• Toe
  Toe admin21.6.2022 07:24Hrnečku, vař!
  Jako vůbec to nebylo úplně docela marné :) Supr nádherný pohádkově snový roadtrip!
 • Toe
  První číslo - rozjezd - se podařil myslím výborně. Uvidíme jak si Vojtěch Matocha poradí s komiksovým scénářem dále. Nemám strach o kresbu, K-Os má komiks v krvi, tady není co řešit a podle ukázky hrubého scénáře na konci sešitu si Karel stejně asi řeší rozvržení sám :) Vadily mi ale barvy, které jsou sice technicky provedené na jedničku, ale když si vybavím černobílé ilustrace z knih, tak jsem tady prostě neměl pocit, že se to celé pořád odehrává v temné Prašině (el. proud tady již - zatím - funguje :) a jak Karel píše na konci, v knihách dělal ilustrace hlavně z prostředí Prašiny, v komiksu se již ale zaměřujeme na samotné lidi, takže atmosféra tajemné čtvrti se tak trochu vytrácí a všechny záhady jsou načrtnuty v podstatě na jedné stránce, kdy je detektiv všechny vyjmenuje na pár políčkách :) Ale tak pořád tu jsou a pořád je to jen rozjezd, který uběhne opravdu bleskově, takže je potřeba těšit se na další čísla a doufat...
 • Toe
  Toe admin14.8.2020 08:03Béowulf
  Nádherná kresba. Škoda, že Béowulfa znám skoro i pozpátku, takže za mě 4 hvězdičky za kresbu a rozvržení panelů...
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • Toe
  Toe admin16.3.2019 07:48Umění války: Komiksová adaptace
  Tak já se přidám. Dočetl jsem do cca půlky, pak to vzdal a nalistoval konec.
  S "Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady." bych souhlasil až na to, že akademické mi to nepřišlo, spíš jsem měl pocit, že listuji sebranou sbírkou naučných komiksů z ABC (ta kresba, rozmístění textových panelů...), tedy ideál pro mladší, kteří si ale asi zase moc nevezmou z těchto mouder (a možná by ve svém věku ani u některých neměli :) - takže ve výsledku si nejsem moc jistý, pro koho by to mohlo být určené... Dávám dvě hvězdy za zajímavě provedenou a vizuálně k tématu ladící vazbu.
 • Toe
  Toe admin13.3.2018 14:15METRO.
  Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....
 • Toe
  Toe admin22.6.2017 13:21Sága #04
  V tomto díle se hodně zabíjí takže si mi to jako hodně líbilo :)
 • Toe
  Toe admin30.5.2017 17:25Rumcajs se vrací #01
  True story...
 • Toe
  Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...
 • Toe
  Toe admin5.10.2016 09:25ZERO #04: Kdo ohněm
  Ze střídání kreseb, respektive přehlídky mladých talentů, jsem pořád nadšený jako u jedničky a u všech předešlých knih... Ale příběhově to celé směřovalo úplně někam jinam, než jsem po jedničce čekal a tohle už fakt není můj šálek kávy, škoda...
 • Toe
  Toe admin7.6.2015 11:03Mike's Place (pevná vazba)
  Ve výsledku celkem povedená věcička, dobře čtivé. Místy to na mě působilo ale až moc optimisticky, vykonstruovaná linka s teroristy tomu dodávala, hlavně v první polovině, náboj a napětí nutící mě to číst dál a dál až k výbuchu. A vlastně i potom to tak trochu byl hnací motor knihy, protože jinak zde děj chybí, jedná se jen o dialogy mezi postavami natáčené na kameru. Největším problémem tedy u mě byl rozpor mezi objektivitou, kde byly na jedné straně pravděpodobně autentické výpovědi, dokonce i přímé citáty účastníků a obětí, na straně druhé dle vyšetřování poslepované pravděpodobné chování a plán teroristů a rozkreslené pocity postav, u kterých si nejsem jistý, do jaké míry byly pravdivé a kolik by toho reálné postavy sami přiznali, o některých věcech popisovaných v knize bych asi fakt s nikým nemluvil, takže bych to též většinou viděl spíš jako imaginární omáčku. Zvláště, když jedna z postav v komiksu přiznává, že pokud chceš v Tel Avivu žít, tedy na místě, kde každou chvíli proběhne nějaký ten sebevražedný atentát, musíš mít krátkou paměť a dělat, jako že se nic nestalo. V doslovu je to naštěstí přiznáno, takže ve výsledku jsme byl tak nějak spokojen ;)

  Jo a ještě dvě věci sem si z knihy odnesl - Jednak mi přišlo, že kniha ve výsledku nebyla o tom, že někdo odpálil bar, který byl v Tel Avivu v podstatě jediné "rozumné" místo kde nikdo nic neřešil, ale o tom, že v při tom výbuchu zahynula jejich nejkrásnější a nejmilejší servírka/barmanka/kuchařka/milenka šéfa, což bylo ve výsledku nejtragičtější.

  Druhak asi měla kniha tak trochu sloužit jako tahák na návštěvu barů Mike's Place (včetně přiloženého pivního podtácku v každé knize, za který máte pivo zdarma - tedy u vázané verze, nevím jak u brožky ;) Po přečtení knihy ale naopak už moc Tel Aviv navštívit nechci, spíše mě to teď odrazuje, ale to už může být hodně subjektivní věc ;)

