného dojmu.

kaylin
kaylin | 3.5.2020 | Bludiště

Komiks "Bludiště 1" je, co se kresby týká, naprosto skvělý Burns. Je vyspělý, má svůj styl dávno zažitý a dovede přijít s obrazy, které jsou prostě natolik jedinečné, že jsou neopakovatelné a originální. V tomhle směru je prostě Charles Burns unikátní. Nelze mu moc vytknout a některé jeho výtvory jsem si skutečně prohlížel pěkně dlouho. Ne, abych v nich našel smysl, nebo alespoň ne nutně takový, který v něm viděl autor, ale prostě jsem v tom chtěl odhalit něco víc. A je to krásné, je to zajímavé, je to pořád nevšední. Ale pak je tu celkový příběh, který je na 64 stránkách nerozvinutý, je nudný a nakonec nedostává tolik prostoru, který Burns prostě potřebuje, alespoň v tomto případě ano. Nevím, koho napadlo, aby se jeho dílo rozdělilo do několika sešitů, a tak vyšlo i u nás, ale "Bludišti" to prostě nesedí, větší a lepší zážitek by byl celý komiks najednou.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.5.2020 | Spirála #03

A pak je tu trojka, která už pracuje s vláčným a téměř hotovým lidským čtenářským flákem masa. Víc se pracuje s mystikou a tajemnem. Jistá dávka totemismu a starých božstev / pravd / řádu. Ve finále už jen netrpělivě ohlodáváte rožky knihy a nehty, abyste to dočetli a přitom se dočkali kýženého konce. To je na Itovi krásné, že...

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.5.2020 | Spirála #02

Na druhou stranu kniha druhá už vás začíná jako Spirála polykat a nevyžvejkne vás dokud s nebude jistá, že jste viděli a četli dostatek. Daleko více je to nechutné a nepříjemné. Hned mi blesklo hlavou, jak Ito pracuje s posvátnými či nedotknutelnými motivy lidství a pěkně je předělává a dekonstruuje k obrazu svému. Kult matky, krása porodu, čest ve smrti - i to mu není svaté. Přitom si pořád říkáte, jak to vše se sebou souvisí a kam se to dobere. Hlemýždí lidé, fakt hnus a ta práce s anatomií člověka a její následnou restrukturalizací pro účely Spirály je nádherná, přitom stále rozpoznatelná. Ito má velmi bujnou fantazii.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.5.2020 | Spirála #01

Za prvé, tohle mělo vyjít v jednom svazku. Nejen, že se to blbě hodnotí, ale hlavně jedna knížka sama za sebe moc nefunguje. Přitom je velmi zajímavé, že celý příběhy Spirály vlastně není lineární - spousta dílčích prvků a projevů Spirály, které na sebe víc nepřímo navazují a někdy to dokonce působí, že na sebe nenavazují vůbec. Prostě, žiji si ve městě a tady se něco děje. Jednou tohle, podruhé tamto. Určitě to táhne vizuální stránka Junji Ita. První kniha je dobrá v tom, že vám nastřelí Itův hororový mozek. Teď co s ním a i když víte, že to není moc lineární, chcete přijít na kloub, co se v Kurouzu děje. Prostě se od toho nemůžete odlepit. První kniha je ještě taková relativně mírná a postupně se vám zarývá pod kůži.

SNUFKIN
SNUFKIN | 3.5.2020 | Hellboy: V Mexiku

Corben mi to cele zkazil. Je proste desnej. K Hellboyovi se navic absolutne nehodi. Co to ma spolecneho s Mignolovou poetikou a kresbou?

Delphín
Delphín | 3.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Fajn čtení, které posunulo Spider-Manovo dění zase o krok dále. Štvaly mě časté narážky na události v minulosti, u chování Petera sem občas tak jako nevěřícně koukal, občas se totiž choval kapku nesmyslně. Vyzdvihnout musím hlavně poslední sešit, kde nám. M.J. odhalí svoji těžkou minulost.
Tenhle díl je rozhodně super komiksová jednohubka, jenž za přečtení rozhodně stojí. Z děje si na zadnici nesednete, ale i tak se při čtení nudit rozhodně nebudete. 4* si tento komiks rozhodně zaslouží!

faster86
faster86 | 2.5.2020 | Hellboy: V Mexiku

One-shoty které jsou kreslené vždy někým jiným (ježiš, já nemám rád corbena). Krátké příběhy, takže není čas na nějaký velký děj. Hellboy - bubák - bitka - konec (+ke každému bodu chlast). Příjemné čtení, které vyplňuje mezery.

Palebras
Palebras | 2.5.2020 | Zpráva pro Adolfa #01

Hned ze začátku se musím přiznat, že jsem nikdy žádnou mangu nečetl a možná bych to neměl ani v plánu, nebýt právě Zprávy pro Adolfa. Až na stránkách Crew jsem zjistil, že u nás tento počin bude vycházet a z počátku jsem ani netušil, o co jde. Prostě mě spíš zaujalo téma Druhé světové války při pohledu na obálku knihy. Nejsem absolutně žádný velký fanda životopisů Hitlera a dokumentů o Druhé světové válce, ale vždy mě toto téma tak nějak přitahovalo. Proto jsem neváhal a okamžitě pořídil obě knihy najednou. Mám za sebou přečtení první knihy a musím říct, že nic takhle skvělého jsem dlouho nečetl. Opravdu jsem absolutně netušil do čeho jdu a musím říct, že Tezuka je opravdu mistr svého řemesla. Absolutně perfektně dokáže popsat všemožné hrůzy páchané nacisty a okamžitě navázat komickou situací v takovém souladu, že to absolutně nepůsobí neuctivě či urážlivě. Spíš dokázal najít perfektní rovnováhu, jak knihu vybalancovat. Proto dostáváme obrovskou porci všemožných situací a co se týče mé osoby, tak jsem zde neshledával absolutně žádné natahování či utahanost. Myslím si že každá událost, každá postava má v příběhu své opodstatněné místo a takhle to prostě Tezuka celé zamýšlel. Vykreslením jednotlivých postav dává čtenáři možnost rozhodnout se, komu bude fandit a koho bude nenávidět. V žádném případě se nejedná o ploché postavy a každá má svůj účel. Já jsem opravdu rád za každou utracenou korunu, protože tohle je opravdové veledílo a neskutečně se těším na pokračování a završení tohoto kolosálního příběhu. Doporučuji naprosto všem a hlavně lidem, kteří nemají s mangou absolutně žádné zkušenosti. Já jsem například velmi rád, že jsem začínal s tímto majstrštykem. Dávám plnou palbu!

