• yogi
  yogi29.3.2013 23:08Marzi 1984-1987
  Život v Polsku za komančů očima malé holčičky , tohle téma slibovalo hodně . Snad proto se historky polské Máří dostalo v našich mediích celkem kladného hodnocení . Bohužel komiks je to nevýrazný a šedivý jako betonové králíkárny ve kterých se odehrává . Je tam vše co člověk čeká , fronty v krámech a podobné skopičiny ale nic z toho vám neutkví v hlavě a těžko se ke komiksu někdy budete chtít vrátit.
 • yogi
  Tohle snad může bavit jen Lucase .
 • yogi
  yogi2.2.2013 22:38Avengers: Do boje!
  No je to fakt pěkná cihla , když jí držím v ruce mám chuť s ní majznout s ní nějakého Avengera po kebuli , nebo K. Busieka .
  Vítejte v alternativním vesmíru , v němž Watchmen nespatřili světlo světa a dospělí čtou komiksy jen ve sklepě nebo na záchodě .
  I když jsem si zavelel Do boje ! , tohle se fakt nedalo . Říkal jsem si pořád , že je to o chlup lepší než kultovní krystalická pitomost Tajné války , moc mi to ale nepomohlo . Desítky týpků oháklých jako heavy kapely v osmdesátkách sedí na schůzi , jedou na alegorickém voze v prvomájovém průvodu a svádějí meganudné bitvy , proti kterým je Ladova hospodská rvačka lahůdkou pro gurmány . Semtam pobaví spíš nechtěně , třeba vykrádačkou O veliké řepě (in Amazing řepa 147 ) . Kdybych vzal v úvahu cenu , musím jít do záporného hodnocení .
 • yogi
  yogi2.2.2013 21:48Crew² #30
  Slušná crew , bylo už líp a ještě bude hůř . Člověk to kupuje hlavně ze zvyku a čeká že snad někdy ještě překvapí .
 • yogi
  Hodně dobrý mainstream , nenápadný komiks překvapí hutnou noirovou atmosférou a uvěřitelnými postavami .
 • yogi
  yogi2.7.2011 18:43Dragonero
  Originální to samozřejmě není , ale to není 99 procent fantasy , aniž by to jejím fanům nějak extra vadilo . Takové čtení do vlaku ( pokud tedy ajzlbońáci zrovna nebojujjí proti zlotřilé vládě , sakra to by byla fantasy pentalogie ) . Nejzábavnější byly ty akční pasáže , kdy jsem luštil co se v panelech vlastně odehrává ( možná mi z komiksu vypadli 3D brýle ) . Ale pokud to alespoň některého z mladých čtenářů přinutí vyrazit do přírody s dřevěnou šavličkou a partou kamarádů oblečených do jutových pytlů , tak myslím že komiks svůj úkol splnil . Já si jdu číst Tolkiena .
 • yogi
  Já bych typoval , že tohle dílko pro nás Zoner nakoupil v balíku s některými z mang či manhw pro náctileté . Ben Knoflík není samozřejmě zdaleka tak pitomý ( zdravím Pána démonů ) , ale to je asi tak vše co se o něm dá kladného napsat . Neurazí , nenasere toť vše . A Fincherův biják je samozřejmě úplně jiná liga .
 • yogi
  yogi19.8.2010 20:24Predátor Omnibus 2
  Další akční řežba , čili jak říkávaly naše babičky - čím víc hovno mažeš , tím víc smrdí . Pozitiva - snad jen , že přestože to vypadá na čtení na celý víkend , projede to člověkem velice rychle .Důvod vlastnit tyhle skvosty nevidím .
 • yogi
  Tak v Praze na Hlaváku jsem jako doma a hlavně při čekání na půlnoční rychlík jsem se nikdy nenudil . Nebel patří kresebně i scénáricticky k tomu nejlepšímu ,co u nás vzniklo . Ta postava mi přijde na rozdíl od jiných českých komiks. hrdinů velmi uvěřitelná,je to vlastně příbuzný Hrabalova Hanti a jiných antihrdinů . Jen nevím co by Alois řekl na proměnu ,kterou nádraží nyní prochází . V těch prosklených obchůdcích by zřejmě moc duchů minulosti nepotkal . Hodnotit musím vysoko ,jinak by mě ta moje ,co prodává v kase lupeny přetáhla zarážkou (taková těžká železná věc ,co s ní posunovači zastavují vagony).
 • yogi
  yogi12.11.2009 19:22Predátor Omnibus 1
  Rež a rúbaj do krve , nebude to poprvé a vzhledem k tomu jakým tempem se na nás valí Omnibusy jistě ani naposled . Protože jsem od Predatora nic neočekával , nebyl jsem ani zklamán . Když uvážím,že se jedná o klasické čtivo do vlaku či metra pro dospívající , celkem mě zaráží cena . Paperback by tomu slušel mnohem více .přece jen to není Vojna a mír ani Watchmen . Filmový předchůdce je jistě klasický akční film ,u v mém Top 500 byste ho ale stěží našli . Proto jsem na některé věci celkem valil oči . Proč třeba Emzáci kteří na naší modré ,nikoliv zelené planetě dělají bordel už hezky dlouho (T. rex by mohl vyprávět ,tedy ne britská glamrocková kapela ,ale ta jurská potvora ) tak umanutě jdou po bráchovi guvernéra Kalifornie . Že by po celou historii Země nepotkali většího řízka se mi nechce moc věřit . Ale stejně umanutě jako ten polda jsem se i já porval s tímhle komiksem , i když ke konci jsem byl unavenej , jak kdybych tu mrchu sám honil po pralese . Takže pokud je Ti čtenáři okolo 12 let a máš vysoké kapesné , jdi do toho (ale za ty prachy by se dalo užít spousta jiné srandy - v blízkém supermarketu bys za to koupil tak 1000 lahváčů a to už je na pováženou) .
