Mitsuko

Mitsuko

Jméno: Lucie Novotná
Email: jaja.tr@seznam.cz

Nevysoká vysokoškolačka, vášnivá sběratelka manga komiksů, expertka na zakopnutí v místech, kde není o co zakopnout a profesionální křemela. Jo a taky jsem levačka.

Mitsuko
Mitsuko | 16.7.2019 | Vějíř 2019 - Sborník české mangy

Vějíře většinou nekomentuji, protože povídky se hodnotí těžko, jak je známo, a ve Vějíři je jich navíc opravdu hodně, u tohohle svazku ale udělám výjimku. Tentokrát jsem totiž byla opravdu velmi mile překvapená, protože většina povídek byla super, pracovaly se zajímavými tématy a nápady, a navíc i spousta z autorů, kteří publikovali ve Vějíři poprvé, měli zajímavý a pěkně nakreslení příběh. Jasně, vždycky se najdou i slabší kousky, ale přišlo mi, že letos jich bylo pomálu. Celkově mi tohle přijde jako zatím nejlepší svazek Vějíře, a tak i přimhouřím oči a poprvé mu hodím těch 5*, protože jsem se skvěle bavila a mám pocit, že si to zaslouží.

Za sebe bych mezi pomyslnou top 5 vyzdvihla třeba hned první příběh o mahó šódžó holubech (kdo by to byl řekl, že kraťoučký komiks o holubech bude tak vtipně podaný, super práce a pro mě velké překvapení); Budoucnost patří lidem; Ve tmě dál, cesto má; Res Cogitans a Cesta na Geekcon. Ale jak jsem psala, i zbytek je super.

Mitsuko
Mitsuko | 8.7.2019 | Sherlock #02: Slepý bankéř

Jo, bylo to fajn počtení. Oproti minulému dílu nedošlo k žádnému dedukčnímu zádrhelu. Kresba byla pěkná a moc se mi líbila i příprava čaje na začátku.
Jen mi to přišlo pořád takové rychlé, asi si ale na takové tempo budu prostě muset zvyknout.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Coffee Shop

Roztomilý příběh, ale hodně předvídatelný. Taková romantická klasika o zakázané lásce, pro mladší čtenáře by to asi bylo super, mě už to troch míjí. Ale jako oddechovka dobré.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Gantz #23

Líbí se mi inspirace v japonských strašidlech, která jsou na konci nejaponským čtenářům přiblížena, celkový dojem z tohoto volume ale bohužel tak dobrý není. Postavy, které známe, zůstaly úplně v pozadí a většinu času se věnujeme jen bojům postav nových, což je škoda. Kdyby s mýtickými obludami bojoval Kató a další, ke kterým máme vybudovaný nějaký vztah, mohlo by to být opravdu wow. Kresba je pořád super, ale boje bohužel působí tentokrát trochu zmateně (možná i kvůli tomu, že postavy nemám nijak zažité).
Slabší volume, škoda.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Cagaster #05

Trochu slabší než čtvrtý díl, ale pořád super. Akorát tohle volume bylo nějaké rychlé, docela velkou část zabíral příběh navíc a bonusy. Bonusy ale v tomto díle musím také ocenit, díky nim člověk víc pronikne do autorčina pohledu na věc.

Příští díl by měl být závěrečný, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Těším se.

Mitsuko
Mitsuko | 19.6.2019 | Čarodějova nevěsta #07

Tohle volume mi přišlo zase trochu slabší a roztříštěné. Skok mezi prvními dvěma kapitolami, kdy se Čise s Eliasem vrátí domů na konci jedné a najednou se Elias nemůže vzbudit na začátku druhé, mi přišel takový nepřirozený, i když nám Čise později vypráví, jak se to stalo a tak (fakt jsem nebyla nadšená z toho, že spolu spali v jedné posteli, stále nepodléhám žádnému nadšení z jejich rozvíjejícího se vztahu), pořád mi přišlo, že to bylo hrozně skokové. Navíc mi přijde, že je Čise vykreslovaná jako čím dál slabší a křehčí a to její neustálé omdlívání mě už trochu štve.

Líbil se mi ale Čisiin sen a návrat ke kořenům v podobě návratu na aukci. Poslední tři kapitoly obecně považuji za lepší v kontextu tohoto volume, protože na sebe navazovaly a konečně jsme zase po dlouhé době sledovali nějakou ucelenější dějovou linku. A končí to vcelku napínavě, i když je nám všem pravděpodobně jasné, že Elias zase vše vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku...

Mitsuko
Mitsuko | 16.6.2019 | Útok titánů #19

I když jsme mohli v příběhu zaznamenat pěkný pokrok, vlastně se stalo docela málo. Bylo to celkem táhlé, ale dobré. Boj s Reinerem byl zajímavý a boj s Bertoltem bude určitě taky něco podle toho, co se na konci volume stalo. Taky se mi líbil flashback na Marcovu smrt. Jako celek pořád super.

Mitsuko
Mitsuko | 15.6.2019 | Putování s dinosaury

Nejsem vůbec zvyklá na barevné komiksy, ale líbilo se mi to. Takový náhled na život dinosaurů mi přišel opravdu super, ještě když na konci kapitoly ještě byly základní informace o hrdinovi dané povídky. Taky chválím, že všechny povídky nekončily šťastně, ale zároveň všechny nekončily masakrem, ten poměr dobrých a smutných konců mi přišel pěkně vyvážený. Dobré dílo, klidně bych ho dala k přečtení i dětem.

Mitsuko
Mitsuko | 9.6.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #03

Nemám co vytknout. Chytrý příběh, napětí, nečekané zvraty, krásná kresba, s každým volume mě to baví víc a víc!

Mitsuko
Mitsuko | 7.6.2019 | Naruto #42: Tajemství Kaleidoskopu

Strašně emotivní a silný díl. Těžko se to shrnuje bez spoilerů, každopádně (jak se dalo očekávat) finišuje bitva mezi Džiraijou a Painem, paralelně zároveň vidíme i souboj týmu z Konohy s Tobim, dalším členem Akacuki, a na třetí vlně konečně dlouho očekávaný střed bratří Učihů! Jedna linka lepší než druhá. + Ještě ta úžasná obálka. Obecně bych řekla, že se momentálně v tomto arcu příběhově nacházíme na vrcholu celé série.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.7.2019 00:55
Komentáře u comicsů: 99
Hodnocení comicsů: 296
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 296 (cca 61680 Kč)
Má: 298 (cca 62398 Kč)
Chce: 8 (cca 1942 Kč)
Shání: 5 (cca 965 Kč)
Nabízí: 2 (cca 478 Kč)