• Yaromil
  Yaromil mecenáš30.5.2010 11:55Muminek #1
  Krásné zpracování a příjemné počtení!
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš30.5.2010 11:53Futurama #04: (P)ohyby v čase
  Musím říct, že jsem se vcelku bavil a přišlo mi to zábavné. Pro fandu Futuramy je to myslím povinnost. Jen taková drobnost, dobré čtení mi kazilo akorát horší čitelnost interpunkčních znamének, jinak se těším na další díl.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš25.1.2023Koupím
  Sháním komplet sérii Preacher a to pouze v bezvadném stavu. Nabídky prosím do zpráv. Děkuji.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš30.11. 21:31* Připomínky a návrhy
  Nevím, jestli to tak někdy bylo zamýšleno, ale když jsem např. na přehledu nakladatelství:

  https://comicsdb.cz/nakladatelstvi/1/crew/prehled/

  a jdu na záložku Přehled a dám si řadit např. dle hodnocení a následně se přepnu na záložku Obálky, kde se mi řazení také projeví, ale jen do doby, než přejdu na další stránku, to se řazení vyresetuje zpět na abecední. Možná je to ale už něco okrajového a ani to tak fungovat nemá :-).
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš25.11. 09:00Slevy, výprodeje, bazary
  Comicspoint.cz má na celý sortiment na e-shopu akci 2+1 zdarma (nejlevnější položka ze 3 je zdarma). Plus k tomu původní sleva 10% a poštovné zdarma u objednávek nad 1000 Kč.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš12.11. 09:07Sběratelský klub
  Light: Díky, já na interview úplně zapomněl, ale jak jsem přečetl tvůj koment, musel jsem to ještě před spaním dát a stálo to za to. Z ohlášených knih jsem nadšenej!
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš7.11. 23:41Sběratelský klub
  Yogi: Za sebe musím říct, že limitka byla u mě jasná volba, protože se mi prostě líbí víc na první dobrou a to jestli je to limitní verze mi je vcelku jedno,... Co se týče toho přečtení, tak tam nad tím uvažuji čisté z praktického hlediska uceleného zážitku, protože už si prostě za půl roku budu prdlajs pamatovat :-).

  Ale jo, hod mincí by mi nejednou pomohl :-).

  Gmork: Díky, to zní dobře a je pravda, že po dnešním prolistování se na ten příběh fakt těším ;-). Holt to až vyjde pokračování přečtu znovu...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš7.11. 21:28Sběratelský klub
  Mr. Plysh: Jo, dnes jsem to taky zjistil přímo na živo a taky jsem lehce zklamaný,... na jednu stranu je celá tato edice koncipovaná bez přebalu, ale ten Petr Pan s přebalem je prostě parádní a pokud vezmu v potaz návrh limitky Velkého mrtvého, tak ten přímo křičí, aby byl na matném papíru a nejen na deskách. Bylo by to opravdu luxusní, škoda... Buďme ale rádi, že to tu vůbec vychází,... že :-)

  Gmork: Díky, ten druhý díl v limitním vydání vypadá taky skvěle.