 • yogi
  Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .
 • yogi
  yogi1.11.2009 19:05Fury: Bůh ochraňuj válku
  Takovéhle kousky evidentně seká Ennis jak Baťa obuv do tělocvičny . Příběh je zde jen aby se neřeklo ,asi jako v pornu o opraváři měnícím těsnění ,a slouží jen k tomu ,aby nějak ospravedlnil závěrečnou rádobydrsnou holomajznu .Ta by dnes šokovala snad jen Roda a Todda Flandersovi a to kdoví jestli . Ennis je prostě při síle jak potřetí zalitý sáček Pigi čaje .Kresba sice neirituje jako u jiné ho chcípáka -Ghost ridera , ale pluje v proudu současného komerčního komiksu . Tentokrát Garthe bohužel palec dolů .
 • yogi
  yogi5.4.2009 17:25Šitíčko
  Jasně že je to spíš pro ženy , ty v mém okolí však vytrvale dávají přednost vékávéčkům ,růžovkáma podobným zhovadilostem.Já jsem se pobavil a rád se k Satrapiové vrátím .
 • yogi
  Kouzlunula nula sedmičky jsem doposud nepropadl a tyhle sebrané novinové stripy na tom nic nezměnily .Dost zbytečná věc ,zítra nebudu vědět že jsem to četl .
 • yogi
  yogi3.4.2009 20:04Jak rozumět komiksu
  Vynikající.Snad po tom sáhne i někdo koho zatím obrázky s bublinami míjely .Pro komiksové fanoušky naprostá povinnost .
 • yogi
  Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem ještě méně . Ennisův scénář nestojí za řeč ,nic to však není proti kresbě, která mě doslova iritovala .Celkem fakt slabota .
 • yogi
  Opravdu příjemná věc.Pro milovníky židovského humoru povinnost .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:35Bomber
  Tenhle komiks je zřejmě něco jako tatáčovské Nanoalbum (mnou nepříliš oblíbené ).Takže dokoupit CD, DVD,tričko ,trenýrky ,lístek na koncert a jízdenku do Jeseníků ,ono to nakonec do sebe všechno zapadne . Ve srovnání s Rudišovým falešným a prázdným Potichu přece jen palec mírně nahoru .
 • yogi
  yogi19.8.2008 19:16Šifra mistra Hanky
  Klasičtí cimrmanovští pionýři slepých uliček. Komiksoví publicisté by asi neměli psát scenáře , stejně jako hudební publicisté zakládat rockové kapely ,výsledek je ve většině případů podobný. Nevím jestli se chtěli autoři svést na vlně Brownových slátanin ,či snad probudit zájem o naši historii .Pro jakou věkovou kategorii je příběh určen ? Přijde mi to jako něco ze slabších kousků z Ábíčka .
 • yogi
  Čtivé a přehledné zpracování historie jedné z nejvytrvalejších lží v novodobých dějinách.Moc se těším na mistrova zásadní díla .
 • yogi
  Tak tady si u mě pan Azzarello po suprákovi napravil reputaci ,Rissova kresba k tomuto žánru vyloženě sedne. Jen se po zjištění ,že venku vyšla již třináctá kniha,obávám zda se dožiju rozuzlení této sárie .
 • yogi
  Vynikající .Myslím že v Sekellovi poznáme leckoho z principálů naší politické scény.
 • yogi
  Z prvu mi to přišlo jako děsná ptákovina ,pak se to nějak zlomilo a přišlo mi to jako mírně geniální ptákovina .Ke konci jsem místy propukal v nevázaný řehot .Ujeté to tedy je ,barokní superhrdina ojede co dýchá , potká Batmana ,králíka z Alenky ,vypraví se do Osvětimi a nezastaví se ani před klášterem plným ctnostných jeptišek.Pohybuje se to na hraně mezi genialitou a trapasem .Jen pro příznivce ujeťáren.
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:33Flafík
  Takhle nenápadně k nám přicházejí komiksové skvosty .Žádné kdy už to konečně vyjde ,zítra to jde do tiskárny ,žádné rojení ultras před komiksovými speciálkami . Jako vždy zmatení čeští knihkupci a knihovníci umísťují Flafíka do výlohy vedle kocoura Vavřinečka a v knihovně do dětského oddělení . Přitom tento komiks ocení spíše starší čtenáři ,kteří už mají za sebou mají nějaký ten vyhaslý vzt ah a je jim už jasné že život nebude nějaká super jízda.Jak přede mnou napsal bílý čaroděj ,čtení je to vtipné i dojemné .Pro mě zatím komiks roku .
 • yogi
  yogi18.5.2008 12:16Lobo se (z)vrací!
  U Loba záleží na tom kolik Vám je let a kolikátý Lobo to je . Když přečtete jednoho ,jako byste přečetl všechny . Tady si Lobo vybral svou slabší chvilku .Já se nezasmál ani jednou . A to pro čtenáře s maturitou ,myslím že na základce by Lobák spíš zabodoval .
 • yogi
  Garfield od počátku pobavil,na Peanuts ale nemá.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:22Crew #14
  Tato crew jevcelku standartní. Z čísla vyčuhují výsledky soutěže,naopak Aliens podprůměr jak z obalu na žvýkačky.Ale bude hůř.
 • yogi
  yogi20.10.2007 18:10Torpedo: Sebrané spisy #02
  Tohle mi sedne víc sem tam v Crwi.Přečetl jsem,celkem se pobavil,ale deset booků bych mít v knihovně nemusel.
 • yogi
  Nadprůměrná série.Moc bych to už neprotahoval,takového Prattchetta už čtu občas spíše ze zvyku.
