• willis
    willis19.8.2010 10:01Kniha větru
    Konečně něco z Japonska i pro heterosexuály.:) No, to byla trochu podpásovka, ale jinak tohle je precizně a detailně nakreslený historický komiks. Souboje detailní, navíc se dozvíme něco i o technikách boje. Problémy může, neznalým tohoto období (k nimž se řádím i já), dělat jenom velké množství postav a jmen které na nás autoři ze začátku vychrlí. Pro ty, co mají rády samurajské filmy povinnost. Příběh je zase klasický pro tenhle žánr zrada, úklady, politické šachy + dostatečné množství akce. Výhodou je i to, že příběh je uzavřený, takže se nemusí čekat na nějaké pokračování. Tomuhle fandím, takže z toho vychází i mé hodnocení.

  • willis
    No s tím non-fiction nevim jestli souhlasit, některé zázračné úniky z neřešitelných situací jsou až příliš béčkově přitažené za vlasy, ale jinak vcelku sympatická akční podívaná. Příznivcům DMZ by se mohlo líbit.
  • willis
    Howardův fragment Ďáblův hrad končí v komiksové adaptaci na stránce jedenáct. Původně ho dopsal rutinér R.Cambpell a česky vyšel ve sbírce Solomon Kane (Laser 2001). Scénář komiksu se od výše zmíněné stránky ubírá svou vlastní cestou. Ingredience a příběh tedy vcelku klasické (někdo by mohl použít i slovo klišovité), studené a tlumené barvy, občas přeruší sytě červená na vyhřezlé vnitřnosti, či stříkající krev. Kresba detailní, potěší i spousta bonusových náčrtků na konci. Celkově u mě převažuje spokojenost, přestože nevidím důvod proč na úvodní díl nepoužít rovnou nějakou kompletně dopsanou Howardovu povídku? Pokračování bych přivítal, ale u frekvence vydávání CC to bude asi nadlouho ale kdybych si vybíral mezi Kanem a Conanem, asi by o prsa zvítězil urostlý cimmerijský hrdina.


  • willis
    Starrův speciál určitě stojí za investici, jinak jak jsem psal minule a jak píší moji předchůdci - natahovačka. Výplň jako v každém delším seriálu, na druhou stranu nápady tady, i přes určité opakovaní námětů, stále nějaké jsou.
  • willis
    willis13.7.2010 12:00100 nábojů #03: Hlas krve
    Já beru agenta Gravese jako takovou vějičku, aby nalákal čtenáře na další díly. No uznávám, že časem může to oddalování odhalení tajemného pozadí začít prudit. Nicméně když se na tohle celé vyfláknete a sledujete jednotlivé epizodické příběhy, tak je to zatraceně dobrý žánrový počtení.
  • willis
    willis13.7.2010 11:49Tarzan: Éra Joea Kuberta 1
    Tarzan po x-té převyprávěný, přesto má stále svou kvalitu. Ta vyniká hlavně v kontrastu s epizodami, které jsou na konci a jsou jakoby vatou k hlavnímu příběhu. Kresba klasická, ale kdo jednou viděl ilustrace Z. Buriana, ten už má o "pravé" podobě Tarzanova světa dávno jasno.
  • willis
    willis13.7.2010 11:30Bosenský plackopes
    Pixy i Kontejner jsou v zábavnosti o třídu výš. Neznám pozadí vzniku tohohle dílka, ale scénář vypadá na výsledek brainstormingu při nějaké pijatice. Nápady hodili na papír a po vystřízlivění se už nějakými dalšími úpravami moc nezabývali. Jinak zpracování, přeložená mapka všechno fajn, ale není to ono.
  • willis
    willis1.7.2010 09:37Malý upírek
    Pro děti dobrý, taková průprava na Donžon.
  • willis
    willis25.6.2010 09:12Futurama #04: (P)ohyby v čase
    Stejně jako u Simpsonů slušný doplněk k seriálu. Po týdnu si už ale nevzpomenete o čem to vlastně bylo.
