Landauer

Landauer

Jméno: Dan Černý
Email: landauer@seznam.cz

Landauer
Landauer | 11.7.2016 | Ultimátní komiksový komplet #106: Hulk: Srdce atomu

cyboy: Jako ona vůbec fyzika v komiksech a filmech je otřesná.... vždycky si plácnu dlaní o čelo, když vidím sci-fi, ve který někdo vyletí do vesmíru bez skafandru a během vteřiny zmrzne na kost. Jenže to by si člověk uroutil hlavu, protože fyzikální nesmysly mamutích rozměrů jsou skoro v každým filmu, o komiksech nemluvě. Čili, co naplat?

Landauer
Landauer | 29.6.2016 | Karel IV.: Pán světa

baatcha: jj, je dost mladej, ale jestli si bude hrát na hvězdu a nalhávat si, že umí úžasně kreslit a obcházet píli obšleháváním, kdo ví, jestli se něco za takový konstelace naučí. Jestli ho tohle někam posune. Ale třeba procitne, začne se pečlivě učit kreslit a za deset let bude fakt machr, určitě i to se v dějinách lidstva už párkrát událo :-)

Landauer
Landauer | 29.6.2016 | Karel IV.: Pán světa

Tak tak... ale nechci se tady o tom moc šířit, protože to nejvíc jsem napovídal ve svým čtenářským deníku, kterej chystám a už mám část natočenou. Ale v kostce řečeno: z života Karla IV dali do komiksu to úplně nejnudnější a to potom převyprávěli neskutečně nudně. Text je na tom o fous líp, ale žádnýho teenagera nezaujme. Je to přesně ten typ publikace: Pojďme mladým přiblížit historii tím, že z ní uděláme komiks. No a oslovení tvůrci to už chtějí mít z krku, historie je jim putna (zejména tvůrcům komiksu), vědí o ní prd a jen už to mít za sebou. Školy pak tenhle paskvil nakoupí ve snaze oslovit ty mladý a ukazují jim ta důležitá data, ty důležité korunovace, ty důležité činy, jako založení univerzity a vy teenageři hleďte, jaká je to zábava. A přiom život Karla IV je neskonale zábavnej, jeho převleky, jeho fígle jak pašovat cenný věci, jeho zranění, jeho plenění bordelů a bitva u Kresčaku!!!! Uaaau! To byla fenomenální podívaná jako vystřižená z Hry o trůny, hromady masa, po sobě se plazí zmrzačení bojovníci bez nohou, všude klubka střev a rozpolcený hlavy, do toho velkolepý hrdinský činy panovníků, mega pompézní smrt Jana Lucemburskýho, kterej se už slepej nechá připoutat ke koni, aby z něj nespanul a s řevem se řítí do vřavy, aby zemřel s veškerou královskou ctí. Tohle prostě nejde zpracovat nudně!!! A přesto tu máme mistry, kteří to dovedou. Klobouk dolů.

Landauer
Landauer | 29.6.2016 | Karel IV.: Pán světa

Lenny: Tak to potom velociano plus arciano.

Landauer
Landauer | 28.6.2016 | Karel IV.: Pán světa

Lenny: Já v tom problém docela vidím... obšlehávání podle mě není moc košer... jinde by se tomu říkalo podvod. Bohužel pro české luhy a háje to není nic neobvyklýho a obšlehává kde kdo a pak to vydává za svoje dílo. Krom toho kdo něco trochu ví o historii, musí si rvát vlasy, jak je ten komiks příšerně strnulej, nudnej a o ničem, jak dokázal něco tak fenomenálního, jako byl bouřlivej život Karla IV v neskutečně drsnejch a zajímavejch dobách, totálně vykleštit na nejnudnější středoškolský osnovy. Ale co chtít? Byl tu požadavek (700 let od narození velikána, to se musí vyždímat) a všichni zúčastnění se už zřejmě těšili na honorář. Obšlehnout z jiných komiksů, zpapouškovat učebnice a nazdar bazar. Díky, milí autoři týhle nucenosti, opět si mladí čtenáři utvrdí svůj mylný názor, že historie je pruda.