  Aktuálně jen řeším dilema, jestli si to přečíst teď nebo až vyjde druhý díl (tedy jestli je to pak už uzavřené) :-).
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.11. 20:13Sběratelský klub
  Neví někdo, jestli sběratelská edice Velkého mrtvého bude také s přebalem jako byl Petr pan?
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.11. 13:01Sběratelský klub
  Mr Plysh: díky za info, na tyhle dvě knihy se těším.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš2.11. 21:44Pindárna
  Gmork: Bezvadný, díky! Rád s dovolením nahlédnu pro inspiraci. Cizí knihovny, to je moje, hahaha...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš2.11. 16:30Pindárna
  Jo, to jdu vždycky do kolen, když rozkliknu sekci "Sbírky" a vidím počty komiksů u některých kolegů, hahaha... Nevznikla tu někdy nějaká fotogalerie knihoven? Taky by mě zajímalo, jak to někteří skladují :-D...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš27.10. 21:31Pindárna
  Když už byl zmíněn Solanin od Asana, neplánuje tu někdo vydat Goodnight Punpun? Četl jsem asi před dvěma roky a moc se mi to líbilo.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš11.9. 20:52Pindárna
  SomeOne: Chvíli se mi zatajil dech v očekávání, že si přečtu, že Crew dotiskla 5. a 6. díl Lucifera :-).
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš26.5. 13:04Sběratelský klub
  komiksfan: jo, tak to je pak jiná, to bych pak nechal tak jak to je, protože jak píšeš, bylo by to ještě horší; každopádně zrovna u Goona 3 bych byl rád, že ho vůbec mám v knihovně / ve sbírce a pokud se ti někdy naskytne příležitost koupit další kus, tak tenhle prodáš a třeba zrovna někomu, komu to vadit nebude, ale chce mít knihu hlavně kvůli obsahu a ten exteriér ho zase tak netankuje
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš26.5. 09:18Sběratelský klub
  komiksfan: Jo, jak píše BadBoy, já to řeším také posunutím přebalu - nechám přebal na knize a pak to po kouskách tahám do požadovaného směru. Důležitá je, jestli je první hrana (pokud koukáš na úvodní stranu knihy, tak pravá strana) zlomena "ostře" a nebo má kulatý průběh (= není tam viditelný zlom v papíře). Pokud je to ostrý zlom, tak to pak nebude pěkný. Jinak jo, tyhle vady mi taky vadí.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš25.5. 13:07Slevy, výprodeje, bazary
  faster86: taky jsem mu psal o cca 8 knih a dopadlo to, jak píšeš no, ale já se nad tím jen pousmál, protože to ve výsledku pro prodávajícího dopadla jako nejlepší scénář, prostě se toho potřeboval rychle zbavit kvůli stěhování :-)
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš24.5. 21:30Sběratelský klub
  Bonpar: Díky moc za odezvu. Jako ta vlhkost mi přijde taky jako nejlogičtější vysvětlení, vymlouvají mi to jen dva fakty: 1) když dám vedle sebe novou knihu, která dorazila z eshopu (nejčastěji teď booktook) a knihu, kterou mám už doma nějakou dobu a je bez zvlněných stránek, tak se zvlní jen ta nová. Stávající podmínky s původními knihami nic neudělají. 2) mám takový zlozvyk si často číst ve vaně (běžné knihy, ne komiksy) a tam mám někdy takovou páru, že jsou orosený i zdi a s knížkou to ani nehne :-),... Tak si říkám, že třeba jak ty knihy skladují a pak se dostanou poprvé "na vzduch", tak nějak zdivočí, hahaha :-).... Bude to daný asi jak tou zmíněnou vlhkostí, tak i teplotami při jakých byly knihy původně skladovány, druhem papíru, apod. Tady ukázka jako to vypadá po více jak dni: https://drive.google.com/file/d/1incCKIU3CkvNMRd4JCJcrEH4emadX4Se/view?usp=sharing Jak jsme psal, většina knih se mi většinou sama srovnala, ale tohle už mi přišlo docela dost :-)
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš24.5. 13:51Sběratelský klub
  Pro někoho asi vtipný dotaz, ale nesetkáváte se s zvlněnými stránkami komiksů po nákupu v e-shopech? Mám tu zkušenost, že se to děje převážně u matných papírů s větší gramáží, které nemají další úpravu. Včera třeba přišly z Booktooku Nehoda od Centrály a velké komiksy od Argokomiks a po chvíli co jsem je vybalil se stránky zvlnily jak po výšce tak po šířce knihy. Doma máme normální vlhkost vzduchu okolo 50% a knihy doma jinak na vlhkost netrpí,... přikládám to tak změnám podmínek, ve kterých kniha byla skladovaná, převážena a v kterých se nově "ocitla". Většinou si to po nějaké době sedne a na 90% srovná,... ale tak jak se teď zvlnil právě Nehoda a Šílená ze Sacré-Coeur mě docela vystrašilo a po 24h je to pořád stejné... Máte s tím někdo podobné zkušenosti?
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš24.4. 11:44* Připomínky a návrhy
  Nestává se to často, ale zrovna včera jsem hledal na Youtube právě rozdíl ve zpracování MDEKů v pevné vazbě vs broži, tedy tady by mi to pomohlo :-). Technické řešení je teď zatím asi až druhořadé, ale z mého pohledu by se stejně muselo řešit přes zprostředkovatele jako Youtube, Vimeo nebo hostování a zpracování média obsahu na CDN / AWS, tedy zatížení ComicsDB by se to nemuselo dotknout.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš24.4. 10:52Sběratelský klub
  Díky moc všem za vhled do situace ohledně MDEK. Říkám si tak, že když už jsou to mistrovská díla, slušela by jim právě nejvíce pevná vazba, ale vzhledem k tomu, že jde paperbacky sehnat za doslova zlomek ceny některých vydání v pevné vazbě, jsem zatím došel k rozhodnutí, že bych si pořídil stěžejní díla této série v broži a podle toho, jak mě to osloví, bych se vydal na lov pevných vazeb :-). Nemám nyní možnost před koupí paperbacku nahlédnout přímo na fyzickou knihu a tak bych se ještě rád zeptal, jestli jsou ty brože alespoň šité?