  Sečteno podtrhnuto - neviděl jsem dokument, ale kniha tak, jak je teď napsaná, by byla krásným námětem na hollywoodské drama jak vyšité ;)
 • Toe
  Vendula umí... i když to tak podle obalu nevypadá :)
  Doporučuji shlédnout její TED vystoupení ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2015 15:45Týdeník kreslíře
  Já to sem ještě nenapsal? OK, tohle je věc hodně od srdce a takto souborně asi to nejlepší, co sem kdy od Paty četl :)
 • Toe
  Hurikán 2 jasně dominuje! :)
 • Toe
  Toe admin28.2.2015 08:55Zaklínač #01: Skleněný dům
  Zaklínač dobrý, Hellboy dobrý, vazba (alá BB/art) výborná, rozhodně lepší než origoš US vydání...
 • Toe
  Toe admin11.2.2015 19:13Hajzl, kniha 1.
  Tohle není pro každého :)
 • Toe
  Libůstka, precizně vyrobeno, jedna z obálek má snad centimetr tloušťku, to nejtěžší v češtině v mé sbírce (ano, těžší než kurva ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:04Death Note - Zápisník smrti #12
  Konec zklamal... Hvězdičky jsou za sérii jako celek ;)
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:03Pionýr - Kapitán prequel
  Kresba fajn, papír fajn...
 • Toe
  Toe admin6.2.2015 16:01Moje kniha Vinnetou
  Dostalo... mě... to... Nevím proč
 • Toe
  Toe admin7.1.2015 10:05Hellboy, kniha první
  U mě nakonec limitka roku. Crewákům se u Metabaronů nepovedla moc krabice a přeci jen ten dokola omílaný zmenšený formát, jinak samozřejmě též super, ovšem Hellboy to překonává, rozměrem, textilní obálkou (která se špiní jen se na ni podívám ;) a zpracováním uvnitř, ten papír a ty barvy jsou dokonalé! Lepší než na mém tabletu :)
 • Toe
  Toe admin27.10.2014 13:14Jelita
  Výborná náhražka při čekání na další Pupíky, jejichž zábavnosti Jelita nedosahují jen o fous. I přes vynechaný díl s robertkem mi některé strany přišly celkem "odvážné" na něco, co vycházelo v "Bravíčku", hlavně různé, ehm, vraždy :)
  Klidně bych si dal další.
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:39ZERO #01: Krize
  Dynamičtější "100 nábojů" křížené s Millarovou "Secret Service" a seriálem "Fringe"? Paráda! Slupnuto na posezení a velká čekačka na další!
 • Toe
  Toe admin22.10.2014 15:32Útok titánů #01
  Na to, jaký je ta kresba "humáč", se to čte výborně! Po Death Note zase něco, co mě chytlo... Mít to lepší kresbu...
 • Toe
  Toe admin13.10.2014 11:44Mýty #06: Domovina
  U mě pořád za 5! Špionážka si na krátko odskočila k akčňárně, kdy je z Modráka chvíli pořádnej bad-ass a druhou chvíli ulízaný hodný klučík s velkýma očima. Závěr suprový, páč jsem ho takový z minulých dílů čekal, pak nečekal, pak čekal, pak nečekal a on byl nakonec fakt takový, jaký sem ho původně čekal... Což jsem nečekal!
 • Toe
  Toe admin29.1.2014 18:37ZOOOM #02: Pavel Čech
  Souhlasím s Andrem níže, u některých ukázek bych uvítal delší popis, výtvarnou techniku, ze které třídy jsou ty první obrázky... :-)
  I tak hodnotím kladněji, než Andre, je to nádhera ;)
 • Toe
  U mě zatím nejlepší Fanouš! Tedy pan Fanouš, abych mu mohl vykat...
 • Toe
  První story (Minutemani) jako bych četl původní Strážce - dokonce i s podobnou zápletkou. Druhá story (Hedvábný přízrak) diametrálně odlišná, ať už moderní hravou kresbou nebo ohranou zápletkou v podobě revoltující teenagerky v hippie době... takže druhý příběh jsem si užil mnohem víc :)
 • Toe
  Nechápu, jak to může být číslo od čísla lepší... Při invazi na konci už jsem jen brečel blahem.
 • Toe
  Výborné zpracování knihy, hvězdička navíc je za doprovodné texty. Obsah je česká klasika hodna tří hvězdiček ;)
 • Toe
  Dočetl jsem do půlky a opět prodal. Nejsem fanda SW a tohle vážně není pro mne.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:05Kix #01
  Projektu fandím, zpracování zajímavé, ale obsah mi vůbec nesedl, takže 2 hvězdičky za Vladimirovu kresbu
 • Toe
  Pořád si nějak nemůžu zvyknout na Bažináče v tomto starém coloringu, víc jsem si hold zvykl na černobílého, ale dobrých hororů je v ČR v komiksu málo, a Moore hold mrazivou atmosféru umí...
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 21:01Planeta Xindlu
  Dvě hvězdičky za konec, kde (aspoň doufám) bylo naznačeno, že by mohla být rasa ještě nad Hor-tidy a za možnost infiltrace. Je ale také dost možné, že jsem to četl ožralý a celé se mi to zdálo... No vracet se k tomu nebudu ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:58Old Firehand
  Jak píší kluci dole, sympatické retro, pro sběratele, pamětníky a fanoušky Káji M.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:56Preacher/Kazatel #09: Alamo
  Z posledního dílu jsem sice nestříkal sperma v orgasmickém záchvatu po obálce, oproti některým minulým dílům jsem si ale vydatně pošmákl a... sakra, konečně je konec! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:53DMZ #03: Veřejné práce
  U mne zatím nejlepší díl DMZ, pořád se ale nějak nemůžu do téhle série dostat, takže pořád jen lehčí nadprůměr...
 • Toe
  Ani v šestnácté knize nepociťuji snížení kvality, Ušák pořád jede ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:50Thorgal #01: Zrazená čarodějka
  Čtyři hvězdičky za druhý příběh, jinak jsem vždycky měl ze Zrazené čarodějky smíšené pocity, hold začátky, no... ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:47Green Lantern: Žádný strach
  Oproti Tajemství původu nuda s podprůměrnou, průměrnou a až na posledních stránkách zajímavou kresbou. Škoda...
 • Toe
  U mne zatím nejlepší ze Star Wars omnibusů, což znamená, že se vyšplhal aspoň na 3 hvězdičky. Upozorňuji, že nejsem SW pozitivní fanoušek ;)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:42Captain America #02
  Oproti jedničce u mne podstatně slabší, ale tak nějak jsem to kvůli Občanské válce čekal, takže no problemo. Kapucosmrťák mě rušil, jinak nic.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:40ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Zpracování nádhera a o ničem jiném, než o zpracování tahle kniha vlastně není. Též bych pro příště uvítal více rozhovorů...
 • Toe
  Výborný díl, ve kterém se sice příběh vůbec nepohnul, ale konečně došlo na lesbické scény, což si zaslouží hvězdičku navíc :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:32Pán Času: Přízračná tvář
  Tři hvězdičky za vynikající zpracování knihy (plakát jako přebal je opravdu špica!) a kresbu. Scénář jsem už tuším hodnotil u samostatné jedničky a od té doby se moc neposunul.
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:28Superman: Rudá hvězda
  Pro mne asi nejlepší Superman, jakého jsem kdy četl, což bude možná taky tím, že Supíka moc v oblibě nemám a zase tolik jsem toho s ním nečetl ;)
  Byl by ještě lepší, kdyby vyšly návrhy kostýmu, uvedené v náčrtcích ke konci, hlavně podoba supermana s vousy, to by byl správný ruský bohatýr! :)
 • Toe
  Toe admin22.5.2012 20:24Berlín #01: Město kamene
  Bohužel, pro mne zklamání - Takový Alois Nebel (kterého mám na české poměry ještě rád), jen v Berlíně ;)
  Poznat chlapa od ženské, nebo vůbec rozeznat, o kterou postavu se jedná, mi dělalo značné potíže ;) Emoce to ve mě tedy žádné nevyvolalo, bohužel...
 • Toe
  Toe admin9.10.2011 18:34Zaklínač komiks - Zájmy státu 1
  Příjemná jednohubka s nádhernou kresbou a výborným překladem. Pro fanoušky Zaklínače nutnost, pro ostatní vydatně strávených deset minut, více totiž čtení nezabere ať si dáváte záležet, jak chcete... Komiks je vytištěn údajně na 150g křídě a je to poznat, sešitek vypadá na 50 stran, i když se v podstatě do puntíku jedná o klasickou 26 stránkovou "US sešitovku" a tvrdost papíru mě tak při čtení spíš rušila. Má se údajně jednat o plánovanou trilogii, nuž uvidíme, na blogu kreslíře se od vydání tohoto čísla zatím nic nového neobjevilo, snad s nějakým datadiskem pro hru...
 • Toe
  Toe admin8.7.2010 12:07Dragonero
  Souhlas s recenzí na Komiksariu. Dragonero není nijak originální, ale jak psal Štěpán Kopřiva, originalita záleží na tom, kolik toho máte nakoukáno a načteno - já sem třebas viděl podobnost jiných postav, ale pořád tam ta podobnost byla… Pro jiné bude více originálních prvků… Celkově se to četlo moc příjemně, ale spisovná čeština opravdu občas vyrušila - řekl bych, že na vině zde bude spíš překlad ze slovenštiny… Obálka je ovšem nejhorší zlo, ta mi příjde od autora hodně odfláklá - tuším ji použil Dark Horse, nevím jestli je i v italském originálu? Raději bych tuhle:
  http://nuvoleparlanti.blogosfere.it/images/dragonero.jpg
  ale co už ;)
 • Toe
  Toe admin1.6.2009 00:23BubbleGun #03
  Ňácí borci z brna se opět překonali - Bublák 3 lepší v mnoha směrech - hezká, barevná, tvrdší obálka od Andraste, hřbet, více stran za méně peněz, zahraniční autorky a hlavně povedené komiksy od domácích holek... Mým favoritem je jednoznačně Jaroslava "Líná Edna" Dejlová a Barbora Jílková, následovány jsou Azou a Anetou Bedánkovou s jejím romanticky založeným vlkem. Článek Michala Jareše o ženském (nejen) undergroundu opět nic nepřekoná.
  Ze zahraničních autorek se mi pak hrozně líbí Nancy Pena a Elke Steiner. "Hokus pokus a Tippi a Totem" od slavné Triny má pak skvělou pointu a hrozně mile na mě působil příběh "Pes" a "Srdečný pozdrav z Amsterdamu"... Jo a "Talent" od Camperové mě též dostal, on ani "Mitzin blog" od stejné autorky není k zahození :)
  Celkově hodně pohodové čtení, příjemná atmosféra, něco, co dokážou vykouzlit jen komiksové autorky ;)
 • Toe
  Toe admin9.11. 08:18Zloba #02: Sabat
  Zloba 1 myslím nevyšla tištěně.
 • Toe
  Na Godreads to má průměr, dle recenzí super kresba a v první knize zatím míň než průměrná story, kde se toho moc nedozvíš a nedává to úplně smysl. Obsahem spíš k frankofonnímu stylu komiksu. Ostatně ukázky jsou celkem vypovídající. Bendis asi četl Ságu a chtěl si udělat něco podobného mimo hlavní proud a tak si s kámošem něco zkusili... :)
 • Toe
  Toe admin13.10. 13:06Myšlenky smyšlenky #01
  Poniczech: To měly všechny kusy, dík za připomenutí, jsem to už kdysi chtěl dát do poznámek, tak teď díky tobě činím :)
 • Toe
  Doplnil jsem to "speciál" i do názvu tak jako je u Krize na nekonečnu zemí, ať to nemate
 • Toe
  Toe admin26.8. 15:14Kočičí deníky
  Možná? :) Tak ještě že nevyvolalo paniku to před měsícem, kdy CREW vydala vázanou mangu a dokonce přímo horor! :D
  Ale jasně, chápu ten zmatek pro sběratele a tu trýzeň, kam v knihovně teď knihu zařadit aby ladila :)
 • Toe
  Toe admin26.8. 11:56Kočičí deníky
  Tohle ale nemá nic společného s ničím z výjmenovaných :) Není to horor a je to hlavně kompletně jiný formát... Až na autora, což doufám není pojítko na nuceně stejný formát :)
 • Toe
  Toe admin24.8. 12:49Kačer Donald 2023/01
  Tvl je vidět že je okurková sezóna a není moc kde na co jiného hejtovat, tak se musí vzít za vděk aspoň Kačeři :)
 • Toe
  Toe admin23.8. 12:29Kačer Donald 2023/01
  yogi: V minulém století to dokonce stávalo z počátku třeba i 37 Kč !! :) Ono to opravdu není žádná "novinka", ale s "přestávkami" pořád vycházející periodikum už z devadesátek, u kterého se dříve nikdo moc nepozastavoval - se divím, že to tu teď má tolik komentů :)
  Jinak jo, přílohy byly u tohodle vždy součástí, ze startu spíš na přeskáčku, pak už s železnou pravidelností.... blackJag se tady s tím vždycky i vypisuje chudák :)
 • Toe
  Toe admin23.8. 06:18Kačer Donald 2023/01
  Pravděpodobně stejně jako se všema předešlýma řadama před tím včetně Spider-Manama, Mickeyama, Avengers, Transformers, Star Warsama a dalšíma ze stejného ranku... :) Ale ono asi stačí, když to 2-3 roky pojede :)
 • Toe
  Toe admin22.8. 09:00Kačer Donald 2023/01
  JIK: To nepotřebuješ, když máš teletext, víno a slivovicu!
 • Toe
  Toe admin22.8. 08:41Kačer Donald 2023/01
  JIK: Jop, blackJag to počítám má, takže na moravu to asi dorazilo :D
  DR: Jop, tyhle stánkové prodeje si žijou vlastním životem :) A ano, jak píšeme i tady, není to Albatros Egmont.
  Kdo by náhodou chtěl, v CP je ještě několik starých čísel téhle řady, komplet balení včetně hraček, co k tomu tehdy dávali - stačí napsat na info@comicspoint.cz na domluvu jako obvykle ;)
  Tohle nové ještě řeším, možná bude v CP taky, ale určitě jen pár kousků, aby to nezbylo jako ty dříve ;) A spíš až tak za měsíc, jak se vrátí kusy z remitendy...
 • Toe
  Toe admin16.8. 19:23Lucky Luke: Koleje v prérii
  z-e-d: Ne, neřekl bych. Leda tak nějakou kresbičku jako poctu kamarádovi :)
 • Toe
  maco: Jop, máme to poznačené v poznámkách, ale zatím nemáme jak zjistit, pokud někdo ví, nechť napíše. Taky nám chybí sken obálky, přesný rozměr a ověření ceny při vydání.
 • Toe
  Toe admin2.6. 07:44Každý jeden den
  Spíš se tu objevil po letech Kaluž aby přidal svůj komentář, takže vydat tuto knížku opravdu stálo za to!!! :D
  Na mě jinak vykoukly reklamy všude možně, včetně jisté nejmenované databáze ;) Já reklamy neblokuju, užívám si je :)
 • Toe
  Ricarderon je přímo překladatel ;)
 • Toe
  Doplněno do popisu, včetně obálky pod přebalem. Neporovnáváno s prvním vydáním, to si může každý vlastník sám ;)
 • Toe
  Toe admin10.3. 16:06Český komiks a jeho svět
  keporkak: Dík za info, doplnil jsem :)
 • Toe
  Toe admin8.3. 05:59Sága #09
  Jestli myslíš čtvrtý díl, tak zatím ano. Ostatní už jsou buď dotisky nebo stále dostupné...
 • Toe
  Bývá i jinde, Krakatit nebo Comics Point mívají, zatím měli všechny předešlé i s limit obálkou - u Comics Pointu mají i zpětně některé vyprodané třeba jen v posledním kusu, co se raději nedává na e-shop, stačí napsat na info@comicspoint.cz a oni prověří na skladě, to se netýká jen Lady mechaniky ale i jiných limitek a vyprodaných věcí.
 • Toe
  Toe admin5.1. 13:24Ostrov Dr. Moreaua
  Doplnil jsem do popisu přesný rejstřík...
 • Toe
  Toe admin12.12.2022 12:15Sbohem, má růžová zahrado #01
  JJ, některé karty zakládáme i půl roku dopředu... Až do třetího dílu byl ten název bez "má" i ve všech feedech distribucí, běžná věc, třeba Albatrosmedia má každou třetí obálku na netu jinou než je finální :) Proto vždycky píšu, že se musí obal kontrolovat a nevěřit internetu - opravím to, dodám správné ke všem dílům...
  Dík Kerbellos za informaci, pokud narazíš na něco příště, klidně piš do https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích to nemusíme vždycky zachytit ;)
 • Toe
  willis: Dle doprovodného textu ano, všech 15 stran co vyšly, než byl seriál ukončen.
 • Toe
  Aby si tady někdo nemyslel, že cenzurujeme obsah knihy, doplnil jsem festovně obsažené věci!
 • Toe
 • Toe
  Toe admin30.11.2022 06:36Zázraky
  ergo z komentářů níže jasně vyplývá, že je škoda, že se to tady nevydává v 15-ti edicích, rozměrech a vazbách s tím, že by si ještě lidi dopředu volili o kterou variantu mají zájem, aby pak nevěděli, že to vyšlo i v jiných variantách, které je nezajímají a otravují a nejsou hodny jejich pravdy. Jedině tak by tu mohl zavládnout ZEN! Myslím tedy možná... :D
 • Toe
  Fry: Jde vidět, že nemáš děcka :) Tohle je i u českých dětí aktuálně populárnější dokonce víc než Tlapková patrola nebo Ledové království, doposud kralující :) Tento komiks je mimochodem italská produkce (Panini) vycházející z animáků, který dělá komplet celý sama jedna italská holčina
 • Toe
  To ale není Albatrosem, takto to vyšlo i v originále. Ten skoro čtvercový formát by ani nešel na A4 natáhnout, už takto je nahoře i dole dost místa, jedině dva pod sebou a to by zas bylo hrozně prťavé asi... přeci jen to vychází z TV seriálu jako doplňkové příběhy na dětských web stránkách TV a v časopisech na půl strany.
 • Toe
  Toe admin6.10.2022 10:16Růža: Podzimní patálie
  Olwen: :D :D :D :D - Si říkám, co zas nějakej chytrolín do toho šťourá... ale už to vidím :D :D :D
 • Toe
  Toe admin15.6.2022 06:52Gorazdův posel
  Mrknu někdy doma, jak budu přidávat slovenské věci, což bude kdo ví kdy - zatím klidně zkus Dark Towera, ten digitalizoval plno Mrázových věcí a chystá se ten nový komiks a nebo vlastně klidně přímo Fera Mráza, dřív to býval hodně milý a komunikativní autor, alespoň co jsem ho naposled (tak 15 let zpátky) viděl :)
 • Toe
  Toe admin14.6.2022 09:38Gorazdův posel
  Myslím že ne, Fero byl alfou a omegou Bublinek a v době ČSR vycházelo plno věcí v češtině i když se jednalo o slovenské (nebo třeba i maďarské) autory a to nejen v komiksu, ale i v knihách, časopisech... Můžeš se zkusit poptat u Dark Towera na webu, to je velký fanoušek, třeba bude vědět více :)
  https://komiksarchiv.blogspot.com nebo https://www.facebook.com/Bublinky.komiks
 • Toe
  Satan: Opravy, upozornění atd prosím příště sem: https://comicsdb.cz/forum/1/-pripominky-a-navrhy - v komentářích by to mohlo zapadnout v záplavě balastu :) Odmazal jsem tu větu "čtenáři poprvé dostávají ...", to je stejně klasický reklamní bullshit od nakladatele, kterému se tu spíše vyhýbáme a snažíme se ho filtrovat když kopírujeme "Píár" a všimneme si toho... Problém nastává jen tehdy, kdy často ani jiný popisek ke knize není a ne vše hned čteme, že? :) Záhada zde to jinak není, je to popisek u nakladatele a klidně to u něj může být klasická web copywrithing kopírka no https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77477103/nove-pribehy-maleho-boha-a-kruana-zivot-s-abickem/ :)
  Jinak poslední odstavec to už je počítám výpis od někoho z nás (možná přímo ode mne, matně si vybavuju, že jsem ty strany počítal) a přesunul jsem ho do poznámek, kde by správně měl asi být. Často se snažíme dodat co nejvíc informací o obsahu, ale ne vždy to umožní čas a někdy se k tomu dostaneme až později, viz. třeba zde https://comicsdb.cz/comics/9380/rychle-sipy-sesit-cislo-1 - kde jsem snad hodinu dopisoval a popisoval detailní obsah přesně tak jak jde v knize za sebou a ještě dohledával zdroje a autory :))