  • willis
    willis18.5.2010 11:38Iron Man: Extremis
    Příběh mě bavil. Což se tak úplně nedá říct o vizuálu. Samotná kresba by byla pěkná, Iron Manovo brnění vypadá efektně, ale pozadí nejsou skoro žádná, většinou prostě jenom barevná plocha, barvy působí strašně uměle a studeně. Když porovnám podobně "3D"udělaného Ghost Ridera, tak ten mně přišel koukatelnější.
  • willis
    willis14.5.2010 10:28Kick-Ass: Nářez
    Především je to napsaný lehce a s nadhledem. I násilné scény nepůsobí tak samoúčelně jako třeba v Lobovi (nic proti němu). Čte se to skoro samo, nikde žádný větší zádrhel.
  • willis
    Celá tahle knížka se to točí okolo tajemné hliněné destičky a na příběh se postupně nabalují postavy. Kingpin, Lizzard, Quicksilver, Silverman a mafie a docela legrační béčko, co si říká "Lidská hora Marko". Mezitím klasické S-M starosti. Nic zásadního, ale bylo i hůř.
  • willis
    Já jsem spokojený, co se týče zábavnosti jednotlivých epizod tak to vidím podobně jako erik. Vyloženě nějaký propad oproti prvnímu dílu jsem ale nezaznamenal. Pár nových nápadů se opět objeví a takhle vykreslený budoucí svět je celkem fascinující. Pravda, Ellis hojně využívá už použité vize a technologie různých sci-fi autorů, to ale na působivosti neubírá. Budoucnost není nijak růžová, ale my si můžeme svobodně vybrat zda kryogenezi ano či ne.
  • willis
    willis17.3.2010 13:50Mýty #02: Farma zvířat
    Scénář téhle knížky není zas tak převratný, ale samotný námět celé řady a především sledování jednotlivých nám známých "Mýtů" a to, jak s nimi autoři naložili je zajímavý. Žádné intelektuálské hrátky ale Moore, ale už jen poznávání jednotlivých backgroundových postav je zábava s kterou se dá strávit několi minut. Obálky jsou další plus a posouvají tuhle sérii o stupínek výš. Jinak pokračování bych také určitě uvítal....
  • willis
    willis10.3.2010 17:52Klezmer: Cesta na východ
    Nadějný začátek, Sfar má ten správný cit pro "židovský" humor. Dvě linie příběhu se očekávaně spojí, schéma mně připomíná první díl nějaké fantasy ságy..... skupina hrdinů se dává dohromady :). Jinak dost zběsilá kresba a coloring snad vodovkama, určitě zajímavý kontrast třeba s Rabínovým kocourem. Pro příznivce autora povinnost, pro ostatní stojí minimálně za omrknutí.
  • willis
    willis26.2.2010 13:40Kannonina ruka #01
    Proti tomu, co jsem měl možnost číst od Zonerpressu je tohle opravdu "ostřejší" ve všech směrech.
  • willis
    willis26.2.2010 13:33Fell #1 - Kruté město
    Naposled jsem Templesmitha měl možnost vidět v 30 dní dlouhé noci a je vidět v kresbě posun, už začínám rozeznávat i jednotlivá pohlaví :). Jinak temná a beznadějná atmosféra "problémového" města funguje moc pěkně a takový. Jednotlivé epizodky jsou jenom 16-ti stránkové, takže v některých se jde až příliš rychle na věc a není moc času na nějaké pečlivější vykreslení příběhu. Občas by se hodilo klasických 24 stránek, hlavní hrdina by se pak nemusel tolik spoléhat na štěstí nebo náhodu. Jinak se ale přidávám ke chvále.
  • willis
    willis19.2.2010 15:16Simpsonovi: Simpsoráma
    Platí to co pro minulý díl, nějak se ve scénářích komiksové řady nedaří co se týká zábavnosti konkurovat animovaným dílům.... Extrabuřty se mně ještě zdály docela dobrý, další dvě knížky jsou už spíš v průměru. Až příliš klišé scének, ty jsou v tv simpsonech taky, ale tam mně tak nevadí jako tady.
