Spacecore

Spacecore

Jméno: Cosmic armor Tao Quitterman
Email: mr.mxyzptlk@email.cz

Alexandr / 27 let / Olomouc

Komiksy čtu od doby, co čtu, ale od sedmi let tak nějak cíleně vyhledávám superhrdiny. Rád čtu US mainstream i underground, Evropu i Asii. Jako dítě jsem upřednostňoval nejvíce Marvel, v současnosti DC, nebráním se ale ničemu. Míval jsem dost komiksů, prodal jsem je abych měl na drogy. Po zvládnutí drogové závislosti jsem se vrátil ke čtení a sporadickému nakupování komiksů. Jelikož jsou dost drahé a já pracuji pouze jako recepční, tak hojně využívám knihovnu a úplně nejvíce rád čtu amatérské komiksové překlady, kterým fandím více než deset let! Také se nově pokouším číst komiksy anglicky.

Mezi mé zájmy patří rap, nahrál jsem téměř pět tisíc skladeb ve dvou stech albech, v underground hip hopové sféře jsem známý. S rapem však končím a chci se věnovat hraní na trubku. Také píšu poezii a baví mě filmy + seriály. Miluju svojí manželku a kocoura.
http://www.facebook.com/master.mxyzptlk.184
http://www.are.na/mr-mxyzptlk
http://www.csfd.cz/uzivatel/255817-spacecore/
http://www.piste-povidky.cz/profil/Tao+Quit
http://www.youtube.com/user/TaoQuit

Spacecore
Spacecore | 18.2.2020 | Comicsové legendy #07 - Batman: Temný rytíř, temné město #03

Batmanovi vždy slušelo, když nakopával zadky okultistům, případně čelil jiným lehce nadpřirozeným úskalím (Shaman, Gothic, The Cult atd.) a tady se to povedlo na jedničku, plán Riddlera byl skvělý, Barbatos má potenciál a Batman vše zvládl klasicky na jedničku. Závěr v lunaparku je dnes už klišé, ale tady to parádně sedí!

Spacecore
Spacecore | 18.2.2020 | Comicsové legendy #06 - Batman: Temný rytíř, temné město #02

Další díl přitujuje mnohem víc a o fakt drsné scény není nouze, myslím, že ledasco z toho by už dneska neprošlo. Viz. scéna se psem, kvůli které dávám o hvězdu míň :-(

Spacecore
Spacecore | 18.2.2020 | Comicsové legendy #05 - Batman: Temný rytíř, temné město #01

Tak jsem si po letech rozhodl zopakovat tohoto skvostného Temného rytíře, který je nejen skutečně temný, ale i drsný, gotický a mytologický, což je největší dar, jakým nás Batman konce 80. a začátkem 90. let obdaroval! To je přesně to, co můžu kdykoli.. Atmosféra, dusno, napětí, krev, temnota a Temný rytíř, který nepotřebuje hi-tech udělátka, ale hlavně svůj důmysl. Spleť vnitřních monologů připomíná noir a příběh na pozadí o vyvolání Barbatose přichystalo půdu hned pro několik komiksů naší doby - Return of Bruce Wayne, nebo třeba Dark Nights: Metal. Klasika!

Spacecore
Spacecore | 8.2.2020 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Po třetím přečtení stále super! Fresh restart nové Batmanovské série, které předchází Batman RIP, Final Crisis a Boj o kuklu. Škoda, že nevyšly další díly, zároveň ale nevím jak by český čtenář chápal kontext druhé knihy v souvislosti s u nás nevydanou Final crisis. Každopádně zde vše funguje, chemie postav, atmosféra Gothamu, psychopatičtí padouši a vyrovnání se se ztrátou Bruce. Frank Quitely je takový dvorní Morrisonův kreslíř a spolu jim to sluší nejvíc, takže kresba je dynamická, nápaditá, hravá a vyzrálá. Odkaz na Princovo Purple Rain je pro fajnšmekry!