  Dej vědět, jestli takto vyhovuje nebo napiš návrh, jak by měl popisek knihy vypadat.
 • Toe
  Toe admin18.4.2022 06:11Walitaka (Bobří stopou speciál)
  Bobří stopa (dříve Bobří stopou) není komiksový časopis - komiksy v něm vycházely jen občas v některých číslech (obvykle označených jako speciál) a tohle je jedno z nich. Walitaka jinak vyšel souborně i v rámci Čermákových komiksů: https://comicsdb.cz/comics/4961/walitaka - tam je to zase pro změnu třetí kniha v edici :)
 • Toe
  Toe admin6.2.2022 06:42Cesta kostí (sběratelská verze)
  Descent monstra jsou vývojová větev, Marshall o tom občas v rozhovorech mluvil, právě kvůli tomu, že po Dog Soldiers každý počítal spíš s lykantropem (ne tím klinickým :) nebo nějakou podobnou verzí monstra - hold prokletí, když se proslavíš jiným filmem :D To pak měla podpořit i dvojka, ale nějak to vyšumělo, Marshall pokračování nikdy extra nechtěl a i ten odlišný konec v US verzi filmu s tím, že jim pomáhal i někdo místní kdo s nimi byl v kontaktu, nebyla úplně Marshallova vize, protože už se trojky asi nikdy nedočkáme :/ Mimochodem, i když se film odehrává v US - Kanadské přírodě, všechno je to točené v Anglii :) Hlavně jeskyně jsou komplet britská studiovka :)
 • Toe
  Toe admin25.11.2021 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Toe
  yardaformi: Něco jsem nastínil už v tom dlouhém odstavci v popisu knihy, se kterým jsem se ale asi psal zbytečně ? :D
 • Toe
  Na to se musíš zeptat Campbella :)
 • Toe
  Vydavatelé asi ne, možná Campbell sám, ale v rozhovorech se zmiňuje, že na úpravách s ním drobně spolupracoval - ona to byla vždycky větší srdcovka Campbella, než Moora - přeci jen si to souborně sám vydal ;)
 • Toe
  Přidal jsem náhled obálky pod přebalem - určitě se bude lišit minimálně v logu, vydavatel začal používat jiné u dalších dílů a u předešlého vydání myslím nebyl text vyražen (emboss), u druhého vydání je.
 • Toe
  Toe admin8.6.2021 07:49NANITS chronicles
  Já chtěl taky ohodnotit, ale pak si uvědomil, že jsem ovlivněn apkou, nedočetl jsem to ještě úplně celé a taky se vás bojím, takže raději ne ani po dočtení :)