  • willis
    Mám přečteny řádově stovky sešitů se SM dobrodružstvími a nidky jsem si z jeho scénářů na zadek nesedl. Většinou nepřekvapivé příběhy se stále dokola recyklovanými postavami. Občas se ale najdou i díly, či příběhy které vybočují ze schématu (většinou jsou to ty, ve kterých nějkterá z hlavních postav zemře) a Kravenova série je jednou z nich. Kravenje tady jasně hlavní postavou, bojující se svou posedlostí a psychickou rezervaností, SM mu spíše jen stínuje a Vermin je tak nějak do počtu. Co scénárista přehnal jsou ty schizofrenní duševní pochody Kravena, v tom aby se Nešpor vyznal. Jinak můžu říct, že jsem docela spokojený, určitě jeden z těch lepších dílů SM řady a tak to i hodnotím.

    S tím co tady psal Lenny o napsání nějakého úvodu do děje souhlasím... pár odkazů na minulé díly by nebylo špatné dovysvětlit. Stejně jako představení u nás zas ne tak často vyskytujících se postav.
  • willis
    willis28.1.2010 09:17LP Comics #01
    "Klasické" dobrodružné příběhy z "exotických" zemí. Nic převratného, takový typický český komiks z devadesátek, ale jinak patří k tomu lepšímu průměru . V časpise inzerovaný druhý díl ale už nevyšel.
  • willis
    willis22.1.2010 11:04Muriel a oranžová smrt
    Určitě záslužný počin, barevně vyvedené tak, by člověk neřekl že má před sebou čtyřicet let starý komiks. Pokud je jednička kultem, druhý díl je kultem na druhou, nicméně stejně tak jako v jedničce mně scénář nechává naprosto chladným, takže všechno táhne Saudek a jeho kresba s množstvím už níže zmíněných vychytávek. Muriel zřejmě po zásluze posbírá všechny možné ceny za rok 2009, můj favorit to ale není.
  • willis
    Po Havraním speciálu a Tichu hrocha vyšla v roce 2009 další chuťovka pro sběratele pěkných knížek ."Retro"styl P. Čecha s nevýraznými barvami se mně líbí a do vzpomínkového příběhu perfektně sedne. Od příběhu jsem, vzhledem k tomu, že jsem od PČ četl jenom Ruddyho, čekal něco trochu jiného, optimističtějšího. Převažuje nostalgie a smutek. Není to výtka, ale před čtením jsem měl zrovna chuť na něco trochu "veselejšího". Vzpomínky na dětství, kamarády, dobrodružství, tajemství a tragickou události. To už tady bylo několikrát, inspirace jsou zřejmé a autor se s tím ani nijak netají. Přesto se mu povedlo stvořit svým způsobem když ne originální, tak určitě zajímavé dílo, při kterém po dočtení (doprohlížení) zalitujete, že nebylo delší.

    K formátu: Převažují jedno i dvoustránkové malby, těch "klasických" komiksových stránek je tu pomálu, někde bubliny chybí úplně nebo jsou jen doplňkem v obrázku s klasickým textem.

  • willis
    Chtěl jsem začít větu slovy: "Klasický Usagi", ale když jsem se podíval níž, tak erik takhle už začal a vlastně tak nějak shrnul mé pocity z téhleté knížky. Těžko psát něco nového.
  • willis
    willis28.12.2009 10:00Temné metro #03
    Plusem je, že série je nějakým způsobem uzavřená, další díly by byly zbytečný. Jednotlivý epizodky jsou celkem klišovitý, všechny zápletky už tu byly tak stokrát. Takový rádoby "hororový" popík, cílený někam mezi tínedžry. K sérii celkově.. kresba neurazí, námět potencionálně zajímavý ale jeho možnosti zůstali nevyužity. Chybí tady základ všech dobrých hororových příběhů ... "atmosféra".
  • willis
    willis23.12.2009 09:32Aargh! Havraní speciál
    Výpravná publikace, celkově pěkná knížka kterou může ocenit i bibliofil. Pro ty co se rádi zasní nebo hloubají v mystických světech i pro ty co si jen rádi prohlíží zajímavé obrazy.
