Landauer

Landauer

Jméno: Dan Černý
Email: landauer@seznam.cz

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Dechberoucí Zázrak #05: Smrt z rukou králů!

Nikkarine, zaslouží? Jako když si někdo koupí sportovní pohár v krámě a pak s ním mává nad hlavou, jako kdyby uběh deset maratónů, tak si ho taky zaslouží? Nikkarine! Ale víš co, stejně jenom žárlíme na Petrovu božskost, na jeho nepřekonatelnou kresbu a mistrovství, při němž by zbledl i Michelangelo.

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Dechberoucí Zázrak #05: Smrt z rukou králů!

baatcha: Blíží se cena Petra Kopla, též známá jako Fabula rasa, a tak se tu tradičně objevuje hromada mrtvých duší s podobnými ID, vynášející Petrovu tvorbu do stratosféry, hvězdičkující ostošest a tlačící z básnických střev opěvné ódy na našeho Mistra. Čili nechtěl jsem říct nic jiného, než: jaro je tady! :-)

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Sek a Zula

Ricarderon: Na tomhle komiksu jsem se jako dítě školkou povinné učilo číst, takže jsem pln sentimentu a ta drsnost mi nějak k tomu pravěku sedí. Jako dítě jsem to nějak nevnímal. Jo, je to drsný, je tam dost černýho humoru a tak, ale prostě pravěk :-) ženy se namlouvají ránou kyjem do hlavy, hadi se rozřezávají pilou vejpůl, drzí ukeacní papouškové jsou sežráni a prohnané želvy končí smrtí horší než z filmů Lucia Fulciho.

Landauer
Landauer | 20.4.2016 | Dechberoucí Zázrak #05: Smrt z rukou králů!

Doppelganger: Opatrně s tou kritikou, nebo si tě Petrovi assasini najdou. Pšt! Nekritizovat, hodit pět hvězdiček a mlčet. Nic jsem neřek. Sláva Zázraku! The best comics ever!

Landauer
Landauer | 29.11.2015 | Ultimátní komiksový komplet #076: X-Men: Schizma