SNUFKIN
SNUFKIN | 2.5.2020 | Thanos #01: Thanos se vrací

Výborně napsané.

SNUFKIN
SNUFKIN | 2.5.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

Parada. Nápady i narážky, klasický průběh, dobrá kresba. Evidentně to bude mít velkolepé pokračování.

Kadin
M Kadin | 2.5.2020 | Živí mrtví #14: Není úniku

Akce je zpět a je lepší než kdy dřív. Skvělá atmosféra, nečekané smrti a parádní vývoj charakterů. Tentokrát jsou zase v hlavní roli kousaci a to je dobře, protože ten survival horor, kterým byla tato série na začátku se začínal pomalu vytrácet. 9/10

RadimNemec
M RadimNemec | 2.5.2020 | Rumcajs se vrací #03

Slast - jako ostatně celá trilogie.

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Komiks jsem si pořídil kvůli Moon Knightovi na obálce. Jo, komiks mě potěšil a je v něm hodně zajímavého čtení.

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC

Není to špatný úvod do Znovuzrození hrdinů DC. 50%

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Flash)

Doufal jsem v to, že mi příjde obálka s Flashem a když jsem komiks rozbalil, tak jsem byl mile překvapen. Každopádně týmovka Batmana a Flashe mě hodně bavila. Úžasná kresba a ty panely s odpočtem času byla prostě mňamina. Vlastně začátek komiksu, ve které sváděl Batman souboj s Thawnem, byl uplně nejlepší z celého booku. Dávám 100% a doufám, že se dočkáme nějakého pokračování, jak je tomu v knize naznačováno.

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Tak máme Ranaře zpět ve městě. Třetí book se četl opět krásně jako dva booky předním. Líbí se mi takhle Ranařská týmovka. Už se těším na další díly... 80%

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #02: Rychlost temnoty (paperback)

Druhý bok byl trochu slabší, ale tu kresbu prostě žeru.

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #01: Když blesk udeří dvakrát (paperback)

Znovuzrození hrdinů DC jsem začal právě tímto komiksem. Flash mě opravdu bavil a kresba od tria Carmine Di Giandomenico, Neil Googe a Felipe Watanabe se mi neskutečně líbila.... Příběhy mě navnadily do dalšího čtení jak Flashe, tak i ostatních komiksů ze znovuzrození.

MarvelLover
MarvelLover | 2.5.2020 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Thor a jeho nová série určitě nezačala špatně a postavy, co se tu ukázaly mě příjemně potěšily. Bohužel se mi teda nelíbila kresba, ale určitě dám šanci druhému dílu.

Fry
A Fry | 2.5.2020 | Bleach #16: Night of Wijnruit

Bleach #16: Night of Wijnruit - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela namístě. Začíná v tom být trochu zmatek, jelikož autor míchá jednu zásadnější dějovou linii přes druhou a pomalé tempo vydávání tomu konaly spíše medvědí službu. Nyní však při kontinuálním čtení mé nadšení roste, kapitáni si volí strany a poprava je téměř za dveřmi ... Za mě 5*!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.5.2020 | Aargh! #19

Je pravda, že nizozemské výtvory mě příliš nezaujaly, tedy až na jeden - Táta od André Sloba byl vynikající. Podle mě nejkrásnější příběh je hned ten úvodní od Kateřiny Čupové. Hezky se dívalo na Amazonu. I přes celkem šerednou kresbu mě bavil naopak super příběh Hezitující warlok. Potěšil mě rozhovor s mým oblíbeným tvůrcem Vojtěchem Maškem i jeho kraťas.

Celkový dojem: 70%

Fry
A Fry | 1.5.2020 | Bleach #15: Beginning of the Death of Tomorrow

Bleach #15: Beginning of the Death of Tomorrow - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela namístě. Mé minulé 'já' bylo při čtení této knihy poněkud zmateno, což mé současné 'já' vcelku chápe, jelikož tím důvodem je nejspíše menší intermezzo. Povrchu se zde dobírají některá tajemství a mezi kapitány začíná být až nezvykle dusno ... Za mě 4*!

Good Games
Good Games | 1.5.2020 | Cesta meče #03: Vzplanutí duše

Trvalo 7 rokov, kým bola táto pozoruhodná trilógia dokončená. Oplatilo sa však počkať. Posledný diel má dokonalú kresbu a aj príbeh sa podarilo kvalitne ukončiť. Síce som mal s touto trilógiou hlavne zo začiatku nemalý problém kvôli pomalému tempu a možno až príliš veľkej ukecanosti, neskôr som to docenil. Celá recenzia

hroubek
hroubek | 1.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Je to fajn komiks. Samotné příběhy nejsou špatné a je dobré je znát, kvůli budoucímu vývoji děje. Nicméně pokud si tento komiks nepřečtete, tak o nic zásadního nepřijdete. V tomto komiksu je opravdu jen jeden důležitý sešit, a je to ten poslední. Sešit, který se věnuje Mary Jane. Díky tomuto sešitu čtenář mnohem lépe pochopí MJ, a taky jí začneme vidět z úplně jiného úhlu. A to jo moc dobře. Za mě je V kůži vetřelce fajn věc, která neurazí, ale není tady nic vyjmečného.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.5.2020 | Hellboy: V Mexiku

Série příjemných doplňkových příběhů. Teď otázka, potřebujeme to? Pokud ano, co a kam s tím? Pokud ne, proč by to vlastně mělo vzniknout? Kdo má rád Hellboye a celé univerzum, rozhodně je příjemné říct si, jo tak takhle bylo v Mexiku. Celkově je to slušně napsané, ale táhne to především kresba. Nedokážu opravdu říct, kdo mi sedl víc nebo míň, líbilo se mi to u všech tak nějak stejně. Spíš mě v dobrém zarazilo, že tam je McMahon, Moon a Bá. Corbenovi je v Hellboyovi dobře a horory mu prostě jdou. I pro mě coby nehellboyáře, mě tato sbírka bavila a je to slušná porce zábavy.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 1.5.2020 | Elektra: Atentát

Tohle mi nesedlo. Zajímavá a poměrně drsná myšlenka a děj, ale rozmělněný do tuny nepřehledných panelů a keců. Kresba jakžtakž, někdy dobrý, někdy blbý. Celkvě Sienkiewicze můžu, ale občas mi tady přišel, že neví co by měl dělat a jakoby se předváděl.Narativ je hrozně roztříštěný pod balastem myšlenkových pochodů, které mi tam přijdou účelové, nikoliv pro děj potřebné. Celkově je to ale nakonec docela dobrý, když se přes to všechno člověk nějak přenese. Kratší délka by neuškodila, 8 sešitů po cca. 30 stranách je moc. Dávám 3 hvězdy, protože nakonec dobrý, ale místy ušlapané Millerovými hrátkami, které ne vždy si sednou.