  • willis
    willis22.12.2009 13:03DMZ #01: Válečná zóna
    Vznik tohohle komiksu si představuju takhle: Brian Wood si jako malý kluk zamiloval film "Útěk z NY". Když byl v nejlepších letech rozhodl se, že udělá něco na ten způsob a uvidí co z toho vyleze. Hrdina v neznámém a potenciálně nebezpečném prostředí... tohle schéma je sice ohrané jako mých 200 nejoblíbenějších vinylů od Evy a Vaška, ale nějaká slušná atmosféra se z toho pořád vytřískat dá. Několik epizod na rozjezd, podpořených pěknými obálkami, slušnou a pro tenhle typ příběhu"správně" kolorovanou kresbou. Na Manhattanu je určitě ještě spousta míst kam nás autor zavede a i Snake Plisken by se v takovémhle světě cítil jako doma.
  • willis
    willis22.12.2009 12:16Jak si nahrabat jako pornohvězda
    Ale jo, pravda za nejnižší cenu na trhu, takže poměr cena / zábava neřeším. Pár dobrých špeků se najde, ale celkově spíš lehce ironická oddychovka než nějaké převratné poselství (to ale asi nikdo stejně nečekal).
  • willis
    Ale jo, až na příběhy s Elrikem (Moorcock mě nikdy nebavil), slušná porce Conana. V příbězích Darebáci v domě a Dcera pána mrazu dokonce nadprůměrná.
  • willis
    willis7.12.2009 10:16Quo Vadis
    Tohle Sienkiewiczovo veledílo je možná komiksově zpracovatelný, ale musel by tomu odpovídat rozsah stránek. V postavách jsem se orientoval jen díky tomu, že jsem ho kdysi četl (a zanechalo mně takový dojem, že si z toho kupodivu i dost pamatuju). Kresba dobrá a možná by z toho i po osekání předlohy až na dřeň přeci něco zbylo. I když jednou z "rekvizit" křesťanství je naděje, tak že by někdy vyšlo dokončení tomu nevěřím....
  • willis
    k tomu porovnání vydání z roku 1970...všech 16 příběhů co tehdy vyšlo je i tady a v barvě (tam je to půl na půl barva/čb s přidanou oranžovou na kozla) a tady je jich tedy víc. Největší rozdíl je, že Josef Brukner úplně změnil ty říkanky pod obrázky (význam víceméně zůstal, ale jsou rozsáhlejší) což v jednom příběhu způsobilo i změnu sledu jednotlivých obrázků.
    Jinak souhlas, že šprýmové kousky = zlomyslné lumpárny.
  • willis
    willis23.11.2009 13:55Nápady kuřete Napipi
    32 čtyřokénkových bezeslovných příběhů (stripů) na 16 stranách. Psáno pro děti od 3-6 let (jak je uvedeno v seštitu), ale občas celkem drsný :). Škoda že je to tak krátký.
  • willis
    willis9.11.2009 10:39Torpedo: Sebrané spisy #02
    Torpedo, antihrdina z podsvětí 30 let. Aby se v takovém prostředí uživil a přežil musí být ještě větší hajzl než ti ostatní z galerky. Příběhy se nesou ve stejné rovině jako v prvním dílu. Otázkou je, jestli se dá vymyslet ještě nějaký, který by postavu někam posunul, protože jinak se náměty točí stále dokola.
    Ženský jsou mrchy( v podání Berneta moc pěkný), které je třeba srovnat, chlapi jsou krysy, které je třeba zašlápnout. Mimochodem, po Ztracených dívkách je Torpedo zřejmě na druhém místě v počtu odhalených ženských ňader (a to už je slušná reklama, ne :)).