  PS: Alfi tu fotku jsem neměl vidět, hahaha. Nádhera.
  PS2: Crew nějak někdy oficiálně tedy prohlásila, že ty pevné vazby nikdy nedotiskne?
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš23.4. 19:58Sběratelský klub
  Radek: díky za rychlou odpověď! Tak to asi pro mě nemá smysl naskakovat do této série jinak než v broži... to už mi trochu ujel tedy vlak. Každopádně děkuji.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš23.4. 19:51Sběratelský klub
  Stalo se někdy v minulosti že by CREW dotiskovala knihy z edice MDEK v pevné vazbě nebo jsou nějaké informace, že by se mohlo v budoucnu povést? A nebo to je / bylo vydáváno jako striktně sběratelské verze bez možnosti dotisku? Zatím mě tahle edice míjela a tak bych to rád napravil, ale nějak se nemůžu přemluvit na brožované vydání... :-). Děkuji za případné info,...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš21.4. 20:07Pindárna
  Nejsem proti manze, ale osobně bych radši viděl, kdyby Argo vydalo další díly skvělého Donžona. Škoda, že to (asi) nemělo potřebný odbyt...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš29.3. 10:07Sběratelský klub
  Comics Centrum před chvílí oznámilo překvapení pro I. pololetí letošního roku: Želvy ninja: Poslední rónin. Více ve videu: https://www.youtube.com/watch?v=TbicJxNoLcM
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš25.3. 23:02* Připomínky a návrhy
  Zack a S313: Taky se za seskupování variant pod daný titul přimlouvám. To by bylo skvělý a dost by to zpřehlednilo seznamy jednotlivých dílů v sérii.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš1.3. 13:21Sběratelský klub
  Nakladatelství Vybíral právě zveřejnilo ediční plán na první pololetí: https://www.verneovky.cz/fotky13347/Vybiral-edicni_plan_1_2023.pdf
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš23.2. 11:04Slevy, výprodeje, bazary
  Oblíbená (extra) sleva 20 % na booktook.cz do 25. 2.

  Kód: BTKNIHY20
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš12.2. 10:02Nakupujeme venku
  Darth Raelchi: Také díky, už jsem se po zmíněných knihách koukal na eBay.com. No a při tom jsem se nějak zatoulal a koupil knihu, kterou jsem si chtěl už pořídit roky: Fables Covers: The Art of James Jean (https://www.youtube.com/watch?v=vNP28xCxZFs). Pokud by někdo obdivoval díla Jamese Jeana, tak se občas dají koupit podepsané tisky jeho děl, které jsou neuvěřitelně propracované a produkčně náročné: https://www.youtube.com/watch?v=_fMYVmdtMtk Jak sám dodává, jeho umělecká kariéra vlastně začala komiksy, které obdivoval.

  Od Titan books mám také pár knih (hlavně s tématikou filmů Alien, plus původní komiks Alien: The Illustrated Story) a co jsem tak vypozoroval, tak přebírají to co vychází pro US trh, tak pro jejich trh v UK. Fantagraphics a IDW neznám, rád se podívám, co nabízejí.

  Little Nemo mě také láká, díval jsem se, že už u nich vyšel ve dvou svazcích XXL a teď je k dispozici ta XL verze, kde je vše komplet, ale menší a na tenčím papíře. Menší verze by mi ale k tomuhle asi seděla více.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš10.2. 11:49Nakupujeme venku
  Norri: Rozumím a jsem na tom dost podobně. Holt úděl vášnivých knihomolů a sběratelů, haha :-). Expedity už mám také narvané a těším se (opravdu hodně) až budu mít jednou reprezentativní knihovnu. Poslední roky totiž používám tento sofistikovaný knihovnický systém: https://www.obalove-materialy.cz/kartonova-krabice-na-knihy-490-290-350-mm-5-vrstva :-D
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš10.2. 10:49Nakupujeme venku
  Trip: Skvělý, tak se pak můžeš těšit na stejně prostorově výraznou knihu jako je vidět u Norriho na fotce ;-).

  Díval jsem se teď na tvůj odkaz a vypadá to, že už ten poslední kus někdo koupil, ale pokud by jí někdo ještě sháněl, tak bude opět k dispozici přímo u TASCHEN https://www.taschen.com/en/books/comics/05357/the-fantastic-worlds-of-frank-frazetta/ jen už to nebude číslovaná edice. Poštové mají zdarma a chodí to do pár dní.