Matthew
Matthew | 1.5.2020 | Bludiště

Příběh, tedy nástin příběhu je zajímavý, ale ta forma vydání je dost nešťastná. Tyhle věci by měli za mě vycházet v kompletu jako celek. Takhle to je jako kdyby vám vypnuli film v 1/3.
Jeden mešuge klučík, co je udělanej do zrzky (ne není to Spiderman od Raimiho) má dost širokou fantazii, kreslířské nadání a lásku k béčkovým starým filmům.
Na těch 64 stranách se toho člověk moc nedozví.
Snad nebude 2. díl za 2 roky.

Kadin
M Kadin | 1.5.2020 | Živí mrtví #13: Těžká cesta zpět

Po delší době slabší, ale stále poutavý a chytlavý díl. Tentokrát sledujeme opravdu hodně dějových linek, které mezi sebou přeskakuji opravdu rychle, ale Kirkman ví, co děla, poněvadž se čtenář neztrácí a vše skvěle odsýpá. Z posledních několika stránek je jasno, že příští díl bude opět nadupaný akcí až k prasknutí. 7.5/10

Doppelganger
Doppelganger | 1.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Nikdy jsem moc nepochopil kouzlo Legion of Super-Heroes a tento příběh na tom nic nezměnil. Hromada postav, jejichž osobnosti i nudná ač bizarní jména (Matter Eater Lad je asi mým favoritem) jsou definována jednou superschopností, nekonečně pózují a navzájem se titulují svými přezdívkami, až najednou dojdou stránky a je konec příběhu.
Poslední sešit byl celkem zajímavý, ale bohužel už bylo pozdě.
Retro jako vždy roztomile naivní.

faster86
faster86 | 1.5.2020 | Ultimates 2 #02: Jak ukrást Ameriku

Tak jak jsou první tři knížky spíš o rozebírání postav a vztahů s minimálním počtem soubojů tak tady je to jedna velká šalovačka. Díky bimbastickému prvnímu sešitu a všudypřítomnému Quiksilverovi na osmistraně dávám 4⭐ jinak se obávám, že by se to vyškrabalo jen na 3.

Norri
M Norri | 1.5.2020 | Captain America #03: Smrt

Z Občanské války si pamatuji, že na konci Captaina Americu zatknou. No a na začátku této knihy ho zastřelí. Naprostý šok! Začátek třetího Brubakerova omnibusu je zatraceně dechberoucí. Je z něj doslova cítit, jak obrovskou ikonou Captain America byl a jak těžce to dopadá nejen na jeho přátele, ale také na velkou část veřejnosti. Potom už se rozjíždí "jen" politický-akční-špionážní thriller, který sice postrádá něco z toho, co měly předchozí omnibusy, ale pořád je úžasně vyprávěný a parádně nakreslený příběh. Pokud se ptáte, co je to "něco", co chybí, tak je to osobnost Steva Rogerse, jeho morálka, zásady a vzpomínky na válku. Přesto je to pořád skvělý komiks. 4,5*

lukascus
lukascus | 30.4.2020 | Mýty #16: Supertým

Ano, tento díl jde s kvalitou mírně dolů, závěrečné dobrodružství s Šípkovou Růženkou však slibuje ještě kvalitní zábavu v bývalém císařství. :) Nicméně stále považuji Mýty za jednu z nejlepších sérií, které jsem kdy četl. Česká pohádková duše totiž musí zaplesat.

Good Games
Good Games | 30.4.2020 | Vei #02

Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a nestráca nič zo svojej pútavosti aj napriek tomu, že má takmer o 100 strán viac. Ja s kresbou nemám absolútne žiadny problém, scenár dokáže prekvapiť a potešilo aj veľkolepé finále. Celá recenzia

Good Games
Good Games | 30.4.2020 | Vei #01

Veľmi vydarený komiks so severskou tematikou a veľké prekvapenie, nečakal som totiž, že to bude mať tak prepracovaný dynamický príbeh s hravou kresbou, ktorá je plná nápadov a krásnych farieb. Celá recenzia

cyboy
M cyboy | 30.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #097: Superior Spider-Man

Prohazovani mysli… No dobre, i kdyz mnohem vic by se mi libilo, kdyby Ock nabyl pavoucich schopnosti. Dejove je to bohuzel prostinke a slabe. V zaveru je jakysi naznak zlepseni, ale jen naznak.
50%

Delphín
Delphín | 30.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Po přečtení minulého dílu jsem se fakt bál, začít čist tenhle božsky nakreslený komiks. Prvotních cca 30 stran mě nebavila, do čtení sem se spíš nutil. Pak se ale cosi změnilo, a vyklubal se z toho dost dobrý komiks, z této série s Arrowem za mě nejlepší. Postavy a jejich chování už zase dává smysl, dobrá zápletka s vcelku zajímavým záporákem. Máme tu nečekané zvraty v ději, máme tu nečekané úmrtí, vcelku dobře fungující Arrow family, leč si myslím, že to byl v tomto komiksu ještě podklad pro něco velkého. S tímto komiksem velká spokojenost, 4* si zcela zaslouží!

Joker189
Joker189 | 30.4.2020 | Vrána: Soumrak bohů

Velmi dobrá kresba a výborný nápad zasadit děj do 2. světové války, ale přijde mi, že se z toho dalo dostat víc, než vraždění nácků. Za mě 65% a tři a půl hvězdy.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 30.4.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

Tak to mám za sebou. Dílo epických rozměrů, při kterých si můžete představit, jak dlouhé jsou vlastně série, které má člověk rozečtené. A to tohle patří ještě k těm kratším. Sice se o tom rozepisuje skvělá Anna Křivánková v doslovu, a sice, že se Tezuka (a Japonci obecně) vyznačují bláznivými skopičinami uprostřed díla, mě však tahle diskrepance mezi totální seriozností a drastičností příběhu na jedné straně, a touhle až karikaturou na straně druhé, opět trochu rušila. Slintající Hitler? To už vlastně není ani karikatura, to je totální klišé. A všechny ty manga úšklebky atd. Přežiju to, ale není to prostě můj šálek kávy. Pak mi vadily opět drobné Tezukovy fakticko-historické chyby, co se týče evropských událostí, ale to lze také pochopit... ale co mě štvalo úplně nejvíce, a teď mě berte s nadsázkou, je idiotská postava Adolfa Kaufmanna, psychopata, kterému jsem jeho psychická dilemata a pokusy o jeho komplikovanost a neplochost, nevěřil snad ani vteřinu. Příběh je to ovšem napínavý až do konce, napsaný a nakreslený takřka na výbornou. Ano, lidé, čtěte!