Landauer
Landauer | 28.6.2016 | Karel IV.: Pán světa

Lenny: Čím ledecký překvapil? Obšleháváním? Já si to totiž jinak nedovedu vysvětlit. Máme tu prostě dalšího metamalíře, kterýmu jednou něco jde a hned vedle mu to samý absolutně nejde. Jednou má nohy v pořádku, podruhý - a klidně v tom samým obrázku, je totálně zmrší, jednou ví, že lidi mají ramena a hned tělo vedle připomíná zdeformovanej visící ručník, jednou má ruka dlaň a všechny prsty v pořádku, aby vzápětí autor naprosto zapomněl, jak ruka vypadá a nakreslí místo ní nějaký koště; pak jsou tam ty obličeje v podivnejch úhlech nasazený na těla, který perspektivně vůbec k těm hlavám nepasujou a někdy jsou hlavy bez zbytku lebky. Taky se tam střídá několik stylů... Krásně je to vidět na noze Karla IV na obálce, kdy originální rytíř, podle kterýho to bylo obšelhnuto přes "kopírák" (rozuměj v nějakým softwaru, což vůbec není dneska problém) měl zřejmě levou nohu něčím zakrytou, tak na to kreslíř narouboval nohu odjinud a výsledek - mrzák. Když jsem pak viděl obrazy Ledeckýho, tak děs běs, je vidět, že ten člověk opravdu vůbec anatomii nedává. Takže pokud bych měl být detektiv Colombo, vsadil bych na to, že Ledecký prostě většinu komiksu obšleh, jinak mi to nedává smysl... možná je ještě jedno vysvětlení a to, že jde o schizofrenika, kdy v jednom těle jsou kreslíři dva - jeden zdatný řemeslník a druhý totální diletant a přetahujou se o tužku. Mrzký je i scénář a vyprávění pomocí komiksu. Prostě panely na sebe dějově navazují naprosto strašně, neměl jsem pocit nějakýho příběhu, nedej bože plynulosti. Jsou to jen výjevy (že by málo vhodných předloh k obšlehávání, a tak se muselo při kreslení vycházet z toho, co bylo k dispozici a podřídit tomu styl "vyprávění"?) a fakt mi dalo velkou práci se v tom orientovat a hlavně to vůbec dočíst do konce. Jinak ovšem chválím barevnost a kompozici panelů, to ano, ta vypadá profi.

Landauer
Landauer | 11.5.2016 | Dechberoucí Zázrak #06: Zrada v černé

Stmxx: pardon, překlep. Měl jsem samozřejmě namysli Mince.

Landauer
Landauer | 11.5.2016 | Dechberoucí Zázrak #06: Zrada v černé

Lenny: Zlatá slova!!! amtxx alias Alex alias kdo ví kdo z kdoví jakého tajemného spolku: Zlatý déšť!!!

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Dechberoucí Zázrak #05: Smrt z rukou králů!

Teď jsi mi to nandal, Nikkarine :-( Teď jsi mě svlíknul jak párek. No je to tak! Vždyť já jenom žárlím, závidím a jsem z toho úplně na hadry! Táhne mi na 25 a ještě jsem nevyhrál v klikací soutěži :-( Škoda, že nemám tolik kamarádů a příbuzných jako Petr nebo ty. Ach jednou tak vyhrát fabulu rasu, to bych si tak přál. Mno... ok... myslím, že nás brzo smažou za spamování a trollení a hejtění, skorojihlaváku :-D

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Dechberoucí Zázrak #05: Smrt z rukou králů!

Nikkarine, stydím! Ovšem copak Petr, ale jmelí? Teda... ty jeho mrtvé duše fanoušci? Bože, jak ti jsou milí! Kolik myslíš, že jich je? Stovky nicků děleno pěti? Šesti? Všechno okolí Jihlavy... Nic proti Jihalvě, tady v Chebu chodím na výbornýho jihlavskýho Ježka, ale to už zanáším. Nicméně držím Petrovi palce, aby tu svoji cenu, co mu kamarádi naklikají, zase vyhrál a zase byl nejlepším kreslířem a scenáristou a koloristou a zázrakistou a vůbec všeobecně istou všech dob a já myslím, že tu máme slavíkovsky zaděláno na Karla Gotta českého komiksu... Nebo minimálně zaděláno.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 20.2.2018 23:09
Komentáře u comicsů: 116
Hodnocení comicsů: 88
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 3 (cca 397 Kč)
Má: 330 (cca 60979 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0