Landauer

Landauer

Jméno: Dan Černý
Email: landauer@seznam.cz

Landauer
Landauer | 23.3.2017 | Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem (paperback)

baatcha: Mně je to fakt záhadou... Proč se takový věci dělají? Proč Muirel svěřili nějakýmu debiletantovi, co nejenže to pustil do tisku šíleně tmavý, ale ještě to podložil šedivou barvou (aby to bylo ještě tmavší) a pak za to ještě chtěli litr. Saudek je prostě prokletej! I po smrti! To má za to, že měl sex s Olgou Schöberovou... Nic není zadarmo. Ale proč někoho napadlo tohle? Naprosto skvělou věc pokazit? To jim to přišlo málo moderní nebo co? Vždyť v redakci dobře vědí, že Čtyřlístek kupujou dospělí pro svý děti hlavně ze sentimentu... A myslím, že ani děcka samotná by nic nenamítala proti poctivému akvarelu. A obálka? Ta patří k vrcholům Němečkova zlatýho věku... plus ještě s obálkou Pokladu kapitána Kida. Tak proč tahle sterilnost? Která navíc je stejně jen překreslený originál. Jinak původní komiks je naprostá paráda! Myslím, že ta knížka je generační záležitost a naprostý kult a stojí za to popídit se po originálu. Huh! Asi to rozeberu trochu víc v následujícím čtenáčským deníku. Totiž jde mi o to, že by bylo fajn, kdyby si někteří nakladatelé uvědomili, že jim vyrostlo čtenářstvo a že jsou už dospělí a náročnější a větší fajnšmekři. Teď se tohle prozření podařilo Egmontu (Albatrosu), a tak tenhle rok nabídne řadu luxusních knih s komiksy s Kačerem Donaldem od maestra Carla Barkse!!!!! Otevřít šampusy!!! Je v plánu i knižní řada Donalda od maestra Dona Rosy (tady k šampusům prosím ještě o smeknutí klobouků), ale tam to trochu komplikují Rosovy špatné zkušenosti s východní Evropou (Rusko), ale zdá se, že to nakonec půjde. Komiksy obou Pánů jsou daleko za tím, co si člověk představí pod pojmem komiks s Kačerem Donaldem. Jsou to mistrovská díla! Bez legrace. A jestli že už před víc jak 30 lety v USA pochopili, že kačeří příběhy jsou především skvělý dobrodružství á la Indiana Jones (Drew Struzan - malíř slavných plakátů k sériím filmů Star Wars, Indiana Jones nebo třeba Návratů do budoucnosti namaloval i plakát k filmu Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy!!! Jo!!!! Tenhle machr se propůjčil k malování kačerů na plakát! Už před 27 lety! Tady končí prdel! Si to vygůglete) tak proč nám to tady ještě nedochází? Ulítáváme na Sakaiově králíkovi... proč ne na Barksových a Rosových kačerech? Samozřejmě v pietně dobovým podání, protože modernizace škodí všem. A to platí i o klasikách, jako je tahle.

Landauer
Landauer | 23.3.2017 | Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem (paperback)

Jeden z nejlepších Čtyřlístkovských komiksů vůbec! Ukazuje, jak byla Ljuba Štíplová talentovaná spisovatelka, která dokázala nabídnout skvělej příběh s nečekanou pointou a navíc ještě vytěžit maximum z prostředí, ve kterým se odehrává. Jen nechápu, proč celej komiks přeobkreslili, převybarvili a hlavně proč předělali fenomenální obálku? Tohle je šílenej downgrade!!! Je to fakt mnohem horší, než kdyby prostě naskenovali originály a vytiskli to z nich. Jako... proč? PROČ? Totálně mi uniká důvod. Tohle je prostě hnusnější (včetně obálky) a dražší. Pohádkovou útulnost původních vydání nahradil chlad počítačových barev.

Landauer
Landauer | 10.1.2017 | Ultimátní komiksový komplet #101: The Invincible Iron Man: Začátek konce

Taky jsem ji tam měl :-/ A uvažoval jsem, jestli ji tam mám nechat, ale nakonec jsem ji strhnul... Nevím, co se komu honilo hlavou... klidně bych ten papírek oželel...

Landauer
Landauer | 27.9.2016 | Kouzelný míč

Souhlas s Kapisem. Výbornej komiks. Mistrovství autorů mimo jiné spočívá v tom, že mě fotbal absolutně, ale absolutně nebaví! Mám se k němu jako ke gay pornu, finančnímu úřadu nebo pendrekovejm cukrovinkám, čili beru na vědomí, že tu něco takovýho je, ale je mi to totálně u kaštanů. A představa, že by mě bavil komiks o tomhle sportu, byla až do objevení tohohle majstrštyku nepředstavitelná. Přesto je to boží komiks i pro lidi, kterejm je fotbal šumák a to je teda na smeknutí mega klobouku.