Celkový dojem: 80%

faster86
faster86 | 29.4.2020 | Ultimates 2 #01: Bohové a monstra

Musím dát za pravdu "předmluvě" kde je napsané, že tento díl překonává ty předešlé. Ultimates není superhrdinská týmovka proti nějakému absurdnímu nepříteli. Je to tým, který má dotace v miliardách dolarů, ale nikoho s kým bojovat. Millar řeší následky činů, vztahy mezi postavama, jejich běžné dny. Soud s Bannerem, souboj s Thorem (všichni proti jednomu, tak jak by to mělo být - vždyť je to bůh) a jako bonus je posledni sešit ve stylu Kick-ass, a to všechno je super. Jo a bacha, evropské státy zažínají mít taky svoje kapitány v legínách.

Lobok257
Lobok257 | 29.4.2020 | Jirka #01

Člověk stárne a zjišťuje, že přestává chápat, co že se to kolem děje za věci...

Delphín
Delphín | 29.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

První book byl čistý superhrdinský průměr. Tohle je bohužel o level níže. Úvodní story ohledně nevlastní sestry Green Arrowa mě bavil, je to nejlepší část celého komiksu, leč tedy její souboj s drakem už je dosti přitažený za vlasy. Zápletka se zlým hodinářem, který má hodinky vysávající život, však v celém komiksu odstartuje řadu divných dialogů, a totálně nesmyslné chování postav. Narazíme třeba na obří podmořskou železnici, která je napěchována různými diplomaty. Chápu, že se tam Arrow musel kvůli ději nějak dostat, ale udělat to tak, že si vláček zastaví u ostrova, kde je Arrow, aby tam nabrali drogy? Scénárista byl asi opravdu líný. Ale ok, máme ve vlaku Arrowa a spol. mezi světovými diplomaty. Ve vlaku dochází k vraždě, a Arrow míří do akce. Čekáte, že to je ten zlom, kdy se to konečně rozjede? No, ne! Dobrodružství hloupé a plné častého nesmyslného chování, jak ze strany klaďáků, tak i ze strany onoho vraha.
Další problém je politika. Každý máme na dané věci jiný názor. Je nám ukázán osud party dřevorubců, kteří přijdou o práci, jenž se u nich dědí z generace na generaci, kvůli ptákovi. A tak protestují, jeden z nich stylem, který není ok, to uznávám, ale nazvat je hned všechny do jednoho fašisty? To sorry jako. Ale pořád bych to pochopil. Green Arrow je levičák jako bejk, takže se od něj obdobné výlevy očekávají. Jakmile začne mít tyto myšlenky a rádoby vtipné hlášky i nějaká další postava v příběhu, tak už začínám kroutit očima.
Kreslíři se snaží, ale úchvatné panely a souboje Arrowa se šípy tu nečekejte. On se snažil i ten scénárista Percy, ale tohle prostě mu hrubě nevyšlo. V příběhu zbytečně moc politických a sociálních názorů (nepodány zrovna dvakrát nejlépe), špatná práce s postavami, tuna nelogičností a opravdu naivních zápletek, které by mě nezaskočili možná tak v retru. Dost silně doufám, že třetí komiks už mě konečně zaujme, a budu jej moc chválit. Jinak asi tuhle sérii dropnu, protože mám pocit, že Green Arrow absolutně není pro mě, ale vše se může změnit.

Netorack
Netorack | 29.4.2020 | Anna chce skočit

No, tak moc jsme se s knihou nepotkali. Jako ostatní vyzvednu kresbu, železniční most, Masaryčka nebo některé další panely se mi líbily moc. Ale jako ostatní budu kritizovat stejné věci - útěk před mafiány jako Anča a Pepík, akorát to na konci nevyřeší lesní skřítek, ale někdo jiný. Motivace mafiánů zjevně nebyla důležitá, když se o ní nic nedozvíme. Deus ex machina až absurdní; možná zcela záměrně, ale prostě mi to nesedlo. Ještě snad to, že prvních cca deset stran je jak z jiného příběhu a kdyby se v něm pokračovalo, asi bych byl spokojenější.

Daw8ID
Daw8ID | 29.4.2020 | Zaklínač #02: Liščí děti

V druhém komiksu se čtenářům dostává do ruky příběh, který nejspíš důvěrně znají z Bouřkové sezóny, čili vlastně dostanete grafickou adaptaci s několika menšími změnami v příběhu, což trochu zamrzí, čekal jsem, že si opět přečtu nový, originální příběh ze světa Zaklínače. Styl kresby po prvním díle nepřekvapí, stejně tak pojetí vzhledu Geralta (nad kterým se spousta lidí vztekne, ale mně sedí). Některé kresby jsou opravdu výjimečně povedené, jako ta, kterou jsem si vybral ke své recenzi, jiné jsou zjednodušené, jako už to bylo v prvním díle. Občas jsem se musel při čtení vrátit, kvůli zvláštní návaznosti jednotlivých okýnek, přijde mi, jako když si chtěli autoři ulehčit přechody mezi jednotlivými pasážemi a tak to vzali zkratkou, která ovšem komiksu škodí. Bohužel v tomhle díle chybí "nahlédnutí za oponu" ve stylu minulého, kde bylo alespoň vidět několik návrhů stránek a obálky, zde autoři umístili jen pár artworků (a to navíc z her) a to pro mě přidanou hodnotu příliš nemá. Jinak ale hodnotím opět kladně.

Fry
A Fry | 29.4.2020 | Bleach #14: White Tower Rocks

Bleach #14: White Tower Rocks - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela namístě. Ač má erik svým způsobem tak trochu pravdu, zůstanu na maximálním hodnocení, jelikož mě zvrat před Palácem zpytování hříchů držel v napětí i poté, co linka přeskočila k Išidovi s Orihime. Nemám k tomu jedinou výtku, a to ani po šesti letech od prvního čtení. ... Za mě 5*!