 • yogi
  Dost dobrá věc, jednička mě celkem nadchla.K té zmiňované brutalitě- u nás v knihovně mají komiks vdětském oddělení.
 • yogi
  yogi20.10.2007 17:45Hitman #03: Zabijácké eso
  Výborná oddechovka!Místy jsem se smál nahlas, což se mi nestává každý den. Taková sbírka individuí jako Paragraf osm snad nebyla ani v proslulé Zemanově Vládě sebevrahů.Ve svém žánru nadprůměrná věc.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:29Pod dekou
  Jedna z nejlepších věcí na našem trhu.Četl jsem ho jedním dechem a úplně se v něm ztratil.Kresba i scénář v dokonalé rovnováze.Kupodivu se to prý u nás moc neprodává,přesto moc prosím pana Buchala-více Craiga Thompsona.
 • yogi
  yogi21.9.2007 20:19Voleman #01
  Tohle mi přišlo jako dost velké zklamání.Nic proti ujetosti, my odkojení Lynchem a Monty Pythonem snesem ledacos. Je prostě vidět že Grus není scénárista. Čekal jsem větší úlet,tohle je zmatenost odnikud nikam.Jistě že to své fandy najde, ale 100%,toje hodně silné kafe.
 • yogi
  Jednička sice pobavila víc,stále však ve svém žánru nadprůměrná věc. Fanoušky hokeje pobaví originální citoslovce:JÁÁÁGR!
 • yogi
  yogi3.9.2007 17:03Crew #13
  Sandman se mi líbil teď víc, než když jsem točetl poprvé. Lobo je hovado jako vždy,Sinister taky ujde. Tuhle crew mi dal 7letý syn k Džízasovi, takže musím hodnotit vysoko.
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:33Oidipus Rex
  Vcelku příjemná věc .Nedostatek kvalitních českých scénářů vyřešil Jerie adaptováním řecké klasiky. V Řecku a okolí čeká spousta dalších kvalitních námětů. Je to rozhodně nadprůměrná věc,ale když vím od začátku jak to dopadne...
 • yogi
  yogi3.9.2007 16:21Lucky Luke #09: Lovec lidí
  Další díl francouzské klasiky. Kdyby to komanči v té době vydali, prodá se sto tousands, ani okem nemrknou.Goscinny nějakou blbost snad ani nedělal. Příjemná zábava.
 • yogi
  yogi18.8.2007 11:55Superman: Pro zítřek #2
  To je mi jasné. Já znám jen věci u nás vyšlé, a tam se myslím příliš neprohání. Samozřejmě Kingdom come, to jsem ještě nečet ,i když ho vlastním.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:50Příliš hlučná samota
  Tohle jsou spíše ilustrace k Hrabalově geniální novele. Po tom šáhněte všichni, komiks-nekomiks. Tohle je spíš inťoušsská kuriosita.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:41Anča a Pepík zasahují
  Dětem se to líbí ,víc netřeba dodávat. Msím dát hodně procent,nebo nám tu předškoláci na oplátku začnou hodnotit Watchmens a budeme mít vymalováno.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:29Anna chce skočit
  Taky jsem pořád koukal kde má Anna s Alanem myší ocas.Škoda,že se Lucie místo Tintinovsko-hitchckokovské zápletky nesoustředila na zachycení všedního života mladé ženy na životní křižovatce. Řeknu dvě slova-Pod dekou. V Thompsonově komiksu se nestřílí,Bush neběhá po lese ,vlastně se tu nic zvláštního neděje, přesto se kniha čte jedním dechem. Jinak kresba je moc příjemná,další Lomové komiks si rád přečtu. Teď jdu se psem do lesa ,kdybychom se už neviděli...
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:09Superman: Pro zítřek #2
  Snad by pomohla znalost Supemanova vesmíru, já např. Wonderwomen i tu druhou holku vidím poprvé.Osobně mi mnohem více sedl Singerův biják, než překomplikovaný Psycho-Superman.Ty holky jsou ale čupr, o tom žádná.Azzarello se chtěl zřejmě pokusit o něco, co udělal Miller s Batmanem, u mě jasná prohra.
 • yogi
  Pokud si na Tintina zvyknete ,neměl by vás album zklamat.Příběhy jsou stále podle stejného vzorce. To není na škodu,přesto jsem zvědav na nějaký vývoj. Jako dokument z komiksových prvohor skvělé.
 • yogi
  Dnes je těžké to hodnotit. Tohle měl číst člověk v době vzniku. Každý žánr má své zakladatele a Hergé je jedním s otců nejen evropského komiksu.Ta naivita k té době patří apokud si na ni člověk zvykne může se slušně pobavit.U mně přesto zatím vítězí šípáci.
 • yogi
  yogi12.8.2007 11:25Příběhy Majora Zemana
  Četl jsem to ve stezce a sežral jsem to i s navijákem.Klidně bych vstoupil do lidových milic ašel s Honzou a Blankou bránit naši fabriku.Saudkova kresba mě vzala,Honza byl čestnej příslušník,táta by zněj měl radost. V podstatě i přes snahu stále bolševická propaganda. Dnes by Honza prudil s rudochama v parlamentu.Od té doby jsem to nečet, takže se zdržím hlasování.
 • yogi
  V předškolním věku moje oblíbená týmovka. Sice trochu klon party z Třeskoprsk,ale pro malé děti super věc.Celý book si dodnes pamatuji.Když to srovnám s lecčím pro děti ,co mi přišlo do ruky po samet´áku,tak tohle je na EISNER PRICE.
