Galupus

Galupus

Jméno: V.R.
Email: Thunair@seznam.cz

Icq - 326859831
Skype - Vojtech Rabyniuk

Galupus
Galupus | 17.6.2016 | Parker: Lovec

Jen škoda toho změnu barvy oproti originálu O.o

Galupus
Galupus | 10.5.2016 | Sandman #10: Tryzna

Sandman rozhodně patří k dílům, jež povznášejí komiksovou tvorbu a přivádí nové čtenáře z řad skeptické obce.
Recenze na GeekCave

Galupus
Galupus | 9.7.2012 | Naruto #07: Správná cesta

Klasika :) pro mě má manga dlouho stabilních 5* a tady jedávám az překlad a Letteringovou práci.

Galupus
Galupus | 6.12.2010 | Cesta do pekel

Tak u tohohle špalku sem vyloženě chrochtal blahem. Vedle parádních komiksů které se k nám dostávají z véce či méně známých hrdinů, zemí či vydavatelství, se vždy vynoří světlejší hvězda jako napříkald Z pekla..nebo Cesta do Pekel brilatntní gengsterka parádní kresba, možná pokud nejste fanoušek žánru nepotěší.

Galupus
Galupus | 6.12.2010 | Parchanti #2: Zdvojnásobení sázek (paperback)

Parádně rozjetá serie. první díl nahodil akčnější ražení, druhý konečně řádně prohlubuje problematiku spiknutí a přibližuje nám jednotlivé postavy. Už aby byla venku trojka.

Galupus
Galupus | 6.12.2010 | Jonah Hex: Tvář plná násilí (paperback)

Rozhodně parádní western i comics. Jak už někdo řekl je to Punisher divokého západu. PArádní kresba a žánrový scénář. Westernové komisy čtu a vlastní mcelkem hojně, amůžu říct, ež hodnocení si zaslouží a to vynechávám svoje fanouškovství k westernu( neuplně asi no:D).

Galupus
Galupus | 16.9.2010 | Ú.P.V.O. #01: Dutozem a další povídky (paperback)

Náckové, démoni, média, duchové a homunuklové. To vše nám Mike Mignola přináší už delší dobu v Hellboyovi, ale Ú.P.V.O. dokáže přidat ještě mnohem víc!

Kniha je zasazena do doby těsně potom, co se Hellboy rozhodne opustit Úřad paranormálního výzkumu a obrany ( dále už jen Ú.P.V.O.) a jeho vedení zjistí velice nepříjemnou skutečnost, a to že červený démon nebyl jen pouhopouhá hrouda svalů s beranidlem místo pravé ruky, ale taky vůdce a síla která držela celý tým paranormálních vyšetřovatelů pohromadě a s jeho absencí vzniká problém. Zvykne si Abe Sapien na novou velitelskou roli, nebo bude Hellboyův odchod jen prvním z dlouhé řady dalších, které předznamenají krach a rozpad úřadu? Nejen na tyhle , ale i na mnoho dalších otázek najdete odpovědi právě v knize Ú.P.V.O. – Dutozem a další povídky.
Klasicky silné příběhy na které jsme si stihli zvyknout z pera tohoto autora jsou zde doplněny o nezanedbatelný prvek a to mnohem hlubší rozbory postav jako takových, jejich motivy a charakteristiky. O samotném Hellboyovi se tak na několika málo stránkách dozvídáme takřka více, než ze všech předchozích dílů jeho série. Ale kdo si myslí, že tato kniha je o něm je (a nutno dodat “díky Bohu“) na omylu. Do centra dění se přesouvají další postavy, které mohly být bohužel přehlíženy. Nastiňuje nám i v širších souvislostech historie aktérů a vztahy mezi nimi. Dozvídáme se tak více o Abeu Sapienovi a Homunuklovi Rogerovi a jejich ne nepodobnému vstupu do služeb U.P.V.O. o nepříjemných vnitřních pocitech a obavách Liz Shermanové, ale i o poněkud opomíjené „ ředitelce terénních operací“ Kate Corigannové a v neposlední řadě se v povídce Zabiják v mé lebce vrátíme do roku 1938 a podíváme se na minulost Humra Johnsona, který se také objevuje v knize Hellboy 5: Červ dobyvatel. V nejdelší povídce knihy hraje pak jednu z hlavních rolí ektoplazmatický chlapík Johann Kraus (objevil se i ve filmu Hellboy 2 : zlatá armáda).
Mike Mignola je sice tvůrce hlavních námětů a „ mozkem“ celé Ú.P.V.O. ale spojil zde síly i s dalšími autory jemnovitě josu to C. Golden a T. Sniegoski (povídka Dutozem) a B. McDonald (povídka Bubny Mrtvých). V kreslířích se pak kupodivu neobjevuje jeho jméno skoro vůbec, postaral se pouze o kresbu tuší v příběhu Abe Sapien versus věda a podílel se na návrzích a skicách, ale samotná kresba pak padla na R. Sooka, M. Smithe, D. Thompsona a C. Arnolda. Tato spolupráce pak dala vzniknout vynikajícímu dílu, které překonává všechny představy. Kresba není nepříjemná nebo nemístná a příběhy jsou nápadité atmosférické a rozhodně ne samoúčelné.
Avšak jedné výtce se kniha Dutozem a další povídky nevyhne. Pomyslné minus dostává za fakt, že plné, uchvacující vychutnání se neobejde bez znalosti samotné série Hellboy, ale i přesto pokud jste z brusu novými Mignolovými čtenáři, nebo jste viděli pouze filmy bude pro vás Ú.P.V.O. nezapomenutelným a silně nadprůměrným zážitkem.
Poslední slova pak patří pochvale českému vydání, které, jak je u Comics Centra zvykem, vychází vázané i brožované v barvě a překladu vynikajícího Jana Kantůrka. Celkově se jedná o skvělý kus do vaší komiksové sbírky a zaslouží si nejvyšší hodnocení.