  Stara.kryta: Dík za info, je pravda, že obsahu nebylo pořád dost, propagace nestačila a že nebyla malá i s vlastníma financema - kluci (a holky ;) z Nanits jezdili s ukázkama kde se dalo (rozhodně ne jen v ČR) , točili videa, byli aktivní na sociálkách... Tak třeba se ještě povede někdy v budoucnu ;)
 • Toe
  Toe admin7.6.2021 13:46NANITS chronicles
  Jen pro zajímavost, je tu vůbec někdo, kdo používal ještě NANITS apku a četl (scrolloval ;) tyto komiksy ještě před zakoupením knihy?
 • Toe
  Stejně jako u ostatních limitek od BB/Artu - jiný obrázek na přebalu, přebal na jiném papíře, cena a certifikát limitace v balení (je vidět zezadu). U CP plakát navíc (obálka co je na limitce). Jinak je uvnitř úplně totožné, pokud nejsi sběratel, nepřijdeš o nic ani s "normál" verzí.
  https://www.comicspoint.cz/swamp-thing-bazinac-alan-moore-barevne-vydani-limitovana-edice-100-ks-plakat
 • Toe
  Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
 • Toe
  U Comicspointu jako obvykle - jen bude dostupná až od čtvrtka 8.10. - menší zádrhel v tiskárně:
  https://www.facebook.com/Comicspoint/posts/4637382396302935
 • Toe
  Když tak prosím příště přímo do fóra "Připomínky a návrhy", tady by nám to mohlo utéct (i když jen tak neuteče! :D
  Lenny: Je to tak, jsi psaný všude, teď jsem znovu omrknul a sám jsem to tu původně doplňoval dle tiráží - hodíme všude poznámku...
 • Toe
  Toe admin25.6.2020 09:05Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker: To bys byl za 20 let asi první :D
 • Toe
  PKD: To víš, všichni nadávají na distribuce, ale bez nich... To hold chvíli trvá, aby bylo všude ;) Řidiče už dneska nemá nikdo, tenhle job už dneska nikdo dělat nechce, takže jestli do pěti let nebudou lítat drony, bůh s náma a s horkýma novinkama :) Ergo že to jeden den vyjde neznamená, že se to automaticky teleportuje hned všude, nepropadej panice, určitě to brzy bude i u Radka na krámě ;)
  Ještě poznámka: Vázaná verze bude mít zpoždění, tiskárna selhala, ale příští týden, snad hned v pondělí, by mělo být ;)
 • Toe
  Carnage: Ano, je to i "na papírku" přiloženém u knihy ;) Tedy klasicky co bude v dalším díle...
 • Toe
  PKD: Psal jsem to i do diskuze, že jsem nahodil omylem předčasně, proto tu také není vázaná ani limit verze. A ano, na stránkách nakladatele i zde v kalendáři je správné datum 17.6. Doporučuji si nastavit náš Google kalendář, průběžně data aktualizujeme, pokud se sami dozvíme ;) Samozřejmě tento rok se u všech nakladatelů data značně promíchala z pochopitelných důvodů :(
 • Toe
  Ne, mám vše ostré. Co popisuješ je klasická "rozjetina", nejběžnější defekt u tisku, v pohodě reklamuj ;)
 • Toe
  Na hřbetu všech řad budou teď jen logo nakladatele, název a nahoře upravený znak. Na žádost českých fanoušků pak zůstává hřbet na rozdíl od originálu na bílém podkladu. Klidně vyfotím, pokud nestačí popis.
  Více info třeba zde: http://www.bbart.cz/novinka.asp?id=1115
 • Toe
  Toe admin19.11. 10:33Sběratelský klub
  deefha: Možná brzo zase nahlodáme tvé sběratelské srdíčko :D Nech se překvapit... :) Jinak díky za info o stránkách, doplněno do poznámek.
 • Toe
  Toe admin17.11. 10:02* Připomínky a návrhy
  Ter: Dík za info - to mělo být na stáncích až od konce listopadu, asi se uspíšilo :) Mělo by vycházet víc čísel viz "Pravidelně tak jednou až dvakrát za rok."
  FB: https://t.ly/eDJXD
  Mimochodem i mutace do angličtiny: https://t.ly/qzbOq
 • Toe
  Toe admin14.11. 11:51* Připomínky a návrhy
  jankie: Dík za info, nahazuju
 • Toe
 • Toe
  Toe admin31.10. 06:19Pindárna
  yogi: Jop, tento rok už vyjde jen ten vánoční, co se komiksů týká
 • Toe
  Toe admin19.10. 17:09Pindárna
  Nezbi: Web jde pořád stejně, jen tam musíš dát www :D Bez toho nikdy nešel :)
 • Toe
  Toe admin19.10. 04:19* Připomínky a návrhy
  MaF: Jasan, klidně pošli na kterýkoli náš email, když budeš mít, ideálně s vyfocenou ukázkou vnitřku.
 • Toe
  Toe admin18.10. 19:30* Připomínky a návrhy
  Benji: Díky za info, klubácké věci se takto dříve často množili v odstínech CMYK, tzn přeliv od černo šedé až po hnědo červenou a modrou :) Každopádně nevidím důvod proč na to neupozornit i v poznámkách, použil jsem s dovolením i tvé foto - když tak jej smažu kdyby jsi nechtěl šířit.
 • Toe
  Toe admin12.10. 06:03Sběratelský klub
  Předprodej komiksu Pomezí: https://www.pomezi-komiks.cz/komiksy/
 • Toe
  Toe admin5.10. 07:58Nakupujeme venku
  DR: A drží ti to opravdu celnice nebo Pošta? Dopravce za tebe pouze zastupuje v celním řízení (pak dostaneš celní výměr) pokud mu to dovolíš (a zaplatíš - pak zastoupení v celním řízení), jinak bys musel sám dojet na celní sklad. Dopravce jinak nemá s celním řízením mnoho společného. Zásilky ze zemí EU se nekontrolují, nepodléhají ani clu ani DPH (resp. nepodléhají clu, protože nejdou přes hranice EU a DPH je v nich obsažena dle regulí EU), ať už přijímáš nebo odesíláš. Někteří mezinárodní dopravci (DHL, UPC, FedEx...) tpřed dodáním proclí jinde nebo hromadně, pokud se nejedná o speciální zemi nebo speciální zásilku a ty pak ani nevíš, že to mimo EU mělo nějaké řízení. Jinak je jedno jaký dopravce, obvykle se liší jen cena zastoupení, pokud k němu dojde. Takže buď to leží na České poště z důvodů mimo celní řízení (pak nevím, co jsi to podepisoval :D nebo to prostě posílali ze země mimo EU, tedy Británie, USA, Čína... Nebo to není z Gildie a popletli tvoji zásilku :D
  Tady kdyžtak Česká pošta: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni-rizeni/ocekavate-zasilku-ze-zahranici#2
 • Toe
  Toe admin5.10. 06:00Nakupujeme venku
  DR: Celníci ti to stopli? Kvůli clu, resp. kvůli DPH, to asi nebude, leda by to posílali ze státu mimo EU a to teda nevím odkud, to se mi u Gildie ještě nestalo :) Nemáš si nechávat posílat kokeš k tomu!
 • Toe
  Toe admin22.9. 13:04Sběratelský klub
  Kluci, nahoře, velká sekce BAZAR je tu už pár let - první věta, jednoduchá pravidla a dávat tam prosím ;)
 • Toe
  Toe admin25.8. 07:58* Připomínky a návrhy
  Jasně, proto píšu publicistika, na to je ta sekce, co tu máme :) https://comicsdb.cz/zanr/41/publicistika
  Když to vezmu - stran to má dle vydavatele 40, když si odmyslím nějakou tiráž, úvodník, dejme tomu třeba 5 stran komiksů a stránky nebo části stran s kresbama a ukázkama obálek a časopisů + články o jeho životě, což už se dá počítat do publicistiky, i když co si tak vybavuju, že než hodnotně teoretické byly tyhle články spíš o tom, jak na čundru v Brdech opékali u ohně (což je pěkné, ale ne sem :), tak mi vyjde třeba 20 stran publicistiky a 5 stran komiksu? OK, pojďme se zamyslet, kde by pak byla hranice? Dát sem tedy všechny klubácké časáky zaměřené na jednoho autora? Všechny speciály periodik? Dát sem tedy i ty ostatní Vápenky? 20 stran v tomto formátu je v podstatě seminární / semestrální práce na střední škole (které sem nemůžeme dát, páč se většinou netisknou a nejsou dostupné v archívech. Co už ale je dostupné v archívech a má mnohem více stran a je napsáno (a zkontrolováno) a vytištěno (a často součástí knih), kolikrát i s bohatějším obrazovým materiálem, jsou vysokoškolské práce a teoretické texty. Dávat sem tedy i diplomové práce?
  Když se podíváš do sekce publicistiky, tak jsou zde všechno knihy které mají publicistiku a omáčku okolo na 100 a více stranách a zatím jsem sem myslím nedávali nic opravdu mimo, když se na ten seznam podíváš. Myslím, že i u těch monografií (které obvykle nemají pod 200 stran) se nejedná o nic ustřeleného a jen o autory, kteří opravdu dělali nejvíce komiks, ne o monografie třeba Teodora Rotrekla, který je skvělý malíř, má na kontě tunu obálek, ale komiks jen jeden :)
  Jako neříkám, že jsme dříve třeba neustřelili, (přeci jen necelých 100 titulů ročně ze startu db je rozdíl k dnešním přes pět set titulům za rok co se týká kontroly) klidně jmenuj konkrétně, co sem úplně neladí, napadá mě třeba, že jsme dříve řešili třeba Zooomy, které jsou sice troufám si říct od předních komiksových teoretiků a o hlavně komiksových autorech, nuž zaměřené spíše na jejich nekomiksovou tvorbu, přesto s více komiks stránkami, než toto. Nebo třeba diskutabilní Průvodce neklidným územím, kde tady máme první a druhý svazek, ale třetí už ne, ten už je opravdu dost mimo komiks. Pokud by se Zooom hodně odchýlil od komiksu, nebyl by tu pravděpodobně ani on s dalším svazkem.
  Zatím přesvědčený nejsem, ale pokud se najde více argumentů pro a více žadatelů, třeba se nechám já nebo někdo z adminů zlomit :)
  Opět píšu, že mám tyhle plátky rád, rád je sbírám, rád v nich listuju a zjišťuje kde a co a jak vůbec vznikly, ale v rámci db je potřeba se někdy oprostit od té nostalgické shromažďovací potřeby a víc se nad tím zamyslet i v rámci budoucího přidávání. Proto tady taky třeba nejsou desítky věcí MARVEL, Disney a spol. spíše dětského ražení od Albatrosu, které také vypadají, že je v nich publicistika, ale je to opravdu tak strohé, že zatím ne-e. ale některé MARVEL encyklopedie možná časem... Ale třeba to jako fakt vidím blbě jen já :)
 • Toe
  Toe admin25.8. 04:39* Připomínky a návrhy
  DR:
  Ad Humory - co si vybavuju, tak tohle opravdu komiksy nejsou. Osobně moc nepovažuju ani Šprýmovné nebo Nezbedné komiksy za 100% komiksové knihy (v jakémkoli vydání, ty od Plusu nejsou úplně první ;), ale pořád obsahují více komiksů, alespoň v prototypovém stavu, než Humory, které jsou opravdu jednoobrázkové (nehledě na to, že na některých je určitý náznak děje, který ale nikam nepokračuje ani na nic nenavazuje, co si vzpomínám). A snažíme se vyhýbat přidávání věcí jen kvůli nějaké sérii, edici nebo labelu, to je opravdu pro čistě komiksovou databázi nežádoucí. Neříkám, že to časem třeba nebudeme nějak evidovat označené jako NEkomiks publikaci, i když si to nedokážu teď moc představit, v současné db ale ne, podobně jako neevidujeme všechna čísla periodik, i když mají komiksové speciály a tak. Tyhle Ladovy humorné obrázky navíc vychází už desítky let namixované v každoročních kalendářích a evidenci těchto bych se rád vyhnul (opět - nějaké evidenci ostatních tiskovin jako jsou kalendáře, obal od zubní pasty atd. se také nebráním, ale v současné době je toho dost na doplňování i bez těchto :)