 • yogi
  Je to vcelku zábavné,na klasické Gosscinyho kusy to ale nemá ani omylem.Já vlastním celou řadu do č.24,tohle jsem si půjčil a až doma zjistil,že už jsem to nedávno četl.To taky o něčem svědčí.Minimálně o mojí pokročilé skleróze.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:43Muriel a andělé
  Nerad bych tady kazil honocení.Měl jsem to vtom 91 ,moc mě to nevzalo.Je tam cítit duch šedesátek,svoje určité kouzlo to má jako kdeco z té doby.Kája by potřeboval kvalitní scénář šitej sobě na tělo.Rozhodně je to ale lepší ,než plakáty ke kamen´áku apod. z poslední doby.Čet jsem to ale dávno,tak nehodnotím.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:29Superman: Pro zítřek #1
  Tak jako každý jsem to četl dvakrát po sobě.Jště si dám podruhé dvojku,to už na hodnocení těžko něco změní.Pro mě zatím největší zklamání z produkce crew-BB ART.V kresbě chyba není-Lee je protě Lee akdo má jeho kapitalistický realismus rád přijde si na své.Scénář mi připomíná artové filmy třeba francouzské výroby.Divák-intelektuál setváří zadumaně.Vkavárně je o čem debatovat.A co na to Jan Tleskač.Otazník neumím. Když to hodně přeženu-komiksovej Coelho. Ale je to jen můj ,možnáblbej ,názor.Proto jsme jaksi tenkrát zvonili klíčema,že.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:03Kytice
  Tohle bych snad ani komiks nenazval,To by tu mohli být ivěci třeba Petra Síse,což je ovšem nesporná kvalita.Mě vůbec v komiksu neberou tyhle adaptace prozy či poesie.Navíc ten výběr mi přijde moc na jistotu.Na Brabcovy omalovánky lidi do kina chodili ,tak to prubnem taky.Na to jakou to mělo publicitu,psali o tom snad i v Zahrádkáři,zklamání.
 • yogi
  yogi19.12.2021 21:34Ptáčátko
  Ogre: Napiš jim na fcb , já jim nedávno psal o Trávu a hned ji poslali i když je všude myslím vyprodaná. Bez poštovného.
 • yogi
  yogi1.12.2021 18:52Chlad
  Silně pochybuju, že by to někdo prodával za míň než 50%. A určitě vydává CC zajímavé věci , možná kdyby něco z toho vydal Vybíral , bude jeho fanclub řičet blahem. Prostě různý vydavatelství vydávají komiksy pro různý lidi. A někdo koupí všechno a doma to pak někdy roztřídí (já).
 • yogi
  yogi25.11.2021 21:39Klece
  Darth Raelchi : Pro mě to zní jako doporučení, jen bych rád věděl co z Paseky ti to tak může připomínat .Komiks jsem v ruce zatím neměl.
 • yogi
  SomeOne: Je to tak, já myslel z těch co vyjdou letos.
 • yogi
  Z prvních deseti tu nevyšla jen osmička .
 • yogi
  yogi2.11.2021 18:04Jágr, legenda
  ssp : Tu reklamu snad Jarda sám vymyslel . A je vidět , že má herectví v krvi , škoda že Zdeněk Troška už nic nenatočí .
 • yogi
  yogi2.11.2021 02:07Jágr, legenda
  Vypadá to celkem hezky , ale těch 160 stran budí pochybnosti . je tam opravdu všechno ?
  Mama Jagr , mullet , kasino , maturita , Alexej druhý , Iva , Nicol , Lucie , Inna , Veronika , Číňani , Energie , ODS , Babiš a Vodńanské kuře ?
 • yogi
  SSP : To budou zřejmě vlastenci .
 • yogi
  trudoš : já pár rasistů znám a nevšiml jsem si , že by něčím mávali či se hlásili k nějaké straně , to myslím není nutné . Dokonce můžou na někoho působit jako milí a sympatičtí lidé , tátové a mámy od rodin - třeba .
 • yogi
  trudoš : A s kterými autory jsi se tedy setkal osobně , to by mě zajímalo . Já při mé smůle ještě s žádným . Asi nechodím na ta správná místa .
 • yogi
  yogi30.7.2021 21:07NANITS chronicles
  baatcha : Tihle dva mají navíc skoro stejné číslo . Profil si tedy založili ve stejnou dobu , možná je to jeden člověk co tzv. hejtí sám sebe . Až zjistím něco víc , dám vědět .
 • yogi
  yogi11.7.2021 19:27U283
  Chtělo by to někam napsat ty nepsaný pravidla , ať je jasno jednou pro vždy .
 • yogi
  yogi9.6.2021 20:39NANITS chronicles
  Alespoň zvednete zadky od kompu a kapku se proběhnete . A nikdo nikoho nenutí si obouvat boty , teďkom je cool chodit bosky , něco jako koupání v zimě v ledovým potoku .
 • yogi
  yogi27.11.2020 20:05Jak žijí dnes?
  Já si teda spíš myslím , že si to vydal Jakub Plachý sám - na obálce je Fake Fake Fake , to je prostě vtip . Take Take Take to ani na stránkách nemají . ale komiks jsem neviděl , jen to tak tipuju .
 • yogi
  yogi27.9.2020 21:37Tankerka #01
  Jinak je mi jasné že to všichni ví a navíc je to zdejším metalistům šumák , ale kreslíř Jamie Hewlett je spoluzakladatelem jedné z nejvíce kůl partiček britského popu Gorillaz .
  Clint Eastwood .
 • yogi
  yogi27.9.2020 18:13Tankerka #01
  A já má tu holku rád ! I ty kluky klokanský !
 • yogi
  Mají tam toho hromady .