Mno... tak jsem si to přečet.... a začalo to slibně... velmi slibně.... úžasnej drsnej a hustej rozjezd.... ale pak to šlo do kopru a možná ještě kousek za kopr, tam, kde se skladuje už jenom... mno dobrá, zas tak daleko asi ne, ale ten kopr necháme. Druhej sešit byl ještě libovej akorát s nic moc kresbou. Nevím, proč měl kreslíř tenzi udělat z Cyclopse vychrtlýho důchodce a z Wolwerina troglodyta s tasemnicí. A pak přijde třetí sešit s naprosto fenomenální kresbou! Škoda ho! Škoda toho výtvarníka na takovou šitku, do který se to celý zvrhlo! A ještě jeden vykřičník! Naprosto boží libová ilustrace! A děj taky ještě jde. Pak přichází intermezzo Generation Hope... užvaněná nuda, city, emoce, holčička zabíjela sice padouchy, ale zabíjela... ááááá! No to je trága! Všichni jsou z toho vyprdlí, ona trousí srdceryvný cáry keců, jak kdyby sto let žila v jeskyni na kořínkách (sorry, Pavle). Ždímárna vazkých emocí made in USA. Hnus! A nuda k tomu! A ten její kyd hnoje na konec: "Budu muset zabít ještě někoho?" a pak jako že silnej výjev, jak jsou zbylí X-indli z toho vyprdlí, slzej a jako že se cejtěj provinile a jsou vyděšený, co jí maj říct.... ááááá! Papundekl jak umakart! Hnus! Nuda! Šit! Za kopr s tím! Pak pokračujem konečně v ději... sešit Schizma č. 4... To zase docela ujde. A jo! Dvoustrana Cyclops vs. sentinel je boží. A pak zase intermezzo Generation Hope plný slintů, keců kolem a nudy! Nudy jak výměšek plejtváka! Děj žádnej. Jen kecy. A emoce. Šit! A vůbec jsem nepochopil tu modrou... Tak je nahatá nebo není? Rukávy ani límec to nemá, vypadá fakt totálně nudisticky, jen jakýsi kosočtverec kolem pupíku a na prsech trojúhleníky (který by stejně nezakryly ani čtvrtinu bradavky), ale po primárních pohlavních znacích ani památky! Labia v čudu, všecko! Tak nevím. Vypadá jak nahá figurína z vitríny. A pak zase pokračujeme v ději. Mno... po těch kecech kolem by jeden řek, že ten mega sentinel bude větší borec. Že aspoň někoho kuchne, že tam někdo zařve... A ono nic... Celý se to pak rozplizne do ničeho. No nebudu spoilerovat, ale jak dobře to začalo, tak to fakt šíleně debilně skončilo... A pak je tam ještě jeden seŠIT a to je fakt zase na kopr. Obrození se to jmenuje. Zase kecy, kecy, Cyclops a Wolwerine přemlouvají X-meny, kdo s nima půjde. Ten jde s Cykem, ta s Wolwiem atd. a to je všecko. Prostě nuda. A celý to rámuje alegorickej souboj u ohně! Bože! Neksutečně trapný! Fakt... Lacinější alegorie byly už jenom kdysi na vozech. I když... ale jo. Děs! A nuda! A příšerná kresba k tomu. Takže Schizma nic moc. Možná kdyby vynechali ty "bonusy", tak by to hodilo lepší dojem, ale kdo ví... ten konec je fakt strašně primitivní a chudej... na to jak velkolepě to začalo... A co to udělali s Wolwerinem? To není on! To je buď jeho dvojník a pravýho kuchnul Cyk, nebo mu někdo nenápadně něco píchnul do mozku. A i ten Magneto... fakt divný! Ale třetí sešit je fakt boží.

Landauer
Landauer | 27.10.2015 | Ultimátní komiksový komplet #065: Avengers: Elita

Fajn fantasy. Docela jsem si to užil. Je to svižný, vtipný a moc hezky nakreslený. A člověk ani moc nemusí vědět, co bylo před tím a potom. Prostě tři rozhádaní superhrdinové se udobří díky solidnímu dobrodružství. Mě to bavilo a jsem spokojen.

Landauer
Landauer | 25.9.2015 | Ultimátní komiksový komplet #069: Říše stínů

Martin D. Antonín: Potíž je, že Tyfová Mary je jméno skutečný postavy z přelomu 19. a 20. stol. a takhle se u nás už dlouhá léta překládá. Je to něco jako Jack Rozparovač. Taky bysme asi koukali, kdyby se v českým překladu postavě pojmenovaný podle J. Rozparovače říkalo Jack the Ripper. Bylo by to by to divný. Výtka Ricarderona je docela na místě.

Landauer
Landauer | 8.9.2015 | Lobo #02: Sedm zbytečných a další příběhy

Kapis: Šmarjá!!! Neříkej voutěžek, vosel, vovce, vokno....!!!! Je to vošklivý!

Landauer
Landauer | 8.9.2015 | Lobo #02: Sedm zbytečných a další příběhy

Kapis: Hm, hm, hm... něco na tom bude, nic se nesmí přehánět. Ale ani ta spisovná čeština. Číst si, jak Lobo kosí mrtě organismů a mluví při tom podle mluvnice spisovné češtiny... brrr.

Landauer
Landauer | 8.9.2015 | Lobo #02: Sedm zbytečných a další příběhy

Kapis: Příklad? (tím nechci nijak obhajovat p. Dorta, jen mě zajímá, co lidem v překladech vadí a tak)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 20.2.2018 23:09
Komentáře u comicsů: 116
Hodnocení comicsů: 88
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 3 (cca 397 Kč)
Má: 330 (cca 60979 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0