Good Games
Good Games | 29.4.2020 | Shuricat: Legenda o ninja kočkách

Shuricat síce trochu dopláca na svoju zbrklosť a skratkovitosť, ale aj napriek tomu by som pokračovanie s týmito sympatickými mačacími hrdinami uvítal rád. Je to príjemný komiks s peknými farbami, ktorý môže zaujať všetky generácie. Celá recenzia http://www.goodgames.sk/shuricat-legenda-o-ninja-kockach/

George Walker Bush
A George Walker Bush | 29.4.2020 | Hellboy: V Mexiku

Jsem si říkal, že první povídku znám! Ale nemyslím si, že to táhnou pouze corbenovské příběhy, které jsou samozřejmě skvělé, mě celkem bavil i Rakvář a Hellboy se žení. Vlastně mě nebavila jediná povídka, a to ta druhá.

Celkový dojem: 70%

trudoš
trudoš | 29.4.2020 | Ultimátní komiksový komplet #029: Tajná válka

Četl jsem podruhé a výsledný dojem byl o chlup lepší, než z prvního vydání v roce 2008. Přeci jen už jsem se za tu dobu trochu více seznámil s Marvelovským univerzem, takže mi jednotlivá místa i postavy dávaly více smyslu, včetně finálního průšvihu, když se celá ta tajná operace provalí. Přesto ve mně opět zůstal dojem nenaplněnosti - příběh je vlastně prostý, přesto mu nějakou dobu trvá, než se pořádně rozjede, a když se pak do děje vloží pěsti, velkolepé finále působí značně zkratkovitě. Jako by nešlo o nic víc, než dostat Nicka Furyho ze hry a zajímavě to přitom zaonačit. Vyprávění je tak paradoxně především o tom, co zůstane nevyřčeno a jaké to bude mít pro budoucnost následky. Každopádně - jinak paráda, scénář má nápad a je v rámci superhrdinů netradičně dvousečný, přičemž výtvarné pojetí Gabriela Dell'Otta chvílemi bere dech.
Oproti staršímu vydání však horší barvy a chybí hromada bonusových materiálů. Ale zas nic, bez čeho byste si nemohli vychutnat hlavní příběh, takže v pohodě.

louza
louza | 29.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #072: New Mutants

Chris Claremont, nový mutantský team, Marvel graphics novel, Bill Sienkiewicz. Klíčová slova úspěchu, který se překvapivě nekoná. Už úvodní novela je i přes krásnou retro kresbu příběhově ne moc povedená a team, který Chris tentokrát vymyslel mnohem méně hvězdný, než ten jímž proslul. Korunu tomu ale dává v příběhu s medvědem, který se snaží uchopit, zřejmě pod tlakem dobové atmosféry, až sandmanovským způsobem. Nejen že to nefunguje, protože je to jen superhrdinská rubačka. Nefunguje to ještě mnohem víc, protože Sienkiewiczova surealistická kresba ještě více zdůrazňuje přesdržkovou tupotu a prázdnost v jádru příběhu. Zajímavý pokus, ale téhle progresi palec nezvedám.

Norri
M Norri | 29.4.2020 | Captain America #02

Po přečtení prvního omnibusu se Zimním vojákem jsem měl strach, jestli druhý omnibus nebude kvalitou strmý sešup dolů. Jsem rád, že mé obavy byly liché. Druhý omnibus je stejně dobře napsaný, jako ten první. Minimálně do sešitů, které se odehrávají kolem Občanské války (jsem s Capem). Ed Brubaker opět vypráví zeširoka, postupně spojuje několik dějových linií a přimíchává do toho historky z druhé světové. Prostě paráda. Fajn je taky alternativní sešit z eventu Klan M. Kresba Steva Eptinga je úžasná!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.4.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

Tohle mě úplně na Mars nevystřelilo. Kresba je pěkná - sice jsou stránky při podrobném zkoumání na můj vkus až moc experimentálně fragmentované do okýnek, ale čtení to v podstatě nepřekáží - a příběh rychle plyne. Je to trochu s nadhledem pojatý dračák se svými klišé zkombinovaný s tématem ze starého či fantasy světa vyrvaného hrdiny v současnosti, tentokrát jakéhosi conanovského typu. Ale moc mě to nevzalo.

Celkový dojem: 50%

Murphy722
Murphy722 | 28.4.2020 | The Amazing Spider-Man #03: Dokud hvězdy nezhasnou

Chvilkama telenovelka. Líbí se mi to propojení (možná prastarých afrických mýtů) africké linky a trochu filosofického zamyšlení prostřednictvím Ezekiela. Jinak na kresbu už jsem si docela zvykl, i když furt to není topka.

trudoš
trudoš | 28.4.2020 | Batman #02: Soví město (pevná vazba)

Scott Snyder pokračuje v krasojízdě, a ačkoliv Soví město není tak úderné, jako Soví tribunál, pořád patří mezi to lepší z Batmanovského kánonu, co u nás vyšlo. Především kvůli tomu, že nabízí ucelené příběhy, které dávají smysl, aniž byste k tomu museli složit vědomostní zkoušky na Vysoké škole Gothamské. Tudíž žádné odkazy na děje minulé, současné či budoucí, ale efektivní dobrodružství, které si vystačí s vlastním arsenálem. A přestože se znovu opakuje téma padoucha na vzestupu, včetně jeho následné porážky Batmanem, koncepce jednotlivých epizod je svěží a netradiční. Jen ta obehraná dějová klišé si autoři mohli odpustit. S čímž souvisí zklamání nad demaskováním hlavouna Tribunálu, protože v tom byla až příliš cítit snaha „šokovat“, aniž by za to však scenárista zaplatil jakoukoliv cenu. Naštěstí to nesklouzlo do psychedelické roviny jako třeba u alba Batman R.I.P. Každopádně doufám, že v tomhle inovativním duchu se série ponese i nadále a to nejlepší nepředvedla pouze na začátku.

Kazumaki
M Kazumaki | 28.4.2020 | Bludiště

Vypadá to jako ukázka z připravovaného komiksu, takže zatím nehodnotím. Doufám, že příběh nakonec nevyzní do ztracena.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.4.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Jak jsem byl kdysi celkem zaskočen a zklamán, když jsem se dozvěděl z eseje Filosofie básnické skladby od E. A. Poea, že je Havran naprosto literárně vykalkulovaný; dnes jsem paradoxně zklamán doslovem, ve kterém se dovídám, jak tato série vzniká - trochu jako když pejsek s kočičkou vaří dort, zdá se mi. A ano, už během čtení tohoto dílu jsem měl místy pocit, že se šláplo náhle na plyn a zkratkovitě se doskákalo ke katastrofě apokalyptických rozměrů.

