SHORTY

SHORTY

Jméno: Michal
Email: michal_madera@email.cz

SHORTY
SHORTY | 9.5.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Občas se mi stane, že zajdu do knihy se podívat co mají nového a k mému úžasu mě něco překvapí. V tomto případě mě překvapilo vydání Thorgala v pevných deskách a obsahující hned pět sešitů. Vydavatelství má za to ode mě velkou poklonu, jelikož takováto vydání si Thorgal určitě zaslouží. Thorgal je prostě pecka, kdokoliv má rád fantasy, čestné muže, dobrodružství, vikingskou mytologii, tak se mu komiks prostě musí líbit. Za mě 100%.

SHORTY
SHORTY | 26.2.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)

Jsem fanoušek Conana, takže byl pro mě tento komiks jasná "must have" záležitost. Už v knihkupectví jsem narazil na první problém a to volby obálky, jelikož komiks u nás vydalo Argo se třemi různými obálkami. Rozhodoval jsem se mezi zelenou a červenou. Nakonec jsem vybral tu zelenou, kde je Conan v pralese. Ta s hadem se mi moc nelíbila a nakonec i samotná povídka k této obálce byla nejhůře zpracovaná. Abych se zase moc nerozepisoval, tak po příběhové stránce komiksy v podstatě přesně kopírují povídky od Roberta E. Howarda. Liší se pak od sebe zejména po grafické stránce. Například je zajímavé jak se každý ilustrátor popral s podobou Conana. Velice zajímavý je například moderní look Conana v třetím příběhu. První příběh jsem si moc užil, krásně kreslený, velice zajímavě kolorovaný, prostě příběh s Conanem jak má být. Zahrnuje krásné ženy, mocné kouzelníky, velké bitvy atd. Na druhý příběh jsem se těšil asi nejvíc a byl pro mě jedním velkým zklamáním. Ta kresba se prostě ke Conanovi nehodí, hrozně to vypadalo dětinsky a jedním slovem divně....na konci je například smutná scéna s Belit a je to možná nejlepší obrázek z celého tohoto příběhu, ale zároveň za mě důkaz proč to nefunguje....celou dobu je to kresleno jak pro děti a pak je touto kresbou vyobrazena opravdu drsná scéna. Vlastně si říkám, že je to jako kdybych četl čtyřlístek, samá pohodička a pan najednou Fifinku přejelo auto. Navíc i po scénáristické stránce šlo z příběhu vytěžit více emocí. Třetí příběh je opět parádní, krásně kreslený, příběh odsípá. Potěší na konci bonus v podobě informací, kdy který příběh z pera Roberta E. Howarda originálně vyšel. Samotné provedení knížky - obal, papír, velikost, vůně :-) na jedničku.

SHORTY
SHORTY | 26.7.2018 | Dechberoucí Zázrak #01: Magický počátek

Dechberoucí Zázrak jsem dlouho přehlížel a to zejména kvůli svému věku, respektive se považuji už za generaci zralejších či odrostlejších čtenářů :-). Nedávno jsem si však koupil Komiksový náčrtník (miluji tvorbu komiksů a cokoliv s tím společného mě zajímá) a podíval se na několik videí s Petrem Koplem na kterých předává dalších spoustu cenných rad ke komiksové tvorbě. No a došel jsem k tomu, že minimálně první díl z této série chci mít ve své sbírce. Z komiksu je cítit obrovská inspirace klasickými „super-hrdinskými-sešitovkami“. První díl o Zázrakovi se mi líbil. Děj plyne, nenudí a končí tak, že láká čtenáře k zakoupení dalšího dílu. To je určitě dobře...vrátil jsem se do svých komiksových počátků, kdy jsem na základní škole hltal komiksy Spider-man či Conan, které u nás vydávalo nakladatelství Semic Slovart. Myslím, že i pro toto období je komiks ideální….neměl bych k tomu co vytknout. Zkušenějším okem musím zmínit, že některé obrázky působí, že na ně Petr Kopl neměl moc času. Nicméně zase to není nic hrozného co by kazilo požitek ze čtení komiksu. Největší plus je za mě, že se příběh odehrává v Praze, na místech, které všichni dobře známe a to je prostě BOMBA!