  Trochu doufám, že by mohli podobných monografií vydat více třeba z autorů, které "představili" (však je všichni známe, že? :-)) v předešlé knize https://www.slovart.cz/cizojazycne-knihy/obrazove-publikace/obrazove-knihy/masterpieces-of-fantasy-art.html?page_id=26065 (kterou bohužel zatím ani po roce dvou od vyprodání nedotiskli).

  Norri: Je to macek, že? :-) Co si myslel tím, že budeš muset knize vyrobit podvozek? Nějaký stojánek nebo rovnou celou knihovnu? :-)
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš7.2. 15:44Nakupujeme venku
  Norri: Možná to na té fotce nebude tak markantní, ale alespoň pro představu: https://www.dropbox.com/sh/ybw1sn0o87tmpym/AABGjNurHhHZlSKZy-sYqPDua?dl=0
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš7.2. 15:18Nakupujeme venku
  Darth Raelchi: Opět velké díky za doporučení! Trochu se toho bojím, abych tomu nepropadl, haha. :-). Jinak dnes dorazila The History of EC Comics a je to monstrum :-).

  soulbringer: Jsem si tak na 90% jistý, že ten standardní Frazetta (pozor není to menší verze, velikost je stejná, jen to má jiný exteriér :-)) opět bude k mání, pravděpodobně se vyprodala ta první číslovaná edice a oni pak v rámci několika měsíců dotiskují, ale už bez číslování, což by mi bylo jedno. Nedivil bych se, kdyby byla kniha v rámci další jejich Sale akce (konec června / začátek července) už ve "výprodeji" (dávám do uvozovek, protože to není výprodej ve smyslu, že by o ten titul nikdo nestál, ale prostě mají 2x do roka takovej Black Friday prakticky celého katalogu). Jinak se sklopeným zrakem musím přiznat, že já mám knihu ještě zabalenou :-(, čekám až budu mít jeden večer klid, otevřu něco dobrého k pití,... prostě to ještě chvíli musí uzrát v knihovně :-), i když na to nejsem vůbec hrdý. Tohle je ale docela povedený unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=82qQ-bpWMts

  Jinak pro fandy Star Wars jsou parádní tyhle jejich Archive edice a právě v tom výprodeji se dají sehnat i za polovinu: https://www.taschen.com/en/books/film/01170/the-star-wars-archives-1977-1983/
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš6.2. 09:47Slevy, výprodeje, bazary
  baatcha a Darth Raelchi: Bezvadný, moc děkuji za skvělé tipy!
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.2. 17:55Slevy, výprodeje, bazary
  baatcha: Balada, mockrát děkuji! Rád omrknu.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.2. 17:32Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: Nerad bych narušoval domácí pohodu,... ale jo JDI DO TOHO za chvilkové narušení rodinné symbiózy to určitě stojí :-). Darth Raelchi má pravdu, tohle chce mít člověk prostě v knihovně. A pokud by manželka něco namítala, tak sis klidně mohl vybrat z jejich nabídky něco ostřejšího :-).

  Darth Raelchi: No já se bez mučení přiznám, že jsem si History of EC Comics pořizoval hlavně kvůli tomu retro feelu, náherným obálkám, abych se prostě pokochal, ale klidně bych si od nich nějaké komiksy rád přečetl. Jsou nějaké (dostupné) knihy, které by si doporučil na začátek?

  Soulbringer: No ještě den dva zpět měli k dispozici i "obyčejnou" edici (video), nyní tam vidím jen The Fantastic Worlds of Frank Frazetta v limitované edici 1000ks za €500. Nejsem si úplně vědom, čím jsem si to zasloužil, ale tu standardní edici mi nadělil Ježíšek a je to opravdu nádherná kniha. Monografii FF předcházelo vydání Masterpieces of Fantasy Art (video), která je naopak průřezem fantasy umělců a jejich děl z předchozího století :-).

  robur31: Zcela tomu rozumím, ale je to jak se vším pěkný,... člověk nemá nikdy dost :-).
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš3.2. 14:32Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: No já právě u této knihy neodolal a doufal jsme, že bude ve slevě :-). I když myslím, že před půl rokem (tyhle akce mají každý půl rok) už jí měli o něco levněji. Tyhle jejich XXL edice jsou ale doslova obří a za tu cenu jsou vlastně ještě levné :-). Řemeslně jsou to parádně zpracované knihy, jak kvalita tisku, papír, tak celková knihařina...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš3.2. 10:56Slevy, výprodeje, bazary
  TASCHEN má do neděle 5.2. jejich zimní výprodej. Třeba někoho něco zaujme v jejich Comics edici: https://www.taschen.com/en/books/comics/ (do neděle se můžou ještě nějaké knihy ve slevě objevit nebo naopak vyprodat). Pokud někoho všeobecně zajímá umění, film, ale třeba právě i pop kultura, tak jsou tam ve slevě stovky kvalitních knih.