    Povedený se mně zdá překlad, některý hlášky v kombinaci s perfektní čb kresbou pobaví a pobavit, to je samozřejmě hlavním a asi jediným účelem tohohle komiksu. Jediné nebezpečí vidím v tom, že jako jednohubka v nějakém magazínu je vše o.k., v souborné knize, při větším počtu podobných příběhů čtených najednou, by mohl omrzet
  • willis
    Před přečtením jsem sjel ještě jednou první knihu, přeci jenom po 4 letech člověk leccos zapomene. Jednička má stále svou kvalitu, končí v nejnapínavější chvíli a tak jsem se těšil na pokračování. To, že mezi knížkami je střih a druhá začíná až o deset let později byl docela šok (měl jsem si tady nejdřív přečíst komentáře, abych se připravil). Těch deset chybějících let je, až příliš stručně, shrnuto na úvod v článku jakéhosi časopisu. Straczinski úplně přehodil výhybku a celý příběh je v podstatě jenom souboj těch hodných proti těm zlým. Překvapivá odhalení a zvraty jsou občas za rozum tahající, přesto se najde pár zajímavých scének a i nadějeplné zakončení mně dávalo smysl.
    V prvním dílu byla laťka nasazena asi příliš vysoko, naděje na výjimečné pokračování se nějak nepotvrdily, scénář se až příliš drží klasického superhrdinského hlavního proudu.
  • willis
    Takže tým se v prvním díle jakž takž poskládal, přichází tedy nepřítel. Tím jsou kryptofašistický mimozemšťani (nebo kryptomimozemský fašisti?), přišel čas vyrazit do akce. Noví členové týmu jsou celkem zbytečný, přidáni jen proto, aby série mohla mít plánovaný počet sešitů. Vůbec celkově na mě tenhle tým působí dost nesourodě, což je ale asi záměr. Jinak platí co pro jedničku, solidní mainstream s pěknou kresbou a ve dvojce i dostatkem akce.
  • willis
    willis30.10.2009 11:14Ultimates #01: Nadčlověk
    První kniha je z velké části o sestavování superhrdinského týmu a všemu co k tomu patří včetně publicity a shánění peněz. V téhle knížce se tak s akcí setkáme až na konec. Spíše se řeší vztahy mezi hrdiny, seznamujeme se s jejich "novými" alter egy a vůbec se situací v tomhle alternativním vesmíru Marvelu. Vše je podpořeno pěknou kresbou a nechybí ani efektní dvoustránkové panoramatické výjevy. Celkově solidní mainstream bez větších překvapení i když Millar udělal z Bruce Bannera strašnýho nerda.
  • willis
    Pro mě je tenhle booček o třídu lepší než předešlý a zatím snad nejlepší s Hitmanem vůbec. Po celkem vtipný hříčce se Santou následuje střet s elitní jednotkou SAS, která je pro Tonyho konečně více než důstojným soupeřem. Žádné nadpřirozeno, ale boj o holé přežití. Je to stále Ennis, ale tentokrát mně (a nebo mu) to sedlo, a to jsem už nad ním po trojce lámal hůl.
  • willis
    Mignola pořád něco naznačuje, nedoříkává, zatajuje a dovymýšlí si k příběhu další rádobymystické odbočky, ale už to trvá přeci jenom příliš dlouho. Nevím jestli sám autor ví kam základní příběh směřuje, ale po tolika letech tenhle způsob vyprávění už začíná nudit, nebo spíš prudit. I jednotlivé dílčí epizody jsou si kostrou podobné. Hellboy se někam připlete, dostane naloženo, zmátoří se a všechno vyřeší svou kamennou rukou. Pořád se na kresbu pěkně dívá ale......co dál?
  • willis
    Cynický, ale pravdivý pohled Jerusalema na život, politiku, televizi, náboženství, a vůbec na fungování světa ve kterém se plácá on a přeneseně i my. Těžko něco vytýkat kresbě i překlad mně sednul, jen snad zamrzí nepřekládání textu v obrázcích (reklamy, nápisy na zdech apod.), které dokreslují život ve Městě a dávají mu tu osobitou příchuť. Né, že bych si to nebyl schopný přeložit sám, a je jasný, že to dá víc práce než nalejt text do bublin, ale tyhle maličkosti dokážu ocenit a za časů Top Ten to šlo....