  Ad Kreslí Fischer (dotisk) - Měl jsem ty Vápenkovy původní sešitky nakopírované jako správný junák všechny myslím, teď jsem dohledal jen Kruma, ale co si matně vybavuju a koukám teď na toho Kruma, všechny to jsou to jen seznamy děl, rozhovory, povídání a podobně s pár ilustracemi nebo pár komiksovými stranami, neřadil bych to ani do kategorie publicistika. Každopádně jestli tento "dotisk" má z těch 40-ti stran (bez bonusových) alespoň 15 stran s komiksy, pak bych to asi přidal, to bych ale musel ověřit - pošli mi případně foto na email :)
 • Toe
  Toe admin25.7. 09:38Pindárna
  "My ted koukali na lotra z dvd a bylo to hrozny :)" - To ale nebude tím dvoustranným DVD :D
 • Toe
  Toe admin25.7. 08:04Slevy, výprodeje, bazary
  Poslední kousky Bubláků u Comics Pointu "za pajsku" :)
  https://www.comicspoint.cz/hledani?query=bubblegun
 • Toe
  Toe admin13.7. 10:42Sběratelský klub
  Nějaké info k plánovanému Texovi níže, šlo to teď na emaily kdo psal (komu nedošlo, tak nejspíš nemá platnou registračku jak jim nefungoval formulář, takže napište znova) a plno dalších novinek přímo na FB včetně nějaké propagace a komiksů zdarma https://www.facebook.com/italskikomiksiceski