Spacecore
Spacecore | 6.2.2020 | DC komiksový komplet Speciál #01: Krize na nekonečnu zemí

Poprvý jsem to četl asi před pěti lety v neoficiálním překladu a teď jsem dával re-reading formou čtení na záchodě. :-) Takže jsem několik měsíců četl pár stránek denně :-) Každopádně když se oprostím od toho, že jde o velezásadní legendární event, tak i tak má své neduhy, ale hlavně kvality a hodnocení 4 hvězd si zaslouží! Při prvním čtení bylo samozřejmě náročné prodírat se množstvím (v té době pro mě neznámých) postav, přehršelí bublin a textů. Obecně je tady kresba velice nadčasová a baví mě i dnes, ale scénář se hrozně zabrdzil v old school době, kdy už to takle dneska díky bohu nefunguje. Takže jo, je to velice náročný špalek co se týče orientace v postavách a zastaralostí scénáře, jinak je to ale super. Při druhém re-readingu jsem zkušenější a vím přesně kdo je kdo a jaké jsou mezi nimi vztahy. Orientuju se i v různých Zemích, takže mám celkem radost, když se na stránce objeví někdo, kdo není až tak populární, ale má svojí maličkou roličku. Ono asi proto i ta Krize vznikla, je to snad poprvý, co se v jednom komiksu objevili snad VŠICHNI z DC stáje a to je úlet! Tady vzniká ta soudružnost celého vesmíru a pocit skutečného propojení a nevím, jestli další Krize tohle dokázali tak čistě. On ten koncept tomu napomohl, že se stránku co stránku střídaly scény s různými postavami. Na jednu stranu to chvílema byla úmorná nuda, na druhou je to takový překrásný katalog celého univerza a to je cool! Takže jako DC fandu mě to při druhém čtení bavilo víc a to je rozhodně parametr kvalitního komiksu, že funguje na více čtení a pokaždé v něm můžete objevit něco jiného, s tím jak Vaše znalosti stoupají.

Spacecore
Spacecore | 29.1.2020 | DC komiksový komplet #081: Superman / Batman: Generace

Johna Byrna mám rád, bodejť by ne, když jsem na něm vyrostl, když tady Crew vydávala jim kresleného Spider-Mana. Proto jsem si opravdu užil kresbu, výtvarný a duchovní styl každýho desetiletí a námět takového superhrdinského Dallasu, kdy sledujeme rodinné peripetie jedné dynastie. Ovšem si na tohle měl pozvat někoho, kdo by mu udělal scénář, protože v tom trochu pokulhával a nebylo to poutavé čtení. Takže jsem někde mezi.

Spacecore
Spacecore | 28.1.2020 | Temné noci - Metal: Temný vesmír

Za plný počet to není proto, že se tady nechal Snyder až moc unést a napsal ač vcelku logický, tak dost složitý a chaotický závěr (i když samotný finální završení je naprosto bezchybný) a proto, že tak trošku kopíruje Final Crisis, což mi nevadilo, ale tady už to bylo očividné. Mimo tyhle dvě výtky je to skvělý megalomanský event přesně ve stylu hardcore sci-fi DC Krizí! Smrtelní hrdinové se setkávají s ultimátními bohy, mění Mnohovesmír k obrazu svému (v rámci záchrany) a používají již osvědčené postupy, světy, stroje a vynálezy napříč celou historií DCčka a to je správně! Takhle to má vypadat a jsem rád, že se Snyder nepustil do kompromisu a neulehčil čtenářovu břemenu, ale naopak vyžadoval více průpravy, než je obvyklé. Naprosto chápu, že se v tom dá lehce ztratit a je to otravné, když nevíte, co je Ultima thule, jak se cestuje pomocí vibrací hudby atd. protože i s těmito znalostmi to bylo náročný sledovat, ale i tak jsem se při čtení cítil v obraze a v pohodě. Bavilo mě to hodně, atmosféra byla, napětí taky, závěr byl bombastický a ještě lepší je, že to otevřelo cestu nové Justice League řadě, která v těchto dnech finišuje a je možná ještě velkolepější! Clark už svoje Krize měl, jsem rád, že jí dostal i Bruce a vše od Barbatose po Sandmana zde dává smysl a zapadá do mozaiky. To je to co na DC miluju. Smrtelný superschopnostmi neobdařený Batman nejen, že dokáže porazit Supermana a celou Ligu, on dokáže cokoliv! A tomu se meze nekladou. To je na tom báječné. Nedovedu si představit, že by Daredevil nebo Luke Cage čelili něčemu takle velkému (a nemusíte mi házet příklady opaku, jasně, jsou tu Infinity gauntlet krize apod. ale nepasuje mi to k méně silným postavám, k Batmanovi mi pasuje velikost událostí). Ale Marvel má zase přednosti jinde, kde DC kolísá, takže je vše v pořádku a v rovnováze, nicméně pokud chcete bombastický nadupaný super sci-fi event, pak je tohle super! Doporučená četba před: Krize na nekonečnu zemí, Infinite Crisis, 52, Final Crisis, Batman RIP, Return of the Bruce Wayne, Multiversity, a hlavně Snyerův Batmaní run. A potom můžete pokračovat skrz No Justice a Justice League opět od Snydera. A to je báječné, seriál nikdy nekončí!