SHORTY
SHORTY | 28.12.2013 | Drsná škola

Jedná se zejména o grafickou orgii. Takto detailní obrázky v komiksu nepamatuji - a za to sakra smekám před kreslířem tohoto komiksu. Při tvorbě tohoto díla musel kreslíř totiž propotit desítky trenýrek .-). Co se týká příběhové linky, tak tato je opravdu malá. Nicméně mi nevadila a ikdyž by si taková kresba možná zasloužila propracovanější příběh, tak na druhou stranu by zas mohl složitější příběh ublížit právě kresbě. Čtenář se tak může zcela ponořit do kresby a naplno si jí vychutnat. Je úžasná!!

SHORTY
SHORTY | 20.12.2013 | Jonah Hex: Tvář plná násilí (paperback)

Přestože westernovky mám moc rád, tak když tenhle komiks vyšel, tak jsem po něm nešáhl. Nicméně teď se mi tento komiks dostal do rukou, díky vánoční akci Comics Centra, zadarmo a já se mohl tak s tímto hrdinou seznámit blíže. Jedná se o hrdinu - "zvíře s prdelí na ksichtě", který je drsný jak sám život na divokým západě. Všechny zaporáky tedy bez mrknutí okna masakruje a do toho ještě tvrďácky hláškuje. Hlášky a westernová atmosféra se mi na komiksu líbili nejvíce. Líbili se mi také trefné názvy jednotlivých kapitol. Kresba, přestože nijak úžasná, mi k této westernovce sedla. Vše hezky a přehledně nakresleno. Pouze u předposlední povídky mně přišla kresba chaotická. Ještě mi trošku vadilo, že hlavní hrdina je asi veřejně známá osobnost, jelikož ho skoro v každé povídce ostatní postavy poznávají. Nicméně s jeho ksichtem se asi není moc divit .-).

SHORTY
SHORTY | 16.6.2011 | Crying Freeman - Plačící drak #01

Tak u tohodle komiksu jsem si taky poplakal...ale štěstím, že ho mám konečně ve své sbírce .-))).

SHORTY
SHORTY | 13.5.2011 | Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu

Tenhle komiks mě naprosto dostal...po delší době jsem přečetl komiks na jeden dech, příběh je napínavý, krásně napsaný, kdy jsem měl pocit, že sleduju suprově zrežírovaný film. S tím souvisí a taky se mi moc líbilo prolínaní minulosti se současností, kdy od začátku je jasné, že si rodina Zámkovic prošla pořádným masakrem...a samozřejmě se mi taky líbila nádherná kresba...prostě u mě za plnej počet.

SHORTY
SHORTY | 8.4.2011 | Comicsové legendy #20: Conan #05

Tak určitě jedna z nejlepších knih s Conanem a překvapil mě i poslední příběh s nejhorší kresbou (z mého pohledu), který se výborně čte a má zajímavé vyuzlení.

SHORTY
SHORTY | 18.2.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu

Tak pro mě určitě jeden z komiksů po kterém jsem od dětství, díky nakladatelství Semic Slovart, velmi toužil. Z komiksu jsem velmi spokojen a pro každého fanouška komiksů je povinnost mít tenhle skvost ve sbírce.

SHORTY
SHORTY | 1.8.2007 | Vrána

Nemůžu jinak než za 100, tenhle komiks mam už pár let, byl muj první od CC. Vrána mě dostala, uplně mě pohltila...první a poslední komiks co mě opravdu dojal. O'Barrovi za to skládám poklonu, opravdu jeden z nejlepších komiksů co jsem četl ne-li nejlepší. "Strach je pro nepřítele, strach a kulky".

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.8.2019 13:24
Komentáře u comicsů: 12
Hodnocení comicsů: 43
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 531 (cca 122740 Kč)
Má: 549 (cca 134073 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0