  "Vážení přátelé,
  děkujeme moc za rezervaci komiksů, za zprávy, dotazy atd!
  Takový zájem jsme nečekali, jsme za něj moc rádi, jen trochu hůř zvládáme individuálně reagovat na zprávy, které nám chodí.
  Tak nám to, prosím, odpusťte a vězte, že v tuto chvíli je situace taková:

  TERMÍNY
  Jak to tak vypadá, tak červen už asi nejspíš nestihneme...
  Nyní doděláváme poslední úpravy českého znění a obálky, které musíme poslat do Itálie na schválení před tiskem.
  Tzn. jakmile nám přijde potvrzení, že data jsou v pořádku a můžeme vyrábět, zadáme tisk a pak už to je otázka cca týdne až dvou,
  než se nám dostanou hotové sešity do ruky. Tím pádem pár dní na to se dostanou do rukou Vám.
  Proč to všechno tak trvá, třeba pomůže osvětlit info níž (FAKTA A NUMERA).

  REZERVACE
  Ještě stále nám chodí zprávy od těch z vás, kdo nám psal zrovna, když měl server výpadek, a nám tak dané rezervace utekly.
  Proto jsme nechali rezervační formulář v provozu. Každopádně, jestliže jste dostali tuto zprávu, vaši rezervaci máme zaevidovanou.

