Trpiš

Trpiš

Jméno: Ondřej J. Kosnar
Email: trpiszlesu@gmail.com

Trpiš
Trpiš | 13.9.2010 | Hellboy #07: Pražský upír a další povídky (paperback)

Výborná sbírka povídek, z nichž drtivá většina je velmi kvalitní. Mignola opět dokazuje, že co se týče práce s mytologickými náměty je jedním z nejlepších. Na krátké ploše pak dokáže z daného tématu dostat vše takovým způsobem, jakým to umí jenom on.
Kniha se skládá ze sedmi povídek různé délky, z nichž nejdelší je ta úplně poslední, Makoma. Dále nám představuje i Hellboye, kterého si vzali na starosti jiní kreslíři, než sám Mignola, takže již zmíněná Makoma a Pražský upír (který dal sbírce jméno) nám představují Hellboye trochu jinak, než jsme zvyklí. A rozhodně je to klad, jelikož jak na kresbu Craiga Russela (Pražský upír), tak na tu od Richarda Corbena (Makoma) si velmi rychle zvyknete a obě k tématu perfektně sedí.
Osobně za nejlepší považuji příběhy Trollí čarodějka a Makoma, kde je jak silný příběh, tak myšlenka i perfektní práce s mytologickou složkou. U Ghúla musím vyzdvihnout výbornou práci s materiálem, Experiment Dr. Carpa je dobrý výtvarně, Hydra a Lev mne nijak výrazněji neoslovil (ačkoliv rozhodně není špatný), Pražský upír je sympatický svým lokálním umístěním a pro mne nejslabší je povídka první: Pananggalan.
Celkově se tedy jedná o velmi nadprůměrný počin, který nelze než doporučit jak těm, co Hellboye znají a mají rádi, tak těm, kteří dosud k jeho příběhům nikdy nepřičichli a chtěli by to napravit.

Trpiš
Trpiš | 11.8.2010 | Ultimates 2 #01: Bohové a monstra

Millar zkrátka umí a je to znát v každém jeho díle. Vzhledem k tomu, že si rozjezd odbyl už v předchozích číslech, tady už jede naplno od začátku a stojí to za to. Kdybych nevěděl, jak to skončí (jelikož už jsem to četl celé), tak jsem napnutý jak špona než vyjde pokračování :)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 13.9.2010 17:06
Komentáře u comicsů: 2
Hodnocení comicsů: 1
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 48 (cca 8117 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: neveřejné