Celkový dojem: 60%

Palebras
Palebras | 28.4.2020 | Sochař

Kdybych nenarazil na komentář na netu, že v LK je tohle k mání za 150 kč, asi bych vůbec netušil, že nějaký sochař existuje.. Řekl jsem si, za ty prachy proč ne.. Po přečtení absolutně nechápu tu nedoceněnost tohohle komiksu a velká škoda toho, že se to neprodávalo tak, jak by si zasloužilo. Nebo je možná dobře, že se tento komiks dostal do sítě prodejen Levných knih, kde si alespoň díky o dost nižší ceně, našel cestu do spousty knihoven. Každopádně, co se samotného příběhu týče, tak tady jsem byl opravdu nadšený. Jedná se o skvělý příběh, který dokazuje, že vždy není vše takové, jaké se může na začátku zdát.. Máme zde touhu po úspěchu prošpikovanou vším možným a to zoufalstvím, bolestí, láskou a štěstím to vše proložené křehkou rovnováhou mezi životem a smrtí. V některých pasážích je to možná mírně ukecané a roztahané, ale jen díky tomu, že McCloud pomalu buduje vzájemný vztah obou hlavních protagonistů tak, aby na konci mohly emoce stříkat sto metrů vysoko. Kresba s příměsí modré k tomu sedla naprosto perfektně. Naprosto skvělá byla postava prastrýce Harryho, který byl prostě Stan Lee v utajení. Perfektní komiks který dokáže vzbudit emoce. Plný počet.

Fry
A Fry | 27.4.2020 | Hellboy: V Mexiku

Hellboy: V Mexiku - Hellboye nemám ani zdaleka tak načteného jako Ú.P.V.O. a upřímně se mi to této knihy ani moc nechtělo. Přece jen ústřední příběh, dle kterého je tato sbírka pojmenována, v našich končinách už jednou vyšel a dokonce mi leží doma v knihovně. Nicméně po delším bádání na internetu jsem nakonec vytušil, že znalost celého dobrodružství v Mexiku může být k prohlubování znalostí Hellboyverse k užitku a klasicky na to, že jsem nečekal absolutně nic mě to až překvapivě bavilo. Naprosto oddechové čtení ... Za mě 4*!

faster86
faster86 | 27.4.2020 | Ultimates #02: Národní bezpečnost

Napřed je potřeba vypořádat se s průserama z jedničky, aby nám pak mohl Fury říct, že shield není jen tým ultimates, který je reprezentativní pro média, ale že má i black ops tým. Čímž se přidávají další 4 členové u kterých logicky neprobíhá verbování jako u původních členů což je škoda. No a víc jak půlka knížky je klasická superhrdinská rubačka i když v tomto případě příjemně obohacená Millarovýma nápadama. Millar má dobré nápady, o tom žádná, ale dvojka na mě působila slabším dojmem než jednička. Kdo zná film Avengers, tak tu může vidět z čeho čerpali.

Gmork
E Gmork | 27.4.2020 | Mýty #16: Supertým

Jeden z těch slabších dílů, celé to sestavování Supertýmu tak nějak na konci vyšumělo do prázdna. Taky s panem Temným se zatočilo až moc lehce a krátce, na to jaká to byla všemocná postava. Každopádně nejlepší příběh má v knížce opičák Bufkin a jeho výprava. Celkově ale spíš průměr, nebo je to tím, že jsem zároveň s Mýty četl (překládal) BDčko Brocéliande - Studánka Barenton, což je rozhodně zajímavější fantasy počin.

Netorack
Netorack | 27.4.2020 | Ekonomix

Líbilo se mi to hodně, jakožto hrdému absolventovi VŠE mi to ťukalo na různé zapomenuté vzpomínky. Samozřejmě je to silně zhuštěné a zkrácené, ale prostě nejde každou věc rozvíjet, to by kniha nabobtnala na desetinásobek. Ale zásadní myšlenky, které si má každý (a tím myslím opravdu každý) dospělý občan uvědomit, tam zazní. Na konci, musím potvrdit, se na povrch vyderou autorovy subjektivní názory (každý má na názor právo, ale dokud se snažil popisovat vše objektivně, bylo to o řád lepší). Doporučil bych jako povinnou literaturu pro maturanty, jako lidsky podané ekonomické minimum. K tomu nějakou brožuru o finanční gramotnosti a všem by se žilo lépe :)

Netorack
Netorack | 27.4.2020 | Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987)

Jakkoliv je to prostě "jen" příběh o vyrůstání malého chlapce, je to strhující právě v tom srovnání evropského a arabského myšlení, společnosti a zkrátka toho, jak se žilo. V té době se děly absurdity všude po světě (schválně by mě zajímalo, jak by nějaký takový Rijád viděl svýma očima Československo začátku 80. let, jistě by to bylo taky zajímavé čtení), ale některé v knize popsané zážitky jsou opravdu čiré wtf. A to jsou, jak je níže mockrát zmíněno, všechny příhody prostě předkládány čtenáři bez nějakého hodnocení nebo tendencí. A v tom je ta síla - tohle se prostě stalo, dělo a byla realita. Super počin, moc se těším na další díly. Pět hvězd.

/// psáno po přečtení knih 1-3; stejný komentář pro všechny tři díly ///

Netorack
Netorack | 27.4.2020 | Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985)

Jakkoliv je to prostě "jen" příběh o vyrůstání malého chlapce, je to strhující právě v tom srovnání evropského a arabského myšlení, společnosti a zkrátka toho, jak se žilo. V té době se děly absurdity všude po světě (schválně by mě zajímalo, jak by nějaký takový Rijád viděl svýma očima Československo začátku 80. let, jistě by to bylo taky zajímavé čtení), ale některé v knize popsané zážitky jsou opravdu čiré wtf. A to jsou, jak je níže mockrát zmíněno, všechny příhody prostě předkládány čtenáři bez nějakého hodnocení nebo tendencí. A v tom je ta síla - tohle se prostě stalo, dělo a byla realita. Super počin, moc se těším na další díly. Pět hvězd.