 • yogi
  yogi26.9.2020Prodám
  prodám :
  Batman a Robin - Batman znovuzrozený - 200 Kč
  Znovuzrození : Sebevražedný oddíl 1 - Černá sféra (váz. ) - 200 Kč , ( brož) - 100 Kč
  Batman 1 - Já jsem Gotham ( brož ) - 100 Kč
  Hitman - Pár vražd navíc - 150 Kč
  Transmetropolitan : 2 - Život je pes - 130 Kč
  4 - Nová lůza - 130 Kč
  DCKK - JLA - Spravedlnost - kniha druhá - 100 Kč
  Vše nové . Ideálně osobka Olomouc , možná je i Praha , když dá Covid
  beda154@centrum.cz


 • yogi
  yogi10.6.2018Koupím
  Koupím Kouzelný polštář .
  Kateřina Sechovcová .
  beda154@centrum.cz
 • yogi
  Darker: Někdo určitě.
 • yogi
  Fimi : a ani to nebolelo a máš to za sebou . Mě to teprve čeká .
 • yogi
  Fimi : Víra je to jediné co zbylo . Tak hlavně tam buď včas , ať máš dobrej flek na sezení .
 • yogi
  Fimi : Dnes zrušili Kvelertak v Meetu.
 • yogi
 • yogi
  Fimi: Tohle platí ode dneška : ....nařizuje organizátorovi akce neumožnit přítomnost více než 1000 diváků...
  ... vzdálenost diváků od jeviště nebo jiného místa určeného pro vystupující nebo sportovní plochy musí být nejméně 2 m a všichni diváci musejí být usazen
  To jako budete sedět na té Gojiře? A dovnitř pustí jen 1000 lidí a zbytek bude poslouchat venku?
  Už jen to že pořadatel tu akci nijak nepromuje, na fcb je poslední post 5.7.
 • yogi
  Fimi: To máš informace odkud ? Vloni kapely rušily evropské tour týden před zahájením . Já mám taky lístek na 25.1. (Dry Cleaning) a klidně půjdu třeba znovu na Spidermana , jestli to klapne . Jinak já ti to přeju ( a hlavně sobě), ale jsem spíš pesimista , letos to bude stát za hovno , stejně jako 2021. A pokud ne , budu jen rád.
 • yogi
  Myslím, že v lednu tu bude na tour kapela Omicron, lístky kupovat netřeba .
 • yogi
  Fimi: 25.1. ? A kterého roku, 2023 nebo 24 ?
 • yogi
  Fimi: Fimi : No bať , a The Cure taky nic nového nevydali, jen od nich asi na týden odešel Simon Gallup. A koneckonců Duna ani Bond taky jaksi nebyly vyrobeny v roce 2021, jen měli premiéru . Ale konec legrace,v zadání bylo viděno v roce 2021, jinak by to byla diskriminace menšiny , která žádný nový seriál neviděla, i takový jsou mezi námi .

  Filmy ( viděno v kině ) : Hollywood - Duna festivalovky : První kráva
  West side story Paříž, 13. obvod
  ​Není čas zemřít Quo vadis, Aida
  ​Animák roku: Můj soused Totoro
  ​Nuda roku v Metropoli (kino), aneb jak mi málem praskl měchýř a to zcela zbytečně, močit jsem mohl jít klidně pětkrát, o nic bych nepřišel : Spider-Man: Bez domova.
  Nejlepší trochu i český film : Muž se zaječíma ušima

  Seriály : Co děláme v temnotách
  Domek z karet

  Hudba : naživo - Squid v Underdogs
  Panenské plameny, ehm, taky v Underdogs
  Jana Kirschner v Cafe v lese
  : do uší - dva nové songy Lets eat grandma
  čtení o hudbě - Simon Reynolds - roztrhej to a začni znovu : Post punk 1978 -1984 ( zatím jen listuju)
 • yogi
  yogi26.11.2021 00:18Sběratelský klub
  Hlavně je to praktická věc, můžete si s ním třeba přeprat trenýrky . Co s nějakou škatulí na komiks, nebo limitovanou obálkou.
 • yogi
  yogi25.11.2021 21:32Sběratelský klub
  Já myslím, že se to panu Pavlovskému a panu Litošovi povedlo.
 • yogi
  yogi9.11.2021 13:20Slevy, výprodeje, bazary
  A co bude to překvapení ComicsCentra na Black Friday? Máme u Dortů nějakého špeha?
 • yogi
  yogi5.11.2021 23:57Pindárna
  Já mám nehetero známých a kamarádů asi docela hodně, ale často jsem poslední, komu to docvakne, asi tomu nevěnuju pozornost.
  Třeba jednoho dávného kolegu z práce, co tedy má též dceru, jsem po letech začal potkávat, nejdřív s kamarádem na túře, později vždy v kině na nějakém queer filmu, ale vůbec mi to nedošlo, až mi to řekl na můj dotaz po manželce. A je mi to fakt asi hodně jedno, kdo za jaký tým kope.
 • yogi
  yogi5.11.2021 20:01Pindárna
  deefha: Nikdy nevíš, otec mojí kamarádky založil jednu rodinu s ženou i fakanama, pak druhou taky takovou a nakonec až po padesátce začal žít s chlapíkem .
 • yogi
  yogi5.11.2021 15:51Pindárna
  soulbringer: Já tyhle věci navíc opravdu při čtení a psaní nevnímám. Zřejmě jsem příslušníkem menšiny lidí, co neumějí psát na počítači, prostě disněco, něco jako 58 pohlaví. Dříve se o nás moc nemluvilo, různě jsme se ukrývali, ale najednou začínáme být docela in (neplatí pro comicsdb). Jeden z nás prý má i hrát Supermana? Nebo gendermana?
 • yogi
  yogi5.11.2021 15:10Pindárna
  soulbringer :Kdybys mě někdy viděl psát na klávesnici, možná bys pochopil . Ale freestyle je pěkné slovo. A když nějak píšeš (blbě) spoustu let , aniž by tě na to někdo upozornil , tak ze dne na den se nepředěláš. Ale zkusit to můžu.
  Mě spíš krvácí oči z obsahu některých příspěvků.
