Spacecore

Spacecore

Jméno: Cosmic armor Tao Quitterman
Email: mr.mxyzptlk@email.cz

Alexandr / 27 let / Olomouc

Komiksy čtu od doby, co čtu, ale od sedmi let tak nějak cíleně vyhledávám superhrdiny. Rád čtu US mainstream i underground, Evropu i Asii. Jako dítě jsem upřednostňoval nejvíce Marvel, v současnosti DC, nebráním se ale ničemu. Míval jsem dost komiksů, prodal jsem je abych měl na drogy. Po zvládnutí drogové závislosti jsem se vrátil ke čtení a sporadickému nakupování komiksů. Jelikož jsou dost drahé a já pracuji pouze jako recepční, tak hojně využívám knihovnu a úplně nejvíce rád čtu amatérské komiksové překlady, kterým fandím více než deset let! Také se nově pokouším číst komiksy anglicky.

Mezi mé zájmy patří rap, nahrál jsem téměř pět tisíc skladeb ve dvou stech albech, v underground hip hopové sféře jsem známý. S rapem však končím a chci se věnovat hraní na trubku. Také píšu poezii a baví mě filmy + seriály. Miluju svojí manželku a kocoura.
http://www.facebook.com/master.mxyzptlk.184
http://www.are.na/mr-mxyzptlk
http://www.csfd.cz/uzivatel/255817-spacecore/
http://www.piste-povidky.cz/profil/Tao+Quit
http://www.youtube.com/user/TaoQuit

Spacecore
Spacecore | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Legion of Super-Heroes mám rád, ale tohle bylo starý, vytržený z kontextu, zamotaný, nezajímavý a nudný. Škoda mluvit. Čtení jsem si vyloženě protrpěl. Potěšil mě snad jen závěr se samotným Darkseidem, jinak je to bída.

Spacecore
Spacecore | 11.4.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Já se na tohle fakt těšil, protože mě poslední dobou ty devadesátky zajímají, ale ve finále se mi to moc nelíbilo. Asi by to fungovalo líp, kdybych to četl týden co týden po kapitole jako sešity, kdy každé číslo mělo vlastní osu, ale příběh jako celek tady nefunguje. Je to taková další malá Krize na nekonečnu zemí. Bylo milé vidět hodně známých, ale přehlížených postav té doby a mělo to pár nápadů, ale ve finále jsem se celkem nudil. Škoda.

Spacecore
Spacecore | 9.4.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Bál jsem se do toho pouštět, protože je to zase strašně dlouhé s asi milionem zbytečných bublin a první vydaní Titáni u nás mě nebavily tolik. Jenže tohle je první kniha, na níž potom to ostatní navazovalo a tady se začíná od nuly a funguje to! I přes zestárlost scénáře mě bavilo všechno - sestava týmu, linka se Starfire, Deathstrokova přítomnost i hlavní děj s Trigonem, n ajehož motivy vznikl i povedený animák! Jako má to dost much, ale s kontextem osmdesátých let, kdy jsem četl kvantum horších věcí mě tohle fakt bavilo, bylo to svěží (na tu dobu).

Spacecore
Spacecore | 7.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Čím jednodušší a hranatější Kirbyho linka, tím pompéznější a rozmáchlejší stylizace kresby! Líbí se mi jak je to barevné! Ta kresba pulzuje energií, je dravá a rychlá, připomíná mi to dost Franka Millera. Vážně mě tenhle Kirbyho styl přijde vyzrálejší, než jeho rané věci, které byly sice uhlazenější, ale ne tak odvážné. Paráda. Příběh je tady lepší než v první knize, sešit číslo 7 jsem zhltnul se zatajeným dechem, historie Highfathera je něco s čím jsem se setkával v průběhu mnoha jiných pozdějších komiksů a číst origiální origin bylo super!