/// psáno po přečtení knih 1-3; stejný komentář pro všechny tři díly ///

Netorack
Netorack | 27.4.2020 | Jednou budeš Arab: Dětství na Blízkém východě (1978-1984)

Jakkoliv je to prostě "jen" příběh o vyrůstání malého chlapce, je to strhující právě v tom srovnání evropského a arabského myšlení, společnosti a zkrátka toho, jak se žilo. V té době se děly absurdity všude po světě (schválně by mě zajímalo, jak by nějaký takový Rijád viděl svýma očima Československo začátku 80. let, jistě by to bylo taky zajímavé čtení), ale některé v knize popsané zážitky jsou opravdu čiré wtf. A to jsou, jak je níže mockrát zmíněno, všechny příhody prostě předkládány čtenáři bez nějakého hodnocení nebo tendencí. A v tom je ta síla - tohle se prostě stalo, dělo a byla realita. Super počin, moc se těším na další díly. Pět hvězd.

/// psáno po přečtení knih 1-3; stejný komentář pro všechny tři díly ///

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 27.4.2020 | Pérák: Oko budoucnosti

podle mě se k tomu ten magický zvrat nehodil ale jsem rád že to nakonec na mé přání v abíčku vyšlo

Carnage
Carnage | 27.4.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Docela mě to překvapilo, příběh ve kterém na Supermana nikdo nevytáhnul kryptonit a celej komiks byl napěchovaný akcí skoro od začátku do konce.

Delphín
Delphín | 27.4.2020 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Náš ukecaný žoldák došel na konec této řady. A nutno uznat, že by si možná zasloužil důstojnější rozloučení. Kresba byla ok, vcelku přehledná, ale to jak byl pojat DP, jmenovitě styl kresby jeho hlavy, to mě bolelo do očí. Děj mi ze začátku moc nedal. Co jsem si ale opravdu užil, byla závěrečná rubačka na poli v Kansasu, kde se DP doslova vyřádil. Kam ze hrabe jeho masakr z ,,Deadpool #4 DP vs S.H.I.E.L.D." Pokud si ale tenhle komiks budete kupovat kvůli smrti Deadpoola, budete zklamáni. Jeho myšlenkové pochody při umírání jsou sepsány moc dobře, obecně celá ta jeho smrt není vůbec špatný nápad, ale působí to odflákle, nebo spíš zbytečně narychlo udělané.Škoda...
S čím si scénáristé mohli zároveň více vyhrát je chemie mezi DP a jeho dcerkou. Obecně si myslím že se z té jeho dcery dalo vytřískat daleko více, než zde bylo podáno. Ale je třeba uznat, že v psychologickém vývoji Deadpoola sehrála opravdu významnou roli. Shrnuto - není to vůbec špatný komiks, rád se k němu kdykoliv vrátím, ale tahle osmidílná série si zasloužila důstojnější konec s opravdu velkým finále, kterého jsme se dle mého názoru zde nedočkali.

perak
perak | 27.4.2020 | Hellboy #07: Pražský upír a další povídky (2. vydání)

Některé povídky jsou povedené, některé méně, ale celkově jsem z knihy odvázaný moc nebyl (což u Hellboye obvykle bývám). Více mi sedí delší příběhy, kdy to není jen krátké pojednání o tom, že Hellboy někam přijde, zjistí, kdo je příšera, ta na něj zaútočí a Hellboy ji vymlátí. Mignola v předchozích knihách nastavil tak vysoko laťku, že hodnotím asi přísněji než pokud by to bylo mé první setkání s Hellboyem.

MEGA
MEGA | 27.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #050: Ant-Man (Scott Lang)

Retro bylo moc fajn a podle mě představilo postavu Scotta mnohem lépe než hlavní příběh, kde se chová naprosto nelogicky a nezodpovědně. Příběh mě přišel jako takový sitcom, na který za týden zapomenu. Komiks má mnoho skvělých momentů a zajímavých postav, ale jako celek je to jeden velkej guláš. Musím ale uznat, že jsem se párkrát zasmál a děcka z FF byli naprosto boží. Nejlepší část je schůzka She-Hulk, kterou jsem četl s velkým úsměvem na tváři. Kresba vyniká při kreslení postav a vyjádření emocí. Práce s panely je taky skvělá a esteticky to vyzní opravdu krásně. Není zde moc akčních scén, což je dobře, protože tam kresba pokulhává.

louza
louza | 26.4.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

A co jako k tomuhle...? Poslední kniha Gotham Centralu je takřka celá v Ruckově režii, ale opět to není vůbec znát. Mrtvý Robin, nebo zkorumpovaní poldové...závěr s velkým Z...tady už je všechno jedno. Naprosto bezchybný konce špičkové série. Zbývá už jen otázka jak je možný, že někteří autoři dokáží psát TAK skvělý komiksy? Koupil jsem, přečetl jsem...a furt tomu nevěřím... Zcela jistě to není nejlepší komiks, který se dá přečíst. Ale moc daleko k tomu nemá.

Kazumaki
M Kazumaki | 26.4.2020 | Conan #01: Dcera pána mrazu a další povídky

Re-reading. Cože, to už je to 14 let od vydání? To to letí, přijde mi to skoro jako včera. Ale dosud jsem nenapsal komentář, takže to musím napravit. Pamatuji si, že v roce 2006 jsem byl z Dcery pána mrazu jako u vytržení, protože kresba s pastelovým koloringem na mě působila majestátně. Navíc je podpořena skvělými příběhy, ve kterých se také velmi dobře seznamujeme s různými schopnostmi Conana (šplhání po hladkých kolmých zdech je fakt něco). Dnes už z kresby tolik nadšený nejsem, protože tam dokážu vidět chyby. Conan hlavně na některých panelech vypadá spíš jako nějaká příšera (třeba hned na tom, kde si užívá "bezuzdného veselí") nebo lidoop. Jinak je to ale pořád zábava. Nedávno vydaná povídka s Dcerou pána mrazu od Arga možná nabízí nějaké srovnání, ale asi bych se tomu vyhnul, obě se mi líbí a stojí za přečtení (Conan z Cimmerie, svazek II).
V Conanovi se po boji probudí takové ty jarní zvířecí pudy a snaží se dostihnout ledovou krásku. Pak se děj pomalu přesouvá do putování s dalšími družiníky, aby se za chvíli Conan dostal do jeho vysněné sluníčkové Hyperborey (nebylo by lepší to skloňovat stejně jako Koreu - tedy do Koreje/Hyperboreje?).
Jinak mohl by mi někdo sdělit, jestli je v dalších vydáních opraveno to "Kolem se 'třpitil' sníh?" v druhé kapitole, kde Conan na velkém panelu běží ve sněhu za dcerou? Možná bych i zvážil koupi novější úpravy.