  • willis
    willis25.9.2009 14:14Krakatit
    Hodnotím spíše kladně, i když bych raději viděl druhý díl Pána času. Jinak některé stránky se díky přehuštění dost špatně čtou, občas jsem bloudil a nevěděl očima kudy dál. Měl jsem ještě jeden problém a to, že jsem hlas komiksového ing. Prokopa slyšel automaticky jako hlas Karla Högera, přestože si vizuálně moc podobní nejsou, ale ty deklamace typu: "Všechno na světě je třeskavina, vy sama.." k tomu přímo svádí. :)
  • willis
    willis17.9.2009 12:59John Doe - Zkrat speciál
    Poprvé jsem četl kousek v Potu 3 a to mně hlava nebrala, ale když se to sjede v kuse a zvyknete si na kresbu, tak se tam najdou jak povedené nápady, tak i správně bizarní postavičky.
  • willis
    willis14.9.2009 12:07Safari pláž
    Takový typický letní prázdninový příběh, autor nahradil předpokládaného hrdinu (mladého muže, typ loser) králíkem. Ten pak prožívá na pláži různé interakce s děvčaty. Nějak mně na začátku při prohlížení napadlo... Hele, mix Mouchy a Flafíka . Víceméně to klape, i když nic objevného. Možná by byla lepší nějaká kratší verze do nějakého sborníku, takhle těch 80 stran a 190 Kč je, i přes pravděpodobně malý náklad, celkem dost.
  • willis
    Posunutí děje do současného Tokia je dost samoúčelné, protože prostředí nehraje v přepisu skoro žádnou roli. I obálka je na první pohled docela odrazující. Určitě bych si uměl představit atraktivnější místa a čas. Co se prostředí a jeho využití týká tak je určitě zajímavější Luhrmannův film, který si s předlohou hraje víc a s lehkostí. Komiksu zpočátku nějak chybí hloubka, je to až příliš zkratkovité, zamilování působí lehce nevěrohodně... v druhé půlce už to běží jak má, nebo jsem si zvyknul na tenhle styl?. Martin Hilský překládá Shakespeara do češtiny, takže použití jeho práce je logický a jediný správný řešení, jakýkoliv jiný překlad by působil nepatřičně. Takhle silné příběhy se dají jen těžko úplně zazdít a pokud se bude pokračovat tak to bude zajímavá řada. Určeno pro čtenáře od 9 let... no nevím co si z toho odnesou spíš bych to viděl tak 12+??
  • willis
    willis26.8.2009 14:18Malý princ
    Předloha je svým malým rozsahem ideální pro převod. Sfar to tak měl lehčí v tom, že prakticky nepotřeboval scénář. Dovolím si tvrdit, že čtením knížky nestrávíte víc času než čtením (prohlížením) komiksu. Neměnných šest okének na stránku, žádné velké experimenty, důležitější ale je, že všechny Exupéryho myšlenky zůstaly zachovány, převedeny a vyznívají stejně jako v předloze. Pak už záleží jenom na tom , jak se vám líbí Sfar a jeho kresba.


  • willis
    willis17.8.2009 10:25WildC.A.T.s – Návrat domů
    Tak jedna, dvě kapitoly jsou na rozkoukání, kdy jsme vrženy do, pro většinu z nás, neznámého světa a děje. Jakmile se to usadí a začneme rozeznávat jednoho hrdinu od druhého (někdy to není lehké), a orientovat se v příběhu, tak z toho vyleze solidně zvládnutý superhrdinský mainstream. Je jasný, že od Moora se vždycky čeká něco navíc, ale tady bylo zadání jasný a mantinely v tomhle žánru jsou vcelku úzký a nějaký moc velký přesah se tak očekávat nedá.
  • willis
    willis4.8.2009 14:18Grandville #01 (pevná vazba)
    Detektivka se zatraceně nabušeným jezevcem, ve stylovém steampunkovém světě. Nejen akce, humor ale i různé detaily a narážky potěší (slavný obraz od Delacroix Svoboda vede lid, předělaný do „zvířecího“ atd.) Budu se opakovat ale Talbot umí a to nejen výborně kreslit, ale i zajímavě psát a vymýšlet si.