Galupus
Galupus | 14.9.2010 | Sin City / Město hříchu #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (paperback)

Druhá kniha ze Sin city a seznámení s postavou Dwighta McCarthyho (můj favorit charakter eh). Spousty lidí píše, že přijde slabší než první díl, ale já nevím proč. Frank Miller si dokonce podle mě mnohem více hraje s hlavním hrdinou dostává ho do nezáviděný hodný situace s Avou a trochu víc ho prokresluje abych tak řekl.
Sami nevíme co od tý mrchy můžeme čekat a jestli máte rádi styl Franka Millera tak jako já, pak vás tahle kniha musí nadchnout, celkově je kniha o něco akčnější než prvnáí book a umě neztrácí body ani nezískává ( nad sto už to nejde ) ale máme zde dvě rovnoměrný dílka, který se výborně doplňují:)
nakonec zase poděkování za HB druhé vydání, tvrdé deskymožná i dodají trochu vážnosti vůči komiksu od kritiků, že nejde o hodnotnou literaturu a Sin city by mohla být jednou z těch tkerá je přesvědčí o opaku.

Galupus
Galupus | 14.9.2010 | Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání)

Návrat Dwighta McCarthyho tak jak ho mám rád. Klasicky zde nenajdeme kladnýho hrdinu, těch je v sin city po čertech málo a Deight by si na něj nemohl hrát ani kdyby si nabarvil vlasy na růžovo, což nám koneckoncl předvede. Komiks se opět vede v neeúprosném tempu, kdy cítíte časovou tíseň která tlačí hrdiny/ky jako kdyby se děj týkal i vás Noir žánr ustupuje důraznější akci a není to na škodu. Dwight přeci není magor, jen si povídá s mrtvolou. každopádně opět doporučení a přeju příjemné prolítnutí dějem zakončené tou pravou velkou tučnou zabíjačkou!

Galupus
Galupus | 25.6.2019 13:51 | Slevy, výprodeje, bazary

njn a jediný lidi co prodávaj tak to maj drahý :/ :D

Galupus
Galupus | 25.6.2019 13:39 | Pindárna

@fimi Daredevil je super a skvěle funguej s Bendisovym runem. Batman je dobrej na to že je to Batman :)))

Galupus
Galupus | 11.4.2018 15:17 | Fabula Rasa

Nechybí v sériích černá palice?

Galupus
Galupus | 7.11.2011 19:31 | Filmový a hudební klub

To Kapis:
Kapisy Podle mě ten seriál není tak kulervoucí celý jako první díl, ale to co tvrdíš ty je naprostá volovina;)
a vzkaz od Kerama:
WD seriál je iný ako komiks, aby to mohli pozerať aj ľudia ktorý už majú komiksovú sériu načítanú a vedia čo sa stane. to nie je filmové Sin City

Aktivita

Naposledy přihlášen: 28.8.2019 10:48
Komentáře u comicsů: 24
Hodnocení comicsů: 42
Příspěvků ve foru: 4

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 48 (cca 28200 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0