Spacecore
Spacecore | 26.1.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

Minule mi tie-iny přišly slabé, ale tady tomu naprosto dominovaly! Nejen, že se Snyder dostal do elitního klubu scénáristů Krizí, ale vypadá to, že se rovnou katapultoval do all-star týmu kam osobně řadím Johnse a Morrisona a to hlavně pro jejich nadšení s jakým píšou. Baví mě, když je autor fanoušek, který vymýšlí příběh, jaký by chtěl číst on sám a tudíž i ostatní fandové. Já naprosto chápu, že naváznost tohoto na Rebirth je nepodstatná a funguje to spíš na pevných základech celé DC kontinuity, kdy je třeba načíst trojici Crisis, Multiversity, Snyderův Batmaní run a mnoho dalšího, ale pokud to máte najetý, pak je to naprostá lahůdka. Vidět Supermana cestovat pomocí N-tého kovu a Zdroje rychlosti do Fantomové zóny, která má sousedět s Temným multivesmírem...? Páááni, to dává naprostý smysl! A je to bomba! To je přesně to, co chci číst a dostává se mi toho méně, než by mělo! Ač druhou knihu psalo hodně autorů, kredit patří Snyderovi, že přišel s takovýmto hardcorovým eventem, kde se mísí oddanost DC vesmíru s odvahou napsat něco nového a vcelku drsného! Začal jsem s jeho tvorbou celkem nešťastně, kdy mě jeho věci, které jsem četl jako první fakt nebavily, ale run Batmana, Metal a nová Justice League řada jsou pecky, které ho řadí do A tieru. Tohle jsem si fakt užil od začátku do konce a spíš se divím, že to ještě nikoho nenapadlo přijít s tím vším dříve! Ač vím jak to celé dopadne, těším se na cestu do finále!

Spacecore
Spacecore | 25.1.2020 | Temné noci - Metal

Scott Snyder dostal vstupenku do elitního klubu scenáristů DC krizí a musím říct, že do něj vstupuje s vervou! Nejen, že tomu nechybí atributy každé velké krize (kromě červené oblohy, ale hádám, že by nezapadala do konceptu "temné" krize), nebojí se stavět na pevných základech krizí minulých, chrlit odkazy na jiné komiksy a prohlubovat nejen Multivesmírnou mytologii, ale i jeho vlastní Batmanovskou. Mimoto je dost sympatické vidět velkou událost soustředěnou okolo Batmana, dodává mu to ten punc nejsilnějšího člověka bez superschopností a jednoho z nejvýznamnějších hrdinů v DC spektru. Jedinou slabinu a důvod proč uděluji 4 hvězdy vidím klasicky v tie-inech. Závěrečný tie-in odboj byl spíš otravnou odbočkou, než plnohodnotným rozvíječem děje, ale nevadí, je to něco, bez čeho se jakejkoli event bohužel neobejde. Přítomnost Sandmana je třešničkou na dortu a kromě něj potěší i další skvěle zakomponované postavy (Dr. Fate, Plastic Man, Mr. Terrific). První díl se veze na atmosféře záhady a její vyšetřování a samotný ústřední motiv je příjemně horrorový, což je fresh, nevím, kdy to tu bylo naposledy. Zkrátka Snyder umí, hodně odkazuje na svého mentora Morrisona a to je dobře, je to totiž správně nabouchané a nařachané nápady! Těším se dál a pochybuju, že mě to zklame, ale to si tady povím až po přečtení třetího dílu!