Norri
M Norri | 26.4.2020 | Captain America #01

Kdysi jsem to četl v UKK a nyní jsem si to dal znova. Detaily toho příběhu jsem už zapomněl a tak jsem si to užil jako poprvé. Ten příběh je moc dobře vystavěný. Baví mě plán, který na Capa vymysleli záporáci i to, jak s tím Cap více či méně úspěšně bojuje. Baví mě šíře záběru vyprávění - vzpomínky na válku, bývalí parťáci a tak. Pěkná je i kresba. V rámci superhrdinského žánru patří tato kniha rozhodně k tomu nejlepšímu.

faster86
faster86 | 26.4.2020 | Ultimátní komiksový komplet #016: Ultimates: Nadčlověk

Nemám rád supertýmovky, ale Millarovo pojetí je nové a svěží. Je to první díl, takže je to vlastně o sestavování týmu a představování kdo je kdo v Millarovem pojetí (Hulk je sprostý a nadržený, Thor je aktivista). Akce je tu vlastně jen jedna ve stylu "když nemám soupeře, tak si ho vyrobím". Velice pěkný rozjezd.

Fry
A Fry | 26.4.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Ú.P.V.O. #10: Výstraha - Až si tuhle knihu spolu se zbytkem série přečtu jednou v budoucnosti znovu, jsem přesvědčen že to bude na plný počet. Arcudi s Mignolou zde rozehrávají opravdu velkou hru, začíná nám nová trilogie a přitom se děj velkou měrou točí okolo minulosti úřadu z dob ještě před Žabím morem. Do toho je nálada mezi hrdiny na bodu mrazu, každý má svá tajemství a odpovědi na otázky nejsou stále nikde k nalezení. Upřímně jsem z toho celkově vlastně velmi nadšený, jenom mi tak trošku uniká nějaký ten kontext na pozadí ... Za mě 4*!

karl173
M karl173 | 26.4.2020 | Goon #04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí

Zase další jednohubky s Goonem a všechny si drží svojí kvalitu. Zároveň každá dokáže něčím zaujmout a bylo to opět takové příjemné odreagování. Nic víc, nic míň. Pokud vás Goon baví, tak tady určitě chybu neuděláte. 4*

Lobok257
Lobok257 | 26.4.2020 | The Ghost in the Shell

Půl hvězdy navíc, za status klasiky. Čtení to oddychové určitě není, poznámky autora dost brzdí, ale nadruhou stranu mnoho vysvětlují a pomáhají pochopit komplikovanosti světa nehezké budoucnosti. Pochopit vnitřní pocity autora, proč a jak nakreslil nějakou scénu, to už je opravdu bonus navíc a možná i souhlasím s doporučením poprvé poznámky nečíst. V emerickém vydání, na které jsem narazil, poznámky nebyly a vůbec to nevadilo. Souborné vydání ani neobsahuje, oproti původním cizojazyčným verzím, několik erotických stran. V předešlích komentážích na ComicsDB bylo vysvětleno, že na pozdější přání autora. Čtenář tedy přišel o jednu velice žhavou lesbickou scénu, na kterou se odkazuje vtipná hláška ze strany č.53, kdy se jedna z hlavních postav zabijáka Batoua omylem připojí to neurálního okruhu své kolegyně a co viděl / zažil komentuje slovy „Takovej slizkej pocit...jako když se pářej slimáci!“ :)

karl173
M karl173 | 26.4.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Po prvním přečtení jsem měl rozporuplné pocity, které mě nakonec dohnali k tomu, že jsem si knihu hned druhý den přečetl znovu, což já osobně nikdy nedělám. Zkrátka mi přišlo, že jsem u prvního čtení nebyl na 100% soustředěný a nebyl dostatečně naladěný a možná právě proto jsem z knihy nebyl tak spokojený jak bych si přál. No a musím říct, že druhé čtení vážně pomohlo. Navíc se mi osvěžila paměť o předchozích událostech a to také významně přispělo, abych si knihu napodruhé více užil. Stále tam jsou jisté pasáže ze kterých nejsem příliš nadšený a kresba byť je parádní, tak v akčních pasážích poněkud pokulhává, ale celkově jsem zkrátka mnohem spokojenější. Tato kniha i díky delší pauze může být poněkud hutnější sousto, ale když se pořádně přežvýká, je z toho slušný pokrm. 4*

royan
royan | 26.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

Ještě než se objevila Mary Jane Watson, ještě než se objevila Gwen Stacy, byla tu Liz Allen a Betty Brant. Na co neměl Netopejr odvahu při vydávání série Comicsové legendy, toho jsme se konečně dočkali a pěkně v barvě a pevných deskách. Během několika sešitů vznikl koncept života Petra Parkera, který přetrval desíky let a dal stvořit nejslavnějšího hrdinu Marvelu. Pro milovníky Spider-Mana povinnost mít ve sbírce.

hroubek
hroubek | 26.4.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #096: Agent Coulson

Jasný důkaz, že Mark Waid umí velmi dobře psát. Pochopil jakým způsobem má představit Coulsona, a jaký typ zápletek tomuto hrdinovi bude slušet. A čte se to velmi dobře a přirozeně. Je to zábavné, hravé a ještě k tomu vtipné. Každý ze sešitů má jinou kresbu, což je velmi dobrý nápad, a je to příjemné zpestření. Za mě spokojenost.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 26.4.2020 | Generace nula: Český komiks 2000 - 2010

Velmi zajímavá a pestrá nabídka moderního českého komiksu. Má své slabší kusy a má své silné kusy. Rozhodně za mě vede Karel Jerie svou širokou paletou stylů. Ten mě opravdu bavil ze všech nejvíc a po příběhové stránce mě hodně bavil příběh s mrkví, Burkele, Na ptákách, Mesiáš a Poslední. Bílá hůl by byla dobrá, kdyby tam nebyly ty bubliny navíc. Takhle mám z kreslíře opravdu málo a je to takový komiks/nekomiks (od Hlavsy se mi líbí víc, viz Generace 89). Další příběhy mě buď bavily víc nebo míň a je to dáno i kresbou, která mi třeba moc nesedí, např. Geislerová, ale pořád mám z této kolekce silný čtenářský zážitek. Stejně je zajímavé, že je to dnes už vlastně 10+ let stará antologie a o to je příjemnější vidět, jak někteří udělali neskutečný pokrok. Za mě, doporučuji. Je to fakt paráda.