 • yogi
  yogi5.11.2021 11:48Pindárna
  Fimi: Já jsem tedy rozvášněný, jako už dlouho ne. Jen tedy, prosím , až zase někdy budeš na nějakém tom foru , vzkaž ode mě ( hezky nekorektně , jak to mají rádi) těm blbům ať zvednou prdele a jdou raději dělat něco užitečnějšího.
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:52Pindárna
  Matthew : Přéésněě.
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:51Pindárna
  deefha:To bych musel mít problém především sám se sebou, v poslední cobě mám odpor k tolika věcem, že bych nejradši nevytáhl paty z domu a jen koukal na filmy Hirokazu Kore'edy, jako včera a za chvíli.
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:31Pindárna
  V reálném životě všichni tvrdíte, že znáte spoustu gayů a leseb , ale když se má nehetero postava objevit v komiksu či filmovém blocbusteru ( předpokládám že o festivalových filmech se to nikdo nebaví ) najednou je to vnímáno jako něco nepřirozeného ,násilím tlačeného, podivná moda . Já v tom cítím rozpor jako svině. Každopádně na forech kde debatují tihle rozumbradové bych vydržel pět minut .
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:18Pindárna
  Já viděl tento týden v kině čtyři filmy, návštěva byla překvapivě slušná , na to že to nebyly žádné blockbustery , v jednom z filmů měli ženy lesbický vztah (Almodovar). Nezdálo se mi, že by se to nepříznivě odrazilo na návštěvnosti , že by někdo v sále dával najevo znechucení nebo tak něco .
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:10Pindárna
  Ale zase spoustu lidí přitáhne to,co tyhle filmové znalce odradí.
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:08Pindárna
  Moje matka taky na Eternals nejde, ale myslím , že to imperium Marvel nepoloží.
 • yogi
  yogi5.11.2021 10:06Pindárna
  Fimi: pindat můžou co chtějí stejně jako ti brožováci, rozhodne vždy: návštěvnost - prodeje
 • yogi
  yogi5.11.2021 09:43Pindárna
  Fimi :Ty debaty fakt nevedou nikam . Píšeš, že má spousta lidí problém s Eternals. To je jako bys napsal , že obrovská spousta lidí má problém s brož vs. pevná, ve skutečnosti je těch lidí třeba pět a půl , jen melou furt dokola , takže opticky to může vypadat jako velké ne broži .
  Kde jsou ti tvoji lidi ? Na nějakém foru ? Kolik jich tak asi je a co to je za spolek , tráví čas psaním kravin , než je máma zavolá k večeři? Život je fakt jinde než na forech . Já v realitě , tam venku, nikoho kdo by s tím měl problem neznám .
 • yogi
  yogi5.11.2021 09:31Pindárna
  Fimi : Sorry, Filipe, ty jsi ale vůbec nic nepochopil. Koukni co píše maara.
 • yogi
  yogi5.11.2021 09:18Pindárna
  Kapis . Podívej, v komunitě ve které se já pohybuji , žili byli kdysi dávno dva gayové , bydleli spolu a spolu i hospodařili . A říkali jsme jim Buzíci . Takže když se řeklo buzíci, každý věděl , že jde o tyhle dva . A postupem času jsme je přestali mít rádi , ne proto že byli teplí , ale protože to byli vychcaní podrazáci. A teď už se s nimi nekamarádíme. Ale s LGBT to nemá vůbec nic společného.
 • yogi
  yogi5.11.2021 08:57Pindárna
  Kapis :
  Přemilý Kapisi , konečně se mi rozsvítilo. o ničem z toho co píšeš , jsem neměl tušení.
  Já samozřejmě nerozporuji, že znáš u vás v Ově gaye a že o sobě mluví jako o buznách . Ale používat to jako argument , proč je košer tohle slovo používat v debatě na foru , tak tady si opravdu nebudeme rozumět . A vůbec proti tobě nejsem zaujatý , protože mi kdysi dal jako náctiletému fotbalovému fanouškovi v ostravské tramvaji haviř po pysku. Už to dávno přebolelo a navíc je z toho pěkná historka .
  V salonu jsem nikdy nebyl, ani jsem nedělal v neziskovce . Třicet let jsem robil tymahle rukama ve fabrice v jedne dupě moravske a bylo to pěkně na chuja .
 • yogi
  yogi3.11.2021 12:24Pindárna
  GWB : Upřímně, tohle jsem fakt netušil. Nechápu proč mi to za těch cca 13 nebo kolik let co používám internet nikdo neřekl. Mě zase třeba vytáčí to rádoby spisovné by jsme, by jste, toho je všude plno.
 • yogi
  yogi3.11.2021 06:14Pindárna
  Ty jo , ty Klece , já toho Dorta začnu mít rád nakonec .
 • yogi
  yogi31.10.2021 20:15Sběratelský klub
  Jo dík za link , neřekl bych přímo sháním , jen ty zimní včery jsou dlouhý . ale tyhle pálky bych za to nedal , to si raději sám něco namaluju .
 • yogi
  yogi31.10.2021 19:26* Připomínky a návrhy
  Fry : hohoo , už jsem to našel , jmenuje se to The Light Keeper , asi si musím opatřit ty její ostatní věci abych posoudil ten rozdíl , to co je zde v databázi doma nemám . Tuhle jsem jí o ně říkal a koukala jak jojo , ona si mě nepamatuje i když jsem se s ní párkrát setkal .