Spacecore
Spacecore | 7.3.2020 | DC komiksový komplet #082: Noví Bohové, kniha první

Faktem, je, že jsou New Gods dost možná nejužitečnějším příspěvkem do celého kompletu. Je to nepopíratelná klasika, která ovlivnila obří měrou celé DC univerzum až do dnešních dní. Mít tohle v knihovně je nevýslovná radost a jsem rád, že jsem si to konečně mohl přečíst v češtině, protože číst staré komiksy anglicky je dost úmorné. Je pravda, že Kirby mohl někomu přenechat scénář, aby nebyl tak kostrbatý, ale zase když si to všechno píše, je to více autorské a je znát jeho rukopis. Předně je tu cítit velké nadšení, Kirby jakoby skoro musel trochu potlačovat ten gejzír nápadů, co s Novými bohy má, protože je musí dávkovat postupně. Nechybí mi obří imaginace a celý svět New Genesis a Apokolips má zmapovaný od A do Z a nejspíš nám ani nestihl za svůj život říct všechno! Kresba je naprosto nadčasová a skutečně mě baví i dnes! Samozřejmě se to čte hůř, protože je to starý komiks, ale četl jsem mnohem horší komiksy z osmdesátých let, ale i lepší z šedesátých. Tohle je různý, každopádně zrovna New Gods se četli dobře. Někdy je to trochu dezorientovaný, ale celková zábavnost je na vysoký úrovni, tohle by se mi moc líbilo, kdybych byl ještě malý a věřím, že je tohle přesně něco, co dám přečíst svým dětem. Ta mytologie, náhled na technologie, pacifismus a všechno možný, co sem Kirby nemíchal právem patří do zlatého fondu DC komiksů!

Spacecore
Spacecore | 6.3.2020 | Batman: Evropa

Posledních pár let si všímám, jak se americký mainstream snaží "vzdělávat" nebo "kultivovat" své čtenáře tím, že do komiksů občas propašuje různé exotické tvůrce, kresby nebo náměty. Proč ne, amíci jsou antolik zahledění do sebe, až to hraničí s ignoranstvím a tak tyto snahy nemusí přijít vniveč. Tohle je dost podobné. Máme tu 4 sešity o nakaženém Batmanovi, který se musí spojit se stejně nakaženým Jokerem na euro tripu za vyléčením a rozluštěním záhady nemoci. Nechybí zde turistický průvodce danými městy (Berlín, Praha, Paříž, Řím), aby se čtenář trochu vzdělal a kromě Jima Leeho nechybí ani vesměs ošklivoučká kresba, aby to bylo pěkně "evropský". Koncept skvělý, ale nedotažený, líbilo by se mi např. více měst ve více kapitolách (např. Londýn, Barcelona..), jenže to by se muselo více zamakat na prosťoučkém příběhu. Námět o spolupráci Jokera a Batmana je fajn, ale zpracování kulhá. Ano, je příjemné vidět Batmana v Praze a pro američany je to asi taky zajímavé vidět Batmana v pro ně exotické Evropě, ale to je tak všechno. Samotný komiks moc nenadchne... ale neurazí!

Spacecore
Spacecore | 19.2.2020 | Batman #08

Další díly nevyšly, bylo by fajn, kdyby vyšly nově dnes v nějaký slušivý podobě (ono oproti Unicornu je úplně vše, co vyšlo od té doby o dvacet tříd lepším vydáním), každopádně si poslední sešit dám s chutí online, abych se dozvěděl jak tenhle klasický příběh dopadl. Jinak je zde vše, co dělá Batmana Batmanem. Jeden muž v kostýmu, který nahání strach a vytváří kolem sebe celou mytologii, jeho komorník, detektivní vyšetřování, pěstní souboje, vyrovnaný protivník, záhada, mystika, Bruce coby filantrop atd. zkrátka jsou zde všechny zásadní netopýří atributy!

Spacecore
Spacecore | 19.2.2020 | Batman #07

Celá zápletka se pomalu rozuzluje a vše odsýpá a zároveň nespěchá, brilantní! Dneska už se takle komiksy nedělají a proto je skvělé si připomenout takovou klasiku!