  Krom toho, že se nám sešlo rezervací víc, než jsme čekali, zároveň jednáme o podmínkách otevření malého obchodu.
  Proto zvažujeme navýšení počtu kusů. Nechceme to ale udělat bez rozmyslu, a tak se snažíme, mít v tom jasno předem a pokud možno přesně."
 • Toe
  Toe admin7.7. 14:57* Připomínky a návrhy
  Stejně jako Modrá Crew je i Argokomiks uváděn i přímo v tiráži, dokonce i jestli je to velká nebo malá řada... Poslední knihy mají ke konci vždycky i seznam (kde to číslování ale ne vždy odpovídá původnímu pořadí vydání ;) Ale třeba Galerie českého komiksu není uváděna nikde jen na e-shopu myslím nebo jen v posledních knihách? Každopádně veškeré uváděné včetně Modré Crewe bych raději viděl v edici (labelu) než v sérii.
  Trudoš: Kdybys nenapsal, ani nevím, že něco takového existuje... Takže vlastně přínos! :D Ale série řeší hlavně uživatelé, redakce tak mezi tím kličkuje :)
 • Toe
  Toe admin28.6. 12:09* Připomínky a návrhy
  GWB :-*
 • Toe
  Toe admin28.6. 11:25* Připomínky a návrhy
  Zítra bude jako že se SuperzpomalenýKocour jmenuju!
 • Toe
  Toe admin20.6. 13:37Sběratelský klub
  Mezitah 2 na Doniu: https://www.donio.cz/mezitah
 • Toe
  Toe admin12.6. 08:02Sběratelský klub
  Skot: Jo, dělá to pořád ten samý Mario Tachecí https://comicsdb.cz/autor/1045/mario-tacheci
  - ten formulář mu prý nefungoval (a možná pořád nefunguje) - spíš bych počkal až (jestli) dodá nové info, on to zkouší pravidelně po pár letech, ale je na to sám a dělá to spíš z nadšení (a myslím, že i podle aktuální nálady a financí :) Jestli zase neztratil elán, tak mu zkuste napsat přímo na email info@italskikomiksiceski.cz (ne přes formulář) nebo Facebook https://www.facebook.com/italskikomiksiceski, kde je i plno nového infa, viz. poslední zpráva:
  "REZERVACE nové série Tex a Mister No
  Omlouváme se za delší reakční dobu na Vaše zpávy a rezervace. Každou zprávu (každého člověka) zpracováváme ručně a odpovídáme "osobně" a vzhledem k nečekaně velkému množství zpráv, které nám chodí, nám chvilku trvá než se jimi všemi prokousáme...
  Zároveň prosíme, pokud jste tento týden využívali kontaktní formulář na webu www.italskikomiksiceski.cz, prosím napište nám ještě jednou, co byste rádi, došlo k výpadku na mailserveru, který byl odstraněn až dnes.
  Moc díky všem!
  Mario T."
 • Toe
  Toe admin10.6. 12:44* Připomínky a návrhy
  2scha: Zařazuju, už jsme o tom uvažovali v redakci, když se vytvořila karta - ty knihy jsou vydáním dost odlišné, proto jsme to zatím nepropojili a taky jak píše Zack, časem se to stejně zvrhlo jako například Thorgal... takže čekalo se spíš klasicky, jak se "kdo ozve" :)
  baatcha: Jop, přesně
  MaF: Tak jsou propojeny autorem a názvem, ale souhlas, zařazuju.
  Trip: To není úplně správný argument, Hellboye například taky psal a kreslil jeden autor a nikdo netušil, že se to takto rozjede, Asterixe máme v sérii a přitom už to nedělá nikdo z původních autorů... Když vyjde film a Talbot se rozhodne rozšířit univerzum, kdo říká, že za pár let to nebude stejné, jak Hellboy? :) Spíš jít směrem tagů (nebo jak píše baatcha, klíčových slov, tedy to samé, co umí správně vyhledávání :) Jako je mi jasné, že komiksáci prostě mají rádi škatulky, nejsem výjimkou, páč když se pak něco změní, může se dlouze debatovat, jestli to do škatulky patří nebo je potřeba nová a to je ta pravá zábava :)
 • Toe
  Toe admin7.6. 12:07Sběratelský klub
  Prázdniny nově rozšířené a v pevné vazbě zde: https://www.donio.cz/prazdniny-komiks-o-tem-nejdulezitejsim
  Kdo nemá socky, tak info od Tomáše S.:
  "Žebrák alert.
  Po vyprodání samizdatovýho nákladu Prázdnin jsme se s Centrala-cz dohodli na druhym, soubornym vydání. Samozřejmě nejsem lempl, takže kromě původního komiksu bude v pevnejch deskách i 50 stran nášupu, dílčích epizod, historek z dřívějška a fanouškovskýho bonusmateriálu. Dohromady 170 stran. Bude to moje první fokin KNIHA, žádnej ušmudlanej zineček."
 • Toe
  Toe admin2.6. 17:00* Připomínky a návrhy
  kinak: Je to rozlousknuto! :) Některé z dalších přezdívek a pojmenování napoví, že vedro asi bývalo často...
 • Toe
  Toe admin2.6. 07:34* Připomínky a návrhy
  MaF: No přesně, proto by tam mělo být velké G, ne? Je to název družiny... určitě to nebyli přímo gambusínos, tedy mladí prospektoři hledající v Mexiku zlato? :D Český národní korpus toto slovo jinak nezná, takže je to Foglarův novotvar :) Ale spíš je to myšleno tak, že se celá družina jmenovala přímo SVORNÍ gambusíni, a jen gambusíni si neříkali? Tedy velké S :) Na obálce je to každopádně velké S a malé g a přes to nejede vlak :)
 • Toe
  Toe admin1.6. 09:38* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: Dík za info, upravuju na malé g dle obálky, ale přemýšlím, co je to vlastně gambusín? Pokud to není jméno a ani jakože příslušník národa / kmene, tak netuším proč není velké :) Co jsem na internetu vyhledal tak je to Foglarovo vymyšlené slovo a pojmenování družiny, takže by g mělo být velké :)
 • Toe
  Toe admin31.5. 10:12Pindárna
  seneke: Český Joker
 • Toe
  Toe admin24.5. 06:09Slevy, výprodeje, bazary
  A co když to již koupil od překupníka a od něj to koupí všechno další překupník? A pak další a další :-o A pak i někdo, kdo to bude chtít prodat jen po kusu... Nebo co když byl samotný vydavatel překupníkem... Překupnický kartel, ve kterém jsme prostá kolečka celé mašinerie meloucí zrnka písku v marné kamenné snaze o dosažení koupě, dokud se i z nás nestanou kupující a prodávající... neunikneme ,-(
  -- Kocourovo ranní filozofické okénko
 • Toe
  Toe admin4.5. 09:34Slevy, výprodeje, bazary
  Kód STARWARS20 - Jen dneska u CP sleva 20% na veškeré SW zboží - bere se i z cen co už mají e-shop cenu.
 • Toe
  Toe admin2.5. 10:20* Připomínky a návrhy
  Benji: Dík za info - Vedeme v patrnost, čekám až budu mít v prackách. Jestli máš, dej vědět, potřebuju si něco ověřit, tak bych ti napsal :)
 • Toe
  Toe admin27.4. 06:59Pindárna
  MP81 a kdybys sehnal Druhý dům Usherů co se týká příloh ABC, to je teprve pecka - na Aukru se občas objevuje za ceny 20-100 Kč.
  MaF: Jako dal bych si soubornou výběrovku pana Páva, jak dělal jen krátké věci do všech možných magazínů a příloh, tak nějak všude chybí a vlastně i tady v DB :/
 • Toe
  Toe admin25.4. 06:14* Připomínky a návrhy
  MaF: Ocenění no problemo - kdysi jsem to doplňoval i zpětně, měl jsem v plánu doplnit i jen samotné nominace, ale nějak mě to časem přestalo "bavit" :) Ale občas se hecnu a když to takto vypíšeš, spíš mě to donutí to tam přidat ;) Určitě to není o tom, že bychom nějaké ceny preferovali, spíš je tolik nesledujeme (třeba Magnesii, tu jen piju ;)
 • Toe
  Toe admin25.4. 06:13Sběratelský klub
  josekan55: Díky za info, Fry opravil :)
 • Toe
  Toe admin20.4. 11:44* Připomínky a návrhy
  Dík za připomenutí, opraveno ;)
 • Toe
  Toe admin17.4. 06:36Nakupujeme venku
  V CREWi to bylo, slavné ne :D
 • Toe
  Toe admin16.4. 07:58* Připomínky a návrhy
  MaF: Díky za info, autora upravím... Ten čtvrtý sešit RŠ ještě budu během příštího týdne upravovat a doplňovat, jako u předešlých
 • Toe
  Toe admin13.4. 06:42* Připomínky a návrhy
  Jestli zde spíš není myšleno posouvání termínu vydání, ne úplná terminace? A to třeba delší než týden nebo i měsíc a více... Z poslední doby třeba Kingdom Come Deliverance (i když ten se spíš stopnul v prodeji), jedna manga od CREW se posouvala začátkem roku teď už si nevybavím která a teď třeba ten Jim Hawkins byl původně ohlášen snad už na listopad minulého roku? Obvykle ty věci před Vánocemi se přesouvají kvůli nestíhačkám, ale málo kdy se stane, že by nevyšly vůbec, pokud nekrachne rovnou celý nakladatel (což je pak ve výsledku všem jedno)
  A jak už jsem zde kdysi psal, poslední dobou bývá čím dál častěji rozdíl mezi "vyšlo" a "je opravdu dostupné". Testovací prodeje kompletů jen někde, výtisky nakladatelů první den jen v určité síti prodejů nebo prodej novinky na veletrhu, kdy se pak zas do prodeje dostane třeba až po několika dalších měsících. Opět málo kdy se ale stane, že by nebylo dostupné vůbec.
  A opět by se dalo řešit tím, že pokud by karty měly příznak "neověřené", mohl by si uživatel zaškrtnout, zda je chce vidět. Tyto karty by například nemohly jít přidat do sbírky, dokud by minimálně nedosáhly data plánovaného vydání (ale šly by sledovat a přidat do chci/sháním a asi klidně i do nabízím).