 • yogi
  yogi31.10.2021 19:17* Připomínky a návrhy
  No mám ta Hafanova dobrodružství , to si taky moc nemyslím , že je komiks a pak takový malý sešitek , ale to bych si musel vzít týden dovolené abych to našel . Kdyby někteří uživatelé viděli moji knihovnu , budilo by je to hrůzou ze spaní , řád v tom není žádný a různě to vykukuje a přečuhuje a taky hrozí , že mě každou chvilku zavalí . Taky jsem boomer a počÍtačový analfabet , nemám smartfoun ani nic čím se dá udělat fotka a po pravdě netuším jak bych ten komiks do mailu nacpal , v kompu je jen ten vysunovací podšálek na kafe a tam se to nevleze . Ale budu na to myslet a zkusím se někdy kouknout kde to vlastně je a třeba to proberu s nějakým IT specialistou , třeba až půjdou místní předškoláci domů po O .
 • yogi
  yogi31.10.2021 17:46* Připomínky a návrhy
  Zack : Díky za nahlédnutí pod pokličku , takhle nějak jsem si ta několikahodinová jednání vždy představoval . Myslím , že lidi mimo komunitu to víceméně za komiks považují , ale je to vlastně jedno . Třeba ty věci od Juliány Chomové jsou taky hodně na hraně , něco tu je , něco ne .
 • yogi
  yogi31.10.2021 15:40Pindárna
  Milo_Harwey : Jinak mě samozřejmě těší tvůj zájem o můj pohlavní život . Slovem žena jsem myslel manželka , wife , na Slovensku by povedali stará .

  Sexu můžeš mít dostatek i když takto označovaná osoba již nekráčí po tvém boku .
  A vydržet se bez sexu dá celý život ,třeba katoličtí duchovní , ti jsou úplně v klidu celý život bez sexu .
  S plnoletou osobou .
  Opačného pohlaví .
 • yogi
  yogi30.10.2021 12:40* Připomínky a návrhy
  A určitě jste i tohle https://www.databazeknih.cz/knihy/bezdetna-456082 řešili . Tam byl přibližně jaký důvod ? Já sám bych nevěděl , jestli to sem patří .
 • yogi
  yogi30.10.2021 12:31Pindárna
  Milo_Harwey : Jestli nemáš co dělat , zkus si vyhledat , jak často se tu tohle téma řešilo a kolikrát jsem do něj já vstoupil . Určitě nikoho nezvyklám v jeho názoru , jen jsem chtěl aby to tu neznělo jedním chorem .
  Macovu poštu jsem vytáhl na světlo schválně , nechápu proč mi píše a když mi někdo napíše , že mi asi žena nedala , nu řekl si o to .
  Občas si říkám , že už tu chybí jen MdS ( abych to nezakřikl ) .
 • yogi
  yogi30.10.2021 11:38Pindárna
  Ale já opravdu do for nepřispívám , tohle byla taková anomálie , bouchly mi saze z těch debat tady a situace venku , za chvilku zase zalezu do nory a můžete si tu jet ty vaše evergreeny .
  Ty senzační zprávy z novinek se tu řeší pořád dokola , přitom já kdybych sem nechodil tak ani nevím , že tyhle kraviny někdo řeší , moji kamarádi tedy určitě ne .
  Před dvěma lety Fimi seděl půl metru ode mě a ptal se mě na to samý .
  Ale já už nevím jak to vysvětlit , já s kamarádama taky řeknu že Klaus je z......j b......t a tím se rozhodně nechci dotknout žádného gaye . Ale psát do debaty že buzerant je v pohodě označení pro gaye , to prostě komu nechce rozumět nikdy nedocvakne . To imaginární bylo takové pošťouchnutí , já nepoužívám smajlíky , tak se to těžko asi pozná . To říkají o těch gayích všichni vždycky . Takové to klasické české - ti cikáni , to je fakt banda , ti dělat nebudou , jen si jezděj v bouráku pro dávky , ještě tak abysme jim říkali romové , ale tenhle Dežo od nás z fabriky poctivě zametá špony , je s ním fakt sranda a říká že jsou cigošy k.... y líný .

  Já jsem takovou fikci taky neviděl a je mi to jedno .

  To je myslím jen dojem . Jednalo se o hlavní kategorii - nejlepší film , většina fimů to splňuje už teď . Je absurdní když o tom mudrují čeští filmaři typu Strach nebo ondříček , jich se tohle netýká . Napiš konkretní fakta o těch omezeních . Kde brečeli černoši ? Konkrétně . já furt vidím fňukat bělochy . jsou tu nějací černoši na Cdb , můžete se k tomu vyjádřit ?
  Oscar je soukromá firma , žádná neziskovka co sosá dotace a granty , můžou si stanovit pravidla jaká chtějí ( dobrý ne ? ) . Navíc já to ani moc nesleduji a to v kině skoro bydlím . Do Metropolu v Olomouci chodí častěji jen osmdesátiletý pan Joukal , je to bývalý ředitel olomouckých kin a chodí zadara na všechno , ale opravdu úplně na všechno.
  Dřív byly US filmy až na vyjímky kompletně bílý a nikdo neřekl půl slova .

  Jestli jsem sluníčko , měsíčník nebo větrník je mi taky srdečně jedno .

  Ještě k té Boylen - seriálů se točí tuny , tak prostě v jednom jako provokaci lidí na CDB obsadili nějakou aristokratku černoškou . který jsou ty další filmy nebo seriály ?
  Já jsem žádný neviděl , prostě je to bouře ve sklenici vody . Lidi řeší hovadiny dnes a denně , jen s internetem se tomu protrhly stavidla .