  Odesílají z Německa, poštovné nad €50 zdarma. Výprodej se údajně týká "vystavených kopií", ale vždycky mi od nich dorazily zcela nové, nepoškozené knihy ještě zabalené ve fólii.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš24.1. 12:52Slevy, výprodeje, bazary
  SomeOne: No já koncem minulého roku řešil vrácené peněz z Luxoru (spadá pod Euromedii stejně jako Booktook) cca 5 týdnů a když už mi vystavili dobropis, tak na něm byla splatnost další 2 týdny :-). Jinak co se ale týče podpory na Booktooku, tak mě nikdy nezklamali a např. výměna reklamovaného zboží proběhla vždy hladce a bez zbytečných průtahů...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš22.1. 18:20Sběratelský klub
  lantan1: Ano, bohužel, také vím jen o dotiscích Pod dekou a Habíbí a na ty se ještě čekalo opravdu hodně let :-). I když nedávno jsem se ptal na 4. díly Ságy, který je také jinak všude vyprodaný a to mi na Comics Pointu odepsali, že je snad v plánu dotisk... Velká škoda, když pak v sérii chybí třeba jen jeden díl a nové potencionální kupce celé série to odradí. Je mi ale jasné, že to musí dávat smysl i ekonomicky.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš22.1. 17:35Sběratelský klub
  lantan1: Díky moc za rychlou odpověď! Škoda, ale je to holt pochopitelné...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš22.1. 17:20Sběratelský klub
  Nemáte prosím někdo insider info, že by Crew mohla / chtěla dotisknout Lucifer 5: Peklo? Rád bych si tuhle sérii pořídil, ale nejsem si jistý jestli bude sehnatelný právě vyprodaný pátý díl. Stejná otázka se pak týká prvního dílu omnibusu Daredevil - Muž beze strachu od BBArt.

  Díky za případné info.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš18.1. 15:21Slevy, výprodeje, bazary
  Já ten kód na 25% slevu uplatnil hned toho 10. 1. a zboží mi hned druhý den odeslali a bylo vzápětí doručeno... tak snad nepřijde mail, že to chtějí vrátit nebo doplatit, hahaha. Asi si to tedy začali více hlídat...
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš10.1. 12:20* Připomínky a návrhy
  Zack: Balada, díky moc!
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš10.1. 10:33* Připomínky a návrhy
  Drobný bug: pokud uživatel použije vyhledávání (příklad) nezobrazí se mu ve výsledcích u jednotlivých titulů hodnocení, které se jinak zobrazuje po najetí kurzoru na náhled obálky. To je naopak v pořádku, pokud se dívám např. na celou sérii (příklad).
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš17.12.2022 22:46* Připomínky a návrhy
  Zack: Neskutečný, taková rychlost. Já děkuji.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš17.12.2022 22:40* Připomínky a návrhy
  Ahoj, jen drobnost, všiml jsem si že Matka (sběratelská varianta) se začala ve výpisech (aktuálně přidáno, sbírka, vyhledávání) objevovat 4x.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš5.12.2022 13:01Pindárna
  @BadBoy Tyjo, tak to mi přijde jako přehnaná cena, ale třeba je to vyhlášený řemeslník nebo nějaké vzácné dřevo ;-). Je to sice už několik lez zpět, ale nechali jsem si vyrobit poměrně složité vestavěné skříně na míru (taky až ke stropu), cca 3.5x2.8m, kde je nad sebou i pračka se sušičkou a platil jsem truhláři pod 20k,... robustní psací stůl podle toho jak jsem si ho vymyslel mi tenkrát vyšel na cca 5k,... tedy bych si řekl, že ceny za velkou knihovnu v dnešní době budou max. kolem 50k... za čas mě to taky čeká, tak jsem teď rychle pogooglil a myslím, že je to i reálné, třeba: https://www.truhlarstvimicek.cz/knihovny-z-masivu/
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 190 (cca 96248 Kč)
Mám: 659 (cca 343876 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0