    Pevná vazba je pěkná i když za 104 stran to není láce, tentokrát je zde proti broži jako bonus plakát v secesním stylu A. Muchy, bohužel tisk plakátu je nějaký neostrý (nebo je to záměr??). Jinak obecně ke dvojím verzím..je pěkné, že CC myslí na sběratele, ale uvítal bych nějaké větší rozdíly mezi brožovanými a pevnými vazbami nějaké bonusy (stránky) navíc něco, co by mně donutilo o dražší verzi přemýšlet u každé knihy.
  • willis
    willis29.7.2009 09:47Simpsonovi: Komiksový nářez
    Někde na úrovni "Extrabuřtů". Nic při čem bych se při čtení válel po podlaze, ale několik míst kde jsem se uchecht se našlo. Většinou jsou příběhy někde na úrovni průměrnějších seriálových dílů. Chybí tomu ta správná dávka hravosti a lehkosti. Jako doplněk pro příznivce dobrý, ale nic co by nutilo nedočkavě vyhlížet další komiksový díl žluté rodinky.
  • willis
    willis24.7.2009 11:05Lajka
    Co se týče vesmírného programu tak se údaje dají dohledat, v případě životních osudů Lajky si prostě autor musel spoustu věcí přimyslet a udělat nějaký příběh. Celkově k zamyšlení. Autor má mé uznání, že zbytečně neklouže k moralizování a ruské vědce popisuje civilně jako normální lidi, nedělá z nich nějaké šílené Frankensteiny. S tím dojímaním zas tak na pilu netlačí, pohybuje se pro mě v únosných mezích a to můžu říct, že jsem na tyhle manýry alergický. Kdejaký hollywoodský režisér by měl určitě snahu udělat z takového námětu další slzopudné dílo.
  • willis
    willis23.7.2009 11:11Nathan Never #01: Vampyrus
    Vlad Shreck, to jméno mluví za všechno. Scénář je po stoprvé ohraná variace na Drákulu jak tady bylo řečeno. Sympatický na těhle sériích je, že si na nic nehrajou. Určeno pro rychlou konzumaci bez nějakých větších ambicí. Když k tomu s tímhle přistoupíte tak nemůžou zklamat.
  • willis
    Tahle klasika J. Verna vyšla v komiksové podobě v češtině hned 2x a obě verze dokonce v jednom roce. Tohle zpracování je typicky kometovský, se slušnou kresbou, příběh už je tak provařený že nepřekvapí, ale stále se to dobře čte.
  • willis
    willis15.7.2009 11:51Koralína (paperback)
    Tyhle úlety spisovatelů typu Kinga (Dračí oči, Holičička, která měla ráda TG), Barkera (Zloděj duší) nebo Gaimana (právě Koralína), které jsou určeny dospívající generaci mně moc neoslovují. Přeci jen, když je člověk zvyklý na jejich "normální tvorbu" jsou tyhle příběhy takovou light verzí a tím i krokem zpět. Komiks je mé první setkání s Koralínou, nečetl jsem knížku a neviděl film. Předpokládám, že knížka která má jen 160 stránek bude věrně překreslená. Námět příběhu o tajemství za zavřenými dveřmi je uč trošku omletý, je to jen další variace na tohle téma a není špatná. Co se mně ale hodně líbí je už zmiňovaná precizní kresba. A na to, že knížka je určena pro děti 7+, tak jsou některé scény docela drsný.
  • willis
    willis13.2.2024Prodám

    ÚPVO 1-17 kompletní série (výborný stav, vše hardback od comicscentra) 3600,-

    willis@email.cz
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1 (cca 1969 Kč)
Mám: 2144 (cca 511433 Kč)
Chci: 93 (cca 15251 Kč)
Sháním: 2 (cca 1490 Kč)
Nabízím: 8 (cca 1555 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0