  Nebo všechny tyhle funkce dát jen mecenášům a je to :)
 • Toe
  Toe admin12.4. 19:24* Připomínky a návrhy
  Alfi: Spíše třeba nastavení, že kdo bude chtít, karty před vydáním neuvidí - Jak Zack správně uvedl, nechápejte to jako novou věc! Ony ty karty jsou v db už i teď, jen je prostě nevidíte (a ve starší verzi jste jejich názvy dokonce viděli ve fóru, jen asi často ignorovali ;), jde spíš o to, kdy a v jaké podobě byste je mohli vidět. Nové by spíš pak byly bonus funkce z toho vycházející, tedy například upozornění na email, jakmile komiks výjde, podobně jako vám chodí nyní u série, kdo má zapnuto nebo z kalendáře, kdo má nastaveno ;)
 • Toe
  Toe admin12.4. 13:41* Připomínky a návrhy
  Trocha doplnění a náhledu do aktuálního procesu:

  Karty komiksů už máme obvykle dopředu vytvořené (alespoň takový ten hlavní proud největších nakladatelů), aktuálně máme plno karet i na rok dopředu, které pak jen doplníme, upravíme a zveřejníme aktuálně nejčastěji na den vydání nebo do dvou dnů od vydání (opět upozorňuji na "hlavní proud" v obvyklých distribučních kanálech a prodejích). Problém je v těch základních datech, proto se mimo jiné Zack ptá, které by Vám vyhovovaly? Po ohlášení u nakladatelů je obvykle známý jen název (a ten někdy není ani v češtině ;) a kromě obálky (kolikrát také v angličtině :) a základního popisu tak v katalozích, v sekcích "připravujeme" nebo v novinkách u nakladatelů do samotného vydání moc není, takže často vycházíme (tedy hlavně Fry vychází, jakožto nejaktivnější "zakládač" karet ;) z originálních vydání, které je pak samozřejmě potřeba kontrolovat a doplnit o české reálie (u komiksů od českých autorů jsme tak v podstatě úplně "slepí" dokud komiks opravdu nevyjde.

  Nelekejte se, že bychom již teď nahozené karty nekontrolovali zpětně a že by data zůstala neověřená i po delší době nebo že by se na něco zapomínalo a přehlíželo (ale stát se to samozřejmě může, za nahlášení jsme vždy rádi) - Máme určitý interní systém poznámek / ticketů (který stále ladíme ;) co nás navádí a osobně třeba kontroluji 5-10 komiksů týdně dle fyzického exempláře, takže to by fungovalo i nadále nejen v případě pouze novinek... Nedočkavý tu pak též zatím nikdo není, spíš naopak, proto právě Zacky tyto novinky navrhuje, máme i interní hlasovací systém, kde řešíme nerozhodné věci (množství komiksu, je to komiks, není?), pokud něco není úplně jasné - to se ale týká spíše hodně okrajových věcí, u kterých by tak stále zpoždění bylo, ale tyto počítám stejně nikoho netíží co se týče rychlosti doplnění do DB? (chápu Yogiho narážku na aktuální novou vlnu kompletů, ale o tom právě ty nové vlny vždycky jsou, se stim smiř!, je to obvykle jen dočasné :)

  Níže uvedená data jsou téměř vždy dostupná i měsíce před vydáním, počítám, že většině by stačil jen název (nemusel by být ani v češtině?) a obálka? :)
  1. Název
  2. Obálka (nemusí být finální)
  3. Původní autoři (vycházíme často z originálu - může být značně nepřesné, když neznáme přesný obsah)
  4. Počet stran
  5. Vazba
  6. Popis

  Tyto data už nejsou před vydáním tak častá, ale obvykle se časem objeví ještě před samotným vydáním (často musíme "odposlouchávat" sociální sítě :)
  a) Formát
  b) EAN / ISBN
  c) Cena (často se do vydání změní)
  d) Datum vydání (tady obvykle známe jen měsíc a i to se často mění, což je bohužel hlavní a zároveň asi neřešitelný problém co se týká novinek)

  Data která se objevují nejméně nebo jsou nejméně přesná:
  - Česká část redakce / autorů (obvykle je dopředu znám jen překladatel, pokud se nejedná o český komiks)
  - Název originálů, přesný obsah
  - Váha, barevnost, tloušťka, obálka pod přebalem a další naprosto nepodstatné parametry... :)
 • Toe
  Toe admin7.4. 10:34* Připomínky a návrhy
  MaF: Dík za info (Podivíny si ale vyprošuju! :) - Projel jsem, ale ani do poznámky bych to zatím nedával - nikde tam není, že by to bylo vyloženě ke knize, ale jen jako doplněk že je to ke knize vhodné. Na Aukru se Šípácké věci občas objevují a taky je sem nevypisujeme, například záložky ve tvaru všech členů, které by ke knize byly určitě taky vhodné :) A to nemluvím, co všechno za věci je k Čtyřlístku... Co sem pochopil ta dřevěná truhla je prostě něco jako taška, kam můžeš hodit knihu, ale i třeba štanglu turisťáku k tomu, když se tam nakrájená vleze... Nebo prostě jako česká verze merchandise ;) Ale záleží i, kdy byla vyrobená - jestli zároveň s vydáním dané knížky (a ne jiné, která se do toho taky vleze :), dalo by se o ní uvažovat jako o limitované verzi v boxu. Jestli až po vydání, tak spíš ne.
 • Toe
  Toe admin27.3. 08:10* Připomínky a návrhy
  Benji: Díky za echo, vedeme v patrnosti, čekal jsem na fyzický kus, abych si ověřil jestli to má stejnou obálku jako Encanto , ale nahodím teď přednostně a pak když tak upravím...
 • Toe
  Toe admin19.3. 15:00* Připomínky a návrhy
  yogi: díky za info, jak si odpověděl, spíš ne, ale ještě na to mrknem...
 • Toe
  Toe admin15.3. 11:22Pindárna
  Když si na zadní stranu přilepíš kus kartonu Herkulesem, budeš to mít i s vůní!
 • Toe
  Toe admin15.3. 07:14Pindárna
  A ty ComicsDb záložky máš všechny? :)
 • Toe
  Toe admin9.3. 11:27* Připomínky a návrhy
  Díky za informace, písnu ti ještě email :)
 • Toe
  Toe admin6.3. 12:10Nakupujeme venku
  Hlavně to pivo nevím proč pořád není v nule!
 • Toe
  Toe admin2.3. 06:31Stripy, jouky, fejky :)
  :D Posledně se mě někdo ptal, co je ten Dark vlastně zač, tak povídám, že je to jako když spojíš všechny tři Back to the Future, jen vystříháš všechny humorné a zábavné části :D
  Asi můžeme být rádi, že 1899 zařízli tak brzo :D
 • Toe
  Toe admin28.2. 11:31Slevy, výprodeje, bazary
  Gmork: Heh, ne každý je tak kreativní s názvem, jako u sedmého Dogmana :D Ale třeba je to v originále také nějaké podobenství z knihy ?
 • Toe
  Toe admin19.2. 12:11* Připomínky a návrhy
  Myslím že ne, už to kdysi tuším někdo navrhoval a zamítlo se, protože tam není komiks, je to takový ten tehdejší typický klubácký leták slepený ze všeho možného, ale když někdo ověří množství komiksu (přímo "Fox" by mohl, že? :), pak by to sem mohlo. V tom náhledu z odkazu vidím tak stránku a půl komiksu max...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 118 (cca 37283 Kč)
Mám: 1039 (cca 158372 Kč)
Chci: 1 (cca 0 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 2 (cca 229 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0