Spacecore
Spacecore | 19.2.2020 | Batman #06

Tenhle sešit jsem měl půjčený mnohokrát z knihovny jako dítě a neustále jsem si přes takový ten černý obkreslovací papír obkresloval a vybarvoval Batmana. Vůbec jsem nechápal o co tam jde, protože to byl můj první Batman vůbec, navíc mi chyběl předchozí díl a také proto, že tohle není vůbec Batman pro děti. Je to celkem vážně pojatý příběh s klidným, ale atmosférickým tempem, který se hodně pojí na samotný začátek Batmanova mýtu. Ten lettering a tisk je příšerný, ale je v tom tolik vzpomínek!

Spacecore
Spacecore | 19.2.2020 | Batman #05

Nebudu hodnotit příšerný tisk, lettering a tak podobně. Pustil jsem se do Shamana, protože to byl první Batmanovský komiks se kterým jsem se setkal jako malý v knihovně a musím říct, že to má skvěle temný, mystický rozjezd, propojení s Rokem jedna je třešničkou na dortu servírovaném králem starých netopýřích komiksu - Dennisem O´ Neilem!

Spacecore
Spacecore | 8.3.2020 18:23 | Publicistika

Rád bych si tu udělal trochu zadarmo promo a budu samozřejmě rád, pokud by někoho toto téma zajímalo, jinými slovy sdílím svůj první článek o Morrisonově Hypercrisis: http://plotpoint.sk/hyperkrize-granta-morrisona-1-cast-opus-jmenem-52/

Spacecore
Spacecore | 24.12.2019 07:27 | Pindárna

tak to je komplikovaný i v češtině celkem :D já čtu anglicky něco přes rok teprv a zlepšuju se, každopádně některý Morrisonovky mi dělali problémy, ale to si myslím, že i angličtinářům :D

Spacecore
Spacecore | 19.12.2019 22:05 | Pindárna

Já už dvanáctku četl online. Můj názor: Aniž bych výrazně spoileroval, tak podotknu, že jsem čekal maličko víc, ale zklamaný nejsem. Spíš než o vytvoření nového statusu quo šlo o to přinést to staré. Také tu máme pár velice zajímavých záblesků věcí budoucích, tak jsem zvědav. Ještě nám zbývá lednové zakončení Snyderovy Ligy, která číslem 39 skončí a pravděpodobně výrazně restartuje DC vesmír. Už se mluví o Earth 5G, tak uvidíme, jsem zvědavý. Každopádně celý Doomsday Clock byla výborná, nad očekávání, podle mě to ani neuškodilo Watchmenům, DCU už vůbec a Johns tady předváděl jedno ze svých nejlepších psaní. A kresba Garyho Franka je bravissimo!

Spacecore
Spacecore | 14.12.2019 23:06 | Pindárna

Walome: Co je to cloud?

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 15:04 | Filmový a hudební klub

Snyder cut nebude, Warneři už nechtěj o lize ani slyšet a zepomenout, podle mě.. ale to hnutí kolem jeho vypuštění asi jen tak nezanikne.

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 13:00 | Filmový a hudební klub

Tak to bylo v Ms. Marvel a nepřišlo mi to zas tak cool. Jakože devadesátky považuju za nejlepší dekádu kulturně, ale v tom filmu to bylo taky meh

Spacecore
Spacecore | 11.12.2019 12:20 | Filmový a hudební klub

Já jsem nadšenej z Wonder Woman, Black Widow byla meh

Spacecore
Spacecore | 14.11.2019 13:24 | Slevy, výprodeje, bazary

tuhle jsem tam byl a viděl jsem jen asi tunu malého prince a světové komiksové dějiny dvojku.. jsem z Olomouce

Spacecore
Spacecore | 4.11.2019 19:36 | Sběratelský klub

k tomu, aby se stará věc prodala znovu. Původní verze je rozhodně lepší, ale barevná nevypadá zle, ty barvy jsou zajímavý a ze zajímavosti jsem si to prohlédl, ale originál je originál.. Minimálně tam vyniklo pár věcí, který normálně v tý směti nebyly vidět.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 28.6.2020 19:29
Komentáře u comicsů: 329
Hodnocení comicsů: 336
Příspěvků ve foru: 109

Sbírka (z CDB)

Četl: 811 (cca 249111 Kč)
Má: 215 (cca 56256 Kč)
Chce: 28 (cca 12794 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 499 Kč)