 • yogi
  yogi29.10.2021 17:10Filmový a hudební klub
  Já poslouchám Black country New Road , Eriku de Casier , Little Dragon ( listopad - budou koncerty , nebudou ) - pak různé áčkové i béčkové věci ( trochu systematik , trochu autista ) - Arctic Monkeys , Asa , Au , Armand van Helden , Avey Tare , Béda Smetana , Angela Hewitt , Barry Adamson , Bauhaus , Bestie Boys , Beethoven , Bella and Sebastien , Beneat the Massacre , Bert Jansch , Biffy Clyro , Bill Frisell , Billy Bragg ( levičák jak poleno , hrál i u nás v Olmíku s Michaelem Stipem a Nataliíí Merchant v devadesátým ) , Black Devil , Black Mountain , Blitzen Trapper , Blood Red Shoes , Bob Dylan , Bob Marley , Bomb the Bass , Boogie Down Production . Pak takovou směsku - Leylan KIrby , Klaxons , Frank Sinatra , Florence and the Machine , Kraftwerk , Roni Size , Sunn O))) , Pat Metheny , Neil Diamond , Guidi Trio , Paul Simon , The Clientele , STBRKT , Chairlift , Robert Cray Band , THe Minutemen , The Stooges , Shukar Collective , OMD , Boards of Canada , Blur , Maybach Music Group , Vaughan Williams , Giuseppe Verdi a Wale . Věci z první půle jsem jel víckrát , ty ostatní , co jsem už znal , jen tak jednou pro osvěžení .
  Ale především a denně nový singl Lets Eat Grandma https://www.youtube.com/watch?v=ypHbgrijYVo&ab_channel=LetsEatGrandmaVEVO
  U poslouchání se šťourám v nose i jinde , píšu blbosti na net a vážím komiksy na kuchyňské váze .
  Žádná z nahrávek nevyšla tento měsíc , týden ani dneska . Žádnou jsem nekoupil na CD , kdyby se to Greta domákla , nakope mi prdel . A to jí schvaluju .
  Tolik říjen , v případě vašeho zájmu poskytnu za měsíc další seznam , musíte to vydržet .
 • yogi
  yogi29.10.2021 12:42Pindárna
  To myslím ani není web p. Vybírala , je to web nakladatelství Vybíral . Ale dotaz nemířil na mě .
 • yogi
  yogi29.10.2021 12:10Slevy, výprodeje, bazary
  Pokud náhodou neznáš , dej si geniální trilogii , 7. - 9. epizoda 17. řady South Parku , pochopíš co je Black friday . Ale u Dorta v krámě to takhle nebude , neboj .
 • yogi
  yogi28.10.2021 19:43Filmový a hudební klub
  Tady jsou rovnou čtyři pozitivní recenze . https://www.metacritic.com/movie/venom-2018/critic-reviews
  A čtrnáct negativních .
 • yogi
  yogi28.10.2021 18:07Slevy, výprodeje, bazary
  Řekl bych , že bude 26.11. , alespoň v tu dobu vždy býval .
 • yogi
  yogi28.10.2021 13:15Publicistika
  1 , 2 , 3, 4 , 5, .... dýchat zhluboka . Třeba se vzbudím a zjistím , že se mi to jen zdálo .
 • yogi
  yogi28.10.2021 12:44Publicistika
  Maco : No ty kokso ( použil jsem to správně , nemám v tomhle úplně jasno , snad jsem neurazil tvůj jemnocit ? ) . Já žádnou ženu nemám už 11 let , ale do toho ti nic není . Nepiš mi už do pošty ( again ) , nehodlám si s tebou dopisovat . A nikdy jsem tě nenazval čobolem , ale ptal jsem se , co bys na to říkal ? Těžkým dnem jsem nevysvětloval svoje názory , ale pravopisné chyby . Tak dovi . Teda spíš nedovi .
 • yogi
  yogi28.10.2021 10:24Publicistika
  Jinak abych to uzavřel , já jsem neuvěřitelně línej někde psát a debatovat , ale tady to jede už dlouho podle stejného mustru . někdo postne nějakou kravinu typu ty storky z Novinek a pak se o tom zcela vážně debatuje . Fakt se mi nechce do toho vstupovat , stejně to nikam nevede a hlavně se musím držet na uzdě . Kdybych dostal ban tak jsem v prdeli , ne že bych nemohl žít bez těchhle mouder , ale vůbec bych nevěděl , co mám či nemám ve sbírce a byl bych odsouzen k tomu nakupovat vše pořád dokola , snad i na limitky by časem došlo .
 • yogi
  yogi28.10.2021 10:08Publicistika
  Hawwwran : rozumím , my si taky někdy s kamarádemi děláme z různých menšin ( menšin ? ) třeba českých nácíčků legraci , tím že spolu mluvíme v jejich stylu , třeba ty protimigrantské mantry . Ale psát na veřejná fora o buzerantech , to je kapku jinej level .
 • yogi
  yogi28.10.2021 09:51Publicistika
  maco : číst si nic nebudu , že jsem to napsal jak hotentot , co se týče pravopisu , to vím i bez slovníku , byl jsem utahanej po 13 hodinach v praci a hlavně utahanej z těch anticovidivých blbů v práci , ulicích a všude . Tadyhle v oblíbeném extremisticko levicově progresivním plátku píší https://a2larm.cz/2021/10/ve-volbach-zvitezil-konzervativni-svetonazor-cesky-vyvoj-se-znepokojive-podoba-tomu-slovenskemu/( advojka - fuj je to ), že už to u vás ted přeci jen půjde trochu k lepšímu , Polsko je vocad coby kamenem dohodil a třeba i u nás se svět trošinku vrátí k normálu .
 • yogi
  yogi27.10.2021 23:29Publicistika
  Jinak Čobol je hanlivý výraz Slováka stejně jako Buzerant pro gaye . I když samozřejmě spousta lidí se hned ozve , že jejich imaginární kamarádi gayové si tak říkají , jsou fakt v pohodě a nesnáší LGBT . Co na tom mám studovat ?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 674 (cca 210864 Kč)
Mám: 2684 (cca 759288 Kč)
Chci: 267 (cca 84216 Kč)
Sháním: 54 (cca 8867 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 32 (cca 1760 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0