Landauer
Landauer | 12.9.2016 | Dechberoucí Zázrak #10: Operace „Plán B“ spuštěna!

petrsimcik: ale v tom nejsou žádné osobní animozity XD rád bych podobný komiks kreslil (což brzo budu, protože se chystá komiksová adaptace sci-fi série Hustej nářez od Fr. Kotlety, kterou jsem byl pověřen), jenže neláká mě tenhle formát ála Marvel a hlavně postava Zázraka mi nepřijde dobrá. Je to taková neslaná nemastná kopie superhrdiny obecného. Až se z něj stane bezdomovec, kterýho ani nedostatek financí neodradí od zachraňování světa v kostýmu (jen to prostě bude mít složitější, protože nebude mít prachy a bude zápasit s morálním dilematem, jestli má využívat svých schopností k malým krádežím, aby mohl potírat velké zlo apod.) nebo prostě něco podobnýho... až se z něj zkrátka stane zajímavá postava, dalo by se nad tím uvažovat. Ale nemyslím si, že by to nějak hrozilo :-)

Landauer
Landauer | 23.7.2016 | Ultimátní komiksový komplet #071: Hulk: Spálená země

Vydařená jednohubka... Nic složitýho, prostě zase zachraňování zeměkoule, ale je to velmi dobře čitelný a slušný scénář nese na podnose skvělá kresba Gabriela Hardmana. Jsou tu sice ještě dva další kreslíři, ale jejich provedení patří mezi USA mainstream comics standard.

Landauer
Landauer | 22.7.2016 | Dechberoucí Zázrak #08: Černá sanitka

Hulik: Protože se mi nechce? Proč ho nenakreslíš ty? Co je tohle za otázku? Proč František Fuka nenatočí lepšího Batmana vs. Supermana? Proč všichni diváci a čtenáři, kterým se něco nelíbí, nenatočí, nenapíšou, nenakreslí něco lepšího? Hlavně by mě zajímalo, jaký by byly reakce, kdyby Zázrak nebyl komiks vzniknuvší v našem českým rybníčku, ale byl to import třeba z Polska od někoho, koho vůbec nikdo nezná. Myslím, že to plácání po hřbetě by už nebylo tak intenzivní. /// baatcha: Máš pravdu a už jsem to i psal a říkal: Zázrak není úplnej šit a Petr má rozhodně cit pro timing gagu. Myslím, že svými úpravami v textu dost zachraňuje původní mizernej scénář. To, že má Petr dost rozkolísaný výtvarno (jednou nakreslí člověka, co vypadá jako člověk, jindy má místo anatomie zmuchlanej hadr) připisuju na vrub občasných obšlehů. Ale čert to vem. Nicméně Zázrak prostě není zázrak a když ho srovnám s celkovou produkcí komiksů u nás, je zajímavý, jak třeba k zahraničním komiksům jsou zdejší hodnotitelé daleko přísnější (třeba starý marvelovky, kterým se Zázrak scenáristicky dost blíží, jenže ty marvelovky jsou prostě starý, kdežto Zázrak je současnej), zatímco kapříka z našeho rybníka poplácávají, i když je nedoživený... hlavně že je náš. /// Dinik: No to si piš, že se necháš vyvést z omylu! To budeš koukat na Matracmana! Přečteš si první epizodu a hned si řekneš: Bože! Tak jsem se mýlil!! Musím změnit postoj a názor, jinak to nejde!! To je tak boží komiks!!! Uh! Ech! Ach! Pak rituálně spálíš všechny Zázraky a Marvely a Muriely a anděly a vydáš se skákat po nocích po střechách v matraci. Jak už to tak bývá.

Landauer
Landauer | 20.7.2016 | Dechberoucí Zázrak #08: Černá sanitka

Je to vtipný, fakt se vyplatí počkat si na pozdější reakce. Reakce od lidí mimo Petrův universe. Napřed totiž chodí megaturbochvály a pak konečně objektivní názory. Černá sanitka je super námět, ale... jestliže scénáře jsou na úrovni Silver Age... mudafakšit... Ne, fakt to nejde ošulit počítačovými efekty... Co tak na to koukám na stránku připadá 20% obšleh, 50% kompovejch efektů, 10% kompovejch SFX a zbytek snad původní kresby. Kuáááá, já už do řiti chci taky nějakou kvalitu! Kdy se jí dočkám? Je to tu jen obšlehávání, vykrádání, kopírování, honění ega (Jirka Král)... Chci do řiti už normální českej komiks! Neobšlehující, neartovej, nemasturbující... Kdy to bude?

Aktivita

Naposledy přihlášen: 20.2.2018 23:09
Komentáře u comicsů: 116
Hodnocení comicsů: 88
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 3 (cca 397 Kč)
Má: 330 (cca 60979 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0