Spacecore
Spacecore | 18.1.2020 | Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Moc komiksových životopisů o komiksových tvůrcích jsem nečetl a tak přítomnost jednoho o Stanu "The Man" Leem je potěšující! Je to obecný průřez jak historií Marvelu tak Stanovým životem a obojí se to dost často propojuje, takže pokud reálie znáte, moc Vás toho nepřekvapí, nicméně pár zajímavých střípků to je. A taky pár nezajímavých. Nicméně Peter David a Colleen Doranová tomu dávají přesně to, co to chce a kapánek nostalgie a emocí tu je a působí to dobře. Ke konci to bylo dojemné.

Spacecore
Spacecore | 8.3.2020 18:23 | Publicistika

Rád bych si tu udělal trochu zadarmo promo a budu samozřejmě rád, pokud by někoho toto téma zajímalo, jinými slovy sdílím svůj první článek o Morrisonově Hypercrisis: http://plotpoint.sk/hyperkrize-granta-morrisona-1-cast-opus-jmenem-52/

Spacecore
Spacecore | 24.12.2019 07:27 | Pindárna

tak to je komplikovaný i v češtině celkem :D já čtu anglicky něco přes rok teprv a zlepšuju se, každopádně některý Morrisonovky mi dělali problémy, ale to si myslím, že i angličtinářům :D

Spacecore
Spacecore | 19.12.2019 22:05 | Pindárna

Já už dvanáctku četl online. Můj názor: Aniž bych výrazně spoileroval, tak podotknu, že jsem čekal maličko víc, ale zklamaný nejsem. Spíš než o vytvoření nového statusu quo šlo o to přinést to staré. Také tu máme pár velice zajímavých záblesků věcí budoucích, tak jsem zvědav. Ještě nám zbývá lednové zakončení Snyderovy Ligy, která číslem 39 skončí a pravděpodobně výrazně restartuje DC vesmír. Už se mluví o Earth 5G, tak uvidíme, jsem zvědavý. Každopádně celý Doomsday Clock byla výborná, nad očekávání, podle mě to ani neuškodilo Watchmenům, DCU už vůbec a Johns tady předváděl jedno ze svých nejlepších psaní. A kresba Garyho Franka je bravissimo!

Spacecore
Spacecore | 14.12.2019 23:06 | Pindárna

Walome: Co je to cloud?

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 15:04 | Filmový a hudební klub

Snyder cut nebude, Warneři už nechtěj o lize ani slyšet a zepomenout, podle mě.. ale to hnutí kolem jeho vypuštění asi jen tak nezanikne.

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 13:00 | Filmový a hudební klub

Tak to bylo v Ms. Marvel a nepřišlo mi to zas tak cool. Jakože devadesátky považuju za nejlepší dekádu kulturně, ale v tom filmu to bylo taky meh

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 12:20 | Filmový a hudební klub

Já jsem nadšenej z Wonder Woman, Black Widow byla meh

Spacecore
Spacecore | 14.11.2019 13:24 | Slevy, výprodeje, bazary

tuhle jsem tam byl a viděl jsem jen asi tunu malého prince a světové komiksové dějiny dvojku.. jsem z Olomouce

Spacecore
Spacecore | 4.11.2019 19:36 | Sběratelský klub

k tomu, aby se stará věc prodala znovu. Původní verze je rozhodně lepší, ale barevná nevypadá zle, ty barvy jsou zajímavý a ze zajímavosti jsem si to prohlédl, ale originál je originál.. Minimálně tam vyniklo pár věcí, který normálně v tý směti nebyly vidět.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 28.6.2020 19:29
Komentáře u comicsů: 329
Hodnocení comicsů: 336
Příspěvků ve foru: 109

Sbírka (z CDB)

Četl: 811 (cca 249111 Kč)
Má: 215 (cca 56256 Kč)
Chce: 28 (cca 12794 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 499 Kč)